Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

zx9r ile takasa girme durumum varda motorun burda konusunu bile bulamadım 98 model çok eski birde z750 var 2004 model nasıldır acaba z750 daha mantıklı geliyorda ne dersiniz?
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thegreatest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250 , Honda MSX 125
    başlangıç motoru olarak 190 kilogramlık bir makine 180 boyunda birisi için sizce nasıl olur?
    cbf 250 peşindeyken karşıma er 5 sunumu yapıldı. kafam karıştı biraz.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Beyler elimde ön-arka sinyal takımı var orjinal isteyen iletişime geçebilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...0787529/detay/

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Arkadaşlar herkese selam.
    Uzun zamandır motorsuzum bu çok kötü bi durum Allah isteyen herkese istediği motoru nasip etsin.amin.
    Siz Er5 cilere sormak istediğim bi kaç soru var.
    Şu sıralar motor alma planları yapıyorum ama bi dahaki seneye kalıcak gibi.hem fiyatlar çok yüksek hemde kışın motorumu saklıyacağım bi garajım yok.makineyi dışarda yağmurda,çamurda bırakmaya gönlüm el vermiyor.
    Her neyse
    Malüm siteden ve çevreden cbf500 ve ER5 üzerinde yoğunlaştım.hatta bugün bi arkadaşımın er5ini kullanma fırsatı buldum. Daha önce ramzey Qm250,gv250 ve cbf1000 kullandım.
    Bunlara kıyasla er5in frenleri bana pek tat vermedi özellikle arka fren nerdeyse yok gibi.
    acaba fren balatasının yüzeyi yanmış olabilirmi? Ben kuvvet uyguladıkça pek umrunda değil gibi motor gitmeye devam ediyordu
    Varmı fikri olan? Herkese kazasız sürüşler.

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Merhaba Arkadaşlar,

Arka fren tepkisi geç oluyorsa abanınca tutuyorsa çözümü basit :D Arka fren pedalının yayının oldugu yere yağ sıkın farkı goruceksınız :D (Fren balatasını degıstırdıkten sonra cozdum balatada daha %70 varmış :D ).

Motorun durmasını istiyosanızda ebc sinter metal ön balata ve hava kanallı arka balata tavsiye ederim. takalı yaklaşık 17-20.000 km oldu artık degısım zamanları geldı.
    hyo kenan bunu beğendi.

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKi ER5 05'
    3. Defa Yeni , yine , yeniden ...

oialdemir ve RamonRojo bunu beğendiler.
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Yine güzel makine denk getirmişsin. Hayırlı olsun.
    ilkantek bunu beğendi.

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKi ER5 05'
    Sağol kardeşim teşekkür ederim... selamlar

Motosikleti
    Apache Tvs rtr 150
    Kazasiz belasiz hayirli surusler dilerim motor gercekten cok temiz duruyor ilk sayfadan beri okuyorum daha tam bitiremedim bende yakin zamanda bir er5 almak istiyorum uzun zamandir motor ariyorum fiyat performans olarak makul motorlardan biri olsugunu dusunuyorum 34 yasinda 2 cocuk babasi izmirliyim 2 yildirda tvs rtr150 kullaniyorum. 2005 nodel bir tsne er5 buldum 07 S 2519 plakali motora niyetlendim motoru taniyan bilen varmidir kmsi 40binde 12 senelik bir motora gore az gibi duruyor aynalari orjinal degil metalik apache aynasi gibi fiyati 9 bin sizin 3. Motorunuz oldugu icin benden cok daha tecrubelisiniz vereceginiz bilgiler benim icin cok onemli ilginize tesekkurler.

Motosikleti
    Kawasaki
    İyi Günler Kawasaki Servisi Olarak Kawasaki Kullanıcıları İle Daha Yakından Görüşmek Sıkıntıları Çözmek Tamir Parça Sorularını Daha Hızlı Yanıtlamak İçin Facebook Üzerinden Yaptıgımız Gibi Forumlarda Kendimizi Gösterecegiz Bundan Sonra Kullanıcılar Servis Servis Dolasmak Yerine İnternet Üzerinden Biz Sizin Ayagınıza Gelecegiz Herhangi Bir Sıkıntıda Parça Ve Servis Hizmetleri İçin Lütfen 0531 367 46 51 Numarasını Arayınız.
    Alfa Motoral Kawasaki Yetkili Servisi
    darkmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    kawasaki ER5
    Arkadaşlar bende er5 antifiriz koymadığım için silindir çatlattı cıkma buldum değiştireyim dedim. neden su koydum su eksiltip duruyordu. bulunduğum bölgede motorsiklet tamircisi var ancak adam duruma çok hakim değil. sizde bu motor neden su eksiltir. bariz sebepleri nedir. bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

haydie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    spada xray 150 efi
    Selamlar. Öncelikle 1 senedir er5 kullanicisiyim ve cok memnunum motorumdan. Bu ay egzantrik zinciri icin motorum acilacak. Size soracagim sey aliexpresste satilan ucuz zincirlere guvenilir mi acaba? hic deneyen var mı?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı haydie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Öncelikle 1 senedir er5 kullanicisiyim ve cok memnunum motorumdan. Bu ay egzantrik zinciri icin motorum acilacak. Size soracagim sey aliexpresste satilan ucuz zincirlere guvenilir mi acaba? hic deneyen var mı?
    Riske etmem, zincirden edeceğiniz tasarrufun 10 katından fazlası çıkabilir birden cebinizden.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar arkadaşlar. 2005 model 55000km de Er5 almak üzereyim. 2005 model motosiklet çok sorun çıkartır mı?
    Nelere dikkat etmeliyim? Sizlerin önerisi nedir?

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    2011 yılında 2005 model er-5 i 43 000 km de satmıştım. alacağın motorun km sini iyi araştır. sorun çıkarırmı derken illaki sorunsuz olmayacaktır. sinyal camına kadar japon üretimi sağlam ve kaliteli motordur ama motorun yaşı yüksek. önceki kullananlarda kawasaki parça fiyatları ve yetkili servis fiyatları dolayısıyla motora hakkıyla bakamamıştır. almadan önce sağlam inceleme gerektirir, kawasaki bu, almak sorun değil yürütebilmek sorun. ama temizini bulup hor kullanmadıkça ölecek motor değil. hatırladığım kadarıyla egzantrik zinciri uzama yapıyordu, başkada büyük kronik sorunu yoktu. arka amortisör ve arka frenin kampana olması eski teknoloji kalsada gidişi gayet güzeldi. yakıt tüketimi sakin kullanımda karbüratörlü ve o yılların teknolojisine göre makul denebilir.( motosikletin motoru 1980 yıllarının sonu teknolojisi) ilan linki varsa ver.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Er-5 can dır...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ER5 yerine cbf500 daha iyi olur bütçe el veriyor ise tabi.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevaplar için teşekkürler. Fiyatı 9000 tl den 11.000'e çekmiş uzun zamandır ilanda olan bir motosiklet.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-orjinal-kilometre-sorunsuz-672886299/detay

Motosikleti
    Cf Moto 250 Nk

başlangıç motoru ikilemi

arkadaşlar herkese merhabalar.

Aralık ayında A motor ehliyetimi alıp motora başlamayı istiyorum fakat hangi motoru alacağım konusunda ikilemde kaldım.
    öncelikle bütçem ilk aşama için max 15.000 tl
    2 ihtimal var:
    ya
    -2.el pulsar ns 200 alacağım ve en yeni ve günümüze yakın olanı 2016 model ve 20.000-30.000 km olacak
    yada
    -yine 2. el 2004-2005 model kawasaki er 5 veya suzuki gs 500 alcağım.bunlar da en az 100.000 km de olacak ve gerçekten gidecek motor.ns 200 gibi belirli sınırları olmayacak.

2.seçeneğe daha yakınım.sizce 2005 model bir motor temiz kullanılmışsa 2020 yılında alınır mı?temiz olsa bile ilerleyen kullanımlarda ne tarz sıkıntılar çıkartabilir.
    teşekkürler.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı byns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhabalar.

Aralık ayında A motor ehliyetimi alıp motora başlamayı istiyorum fakat hangi motoru alacağım konusunda ikilemde kaldım.
    öncelikle bütçem ilk aşama için max 15.000 tl
    2 ihtimal var:
    ya
    -2.el pulsar ns 200 alacağım ve en yeni ve günümüze yakın olanı 2016 model ve 20.000-30.000 km olacak
    yada
    -yine 2. el 2004-2005 model kawasaki er 5 veya suzuki gs 500 alcağım.bunlar da en az 100.000 km de olacak ve gerçekten gidecek motor.ns 200 gibi belirli sınırları olmayacak.

2.seçeneğe daha yakınım.sizce 2005 model bir motor temiz kullanılmışsa 2020 yılında alınır mı?temiz olsa bile ilerleyen kullanımlarda ne tarz sıkıntılar çıkartabilir.
    teşekkürler.
    hocam merhaba.

öncelikle ilk motorunuz olacağı için ( ve sıfır tecrübe ile alacağınız ilk motor ) er-5 ya da gs500 modellerini ben tavsiye etmiyorum. genel olarak izah edeyim.

öncelikle eski bir motor alacaksanız kesinlikle bir kenara çıkabilecek sorunlar için para ayırmanız gerekli. sahipleri istedikleri kadar temiz baksınlar, bu araçların gerek mekanik gerek elektronik aksamlarının bir ömrü olur. ve sizin bu parçaları ömrü dolup arıza verdiğin de yada vermek üzereyken değiştirmeniz gerekir. japon markalarının yedek parça fiyatlarını ve bulunabilirliklerini zordan kolaya ve pahalıdan ucuza aynen sıralıyorum;

1- kawasaki
    2- suzuki
    3- yamaha
    4- honda

öncelikle bu durumu aklınızın bir yerine kazımanızı şiddetle tavsiye ederim. özellikle de önce baktığınız bu iki modelin eksantrik zincirinin, fren disklerinin, subaplarının, conta takımlarının, silindir pistonlarının ve bilimum karbüratör parçalarının fiyatlarını bir araştırmalısınız. çünkü yıpranmaya bağlı erken arıza verebilecek parçalar bunlar. ona göre maddi olarak kendinizi hazırlamalısınız.

kullanabilme işi tamamen sizin yeteneğinize kalmış bir iş. kimisi 125 cc ile 3 ayda zor öğreniyor, kimisi ise 600 cc ile 2 gün içinde işi çözüyor. bu biraz şahsi bir mesele. ama ben tabiki küçük hacimli bir motosiklet ile başlanması taraftarıyım. neticede motor sürmek, debriyajı bırakıp gaz vermekten ibaret değildir.

nacizane fikrim ise, daha yeni model bir motorsiklet ile iyice pişip, daha sonrasında büyük motor seçilmesidir. örnek olarakta söylemiş olduğunuz ns200 modeli bence gayet uygun olur.

en nihayetin de söylemek istediğim ise, motoru eğer sağlam bir ustanız yok ise dükkan dükkan dolaştırmak o kadar lanet bir şeydir ki, adamı motora binmekten soğutur. bundan sonrasın da seçim size kalmış..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler