Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kingroad Chopperlar XT500 - XT250

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    hoca öyledir bu iş kanuni zaten bu işin kaymağını seyhanla yedi bence tigerda o kadar seyhandaki karı etmiyordur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    seyhan250
    iki motorda beş para etmez salkanonun motorunun aynısı tek fark renkleri ve üstündeki winksler bu motorları almak için çok arastırmak gerekir

Motosikleti
    Artık Yok...
    yaw şöyle laflar etmeyin bir lafı bir kelimeyi kullanmadan önce iki defa düşünün bu moturuda süren arkadaşlar var tamam motor iyi olmaya bilir belki ama o arkadaşlara en azından saygından bu kadar ağır laflar etmemen lazım anlamıyorum harbiden.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaw kanunisinden salcanosuna keaway den osmanlı motoruna hepsi cinli hepsinin fiyatlatları aynı duzeyde kalitede hemen hemen aynı bende bahsettigimiz kalite anlayışı motoru toplayan ustanın becerisinden kullanan arkadasın ne kadar nizami mi kullandıgına gore deisir ve bazende şans gelen 100 motordan5 tanesi sorunlu çıkıyor ama sonuçta hepsi ÇİNLİ

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    http://img143.imageshack.us/img143/9025/resim0948ea.jpg

bu motorun rengi sarpaşın sitesindeki gibi değil, titreşim olayı nasıl ? motor kısmıda jinlunla birebir aynı mı acaba ?

evet arkadaşın motorunun rengi değişik ancak diger modellerdeki gibi sabit renk seçeneği yok anladığımkadarı ile cunkimotoru ilk inceledigim bayiide cok değişik desenli gri renk ve sade gri seçenekleride vardı vibrasyon konusuna gelince bayii bilgisinin olmadıgını soyledi yetkili tamir servisine gittigimde ise bu tip çinli motorların hemöen hemen hepsinin aynı yapıya sahip oldugunu ve vibrasyonun olabilecegini soyledi

boraciner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650cc. - Clio 1.4 - Opel Frontera 2.2 TDI
    bunlar daha çok kurye motoruna benziyor.. lastikleri ve motor hacimleri büyük olmalı
    YAMAHA DRAGSTAR 650

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resimde çok güzel duruyormuş ,acaba içi de öylemi ,
    umarım çözülebilecek sorunları olur daha fazlası olmaz .
    güzel bakan , güzel görür.

ben paru motorsda çalışıyorum

Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı
    Arkaaslar bu sabah bu motorlardan bir tane almayı dusunuyordum fakat makinayı ithal edenin web sitesinde tavsiye edilen anahtar teslimi fiyatları gorunce almakdan vazgectim 150cc lik motoru bayide bana pesin 4500 ytl dediler oysa sitedeki fiyatı 2474 250cc lik motora ise aynı bayii 4500 ytl dedi iyiki almamısım bu site sayesinde az cok urunlerin ortalama fiyatlarını biliyorum sonucda hepsi çinli buarada makinalarda standart ozellik olarak digital vites ve yakıt gıstergesi bulunuyor ayrıca cep telefonu ikaz ozelligide mevcut gorunusude ozellikle 250cc nin oldukca kaslı

Ayrica ithalatci firmayı aradıgımda ise bayii ler istedigi fiyatı koymakda ozgurlerdir ESKISEHIRDE pek cok yetkilisatıcı var diger saticillarla irtibata gecerek size en uygun fiyattan alın seklinde oldu bu arada 100km de 2.1 lt. yakıyormus 150 lik olan ben olnların yalancısıyım

Assagida verdigim fotolar web sitesinden alınmıstır fakat 250lik makina 150likle ikiz gibi benzemesine ragmen 150likden oldukca iri

Model : XT500-16 Black Cyclone
    Model : XT500-16 Black Cyclone
    Boyut ( U* G* Y* ) : 2260*880*1130
    Akslar Arası Mesafe : 1505 mm
    Sele Yüksekliği : 720 mm
    Ağırlık : 141 Kg
    Hız(Km/h) : 80
    Yakıt Tüketimi : (1/100Km) 2.2
    Ön - arka fren = Disk , tambur
    Ön - arka lastik = 110/90-16
    Yakıt Depo Kapasitesi : 14 lt
    Motor Hacmi : 149 cc
    Max. Güç : 7.00 / 7800
    Max. Tork : 8.20 / 7500
    Motor Tipi : Tek Silindir, 4 Zamanlı , Hava Soğutmalı
    Vites : 5 Vites
    Aktarma Sistemi : Zincir
    Ateşleme : Elektronik , Ayak pedalı
    Tavsiye Edilen Perakende Peşin Satış Fiyatı : 2474 YT

Model : XT250-16 Black Cyclone

Boyut ( U* G* Y* ) : 2260*880*1130
    Akslar Arası Mesafe : 1505 mm
    Sele Yüksekli?i : 720 mm
    A?ırlık : 155 Kg
    Hız(Km/h) : 90
    Yakıt Tüketimi : (1/100Km) 2.3
    Ön - arka fren = Disk , tambur
    Ön - arka lastik = 130/90-15
    Yakıt Depo Kapasitesi : 14 lt
    Motor Hacmi : 149 cc
    Max. Güç : 11.00 / 8500
    Max. Tork : 15.00 / 7000
    Motor Tipi : Tek Silindir, 4 Zamanlı , Hava So?utmalı
    Vites : 5 Vites
    Aktarma Sistemi : Zincir
    Ateşleme : Elektronik , Ayak pedalı

Tavsiye Edilen Perakende Peşin Satış Fiyatı : 3265 YTL

urunun we sitesi adresi www.sarpaspazarlama.com.tr

arkadaşım bu motorların fiyatlarını bayiler belirler kim nasıl isterse öle satar buna hiç bi şey söyleyemezsin. alamama özgürlüğüne sahipsin.. ki ben sanıyorumki sen yanlış anladın fiyatını ya da ordaki adam karıştırmıştır herkes hata yapabilir bu tür suçlamalarda bulunmadan önce düşün lütfen... ve bu tür

knroadun motorlarının bayiliği bizde de var biz çok fazla satıyoruz o motorları ve de geri dönüş makinenin özelliklerinden olmuyor anca kaza olursa oluyor.

KERVAN YÜRÜMEKTE

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı
    yaw şöyle laflar etmeyin bir lafı bir kelimeyi kullanmadan önce iki defa düşünün bu moturuda süren arkadaşlar var tamam motor iyi olmaya bilir belki ama o arkadaşlara en azından saygından bu kadar ağır laflar etmemen lazım anlamıyorum harbiden.

kesinlikle katılıyorum arkadaşım sana BURDAKİ KONUŞMALAR SAYGI çercevesinde olmalıdır

Alıntı paru adlı üyeden alıntı
    arkadaşım bu motorların fiyatlarını bayiler belirler kim nasıl isterse öle satar buna hiç bi şey söyleyemezsin. alamama özgürlüğüne sahipsin.. ki ben sanıyorumki sen yanlış anladın fiyatını ya da ordaki adam karıştırmıştır herkes hata yapabilir bu tür suçlamalarda bulunmadan önce düşün lütfen..
    arkadaşım tabi ben karıştırıyorum ben kimin ne soylediğini ayrıt edemiyorum ve karıştırıyorum adam kendi bayii listesini okudu ve oradan gösterdi çinli motorlara olan rağbetten dolayı beyaz eşya satan mağazalar da bu işe soyundu bu bahsettiğim satıcıda evkur tarzında beyaz eşya ve ev gereçleri satan bir yer.

Nedsiyeyim senin mantığınla hareket edersek şu anda kim parayı vurursa vurur demek oluyor zaten allahtan tüketici bilinci varda geziyor soruşturuyor araştırıyorz para kolay kazanılmıyor arkadaşım malese biz o fiyatlardan motor satarak kolay ve iyi miktarlarda para kazanamıyoruz.

Arkadaşlar yeni motor alacaksanız muhakkak bir kaç yere sorarak fiyat alınız birkaç gün önce burada birkaç yerei dolaşarak aklımda olan chopper motorların güncel fiyatlarını aldım bir yer salcono satıyor ve fiyatı 3300ytl peşin dedi hemen yanındaki yer ise çelik 250cc ye 6900 peşin fiyat verdi
    bende sizin fiyatlardan haberiniz yok galiba diyerek hemen oradan çıktım..

Sözün özü bu çinlileri alırken iyice araştırmak lazım

tarzanabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha bisan megashock sürüyoz :(
    Gerçekten de bayiler çok farklı fiyatlar verebiliyor

Geçen gün uğradığım Eskişehir'deki kinroad satıcısına (ki mağaza arkadaşalrın da bahsettiği gibi ev-kur tipinde bir mağaza) motorla ilgili bilgileri sorduğumda Eskişehir'de 3 tane yetkili servisi olduğunu söyledi. Halbuki Eskişehir'de BİR TANE BİLE JİNLUN,ZEALSUN GİBİ ÇOK DAHA FAZLA SATAN MARKALARIN SERVİSİ YOK! (burdan yetkililere sesleniyorum )

Dahası web sitesinde 3550 ytl civarında fiyat konulan 250cc'lik cruiser modele 4500, taksitle 6000 ytl dedi Şimdi tamam babacım dedim, evet çalışıyoruz güzel bir gelirimiz de var hamdolsun ama öğrenciyiz diye insan bu kadar da kazıklanmaz ki!

Kaldı ki kanuni ve keeway'den göz zevkimizi doyurmadığı için (kimse alınmaya), jinlun ve zealsun'dan servisi olmadığı için, osmanlı ve masai'den satıcıları adam olmadıkları için vazgeçmişiz..

Acaba diyorum, MT üyeleri olarak birleşip bir şirket kursak, herkese uygun bir marka-model-servis çatısı yapılandırıp kendi markamızı satsak nasıl olur :D
    Patronundan memnun musun? [FONT="Impact"]genh.projesi.com[/FONT]

Alıntı tarzanabi adlı üyeden alıntı
    Gerçekten de bayiler çok farklı fiyatlar verebiliyor

Geçen gün uğradığım Eskişehir'deki kinroad satıcısına (ki mağaza arkadaşalrın da bahsettiği gibi ev-kur tipinde bir mağaza) motorla ilgili bilgileri sorduğumda Eskişehir'de 3 tane yetkili servisi olduğunu söyledi. Halbuki Eskişehir'de BİR TANE BİLE JİNLUN,ZEALSUN GİBİ ÇOK DAHA FAZLA SATAN MARKALARIN SERVİSİ YOK! (burdan yetkililere sesleniyorum )

Dahası web sitesinde 3550 ytl civarında fiyat konulan 250cc'lik cruiser modele 4500, taksitle 6000 ytl dedi Şimdi tamam babacım dedim, evet çalışıyoruz güzel bir gelirimiz de var hamdolsun ama öğrenciyiz diye insan bu kadar da kazıklanmaz ki!
    bende bundan bahsediyorum 6000 ytl ye o motoru satmaya çalışıyor tamam serbest piyasa ama bu kadarda olmazki ve tahminim bahsettiğin yer sakarya caddesinde yakında 7000 ytl yaparlarsa şaşırma

Arkadaşlar, motorun özellikleri çok güzel bence. O tipte daha pahalı olan modellerde olmayan özelliklere sahip. Pekte sorun çıkarmayacak gibi görünüyor, güzel bir rodaj dönemiyle, belki bir kaç modifikasyonla daha da iyi olabileceğine inanıyorum. Yani bugün koca Peugot 307 araba da bile şanzıman problemi, en pahalı mercedes te elektrik aksam sorunu, beğendiğimiz chrysler de bile far problemi olabiliyor. Önemli olan bunların giderilembilmesi, bunu da sağlayacak olan servistir. Ben bayi yle konuştum, öyle kaptı kaçtı, kötü niyetle yaklaşan, "olursa olur olmazsa olmaz ne yapalım" demeyen insanlar. Bana güven verdiler açıkçası. Sonuçta fiyat/performans açısından bu fiyata bulabileceğiniz en makul motor. İnşallah 150cc lik Kinroad'u bu haftaiçi alıyorum. Resimleri ve izlenimleri sizlerle paylaşacağım.

alırsan fotolarını ve akabinde yol yaptıkça yorumlarınıda bekliyoruz

Arkadaşlar, servisin yönlendirmesi üzerine Kinroad'dan vazgeçtim ve 250CC'lik Salcano Cruiser'a yöneldim. Kinroad'lar da vites problemi yaşanıyormuş. Hatta servisin söylediğine göre burdan kırıkkale ye giden bir müşteri, yoldan viteslerde problem var diye aramış. Sıkıntı yarattığını söylediler. Salcano'da böyle bir problem olmadığını söylediler. Kinroad'u kötülemiyorum tabii ki çünkü uzun süre kullanmadım bilmiyorum ama sonuçta servis dayımın çok yakın bir arkadaşının. Benim başımı ağrıtıcak bir motoru bana satacağını düşünmüyorum. Böyle deyince de içime kurt düştü çünkü işin erbabı onlar.

Ama yine de fiyatına göre Kinroad Cruiser'ın özelliği çok, fiyatı makul ve motora bindim ve turladım arkadaşlar. Kısa turdan izlenimlerim şöyle;

- Motor düşündüğümden daha güçlü, 150cc az diyenler bence bir test etsinler.
    - Koltuğu ve Süspansiyon'ları popomuz en az hasarla yolculuk etsin diye yapılmış. Bence tabi
    - Paneli ve duruşu göz dolduruyor, ama benim zevkimce o alevler olmasa daha güzel olurdu.
    - Rahat kullanışlı ve makul fiyata alıp binebileceğiniz bir motor görüntüsü var. (ama bana "alma" dediler bende salcano'ya yöneldim o yüzden.)

Motoru küçümsemeyin gerçekten tatminkar bir model ama sorun çıkarma olasılığı yüksek bir motormuş. Ama unutmayın ki hepsi böyledir diye bir kaide de yok, çin motorları da küçümsemeyin, eğer çin olmasa bizler motora bu kadar makul fiyatlara binemezdik bence (ÖTV ve KDV konu dışında). Hal böyle olunca da hepimizin hayallerini süsleyen motorların fiyatları da rakip olmadığı için iyice yükselirdi.

Sonuç olarak ben birşey olursa ortada kalmayım diye vazgeçtim, uygun fiyata motosiklet sahibi olmak isteyenler için güzel bir seçenek.

Not: Servis'in kalite, fiyat/performans, yedek parça, tamir-bakım açısından yaptığı sıralama da şöyle;

1. Salcano Cruiser
    2. Çelik Crown Cruiser
    3. Kinroad Cruiser

salcanoyu ne kadardan alddın fiyat nedir?

burada bir yer 6900 ytl dedi peşinde 5000 ytl civarı sanırım senin fiyatr nedir

alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.salcano.com/motor_modeller/250_4.html

fiyat 3.250 napıyo bunlar arkadaşlar

evet tavsiye edilen tüketici fiyatı o bahsettiğin rakam ama satıcılar çok fazla kar marjı koyarak satabiliyorlar

kinroad in ankada merkezini aradım(sanırım ankara idi aklımda öyle kalmuş)

sizin yazdığınız fiyatın çok üstünde satıyorlar dediğimde istiyen istediği fiyattan satar şeklinde cevap verdi nedense biz motorculara ve motor kullananlara karşı inanlmaz bir saygısızlık var

bunun nedenin çözemedim ama bu bir tutku ve gülü seven dikenine katlanırmış

Linkteki fiyat 3,250 ama plaka+ruhsat dahil değil buna. Üstüne bir de aldığınız yer iyi kötü bir kask, kilit vs aksesuar veya sizi tatmin edicek bir hediye de veriyordur yanında. Siz de birkaç aksesuar alırsınız motorunuza elbet (Çanta gibi). Böylelikle kendi yaptığınız git gel, telefon, sıcağın alnında gezme masraflarınızı da koyarsanız, Salcano düz rakam, kask,mont,plaka,ruhsat,çanta,git gel ve extra masraflarınız dahil olmak üzere 4000 YTL'ye ulaşıyor. Bu masrafları da göz ardı etmeyin.

Şimdi bana sen nasıl bir adamsın diyceksiniz ama Salcano'dan da vazgeçtim arkadaşlar, 150cc'lik Çelik Crown Cruiser alacağım. Neden diye sorarsanız, ben bu motoru yazlığa götürüp orda kullanmayı amaçlıyorum. Büyük bir motor alınca da onu yağlayıp ballayıp yazlıkta bırakacağım. Yazlık yerde de öyle aman aman bir motora ihtiyacım olmayacağı ve Çeliğin motor gücünden dolayı daha ucuza gelmesi sebebiyle Çelik Crown'a yöneldim. Arkadaşlar Çelik ve Salcano başınızı ağrıtmıycak ürünlerdir. Servis'in bana söylediği bu. Benim forumdan okuduklarım ve servisin bana veriği bilgiler doğrultusunda Kinroad için benim edindiğim fikir, "İyisi çok iyi, kötüsü çok kötü" 'dür. Bu da bir risktir. Ben risk almak istemediğim için önce Salcano sonra Çelik Crown'a yöneldim. İzlenimlerim bunlar.

Kar marjı meselesinede açıklık getireyim. Bayi'ler distribütörlerden aldıkları ürünleri istedikleri fiyata satabilirler, fakat belli bir fiyatın altına da düşemezler. Bu fiyata, kendi maaliyetleri; motoru getirtme, stokta tutmak, hatta vitrinde ki ürünü müşterinin mıncıklaması sonucu, bu ürün mıncıklanmış diye tüketci nin satın almaması, elektrik, su, maaşlar vs vs. - bunlar birer maaliyettir ve motorun fiyatına yansıtılmadığı takdirde firma zarar eder + kendi karları dahildir. Hani derler ya "Abi vallahi kurtarmıyor!". Fiyatlada ki bu yüksek dalgalanmalar da bu maaliyet analizinin iyi yapılmamasından ve biraz da firmaların tabir-i caizse tüketiciyi yolmak suretiyle biraz daha fazla kazanç elde etmek istemelerinen kaynaklanıyor.

Salcano SM250-4, Çelik Crown 150 ve 150cc Kinroad Chopper, bu üç makineyi de bizzat test ettim arkadaşlar. 125cc Jawa Dakar'da yolda. Resimler, izlenimler, uyarılar ve satın alma rehberi yolda. Bu makinelerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlarım.

Az biraz bilgi verebildiysem ne mutlu bana... Herkese güvenli sürüşler...

alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/show...?t=7428&page=7
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14145
    çelik motosiklet için şuralardaki yorumları okuyun ondan sonra karar verin bence arkadaşlar paranız heba olmasın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler