Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Falcon Freedom 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    Alıntı Muratomotto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak grubu takip eden sayın arkadaşlar, Hepinize Merhabalar.

Aranıza katılmama ramak kaldı. Uzun süredir konu motoru araştırıyorum. İlk vitesli motor olarak alacağım ve benim öğrenme motorum olacak.

2015 model sıfır bir makine buldum. Bayiden 2 yıl garantili olarak alacağım. 2015 olduğu için fiyatı uygun. Sıfır alet olsa da 2 yıldır dükkanda yatıyor olduğundan biraz tereddüt ediyorum... 2000 TL kadar fark var fiyat olarak şu an 2017 model sıfır makine ile benim alacağım bu 2015 model arasında.

Sizce alınır mı? Yoksa aynı fiyata satılan 2016-2017 model az km li ikinci ellere mi yöneleyim?
    Sayfadaki kirlilik gittiğine göre tekrar cevap vereyim sana dostm. Evet alabilirsin sıfır km olması güzel. bakımları yaptırıp gönül rahatlığı ile binebilirsin. Şimdiden hayırlı olsun,keyifli sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    FALCON FREEDOM 250
    Cevap için teşekkürler. Saat farkıya o motoru kaçırdım. 1300 tl fazla vererek 2017 model sıfır alıyorum şu an. 12 taksit ile

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı Muratomotto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler. Saat farkıya o motoru kaçırdım. 1300 tl fazla vererek 2017 model sıfır alıyorum şu an. 12 taksit ile
    Resim yorumlarınızı bekliyorum

Kido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Düldül Davidson
    Superlightcilarla takilmiyo musunuz?

Herkese selamlar !

Adım Ömer, 25 yaşındayım. Profesyonel yazılım geliştiricisiyim. Bol miktarda araç ve bisiklet deneyimim mevcut ancak daha önce motor kullanmadım

Uzun süredir bu forumu, özellikle de bu başlığı takip ediyordum ve üye olup aklımdakileri sormaya karar verdim

FF 250 ailesine katılmak istiyorum. İlk önce bütçe sebebiyle mondial sentor 150'ye karar vermiştim ancak bu paylaşımı okuyunca düşüncelerim değişti.
    (Mondial Sentor 150: http://www.mondialmotor.com.tr/model...let/150-sentor)

Detaylı bilgi paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Oldukça verimli ve aydınlatıcı bilgiler oldu. Bilgisi olan ve müsait olan arkadaşlar aşaıdaki sorulara cevap verirse sevinirim Şimdiden teşekkürler..

1- Bu motorun 2017 güncel fiyatı nedir ? Sahibenden de çok değişik fiyatlar görüyorum 8.200 ₺ gibi

2- Yarı fiyatı peşin yarı fiyatı taksitle bu motoru alabileceğimiz bir yer var mı ? (Malum ekonomik sebepler :D)

3- 2017 itibariyle sigorta + plaka kayıt işlemleri vs. ne kadar tutuyor ? (lanet olası fedareller :D)

4- yine güncel benzin fiyatlarını baz aldığımızda şehir içi/dışında km.de kaç kuruş yakıyor ?

5- Araba ve araba bakımı tecrübesine az da olsa sahibim. sıfır alacağım zaman ayrıca nelere dikkat etmeliyim ?

6- Çoğunlukla İstanbul'da kullanacağım; başlangıç ekipmanı önerirseniz sevinirim

Bir araba sürücüsü ve motor sevdalısı bir genç olarak motorsiklet kullanan arkadaşlara saygı duyuyor ve mümkün olan en kısa sürede aranıza katılmayı planlıyorum Yardımcı olan/olacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum..

Tekeriniz düz bassın ağalar

Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    Motorun suanki sıfır fiyatı 8000 den başlıyor,gün geçtikçe dahada artiyor,ilerde ne olur bilinmez.

Taksitle flan satan yer bilmiyorum malesef.

Plaka bilmiyorum ama sigorta 400 liradan yukarı cikmaz diye biliyorum malum yeni yönetmelik geldi,80 tl de cıkabilir 400de cıkabilir.

Hiç yakıt hesaplamadım yardımcı olamayacağım,fakat çok düşük miktarlarda yakıyor.

Sıfır alırken detaylı incelersin zaten bi yamuk varsa anlarsın. Onun dısındakileri kullandıkça bir sorun olursa garantiden hallettirirsin.

En az Ecer 22-05 sertifikali tam kapalı bir kask ve korumalı eldiven. Bunlar en başta alman gerekenler,ayrıca korumalı bir mont ve dizlik alırsanda tam korumaya yakın bir sekilde gezebilirsin.

Şımdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Merhaba. Galiba bu motoru en pahalı alan benim. 9.100 TL ödedim 1 ay önce. Milas'tan aldım Bodrum'da tatilde kullanmak için.
    Whatsapp grubuna da eklerseniz sevinirim.

Motosikleti
    FALCON FREEDOM 250
    Alalı birkaç hafta oldu 500 km rodaj yeni bitti rodaj bakımına gittim geldim. Yağı değişince bir kendine geldi motor. Ses çok tatlı yokuş çıkışı güçlü. artçıyla beraber 170 kilo iken yokuşu 2. viteste rahat çıktı hatta 3. vitesi de zorlamadı. 4000 5000 deviri geçmedik henüz. Motorun açılması için daha zaman var. 1000 km olunca da inşallah buraya yazarım. Alacak herkese tavsiye ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Merhaba, Kask Mont Eldiven Dizlik Kalça koruma ekipmanlarım tamam. Sadece Bot bakıyorum. 300 Tl yi geçmeyecek bileklik korumalı bir bot önerebilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Bulunduğum mahallede superlight 200 olan bir arkadaşım var. Denk gelince beraber takılıyoruz. Zaten ikisi de yakın ayarda motorlar.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Hangi serviste yaptırdınız bakımları?

Motosikleti
    FALCON FREEDOM 250
    Alıntı Quarion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi serviste yaptırdınız bakımları?
    Motoru Avcılar Berk Motordan aldım. 500 km sonra ilk bakım içinde oraya gittim. Yağ değişimi gerekiyordu. 2 litre castrol yağ aldım tanesi 45 Tl den. Vidalar sıkıldı. Zincir ve teller gibi yağlanması gereken yerler yağlandı. Rodaj yağı değişti 1,3 litre yağ aldı makina. Kalanı eve götürdüm sonraki bakım için. Bakıma da 30 tl kesitler. Toplam 120 Tl ye mal oldu ilk bakım.

Slm millet, bende herkes gibi Kuba Superlight ve Falcon Freedom arasında gidip gelirken Topuk vitesi, vites göstergesi vb. Minik detayların superlightta olmaması ve superlightın benzin deposunun çok şirin olmasından ötürü tercihimi Falcon Freedom'dan yana kullandım. Motoru bikaç gün önce ankaradan 2. El olarak aldım. Yaklaşık 400km yolda 23kuruş benzin yaktı. Bana biraz fazla geldi. Acaba güncel yakıt tüketimi nedir şu anda? Aldığım motorda bi sıkıntımı var acaba diye düşünüyorum.
    (Yol boyu ibre 120'nin altına düşmedi ve açık egzos)

Motosikleti
    FALCON FREEDOM 250
    Herkese Selam,

Stok lastikler ile düşmeden lastikleri değiştirmek istiyorum.
    Mitas Mc7 Takımı 450 TL. Bunu almamı önerir misiniz?
    Alıp kullananlar var ise yorum alabilir miyim?
    Başka önereceğiniz bir lastik takımı var ise onu da öğrenmek isterim.

Saygılar.

http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas-takim-110-90-16-ve-130-90-15-mc7-on-arka-motosiklet-lastigi-pmu6798?gclid=CjwKCAjw6ZLOBRALEiwAxzyCW846Nh2kzoVs iAkhcRv2F4qTAR_HCXb78tObrOZbJXqa46OQ7fi-AxoC03sQAvD_BwE

arkadaşlar merhaba, antalya merkezde önerebileceğiniz bir falcon yetkili servisi var mı acaba ?

Alıntı mimarbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, antalya merkezde önerebileceğiniz bir falcon yetkili servisi var mı acaba ?
    Hocam bitmiş burası. Ölü artık başlık..

yarın 2016 model 3000 km de falcon bakmaya gidicem, kapıyı 6000 den açtı ama biraz düşürmeye çalışıcam tabi.

sizin görüşleriniz neler, şuan dolar ve euro kurundan dolayı bu paraya sıfır 2015 falan alamam büyük ihtimalle ki bulamadım bile fiyatlara bakacaktım.

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    Arkadaşlar 2016 10binde olanı mı almalıyım yoksa 2015 x binde olanı mı almalıyım?

2016 6.500 lira
    2015 4.500 lira

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben söyledim zamanında ama işte biraz öngörülü olmak gerekiyor. Başlığı hareketli olmayan Çin motoru ne alınır, ne satılır.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:   yönlendirme amaçlı mesajlar ve oluşumlar silinmiştir tekrarı halinde gerekli işlem uygulanacaktır
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Merhaba arkadaslar baktim en son Seko arkadas basligi hareketsiz motor ne alinir ne satilir demis, cevap atayim dedim

Arkadaslar biz whatsapp da buyuk bir topluluguz, facebook sayfamizda %100 cevap oraniyla aktif

https://www.facebook.com/FalconFreedom250/
    Biliyorum cok grup olustu, ama orjinali, bu forumdada ilk mesajda gordugunuz Anil dostumuzun kurdugu, Ben Mefail Basgulsen in, Reha kardesimin vs devam ettirdigi whatsapp grubu ve linkini verdigim facebook sayfasidir.

Mesaj atarsaniz gruba ekleriz ;) Diger gruplarada katilabilirsiniz. Ornegin Kartal Yavuz Kartal arkadasimizin grubu daha bulusma odakli aktif bir gruptur. Yelekfelan ugrasiyor kendisi ;)

Gelelim motoruma;

2015 eylul cikisli motor 35bin km ve cogu kisinin bildigi uzere Italyaya gidip gelmis motor.Buradan bu motor uzun yol yaparmi diyenlere cevap olabilir

Motorumda on disli 16 arka orjinal disli hali mevcut. 4-4500 devirde kullanimda 14lt benzinle 450km gidiyorum. Yuksek devirlerde 300-350km ;)

Motordan coook memnunum arkadaslar.Motor yaslandikca dahada acildi. Suan China motor olmasina ragmen sorunsuzluguyla beni dahada mutlu ediyor.

Bukadar yol yaptim, neler yasandi, ne sorunlar cikti, 3 senelik total masraf nedir??? Not: bakim ve montajlari kendim yapiyorum

3 yil 35bin km icinde;
    -debriyaj balata yapraklarini 1 kez 19bin km de degistirdim. Orjinali gercekten saglam cikti) 15tl verdim

-3-4 defa keyfi buji degistirdim(5-10 tl)

-artik herkes biliyor yag olarak 3 senedir Lubco marka motosiklet yagi kullaniyorum.4lt si 38tl.bukadar km de kendini kanitlamistir artik.Motorumda ne bi yag yakma ne duman vs yok. Motor ici kurum baglama vs sorunuda yok. Her 1500-2000km de bir degistiriyorum

-zincir: bakimdan cikan yagla her 200-300 km de zincir yagliyorum. Ilk zincirimi 18000km de degistirdim. 80tl tutmustu. Hala ikincisi duruyor ama yakinda degistirecegim.

-subap: 7000km de subap ayari yapmistim(35k da suan tekrar yapacagim)

-karburator ayarlarini kendim yapiyorum.Yaz kis her mevsim degisiminde yenilemelisiniz.

-Gaz teli kopmasi(cok sik yasiyoruz bu sorunu... )Sebebi elcik...10 tl ye degistirin siyah elcigin icinde beyaz elcik kismini sokup yenisini takin...8 tane gaz teli eskittim en buyuk masrafim olmustu...elcik degisiminden sonra skinti kalmadi

-km saati: 3 tane degisti(3. Sude bozuldu ic mekanizmasini skygo 250 nin saatiyle degistirdim) buarada skygo felan bicok china saatiyle saatimiz ayni ;)

-km saati teli: 1 kez degisti 10tl(izmir cankaya toptancilardan almistim)

-fren balatasi: 23bin km de degistirdim, orjinali cok iyi cikti. 10 tl ye aldim taktim. Arka kampana hala orjinal ve iyi durumda.

-Jant telleri:asiri yuk sebebiyle arka jant tellerini kirdim. Mondial mct250 ninkiyle uyumlu. 35 tl +65tl iscilikle halloldu.

Egsoz: 1 kez degisti garsntiden ama 2. Egsozumda arizali suan... Ic perdesi kopuyor egsozun... Ses yapiyor. Grupta genelde olan durum...

Yapilacaklar:
    - egzantrik zinciri degisecek artk ses geliyor.ardindan subab ayari yapilip piston segmanlarda kontrol edilip kapanacak ;)

Gordugunuz uzere 3 yil 35bin km de motorun fiyat performansi gayet basarili.

Not:elinizden tamir felan gelmiyorsa China motor almayin, falcon kuba regal vs bunlar bakim isteyen cihazlar...evet regalde...siz onu japonmu sandiniz ;)

SIKAYETLER:
    - FALCON firmasi ilgi alaka vs...yil 2015-2016-2017-2018 hala rezalet ;) artik garsntiyi hic takmiyorlar.

Grupta arka on amortisoru kirilan arkadaslar oldu, garanti sorun cikardi. Stok Aku 7-8 ayda cöp oluyor, elektrik aksami garanti kapsami 6 ay diyorlarmis artk ki kablo tesisati cok kotu. Kablolar ve lehim yerleri okadar kotuki 6 aya kalmadan direksiyon sag sol hareketleriyle kopmalar oluyor, sinyaller yada far vs gidip gelmeye basliyor. Cok sukur basit sorunlar ama Falconun ben elektrik tesisatina ve aksama 6 ay garanti veriyorum demesi enteresan...

Diger ufak firmalar sosyal.medyada vs musterilerini takip ediyor, benim gibi italya vs yapanlara destek oluyor tanitimda kullaniyor, en azindan motor bakim sunuyorlar vs .D Falcon firmasi ise, Mefail, Reha, Anil vs nin goturdugu whatsapp grubu yetiyo tanitima fln gerek yok kafasinda :D maalesef motosiklet festivallerinde okadar ezik hissettiriyorki falkon firmasi kendilerine tesekkur ederiz... Her festivalde kubanin mondiali bajajin vs standi oluyor musterilerini topluyor etkinlik yapiyor, musterilere test gunleri vs sunuyor... Bizde yooooohhh...

Oneri: Falcon freedom250 paraniza gore asiri mutlu olacaginiz bir motor.Ama aldiginizda falcon servis ve garantiye bakmayin...cogu bakimi kendiniz yapin, parcalar muadil zaten... Sokaginizda cevrenizde moto kuryelere saglam motor ustasi danisin edinin. Zaten motorunuz varsa cok iyi desteklestigimiz whatsapp grubumuz ve face sayfami var bize ulasin ;)
    3 senedir istanbuldaydim ama artik Izmirdeyim, istanbul ayaginda Reha arkadasimiz cok iyi bir Falcon dostu...herkese kosturmaya calisiyor. Ege bolgesinde direk bana ulasabilirsiniz ;)

Falcon motorla ilgili baska diyebileceklerim, plastik aksam vs dokuluyor. Daha aldiginizin ayi dokulecek kirilip catlayacak...ondan kacis yok...falconda garantiden saymayacak... ama alistik biz...

Boya gercekten cok kalitesiz. 2. Senesine gelmeden boya felan kalmiyor pek ;) o yuzden zevkine boyuyoruz ;) oda bi zevk tam hobici motoru

Smdi bukadar negatif sey yazdim millet falcon cöpmus diyebilirrl, hayir. Motor cok hic buyuuk sorun cikarmayan, bakimi ucuz az yakan bir motor. Nekadar para verdiginizi unutmayin!!!

ÇOK ÖNEMLI NOT: ben stok lastigi 30bin km kullandim sonra degistirdim ve pisman oldum... Ilk gunlerden beri memnun degildim ama bi zamanda ayirmadm gezmekten...keske ilk gun degistirseydim.Taktigim lastikde kalitesiz bi marka(yazmiim referans olmasin) ama yinede motorun karakteri tarzi ve durusu bambaska bisey oldu ;) 350-400 tl dahi olsa degistirin arladaslar stok lastigi(grupta cogu kisi amatorlukte islakta kayip dustu...hep o stok lastikten...kic attiriyor)

Aklima geldikce daha yazarim. Forumu kullanmiyoruz evet cunku mutluyuz ve forum aklimiza gelmiyor. Whatsapp grubumuz yetiyor bize cunku kusura bakmayin ;) sorularinizi face sayfamizdan iletebilirsiniz.

https://www.facebook.com/FalconFreedom250
    2.el piyasasi : Arkadaslar cok net yaziyorum size... Ölüsü para ediyor bugun ilan koyan yarina satmis oluyor. Piyasada falcon elde kalir, yada china motor o rezil alma diyen ustalara dahi bence kulak asmayin...neden derseniz, size bir senaryo...diyelimki cok kotu hor kullandin pistonlari yaktin...piston segman vs takimi 150 tl yi gecmiyor zaten... Diyelimki krank kirdin( grupta kiran oldu ama cok sukur kronik degil, 1-2 kisi max) muglada krank takimi bakim sokme takma 160tl verdi ark... Kisacasi alma o motoru dagilir elde kalir lafi gecerli bir arguman degildir bence...kime gore neye gore

Maalesef bu bakimlar istanbul fiyatini yansitmaz...Asla istsnbulda bakim.yaptirmadim...kactim Tekirdaga yada Sakarya gibi ufak ve motorcularin bol ve ucuz oldugu yerlere gerekiyorsa orda baktirdim(ilk acemilik zamanlarinda)...

Kubami, falconmu, lifanmi????
    ---------------
    Arkadaslar kuba bizden hem pahali hem daha dandik bunu fanstizmden yazmiyorum.Bizden daha ufak motor aksam dahil... Bizden daha performanssiz ve daha az ozellikli...ayrica forumda kronik arizalarini siz okuyunuz. Tek artisi freedomdan dahs kaliteli plastik ve boya aksami var. Yani 3 senelik falcon freedom 10 senelik durabiliyor kuba yeni durabiliyor ama aradaki fiyat farkiyla falconu ful boyatirim yenilerim ;)

Gordum ki lifan cift silindir 250 ile freedom fiyati nerdeyse ayni yere gelmis.

Oncelikle konuya soyle bakalim, lifanda kelime oyunu var. 250cc diyor kendisine cift silindir fakat 2 adet 125cc lik motor aslinda...e iki 125 cc yi toplayip 250 demek bence olmuyor falcon tek motor 230cc... Saglamlik, omur ve tork farki kesinlikle cok ustun falcona kubaya gore... Performansida bize erisir bi motor cunku birebir Yamaha Virago kopyasi motor ve bir artisi olacak elbet... Ama servis bakim masrafi ve giderleri olarak ben ucuz ikinci el falcon alirdim... Eger gercek 250cc v motor olsaydi lifan alirdim dusunmeden..

Regallere gelirsek, 10 yasinda motoru falcon parasina satiyorlar...bence okadarda degil...ne regal ne falcon çöp motorlar degil, regallerde china ama yillarca piyasada ve kendini yeterince kanitladi... Yoksa izmirde cook 3-4 yasinda 250 regaller var kirik dokuk dolasan... Bakan bakiyor... Sonucta benm 3 yillik falcon 10 yillik duruyor ama sakaryada Guney arkadasimin falcon hala sifir gibi adam bakiyor...

Sahsi tavsiyem butcenizi iyi bilin... Max 10bin tl param var illa chopper istiyorum diyorsan(goruntu olarak yoksa falcona biniom chopperciyim demekde garip oluyor .p ) 6-7k ya ikinci el bi freedom, 1500 e ful koruma bi mont, dizlik , kask(ls250 olmayacak!!!!) ve bot alip, birde lastik yenileyerek mutlu gunlerinize baslayin...
    Rakam 15 e cikarsa falfona bin demem 20 lere giderseee honda shadow yamaha dragstar candir...

Özet:Falcon Freedom kullanip motorunu sevmeyen yok ;) baglaniyoruz... Sorunsuz, ekonomik sapsik... Ve cok karizmatik, gittiginiz yerde goze carpiyor hemen soruluyor vs... Capkin arkadaslar ikinci kask hep hazir olsun binmek isteyen cok olacak ;)
    Amaaaaa ELI ANAHTAR TUTMAYAN, yagi bile serviste degistiren, sakar, debriyaj teli koparsa yolda kalacak kisi chinadan UZAK durmali...cunku gaz teli debriyaj teli gibi seyler cook ufak sorunlar...

Whatsapp iletisim: 05075442966
    https://www.facebook.com/FalconFreedom250
    Lutfen aramayin!!!sadece whatsapp... Acikcasi abi 2015 falcon war 4500 e alimmiii yoksa 2016 6000 imi aliim gibi sorulardan bikkinlik geldi o sizin bileceginiz is medyummuyum ben motoru lafla tartacagim

Herkese keyifli surusler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Km sine degil motoru gorerek deneyerek tartacaksiniz. Belki 2015 daha bakimli ve iyidir .) ayrica tuyo, china motorlarin cogunun km teli yada km sayaci arizali oluyor. Km lere guvenmeyin motoru dinleyin ;) sevgiler
    Hamikaplan ve EnvEng bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    Mef'den yine yeni yeniden tablo gibi bir paylaşım. her forumda döktürüyor maşallah

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)