Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Hero Hunk Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Hunk
    Alıntı zertach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası 347 TL tavan fiyat çıktı. Motoru arkadaşımın üstüne aldım. yaşı 25 , istanbul , üzerine otomobili var ama motor ilk.
    Umarım trafik sigortasını yaptırabilirsiniz. Fiyat veriyorlar ancak sigortayı yaptırabilmek büyük dert. Ben sigortayı yaptırmak için sabah 9'dan öğleden sonra 4'e kadar uğraşmıştım. Sıra bekleme ve plaka basımı da dahil trafikteki bütün işlemlerim yarım saat ancak sürmüştü. Asıl korktuğum kısım trafikti ancak sigorta işi daha çok uğraştırmıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaman zaman ben motorumda sorunlar yaşıyorum. Kuzenimin vites pedalının çıkması, benim manifoltun çıkması gibi. Geçen gün de motor koruma demirim orta yerinden çatladı. Tahminimce ani sıcaklık değişimi ve titreşim nedeniyle koca demir çatırt diye gitti. Bir zırıltı duydum giderken, aha dedim biryer daha dağıldı. durup kontrol edince demirin çatladığını gördüm. Gidip bir demircide kaynattıracağım.

Elde 13-14 anahtar takımıyla sürekli motorumuzun vidalarını sıkmamız lazım. Ve locktide sürdürmemiz lazım.
    Motoru alalı 1 ayı geçti 900 km civarındayım ancak henüz herhangi bir parçada ya da vidada gevşeme, düşme olmadı. İlk bakım sırasında da gevşeme olup olmadığı kontrol edildi ancak sorun yoktu. Sizin olaylar biraz şanssızlık olmuş galiba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 250 / 2017 , Hero Hunk
    [QUOTE=erdems;4158190]Umarım trafik sigortasını yaptırabilirsiniz. Fiyat veriyorlar ancak sigortayı yaptırabilmek büyük dert. Ben sigortayı yaptırmak için sabah 9'dan öğleden sonra 4'e kadar uğraşmıştım. Sıra bekleme ve plaka basımı da dahil trafikteki bütün işlemlerim yarım saat ancak sürmüştü. Asıl korktuğum kısım trafikti ancak sigorta işi daha çok uğraştırmıştı.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Trafik sigortasını telefon ile 30 dk da hallettim. Parayı verdikten sonra problem olmuyor. Arkadaşımın sigortacısı. Trafik takip bürosuna giderken yolda iken halletti. Vardığımda poliçeyi email attı hemen.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Herkese selamlar

Ruhsat işini hala halledebilmiş değilim. O yüzden motor garajda yatıyor. Ruhsat tescil işlemleri tamamen çile. İnternet üzerinden randevu alabilmek mümkün değil. Tüm işler emniyetde tanıdık vasıtası ile yürüyor. O yüzden daha fazla uğraşmak istemedim ve trafik takip bürosuna verdim. Benim 1 haftadır alamadığım randevuyu adam yarın gel al ruhsat ve plakanı dedi.

Bilgi amaçlı söyliyeyim. 2 tane trafik takip bürosuna sordum. Birisi kadıköyde izbe biryerdi hiç ilgilenmediler bile tipleri kayık zaten. Öyle kağıtlara baktı 500 TL ye yaparız dedi. Başka bir yere sordum adam sağolsun çok ilgilendi. 425 TL + 91 TL vekaletname ile hallediyor.

Trafik sigortası 347 TL tavan fiyat çıktı. Motoru arkadaşımın üstüne aldım. yaşı 25 , istanbul , üzerine otomobili var ama motor ilk.
    Kayınbirader de tavsiyemiz üzerine Hunk aldı. Emniyetten randevu imkansıza yakın ve çok saçma sapan bir şekilde yalnızca ikametgahınızın olduğu ilçeden alabiliyorsunuz. Sana ne kardeşim İstanbul burası istediğim yerden yapabilmeliyim.

Çınar motor da yoğun olduklarını söyleyip 1 defa eksik evrak ve 1 defa da faturaya yanlış şasi numarası yazdılar. Özensiz olduklarını düşünüyorum. Boşu boşuna 3-4 günümüzü yediler. Nazikler, bir sorunumuz olmadı ama fazladan vaktimiz heba oldu. Çalışıyoruz izin almak zor.

Randevu saçmalığı ve bayinin hataları dılayısıyla bezdik. Ben ibreti alem olsun diye plakasız-ruhsatsız ve trafik sigortasız gezelim dedim. Biri çevirirse ülkenin durumunu anlatalım dedim

Yaklaşık 1 hafta 10 gün sonra sisteme yenildik ve işin çözümünü bulduk. "Tanıdık"

İşlemler yapıldı plakamızı çıkarttık. Ama kayınbiraderim rahatsızlığı dolayısyla motora binme işini çok nadir durumlarda kısa mesafe yapmaya karar verdi. Motoru kuzenim aldı, o kullanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Arkadaşlar bu arada tecrübeli bir motorcu arkadaşımız Hunk'ın zincirlerini yağlamamız için 90 numara dişli yağını önerdi. 1 litresi 25-30 TL

Bizim motorlar con con işi değil. Zincirlerimizde de O-Ring yok. Yalnızca metal aksamdan oluşuyor. Bana mantıklı geldi. 90 numara yağ ve bir de yağdanlık aldım. Biz 2 motorcu kullanıyoruz. 1 litre yağ bize yaklaşık 2 sene gider diye tahmin ediyorum. Spreylere boşu boşuna fazladan para vermeyin, yazıktır. Üstelik zinciri yağlamak için küçük bir plastik kapağı açmanız gerekiyor. Yağdanlığın ince uzun ağzı ile tüm zinciri yağlayabiliyorsunuz. Spreyler küçük delik dolayısıyla bizim motorlarda ekstra kullanışsız olacaktır.

Motosikleti
    Hero Hunk
    Bizim motorlar con con işi değil. Zincirlerimizde de O-Ring yok. Yalnızca metal aksamdan oluşuyor. Bana mantıklı geldi. 90 numara yağ ve bir de yağdanlık aldım. Biz 2 motorcu kullanıyoruz. 1 litre yağ bize yaklaşık 2 sene gider diye tahmin ediyorum. Spreylere boşu boşuna fazladan para vermeyin, yazıktır. Üstelik zinciri yağlamak için küçük bir plastik kapağı açmanız gerekiyor. Yağdanlığın ince uzun ağzı ile tüm zinciri yağlayabiliyorsunuz. Spreyler küçük delik dolayısıyla bizim motorlarda ekstra kullanışsız olacaktır.
    Zincir temizliği için zincir korumasını komple çıkartmak geriyor sanırım, zor mu çıkıyor? Koruma olduğu için kolay pislenmezmiş gibi geliyor bana o yüzden her yağlama öncesi temizlemeyi düşünmüyorum. Siz mutlaka temizliyor musunuz her seferinde?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı erdems adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir temizliği için zincir korumasını komple çıkartmak geriyor sanırım, zor mu çıkıyor? Koruma olduğu için kolay pislenmezmiş gibi geliyor bana o yüzden her yağlama öncesi temizlemeyi düşünmüyorum. Siz mutlaka temizliyor musunuz her seferinde?
    Zincir koruması, zincirin bulunduğu yeri tamamen kapatıp, dışarıyla bağlantısını tamamen kesiyor. Böylece bizim motorlarda zincir temizleme diye bir olayı engelliyor. Zincirimizi temizlemeye gerek yok. Çünkü kapalı kutuda ve kirlenmiyor.

Dış taraftaki lastik kapağı çıkartıp yağlamak yeterli. Onun için de dediğim gibi spreylere falan boşa fazla para vermeyin. 90 numara dişli yağı hemen her benzinlikte yapı marketlerde var. Alın bir tane tamam. Açıkta zinciri olan motorlarda önce fırça ve gaz yağı benzeri maddelerle veya temizleyici spreylerle temizlemek, sonra yağlamak gerekiyordu. Zincir koruması büyük avantaj. Bu arada bizim zincirlerde oring yok.
    erdems bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Hunk
    Zincir koruması, zincirin bulunduğu yeri tamamen kapatıp, dışarıyla bağlantısını tamamen kesiyor. Böylece bizim motorlarda zincir temizleme diye bir olayı engelliyor. Zincirimizi temizlemeye gerek yok. Çünkü kapalı kutuda ve kirlenmiyor.

Dış taraftaki lastik kapağı çıkartıp yağlamak yeterli. Onun için de dediğim gibi spreylere falan boşa fazla para vermeyin. 90 numara dişli yağı hemen her benzinlikte yapı marketlerde var. Alın bir tane tamam. Açıkta zinciri olan motorlarda önce fırça ve gaz yağı benzeri maddelerle veya temizleyici spreylerle temizlemek, sonra yağlamak gerekiyordu. Zincir koruması büyük avantaj. Bu arada bizim zincirlerde oring yok.
    Serviste respol sprey zincir yağı sıkıldı. Ben de aynısından alayım bari dedim 500 km'de bir yağlarım diye, 35 TL verdim. O-ring olmadığını bilseydim almazdım. Bu tüp bitince sizin yönteme geçebilirim.

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    bende aynısını aldım çok memnunum selamlar
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

Motosikleti
    Hero Hunk
    Kampanya bittikten sonra fiyatlar kampanya öncesinden fazla mı olmuş bana mı öyle geldi? Arka disk modelin taksitli fiyatı 6570 TL yazıyor. Ben 6450 TL gibi bir şeydi diye hatırlıyorum. Var mı önceki fiyatları hatırlayan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Bu arada kazasız belasız kullanmanız dileği ile sudabatmayanadam

Motosikleti
    Alıntı erdems adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kampanya bittikten sonra fiyatlar kampanya öncesinden fazla mı olmuş bana mı öyle geldi? Arka disk modelin taksitli fiyatı 6570 TL yazıyor. Ben 6450 TL gibi bir şeydi diye hatırlıyorum. Var mı önceki fiyatları hatırlayan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Bu arada kazasız belasız kullanmanız dileği ile sudabatmayanadam
    Kampanya fiyatları
    kampana model : 5400 nakit 5650 civarı taksitli
    disk model : 5650 nakit 5850 civarı taksitli

bana 5880 TL ye geldi 20 gün oldu alalı.

Motosikleti
    Hero Hunk
    Kampanya fiyatları
    kampana model : 5400 nakit 5650 civarı taksitli
    disk model : 5650 nakit 5850 civarı taksitli

bana 5880 TL ye geldi 20 gün oldu alalı.
    Evet kampanyalı 5850 civarıydı ancak kampanyadan önce yani nisan ayındaki fiyatını 6450 TL gibi hatırlıyorum. Şu an güncel fiyat 6570 TL olduğundan çaktırmadan zam mı yapıldı diye merak ettim.

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    motosikletler çok güzel ve kaliteli zam yapmışlar olsalar bile bu motosikletler o paranında üstünü hak ediyor bence
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aralık 2017 ye kadar yeni model yok, aralık bile ufak ihtimal. Bence gelirse de sadece haberi gelir yeni modeller 2018 TR ye giriş yapar.
    2018 de çok farklı modeller olabilir. Mevcut servislerle çok zor olur bu durum.

Merhaba. Ben de cbf kullaniyordum. Hunka donmeyi dusunuyorum. Tavsiye eder misin yoksa cbf imin modelini mi yenileyeyim?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı okancaytasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ben de cbf kullaniyordum. Hunka donmeyi dusunuyorum. Tavsiye eder misin yoksa cbf imin modelini mi yenileyeyim?
    Diğer açtığın konuda anlattım. Hunk ı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Selamlar arkadaşlar

Yaklaşık 250 km oldu. Rodaj devam etmekte.İlk sürüşümde geçen haftaki fırtına, yağmur ve doluya denk geldim motor çamur içinde kaldı Havalar problemli olduğu için pek yol yapamadım ama hafta sonu 70 kilometrelik 2 parkur bitirdim. Genel olarak motordan memnunum. Tabi ki net bir şey söylemek için daha çok erken. Belli bir süre sürdükten sonra sırtımda hafif bir ağrı oluyor ama oda sanırım biraz hamlık ağrısı. Ayrıca vites geçişleri güzel olmasına rağmen biraz takır tukur oluyor özellikle vites düşürürken. Bu normal olabilir yada benim acemiliğimden olabilir.

Motoru ilk aldığımda bayi 1 lt benzin koymuştu bende 50 TL lik benzin koydum. 250 km yol yaptım ve benzin göstergesi yarı çizginin bir tık üstünde. Rodajda olmasına rağmen az harcıyor gibi duruyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Belli bir süre sürdükten sonra sırtımda hafif bir ağrı oluyor ama oda sanırım biraz hamlık ağrısı.
    Oturuş pozisyonundan olabilir. Ayak parmaklarının başladığı etli kısmı ayak peglerine koy ve depoyu iki dizinle sık. Yani gidona yüklenme. Belki daha rahat gidersin. Zaten doğru oturuş pozisyonu da bu.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Bugün Hero hunk bakmaya gittim 2.el makina 2000 km de sbob vuruyor sahibi 2000 bakımında siboblar ayarlanacak dedi sizinkilere siboblar ayarı yapıldımı rodajdan sonra debriyaj ayarıda yapılacakmış. Bu motoru almalıyım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Hero hunk bakmaya gittim 2.el makina 2000 km de sbob vuruyor sahibi 2000 bakımında siboblar ayarlanacak dedi sizinkilere siboblar ayarı yapıldımı rodajdan sonra debriyaj ayarıda yapılacakmış. Bu motoru almalıyım
    kusura bakmayın arkadaşlar kucağımda ufaklık telefonu isterken yazdığım mesajdı,2000 kmde hero hunk baktım büğun bayram sonu görüşmek üzere ayrıldım,motorun sibobları ses yapıyor ayarlanacağını söyledi arkadaş yeni motor 2000 km de sibob vururmu? merak etiğim konu buydu sizce garanti devam ediyor alıp bir sıkıntısı varsa garantiden yaptırım deyip almalımıyım olacaktı mesaj
    SUZUKİ BURMAN UH 200

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    2000 bakımı yokki 3000 de bakım olması lazım başka bi sıkıntı yoksa fiyatta uygunsa alinir

Motosikleti
    Hero Hunk
    Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

kusura bakmayın arkadaşlar kucağımda ufaklık telefonu isterken yazdığım mesajdı,2000 kmde hero hunk baktım büğun bayram sonu görüşmek üzere ayrıldım,motorun sibobları ses yapıyor ayarlanacağını söyledi arkadaş yeni motor 2000 km de sibob vururmu? merak etiğim konu buydu sizce garanti devam ediyor alıp bir sıkıntısı varsa garantiden yaptırım deyip almalımıyım olacaktı mesaj
    Normalde sibob ayarları 500 veya 1000 km bakımında yapılıyor. Bence sahibi bakıma götürmemiş.

serkan6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero hunk
    lastikler değişti orjinal lastikler ıslak zeminde kayıyordu metzeler me 22 taktırdım motorun yol tutuşu gidişi değişti lastikler yumuşak hamur ıslak zemindeki performansını da deneyeceğim

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)