Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Hero Hunk Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hunki pulsarla kıyaslayip birde pulsara daha iyi demişler,cidden sesli güldüm şaka değil ciddi ciddi söyleniyorsa dram ama espri olarak güzeldi.

Ekran görüntüsü aldım stresli,gergin olduğum anlarda açıp okur okur gülerim.
    Evet gerçekten yazdıklarınız komik olmuş. Hunk'ın 150 NS den daha kötü olduğunu söylemek ya espiri ya tecrübesizliktir. Hunk ve 150 NS kullanmadan yapılmış bir yorumdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    İyi akşamlar ybr 125 aynası takan oldumu hunka

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar ybr 125 aynası takan oldumu hunka
    Hunk un aynaları gayet güzel değiştirme gereği duymadım şahsen.

Bende bu motoru almayı düşünüyorum, muhabbetin yarısı titreşimle alakalı olmuş, şöyle söyleyim bende tvs neo x3i kullanıcısıyım. Motoru ilk aldığımda rolantide aşırı titriyordu, yüksek devirlerdede aynı şekilde, titreşimden aynalarda ne göründüğünü anlayamıyordum. Servisler rezil sizin işten anlamadığınızı fark edince en daindik yağı motora doldurup çıkma yağla zincir yaplıyorlar başkada hiçbirşey yapmıyorlar. Motor sorunsuz bir motor ama sevis motorun dilinden anlamıyor 2. bakımda karbüratöe ayarı yaptı sözüm ona, motor yazın bile jiklesiz çalışmaz oldu, sonra kendim öğrendimde havasını yarım tur kısınca düzeldi sorun ve bir takım işlemler yaptım şuan titreşim yok denecek seviyede motor son derece sessiz sakin çalışıyor.
    1) Hava ve rolanti ayarını deneye deneye en ideal haline getirdim.
    2) Zincirde fazla boşluk vardı, servisi onu düzeltmeye bile üşeniyordu, kendim öğrenip zinciri gerdirdim.
    3) Hava filtresini çıkarıp temizledim
    4) Servis 5. sınıf yağ koyuyordu herhalde ben motul 5100 yağ alıp değiştirdim, yağ filtesinide temizledim.
    5) 404 marka sıvı gres alıp zinciri temizleyip yağladım.
    Bütün bu işlemlerin sonucunda motorun performansı arttı titreşim rölantide hiç yok artık önceden heryanı ayrı oynardı, yüksek devirdede önceki halinin yarısı kadar hafif bir titreşim var. Viteş geçişleride yeni yağla birlikte pamuk gibi oldu şıkır şıkır.

Yani diyeceğim şuki motora iyi bir bakım ve iyi bir karbüratör ayarı yapıldımı, titreşimi minimize etmiş olursunuz. 10-15 lira için kaliteli yağdan asla vazgeçmeyim ben 34 tlye aldım yağı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Ben bunun alternatifi olarak rtr 180i düşünüyorum, şekil şemal daha güzel sanki 1000 tl fiyat farkı var. Bu redline a 110 da girerken rtr 120 de giriyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    @kaptancanali bravo. Bu servislerin teknik bilgi konusunda hiçbir fikirleri yok. Okumuyorlar, ,ilgilenmiyorlar fikirleri yok.

Hunk bakımı kolay, yapılan değişimleri rahat bir motor.

Ya birdaha zaten aldığım motorda garantiymiş şuymuş buymuş asla bakıma servise gitmem. Yukarıda yazdıklarımla birlikte iyi bir rodaj ve 2-3 ayda bir somun ve vidaların elden geçirilmesi ile titreşim minimize olur.

Motosikleti
    Hero Hunk
    Ben de dün itibariyle Hunk kullanıcısı oldum. Dikkat etmediğim tek yeri aynalarıymış, motoru bayiden teslim aldıktan sonra fark ettim. Sağ ayna muhtemelen ayarından dolayı rölantide fazla titriyor (solda böyle bir şey yok). Bu durumu ayarlattırarak düzeltebiliriz muhtemelen. Ancak iki aynada da ortak 2 tane sorun gözüme çarptı. Birincisi aynaların yaklaşık 1/4'ünde kolum gözüküyor. İkincisi aynalardan bakıldığında görüntüsü garip. Tümsek ayna kullanılmış sanırım ama biraz abartılmış gibi geldi. Puslu mu desem, şekilsel kaymalar mı oluyor desem tam tarif edemiyorum ama bir gariplik var. Otomobil aynaları ya da skuterimin aynaları gibi değil. Tam tarif edemesem de sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Motosikleti
    honda fizy,honda pcx150,hero hunk
    gariplik olarak şunu söyleyebilirim.genelde scooterların aynaları bu sınıftaki düz vitesli motor aynalarından daha iyi.acaba scooterdaki alçak oturuştan dolayı mıdır bilmiyorum.hunkun aynalarına gelince eğer aynanın 1/2'sinden daha az kol gösteriyorsa öp başına koy :D sym joy max in aynalarını gördükten sonra hunkun aynalarını öpesim geliyor o derece.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı erdems adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de dün itibariyle Hunk kullanıcısı oldum. Dikkat etmediğim tek yeri aynalarıymış, motoru bayiden teslim aldıktan sonra fark ettim. Sağ ayna muhtemelen ayarından dolayı rölantide fazla titriyor (solda böyle bir şey yok). Bu durumu ayarlattırarak düzeltebiliriz muhtemelen. Ancak iki aynada da ortak 2 tane sorun gözüme çarptı. Birincisi aynaların yaklaşık 1/4'ünde kolum gözüküyor. İkincisi aynalardan bakıldığında görüntüsü garip. Tümsek ayna kullanılmış sanırım ama biraz abartılmış gibi geldi. Puslu mu desem, şekilsel kaymalar mı oluyor desem tam tarif edemiyorum ama bir gariplik var. Otomobil aynaları ya da skuterimin aynaları gibi değil. Tam tarif edemesem de sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?
    aynalar görüntüyü normalden büyük gösteriyor senin anlam veremediğin kısım budur hani titreşim yok diyorlar ya ışıklarda boşa alıyorum rolantide dans ediyor aynalar video çekip yüklemeye üşeniyorum ayarlarsan koldan çok arkayı görürsün ama görüntüyü büyük göstermelerini bende anlamadım oysa diğer aynalar gibi gösterse daha fazla görüş açısı elde ederdik

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ayna yükselticileri almanızı tavsiye ederim. Ben aldım çok işe yarıyor. Bir de cbf 150 aynası taktırdım. Bizim aynalardan daha büyük ve dikdörtgen. Yükselticiyle beraber epey bir görüşüm gelişti. Bir de ayna yükselticiyle beraber plastik conta konulursa ayna titreşimi de azalacaktır.

Merhaba.bende motora yeni baslayacagim ybr125,hunk,mondial,tvs,bajaj lardan birini secmem gerek hunk tavsiye edermisiniz.bursadayim.servis ve yedek parca nasildir ?

serkan6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero hunk
    aynalarda kolun 1/4 ün görünmesi çok iyi psikopat sürücüler bizleri silme geçtiği için araçların bizi yakın mı uzak mı sollayacaklarını ben aynada ki kola göre ayarlıyorum silme geçecekse biraz sağa kaçıyorum bu motorda titreşim var ama zangır zangır titremesiyle ün yapmış bir motor değil daha kötülerini gördüğümüz için yarabbi şükür motoru bayiden ilk aldığımızda vidalarına zincir gerginliğine bakmıyorlar ilk yağ değişiminde bakıyorlar iyi bir usta gerekli kontrol ve bakımlarını yaparsa zincir gerginliğini iyi ayarlarsa titreşimi de azalıyor

Motosikleti
    Hero Hunk
    Rölantide ya da 5 bin devire kadar pek titreşim hissetmiyorum. Arkadaşın cbf 150'si ile kıyasladığımda da durum aynı. Belki yukarıda kaptancanalinin bahsettiği gibi basit ayarlamaları servis yapıp öyle teslim etmiştir motoru bana bilemiyorum.

Tekrar aynalara dönersem sorun görüntünün net olmaması. Aynanın merkezi ile kenarlar arasında dalgalanmalar oluyor. Sorunun kaynağı titreşim değil. Motor çalışmazken baktığımda da görüntü aynı. Daha öncesinde farklı motor tecrübem pek yok. Kendi skuterim hariç sadece 2 skutere binmişliğim var. Pek çok farklı otomobil de kullanmışlığım var. Ancak böyle bir aynayla hiç karşılaşmadım. Kullandıkça biraz daha alıştım ancak normalinin böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum.

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Alıntı erdems adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantide ya da 5 bin devire kadar pek titreşim hissetmiyorum. Arkadaşın cbf 150'si ile kıyasladığımda da durum aynı. Belki yukarıda kaptancanalinin bahsettiği gibi basit ayarlamaları servis yapıp öyle teslim etmiştir motoru bana bilemiyorum.

Tekrar aynalara dönersem sorun görüntünün net olmaması. Aynanın merkezi ile kenarlar arasında dalgalanmalar oluyor. Sorunun kaynağı titreşim değil. Motor çalışmazken baktığımda da görüntü aynı. Daha öncesinde farklı motor tecrübem pek yok. Kendi skuterim hariç sadece 2 skutere binmişliğim var. Pek çok farklı otomobil de kullanmışlığım var. Ancak böyle bir aynayla hiç karşılaşmadım. Kullandıkça biraz daha alıştım ancak normalinin böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum.
    Aynalar merkezde dış bükey, kenarlara doğru düzleşiyor. Bir foto paylaşırsan fabrika hatası mı yoksa hepimizdekiyle aynı mı karşılaştıralım.

mgokbulut727 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Hunk
    Merhabalar, dün Hero Hunk motorumu aldım. Öncelikle titreşim 5 binden sonra var fakat bir apache kadar değil. Motor çok güçlü, acayip ivmeleniyor. Çok az yakıyor yakıt deposunu aldığım gibi fulledim tripmetreyi sıfırladım , tripmetre 30km oldu çubuk gram oynamadı . Motorun görünüşü çook güzel, yeşil rengini tercih ettim bir efsane. Göstergeleri çok iyi , dijital. Açtığında yükselip iniyor devir falan, karanlığa girince kırmızı yanıyor göstergeler. Motoru çok fazla zorlamak istemedim, 5 bin deviri bir iki defa titreşimi test etmek için çıktım ve ivmelenme için. Yani söyleyebilirim ki titreşim takıntınız yoksa, bu parayı hak ediyor bence.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hunk kullanıcılarına 2 önemli bilgi-tecrübe iletmek istiyorum.

Önce güzel haberler;
    Geçtiğimiz hafta üzerindeki Anlas kışlık lastikleri çıkartıp (motorda kış lastiği kullanan çok nadir, Hunk'da kış lastiği kullanan belkide tek motorcuyum sanırım) yerine yine anlas lastik aldım. Arkalar NR-47 ve önler NF-28 Bu iki lastiğin deseni farklı olsa da birbiri ile uyumlu olduğu Anlas tarafından belirtiliyor. Ben lastiklere 235 lira verdim.

Sonra Honda'dan orjinal Cbf 150 dişlisi aldım. Bizim Hunk'lar 14 diş. Cbf 15 Ona da 38 lira verdim. Lastikleri ve dişliyi 80 liraya taktırdım. Motosiklet bambaşka bir karaktere büründü. Yaklaşık hızlar, 6 binde 80, 7 binde 94, 8 binde 108 oldu. Aynı devirde hızlar tahminimce 5-6 km arttı. Motorun çekişi azalmadı. Veya ben anlayamadım. Ben bu değişikliği herkese öneririm. Gerçekten karakter değişiyor. Lastiklerle de 110 km lik Karaburun gezisi yaptık. Hatta Terkos köyü civarlarında yağmura bile yakalandık. Ben lastiklerin performanslarından memnun kaldım. Bakalım sezon ilerledikçe taşlaşmazlarsa memnuniyetim artacaktır. Şimdilik herkese öneriyorum. Lastik takımına 800-1000 lira verdiğim İnazuma'dan sonra bu rakamlar oldukça hoşuma gitti tabi.

Şimdi gelelim olumsuz haberlere;
    Arkadaşlar bu forumda herkese tavsiye edip duruyorum Hunk'ı. Maliyetleri son derece düşük olsa da bazı sorunlarımız var.

Geçen hafta işten eve giderken baktım motorun sesi değişti. Apaçi mobiletliler gibi sesler çıkarır oldum. Çatapat veya pancar motor denen motor sesi gibi gitmeye başladım. Durup kontrol ettiğimde egzosun motora girdiği yerde bulunan vidalar çıkmış, uçmuş ve egzos motordan ayrılmaya başlamış. Ertesi gün servise gidip yaptırdım. 5-10 lira siftah parası verdim. Egzosun komple ne kadar olduğunu sordum, usta çok çok ucuz dedi. Sanırım orjinali 50-100 lira gibi birşey.

Yine yolda gidiyordum, giderken dizime birşey çarptı. Önemsemedim. Sonra bir baktım sol elciğin dış topuzu yok. Sanırım giderken o çıktı uçtu.

Üçüncü olarak, kuzenimde de aynı motordan var. Onun da vites pedalı durup dururken çıktı. Zar zor 2. vitese alıp yolda bir tamirciye varabilmiş. Uzak bir yerde olsa büyük sıkıntı.

Demek istediğim bu motorun vidaları, birleşme aksamları gevşeyip kopup gidiyor. Egzos gibi nispeten önemsiz bir parça veya vites pedalı gibi önemli bir parşça olabilir. Bence her 50-100 km de bir tüm aksam elde anahtar kontrol edilmeli. Hayati parçalar loctite ile sağlamlaştırılmalı. Ben lastik somunlarına, vites ve fren pedalına sürdürdüm. Size de şiddetle tavsiye ederim.

Bu arada 2500 km kullanılmış fabrika çıkışı lastiklerimin takımını 100 liraya vereceğim. İlgilenen olursa mesaj atabilir.

sariasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Merhaba arkadaşlar ben de bugün kırmızı hero hunk ile aranıza katıldım...

Flinta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Hunk
    Merhaba Arkadaşlar,

Yurt dışına çıkacağım için motorumu acilen satıyorum, bu siteden araştırıp aldım, en küçük bir sorun yaşamadım.

İlgilenenler için sahibinden ilan nosu 403263222

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Malesef kötü zamana denk geldin. Hero agresif bir kampanya başlattı bugün. Hunk 5.400 TL

Motosikleti
    Hero Hunk
    Bunu sabah sabah görmeseydim iyiydi. Daha 20 gün önce aldım motoru. İçime oturdu

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)