Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Kuba Strike 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Bugün sürme fırsatı buldum çok keyif aldım titreşim sıfır güçüde yerinde ilk görüncede anlıyacaksınız motorun boyu normalden uzun bunla orantılı olarakta selede uzun oturuş pozisyonu rahat arka teker çok dişli ve büyük kısaca barkın beyin dediği gibi bu motor okur hacım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaslar merhaba , foruma yeni uye oldum.. 4 gun once kuba strike aldim .. Daha 30 km kullanma firsati bulabildm hava kosullarindan dolayi ..
    Motordan bahsedeyim biraz.
    Şasi olarak uzun ama direksiyon ve koltuk cok orantili olarak yerlestirilmis ,
    Xcg 150 ye oranla baya yapili duran bir motor , baştan xcg alacaktimki altimda cok ufak kaldigini fark ettim , ve bayii eski teknoloji oldugunu strike 150nin balansörlü ve üstten egzantirikli oldugunu soyleyince direk strike 150 modeline yoneldim . Hem malzeme kalitesi olarak kesinlikle xcg 150den cok cok ustun ..
    Motor gücü 148cc 12.2 hp .. Gercekten cok tatmin edici bi gucu var . Motor 30 kmde olmasina ragmen 7800 d/d 90km/h surate ulastim .. Fazlada sıkıştırmak istemiyorum 1000 km rodajdan dolayi. Kimileri rodaj var diyor kimileri yok diyor ,, bu konu hakkindada bilgisi olan varsa yorumlarini bekliyorum .
    Debriyaji cok guzel yağ gibi masallah
    Vitesler kemikli geçisleri guzel ,
    Frenler tam ayari kizaklamasiz kivaminda duruyor
    Tek handikabi lastikler )) arka lastik biraz daha genis ve dişli arazi tipi ve tubeless degil . İlerde kaliteli hız lastigi almak gerekecek sanirim .. Bu lastikler hızı 10 km farkettirir bence ..
    Motor suandaki tanitim fiyati ile alinabilecek bir makine , seside cok tok maaşallah )
    mc-hot ve plectrum bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende serviste gordum kataloglardaki gibi degil çok buyuk ve guzel duruyor. Motoru da seramik kaplama ve balansorluymus. Aynı motor titanic 150 rks modelinde de var. Ondan 1000 tl daha ucuza strike 150 almak çok daha iyi gibi. Ama anlamadıgım nokta strike 150 hava sogutmalı, rks titanic 150 yag sogutmalı. Bir de amortisorler farklı. Bu motoru alıp lpg taktırmak çok mantıklı olur gibime geldi. Zaten 3 litre benzin yakıyor diyorlar lpg taktırınca yarıya duser. Hemde seramik pistonlu motor sistemi sayesinde ısınma daha da azalır gibime geliyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoru bayide gördüm. Gerçekten güzel bir motor ancak üzerindeki lastikler ölçülerinden dolayı biraz zor bulunabilir. Onun dışında gözü kapalı alınabilecek bir motor.

subaru3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    STRİKE 150
    Arkadaşlar strike 150 kısa zaman önce uzun araştırmalar sonucu almış bulunmaktayım kısaca merak edenlerin akıllarındaki soruları yanıtlamak isterim. Kalite fiyatının üzerinde bir motor belki bir honda yamaha olamasada düzgün kullanan arkadaşlar uzun yıllar hizmet verecek bir makine 700km oldu şimdiye kadar günlük olarak işe gidip geliyorum günde 63km yapıyorum. İlk 500km 80 i geçmedim. 500km bakımını kendim yaptım garanti hikaye oldugu için bu işlerden anladıgım için biraz anlamayanda rahat yapar atla deve deyil hem ne yağ koyduğunu bilirsin için sine sine kullanırsın ÖNEMLİ yağ filitresi apachi ile bire bir aynı izmirden levent motordan aldım ben kullandım yağ olarakta tam sentetik repsol10-40 kullandım. En çok sorulan titreşim az 7000devirden sonra biraz olmakta fakat rahatsız edici deyil. son hız 115 ile 120 görmekte bu arada motorun vites oranları çok kısa öndişliye baktım 13 diş bu motora küçük konmuş en az 14 dişle degiştirecem belki 15de denerim arka 40 diş onu ellemicem tüketimme gelince ilk 300km 100km 3.2lt son ölçüm 2.8lt normal kullanım genelde sakin kullanırım gerektiginde nadir son gaz yaparım düşünen arkadaşlar kalite olarak gs alt motor üsten essantirikli seramik piston düşenmeden alınacak motor kısaca fiyatının üzerinde kalitesi var ayrıca rks titanikle motoru birebirdir.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alan arkadaşlara hayırlısı olsun ama motorun tasarımında bir tezat var sanki; önden bakınca sportif çizgiler var ama arkaya doğru giderken sanki bi klasik sonlanma seziyorum belki de uzunluktan ya da seleden öyle görünüyor olabilir ama 2 farklı tarzın birleşimi gibi duruyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu konuyu kuba nın altına tasımaları lazım ama gozukmuyor orda

Motosikleti
    STRİKE 150
    Arkadaşlar bugün strik50 ön dişliyi söktüm 13 diş numune olarak aldım yanıma 14-15 dişle degişim için bulamadım bulan arkadaşlar varsa cvp bekliyorum birbirimize yardımcı olalım bulamazsam arka disliyi ufaltıcam vitesler çok kısa makine gûçlü yırtıyo kendini vitesleri uzatmak lazım. Arka lastik sordum ırc tubules 60 tl ön 50 tl öne koruma demiri aldım tam olarak uymuyor 1-2 tadilatla uyduracam evel allah elimizden gelir.
    mc-hot bunu beğendi.

iki gündür önce aldım motorumu çok mutluyum. daha önce kask ve montumu almıştım bugun çevre yolunda 30 km kadar sürdüm. hayatımda ilk defa motora bindiğim için yorum yapamam ama motor internette göründüğünden çok daha kalıplı ve yakışıklı

Motosikleti
    STRİKE 150
    Kazasız belasız keyifli sürüşler acemisen dikkat et alışıncıya kadar yoğun trafikten kaçın rodaj döneminde son gazdan kaçın makineye yüklenme gerçekten iyi bir seçim yapmışın zamanla ve diğer muadil motorlara binersen daha iyi anlarsın aradaki farkı strike 150 kuba nın deyil kewey in malıdır. Resmi internet. Sitesinden inceleyebilirsiniz kuba sadece türkiyedeki satıcısıdır

Motosikleti
    TABANA KUVVET
    videosunu yada detaylı fotoğrafını çekebilir misiniz arkadaşlar...

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Video bekliyoruz sayın strike 150 kullanıcıları
    cysf bunu beğendi.

Motosikleti
    STRİKE 150
    Strike 150 nun dişli değişimi için yaptıgım degiligi anlatıcam ön dişlimiz 13 diş 14 veya 15 diş bulamadım bende arkayı orjinal 40 diş ben düşürmek için söktüm numune aldım aradım tarafın 38 diş bildim niyetim 36 dişti ama bulamadım 38 taktım sonuç motorsiklet resmen oh be dedi rahatladı makine titreşim çok azdı kalmadı 90la rahat ve titresimsiz surüş en önemlisi çogu uzun yol 10 tane çivarı trfik lambası 100 km 2,5 litre. Yakıt oldu motordan çok memnunum 1200kmye geldi.
    mc-hot ve plectrum bunu beğendiler.

Benim cub motoru satarsam alıcam direk strike 150

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tuketim degerleriniz nedir arkadaslar?

Motosikleti
    STRİKE 150
    Değerleri motorsiklet dostları strike 150 motorun 2500km devirdi bu arada tüketim uzun yol sürat 70 - 90 arasında 100km de rekorum 2.1 lt tabiki arka dişlim 40dişten 38 dişe düşürdüm @

Arkadaslar ilk yag degisimini gerceklestirdim 500 kmde .. Kuba motor sitesinde 1.2 litre yag koyunuz diyor fakat ilginctir motor yag blogunda 850 ml diyor . Servis 1 lt yetiiyor dedi fakat ben ozellikle 1.2 litre koydurdum sitede yazdigi gibi , birde soyle bisey var sitede 10w40 yag kullanin demis ve yag derecelerini yazmis , castrolde o derecelerde bulunan 10w40 yok , 15w40 war orasida ayri bi muamma.. Yag biraz fazla geldiyse herhangi bi sıkıntıya sebep olurmu .?

Yağ göstergesinden yağın seviyesini kontrol et.
    Derhal kuba satış sonrasını arayarak yardım iste.
    Herşeyin fazlası zarar olduğu gibi yağında fazlası zararlıdır.
    Castrol 10-40 ile 15-40 arasında sadece kalınlık incelik farkı vardır o kadar.

O yag blogundaki pencere full dolu hic bosluk yok gaz cektiginde yariya kadar bosaliyo rolantiye gecince gene doluyo , servis oyle olmasi lazim dedi sizce dogrumudur ,?

hepinize hayırlı olsun...foto ve video bekliyoruz...allah kaza bela vermesin....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)