Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sym Fiddle III 200i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba yarın sym fiddle 3 125 lık alıyorum.2016 model 0 km 5500 lira. siz değerli üyelere bir kaç sorum olucak bu fiyat ugun mu yakıt tüketimi nedir ve çok bahsedilen konu tireme yapıyor mu ? Başlangıç motoru olarak alıyorum sizce seçimim doğrumu yardımcı olursanız memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiddle III muthis bir motor, siyah mat olanına ayrıca hayranım, hayırlı olsun güzel anıların olsun

Teşekkür ederim 😊

Yokmudur fiddle 3 200i kullanıcısı? Lastik basıncı ve yakıt tüketimi konusunda bilgi verebilecek?

Merhabalar bende 200 luk lacivert ariyorum satmayi dusunen varsa irtibata gecebilir

yeni fiddle 3 aldım daha öncede joyride kullanıyordum sym nin motorlarında titreme ve silkeleme sorunu var ben joyride ve fiddle 3de te yaşadım ama çözümü var sıfır alındıktan bir süre sonra bu sorun hepsinde oluşuyor marmaristedeki sym servisindeki usta bu işi çözmüş yarım saatte motordan söktüğü bir parçayı tornadan geçirip takıyor ve sorun ortadan kalkıyor titreme ve silkeleme olayı bitiyor ve motoru kullanım çok süper oluyor usta bu işi çok iyi biliyor ilk 2014 te joyride sıfır aldığımda olduydu yaptırdım sorun ortadan kalktı 2017 de aldığım fiddle dada baktım aynı şey oldu onuda halletti şu an sorunsuz biniyorum isteyenlere yardımcı olurum forumdan mesaj bırakabilirsiniz
    Bugraaa bunu beğendi.

Arkadaşlar herkese merhaba!

Ekte ilettiğim ilanda sadece 30km kullanılmış, 2016 model SYM Fiddle 3 125'den söktüğüm Duro marka orjinal fabrika çıkışı (stok) lastiğini satıyorum. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Sahibinden İlan No: 438655764

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...8655764/detay/

Motosikleti
    Yamaha X-City250
    Hocam ustanin numarasini dm den paylasabilir misin. İstanbul,da yapan bildiğiniz yoksa buradaki usta ile görüştürsek anlatır mı ki torna islemini?

Motosikleti
    2019 Yamaha İron Max 250
    Merhabalar ,

Bende dün bir Fiddle 3 200i mat siyah satın aldım. Daha önce onlarca motor kullandım . Dolayısı ile kıyaslama yapabilirim. Öncelikle ben bu motoru Honda CB 650 F imin yanına küçük bir scooterım olsun diye aldım. Daha önce Fiddle 2 ve Symphony Sr da kullandım . Motor mekanik olarak çok başarılı mükemmel kaliteli motor blokları var sorunsuz bin git. Fiddle 2 mi sattığım arkadaşım hala ona biniyor 35 bin km ye geldi motor. İşin özü büyük markalardan motor almıyor veya alamıyorsanız tek adresiniz SYM olmalı çok kaliteli motorları var bence bu benim görüşümdür. Şimdi gelelim Fiddle 3 e. Öncelikle ne mantıktır ki 125 liğinde çanta taşıma demiri var ama benim aldığım 200 lükte yok !!!!! Bu gerçekten çok saçma tam tersi olması gereken bir durum !!! Ayrıca alayım diyorsun 350 TL mi ne sadece çanta demirine fiyat çekiyorlar ! Onun dışında titreşim oldukça var ama ben motorda öyle çok aman aman konfora stabiliti ye önem vermem dolayısı ile titreşim kısmı beni çok etkilemez. Motorda ön cam da yok ben fiddle 2 mi alırken direk camlı halde satıyorlardı bunda da olsa güzel olurdu şimdi bir de ona cam alacağız. Çantasız ve camsız çok çıplak duruyor motor . Üzerinde ki his bir taburede oturuyormuş gibi Koltuk sanki biraz daha alçak olsa yada direksiyon biraz daha yukarıda olsa iyi olurmuş gibi geldi bana . Ön kısım da ki torpido göstermelik çok bir şey koyamazsınız gibi geldi bana . Koltuk altı bence normal yeterli böyle bir scooter için kilidimi şapkamı eldivenlerimi yağmurluklarımı koyuyorum yetiyor. Gidiş olarak 170 cc bir motor ve kaymak gibi akıyor yolda hangi ara 110 lara geldiğimi anlayamıyorum . Motor henüz rodaj durumunda kullanıldığı için son sürat vs bilgilerini şuan paylaşamıyorum ama aldığım izlenimlere göre 130 km yi rahat görür gibime geliyor bunu da fiddle 2 imden baz alarak söylüyorum onunla 120 km ye kadar çıkıyordum. Ondan sonra motorun tasarımı mükemmel buna laf yok zaten ama gündüz led farlarının üzerinde o sarı far hiç olmamış onuda beyaz led ampullerle değişeceğim. Bir diğer konuda motoru gece kullanırken farın yapısı itibari ile bir kısmı yukarıdan gözünüze vuruyor ışığı o görüşünüzü etkiliyor. Gözünüze ışık vuran o kısmı bir şey ile kapatırsanız daha sağlıklı olur bence . Siyah bant ile falan. Lastikler zaten kötü onu söylemeye gerek yok. Lastik almakta fayda var . Frenleri bana son derece başarılı geldi. Dediğim gibi daha rodajı bitmedi herşeyi bir otursun amortisörleri lastikleri gidişi duruşu o zaman bir paylaşımda daha bulunacağım. Şuan ki piyasa şartlarına göre bu paraya alınabilecek en güzel sıfır motorsiklet budur bence

Motosikleti
    X-Max 250
    İstanbul içerisinde makul fiyata 200i mat siyah arıyorum, satan veya satan tanıdığı olan bana özelden ulaşabilir.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Selam arkadaslar canta demiri onerisi olan var mi?

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Merhabalar degerli uyeler. Hobidaslarim.
    Ben de subat 2018 itibariyle Fiddle lll kullanicisiyim. Boyum 1.95. Kilom 125. Esim ise benden beklenenin aksine 1.70 boy ve 60 kilo. Iki kisiyle gayet rahat bir sekilde sehirici yolculuklarinizi yapabilirsiniz. Gozunuz arkada kalmasin. Kaldi ki biz 3 kisi biniyor gibiyiz benim sayemde Yokuslarda gitmeme gibi bir derdi yok. Sehirici kullanimlar icin bekleneni fazlasiyla veriyor kendisi. Fakat 30 km uzeri kullanimlar icin nispeten yorabilecegi kanaatindeyim. Tabi bu yorumu okurken benim ortalamanin uzerinde boyutlara sahip oldugumu goz onunde bulundurun lutfen. Bu motorla kusadasindan izmir e aydin a bodruma tek mars giden insanlari taniyorum. Onlar da benimle ayni kanaatteler acikcasi. Yakit konusunda inanilmaz cimri degil fakat 170cc ye gore gayet ideal bence. Tek basima yolculuk ederken 110 km yi gordum. Canta demiri problemi var evet. Bir de sele alti bagajina kask sigmiyor. Gidon altinda ufak bir bosluk var. Cep telefonu ve cuzdan gibi seyleri koyabilirsiniz fakat su gune kadar 1 kere bile kullanmadim. Cakmaklik cikisi da var. Farlari gayet basarili. Fren ise "yeterince" basarili fakat unutmamak gerek cbs var. Otoban misali yollarda cok rahat 90 ila 100 kmlerde kullanabilirsiniz. Su an 1800 km lerde. 1 kere kilometre teli koptu. Servisinde ucretsiz degistirdiler. Ayrica gorunumu de oldukca hos bence. Retro bir havasi var inceden. Kendi kaliplarindaki diger scooterlardan da guclu ayrica. Kendince torklu diyebilirim bu sebeple muadilleri arasinda kesinlikle tavsiye ederim. Benzer segmentteki diger scooterlari da kullandim fakat ya gucsuzler ya da hem gucsuzler hem kullanissizlar. Son vaziyet budur. Saglicakla kalin

Motosikleti
    3000 km bakimini gectik son durum itibariyle. Ön cam piyasada yok. Arka canta demiri ellerinde yok. Olsa da 300 kusur lira fiyat soyluyorlar. Fiddle den gayet memnunum. Bir problem yasamadik su ana kadar. On cam ve arka canta demirini nereden edinebiliriz bir fikri olan var mi dostlar?

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    bildiğim kadarıyla ön cam bunarın fidell2 ıle aynı.ınternetten sahıbım olur gıttıgıdıyor olur n11 olur ordan bulabılırsın.ben gecen ay 80tl ye aldım oglanın motora hem de renklı cam aldım.ancak baglantı aparatı demır ve vıdaların yoksa ıste o bıraz pahalı.onuda ınternetten sıparıs edebılırsın.motosprtan yada motopite bak ınternetten

Motosikleti
    çok teşekkür ederim üstad. sağolun
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhabalar. Fiddle ile 3500 km yi devirdim. Fakat titresim artti ve rahatsiz etmeye basladi. Rolantide ve 30 km ye kadar hizlanmada daha oncesine gore oldukca fazla. Sebebini soyleyebilecek olan var mi? Titresim probleminin disinda bir problemle karsilasmadim.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı utkugorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Fiddle ile 3500 km yi devirdim. Fakat titresim artti ve rahatsiz etmeye basladi. Rolantide ve 30 km ye kadar hizlanmada daha oncesine gore oldukca fazla. Sebebini soyleyebilecek olan var mi? Titresim probleminin disinda bir problemle karsilasmadim.
    tıtresımden kastın ne? motor oldugu yerde sarsıyor mu? alet gıderken dıreksıyon mı tıtrıyor? yoksa rolantıde duzensız calısıp tıtreme mı yapıyor?

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı vizyoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni fiddle 3 aldım daha öncede joyride kullanıyordum sym nin motorlarında titreme ve silkeleme sorunu var ben joyride ve fiddle 3de te yaşadım ama çözümü var sıfır alındıktan bir süre sonra bu sorun hepsinde oluşuyor marmaristedeki sym servisindeki usta bu işi çözmüş yarım saatte motordan söktüğü bir parçayı tornadan geçirip takıyor ve sorun ortadan kalkıyor titreme ve silkeleme olayı bitiyor ve motoru kullanım çok süper oluyor usta bu işi çok iyi biliyor ilk 2014 te joyride sıfır aldığımda olduydu yaptırdım sorun ortadan kalktı 2017 de aldığım fiddle dada baktım aynı şey oldu onuda halletti şu an sorunsuz biniyorum isteyenlere yardımcı olurum forumdan mesaj bırakabilirsiniz
    bu servisin numarası varmı

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Bahsettiğiniz titreşim bu kalitedeki motorlarda 5000 km ler civarında debriyaj tasının balansı yüzünden oluşuyor.. Kalıcı çözümü yok gibi ama mevcut tası tornada düzeltirseniz bir süre daha titreşimsiz gider ya da daha kaliteli tas alabilirsiniz.. Ben buna uyan malossi aldim yaklaşık 20.000 km kullandım yine başladı, tornadan geçirdik 4000 km sonra yine var gibi.. Bundan sonra polini deneyeyim diyorum ya da uyumlu olduğu için pcx tasını.. Tasla birlikte aynı ağırlıkta dr.pulley galet ve tırnak da takabilirsiniz.. Bir de titreşimi çözebilecek reveno marka komple bir debriyaj sistemi var o çok iyi ama biraz yüksek fiyatlıdır..
    mehmetseza bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar geçen ay 10000km de bir fiddle 3 200 aldım. Difransiyel yağını değiştirömek istedim, kitapçığında değişimde 100cc olarak yazıyor. Tapayı söktüğümde yaklaşık 200cc yağ çıktı. Bende katalogda yazdığı gibi 100cc yağ koydum, acaba 200cc ye tamamlamalımıyım?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)