Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hero Hunk Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    2 ocak ta beyaz hunk 150 alarak aranıza katılmış bulunuyorum
    spil ve Wizard_58 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bestofibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero motorun tüm modellerinde yedek parça sıkıntısı çekmekteyiz. Biz'de tamirci olarak bu motorların parçalarını bulmakta temin etmekte zorluk yaşıyoruz. Toptan yedek parça satışımız olmasına rağmen bir çok yerle irtibat halindeyiz fakat yedek parça tedarik konusunda oldukça sıkıntı yaşamaktayız.

Biz Oruç Motor olarak bulduğumuz ve temin edebileceğimiz parçalarını sitemize atıp online satışını'da yapmaktayız. Ancak bir çok modelinin bir çok parçasını bulmak gerçekten zor. Yedek parça konusunda bulduğunuz yerler varsa buradan paylaşın arkadaşlar. Bizim sitemiz : https://www.orucmotor.com/ dur.

Hero İçin : https://www.orucmotor.com/Kategorile...calari-86.aspx
    Diğer Parçalar İçin : https://www.orucmotor.com/Kategorile...-parca-14.aspx
    Hero Yan Sepet İçin : https://www.orucmotor.com/Kategorile...-sepet-65.aspx
    Diğer Sepet Modelleri : https://www.orucmotor.com/Kategorile...epetler-8.aspx
    Hocam siz parça bayisi ya da servismisiniz? bunu burada paylaşma nedeninizi anlayamadım?
    Orjinal parça satışı için servis ya da bayii olmak gerekiyor. Olmak istedinizde anlaşamadınız mı? Yada sorunmu yaşıyorsunuz bayilikte?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Memo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial sfc ve bajaj discover
    Bende bajaj discover 125 var. Onu satıp hero hunk modeline geçmeyi düşünüyorum. Ancak heroda parça zor bulunuyor gibi duruyor. Ben servise gitmiyorum işimi tamirciyle hallediyorum ama parça bulamayacaksak hero bizi süründürür gibi geliyor. Servisinde pek kendine hayrı yok.

Bajajda da yetkili bayiden parça alamıyorum çünkü ne sorsam yok. Cbf parçalarıyla motoru idare ediyoruz. Discoverda 13 hp motor ve başkalarının bu motorda 120 yapıyorum demesine rağmen ben o hızı göremedim. Orjinali 45 olan arka dişliyi 40 yapmama rağmen birşey değişmedi. 105 yapıyor ilerisi yok.
    Galiba hero hunkta da son hız düşük gibi. Anlamadığım bir konu var bu motor 15 hp benimki 13 ama cbfden kuvvetli olduğu halde son hızda geçemiyor gibi.
    Pulsar 150 ile ikinci elde 2 bin civarı fark oluyor hunkta. 150'lik pulsara 8 bin vermek mantıklı gelmiyor. Sizce 125'liği satıp 150'lik hunk almaya değer mi?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Youtube da Hero Hunk'ı detaylı şekilde anlattım. O zamanlar çok memnun olmama rağmen, geçen 3 senede marka herhangi bir ilerleme sağlayamadığı için şimdi tavsiye etmem.

https://www.youtube.com/watch?v=NvwOfhgi-Ko

Hunk 200R dan aynı.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ön dişli orjinalde 14 ama benden önceki sahibi 16 takmış yarın değişim yapıcam ama 14 mü taksam 15 mi karar veremedim ?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişli orjinalde 14 ama benden önceki sahibi 16 takmış yarın değişim yapıcam ama 14 mü taksam 15 mi karar veremedim ?
    Dostum,

Hint motorlari, on dişli ile oynamaya gelmiyor,

Neden?

Geneli torkunu alt devirde verdigi icin(kisa(short) strok),sadece arka disliyi 2 diş kucultme ile,daha verimli ve min tork kayipli kullanirsin.

Bende rtr180 kullandm 46.bin km.

İlk etapta bende on disli buyultmustm ordan biliyorum.

Arka dişlini 2 diş.kuçult bak keyfine

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum,

Hint motorlari, on dişli ile oynamaya gelmiyor,

Neden?

Geneli torkunu alt devirde verdigi icin(kisa(short) strok),sadece arka disliyi 2 diş kucultme ile,daha verimli ve min tork kayipli kullanirsin.

Bende rtr180 kullandm 46.bin km.

İlk etapta bende on disli buyultmustm ordan biliyorum.

Arka dişlini 2 diş.kuçult bak keyfine
    yorumlarınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

14.3 litre ile 473km gidebildim. Istanbul şehir içi trafikte...
    100km 2.4 yaktıranlar var .
    Benim ki çok mu yakmış ?
    levend84 bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hunk 150 alma arifesindeyim.
    16.500km de 6000tl.
    Garantisi devam ediyor.

Parça sıkıntısı çeker miyim endişesi var.
    Rtr 150 veya rtr 180 de mi karar kılmalıyım bilemedim.
    Buradan hunk kullanıcılarına dabışmadan başlık açmak istemedim.

Fikirleriniz benim için kıymetli..

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube da Hero Hunk'ı detaylı şekilde anlattım. O zamanlar çok memnun olmama rağmen, geçen 3 senede marka herhangi bir ilerleme sağlayamadığı için şimdi tavsiye etmem.

https://www.youtube.com/watch?v=NvwOfhgi-Ko

Hunk 200R dan aynı.

Hocam o senle alakalı değil herkeste var bu huy bizim ülkede. Bi malı satana kadar yere göğe sığdırama sattıktan sonra yerden yere vur.
    her yerde yazdığın mesajlara denk geliyordum bi aralar. ekşide bile öve öve bitiremiyordun motoru. bi 200r geç geldi diye motorun sağlamlığı kalitesi mi yokoldu? zaten adam servis hizmeti sunmasa ne olur o paraya daha kaliteli motor mu var?

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hunk 150 alma arifesindeyim.
    16.500km de 6000tl.
    Garantisi devam ediyor.

Parça sıkıntısı çeker miyim endişesi var.
    Rtr 150 veya rtr 180 de mi karar kılmalıyım bilemedim.
    Buradan hunk kullanıcılarına dabışmadan başlık açmak istemedim.

Fikirleriniz benim için kıymetli..
    parça sıkıntısı yok hocam nasıl olsun. Küçük şehirlerde bile yetkili servisi var.
    ha diyelim ki parça sıkıntı oldu, parçaların %90 ından fazlası cbf ile aynı. elcik plastikleri bile aynı yani öyle düşün.
    bu motorda ne olursa olsun parça konusunda çıkmaza girmezsin. zaten motor o kadar sağlam ki ben 2 yıldır herhangi bir parçasına ihtiyaçta duymadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhabalar koruma demirini sökmek istiyorum ama kararsız kaldım beyler sizler kullanıyor musunuz ?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Merhabalar koruma demirini sökmek istiyorum ama kararsız kaldım beyler sizler kullanıyor musunuz ?
    Sakın koruma demirini sökmeyin.
    Hem motoru, hem ayaklarınızı korur.
    Önce güvenlik!

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

@Kergit,
    Yorumun için teşekkür ederim.
    Bakalım zaman ne gösterecek..

Motosikleti
    X Max 250
    kullanıyorum ve her motora binene tavsiye ederim.
    bi kardeşime yandan araba çarptı ayağı kırıldı defalarca ameliyat oldu düzelmedi.
    koruma demiri herşeyden önce yandan çarpmalra karşı ayağını korur. zaten yan yatma durumunda motoru da koruyor. ayrıca yakışıyor da bizim motora

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kergit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanıyorum ve her motora binene tavsiye ederim.
    bi kardeşime yandan araba çarptı ayağı kırıldı defalarca ameliyat oldu düzelmedi.
    koruma demiri herşeyden önce yandan çarpmalra karşı ayağını korur. zaten yan yatma durumunda motoru da koruyor. ayrıca yakışıyor da bizim motora
    https://i.hizliresim.com/l40gkE.jpg
    Bende sökmedim duruyor usta.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu motorun hava filtresi ve bujisi kaç binde değişiyor bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    X Max 250
    I: KONTROL ET C: TEMİZLE R: DEĞİŞTİR A: AYARLA L: YAĞLA T: TAMAMLA
    E: EMİSYONU KONTROL ET

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    HUNK 150 için önereceğiniz tur camı var mı. Bir sorun çıkmaz ise hafta sonu alacağım. kullanacağım yol yaz kış rüzgarlı, boyum 190

zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Dostlar merhabalar, motosikletimin garantisi bittiği için bakımını kendim yapmak istiyorum. 12 Bin bakımını Temmuz 19'da yaptırdım, hava filtresi ve yağ değişti, sibob ayarı yapıldı. Şu aralar da 15 bin bakımı geldi, yağ ve buji alıp kendim değişimini yapmayı düşünüyorum.

Bunlar haricinde nelere dikkat etmeliyim, bakım tablosuna baktım ancak mesela zincir mevzusunu pek anlamadım. 18 Binde değişim mi ister, önerisi olan var midir?

sariasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı NeDemekŞakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HUNK 150 için önereceğiniz tur camı var mı. Bir sorun çıkmaz ise hafta sonu alacağım. kullanacağım yol yaz kış rüzgarlı, boyum 190
    Eski bir Hunk kullanıcısı olarak cbf 150 tur camı kullanmıştım, akıllı civata ile sabitlemiştim
    THE LOST RIDER
    www.youtube.com/user/ramazanakinci
    DOMINAR D400

Alıntı sariasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski bir Hunk kullanıcısı olarak cbf 150 tur camı kullanmıştım, akıllı civata ile sabitlemiştim
    akıllı vida demek biryerleri deldiniz demek? varmı zarar vermeden delinecek bir yer?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı zebercet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar merhabalar, motosikletimin garantisi bittiği için bakımını kendim yapmak istiyorum. 12 Bin bakımını Temmuz 19'da yaptırdım, hava filtresi ve yağ değişti, sibob ayarı yapıldı. Şu aralar da 15 bin bakımı geldi, yağ ve buji alıp kendim değişimini yapmayı düşünüyorum.

Bunlar haricinde nelere dikkat etmeliyim, bakım tablosuna baktım ancak mesela zincir mevzusunu pek anlamadım. 18 Binde değişim mi ister, önerisi olan var midir?
    Motorlar 2016 model. 5 yıl garanti var nasıl bitti garanti?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)