Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Falcon Freedom 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    forumun poyrazlar gölü gezisine de bekleriz, ben cumartesi günübirlik grupla gitmeye çalışıcam, gerçi bugün motoru ustaya verdik, cumaya yetiştirmeye çalışacak...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım 1 hafta önce falcon fredoom 250 aldım 2. el aldım 5000 km de motoru istop ettikten sonra belli bi süreden sonra(5-6 saat ) motor çalışmıyor akü enerji göstergeside düşüyor aküden kaynaklı olabilirmi. birde değiştirmek istediğim parçaları var servise nereye götürebilirim bakım falan yaptırmak için

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Arkadaşlar falcon fredoom 250 aldım servise götürmem lazım yedek parça servis olanağı nedir bilginiz varmı

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Akü başlarını kontrol et. Sigorta atmışta olabilir. Yetkili servisten yedek parça garanti kapsamında ve ücretli olarak temin edebilirsin.
    gorkemoz bunu beğendi.

ARKADAŞLAR ON İÇ LASTİK EBATI LAZIM BİLEN VARMI

servis bana çok uzak ve gaz telim koptum hiçbiryerden sipariş edemiyomuyum veya servisten başka bir motorcuda bulabilirmiyim gaz telini yok dedi bikaç motorcu.

Motosikleti
    Mondial Znu 125
    Merhaba arkadaşlar,
    İstanbul Anadolu yakasında Falcon'un yetkili servisi var mı, varsa nerededir ? Motor almak için görüşmek istiyorum.
    İnternetten baktım Motozer diye bir yer çıktı, bilgisi olan var mı ?

hakan.coban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon freedom 250
    Selam arkadaşlar ;
    Bende aranıza yeni katılanlardanım motorumu alalı 15 gün kadar oluyor;
    İlk olarak yağını değiştirdim castrol 10w/40 yağ kullandım.Sonradan fark ettim ki önerilen yağ 15w/40 olmalıymış bu şekilde Sinop'tan Ankara'ya geldim sorun olur mu? Yağ değişimini kaç km de yapıyorsunuz ve hangi yağı kullanıyorsunuz ? Koyulan yağ miktarı tam olarak ne kadar olmalıdır ? Zincir temizliği ve bakımı için orta sehba şart gibi duruyor bu motora uygun sehba bulabilir miyim ? 500 km yi yaklaşık 60 tl ye geldim bana biraz fazla gibi geldi.

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı hakan.coban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar ;
    Bende aranıza yeni katılanlardanım motorumu alalı 15 gün kadar oluyor;
    İlk olarak yağını değiştirdim castrol 10w/40 yağ kullandım.Sonradan fark ettim ki önerilen yağ 15w/40 olmalıymış bu şekilde Sinop'tan Ankara'ya geldim sorun olur mu? Yağ değişimini kaç km de yapıyorsunuz ve hangi yağı kullanıyorsunuz ? Koyulan yağ miktarı tam olarak ne kadar olmalıdır ? Zincir temizliği ve bakımı için orta sehba şart gibi duruyor bu motora uygun sehba bulabilir miyim ? 500 km yi yaklaşık 60 tl ye geldim bana biraz fazla gibi geldi.
    Hayirli olsun oncelikle.. Dogru yagi kullanmissin marka tamamen sana kalmis birsey 10w 40 bizde kullaniyoruz hicbir problem yasamazsin ve yag uzerindeki degerler isiyla ilgili 10w 40 isini gorur.. 1500 2000 km araliginda yag degisimini yapabilirsin 2000 km yi gecmemeye dikkat et sadece ve 1 lt koyman yeterli bazi ustalar motor uzerindeki cizgilere bakarak 1.2 lt veya 1.3 lt koyuyo ama pek memnun kaldigimiz soylenemez.. Bizim motor icin orta sehpa yok diye biliyorum arastirman lazim.. Son olarak yakit cok iyi eger yanlislik yoksa tabi biz genel olarak 60 liraya 400 km gidiyoruz.. Tekrar hayirli olsun tekerin duz bassin..
    hakan.coban bunu beğendi.

1 ay önce 2016 model 0 falcon freedom 250 aldım şu anlık bir problemim yok. İnceleme videoları da çekiyorum kendi çapımda.https://youtu.be/7UA3oVxVVHM

https://youtu.be/lBiyXzuQ-c0

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Merhaba arkadaşlar,

Kadıköy servisimiz Uyumaz Motor ile daha önce görüşmüştüm. Bizim motorlar için Kuba Superlight 200'ün orta sehpası uygun demişti.

Kuba'nın Halaskargazi'deki servisi ile konuştum, 110 TL'ye getirtirim dedi.

Daha önce taktıran var mı aranızda? Getirtmeyi düşünüyorum ama uyumsuzluk sorunu çıkmasın?

Beyler merhabalar. Antalyada falcon freedom 250 kullanıcısıyım. Nisan ayından beri kullanıyorum motosikleti fakat egzoz olayına bi açıklık getiremedim. Egzoz konusunda önerileriniz neler iki adet delik var fakat bence yeterli değil sesi. Hava filtrelerini sökmek istemiyorum çünkü ozaman şahin egzozu gibi ses çıkıyor piyasada birkaç tane gördüm ordan biliyorum denediğimden değil. Uzun lafın kısası bu konuda mantıklı önerilerinizi bekliyorum egzoz yaptırmak istesem nekadara mal olur ve antalyada önereceğiniz biyer varmı teşekkür ederim şimdiden.

Arkadaşlar merhabalar,ben de falcon'umla geçen hafta tanıştım. İnanır mısınız bu motoru geçen sene ilk Türkiye'ye girdiğinde gözüme kestirmiştim fakat sonradan nedense unutmuştum. Scooter tarzı 250'lik bir motor alacakken birden aklıma geldi internetten baktım buldum 1-2 saat küçük bir araştırma sonrası gittim aldım.

Bu motoru almamda beni ikna eden şey kronik küçük şeylerin haricinde o kadar forumda ve yorumlarda hiçbir kötü şey okumamamdı. Zaten o sorunlarda malum km vs vs kadı kızında da olur

Sadede gelecek olursam benim canavar 2015 model 16 trafiğe çıkışlı 2600 km'de aldım. Şuan 3000 km'de (çok gezerimde ) Öaşaallah mazar değmesin çok memnunum gidişi,duruşu karizması,fiyatına göre kalitesi beni çok cezbetti şahsen. Aldığımdan beri küçük küöük aıkıntılar vardı onlarda şöyle.

*Km sayacım kaç km yaptığımı göstermiyor arada takılıyor. (Garantiden sipariş verildi sorun çımazsa gelecek)
    *Benzin gösteresi klasik. (Garantiden sipariş verildi)
    *Birinci viteste motor soğukken sıyırma ypıyordu cok basitmiş çözüldü. (Bu sorundan bir kaç arkadaş muzdaripmiş geçen yorumlarda okudum çok kolay sadece usta bir usta halledebiliyor. )
    *Boşa atma problemi en siniflendiğim şeydi beni resmen deli ediyordu ve vites geçişleri sertti. O da halledildi şuan süper 👍🏻
    *Ayaklık stop iptal edildi.

Bunların hepsi 1 saatte usta halletti ve şuan motor yağ gibi maşaallahı var.
    Ben bu motordan çok memnunum şimdilik ilerleyen km'lerde ne olur bilmem fakat şuan için fiyatının üzernde bir kalitesi var. (Yada diğer markaların kalitesinin üstünde fiyatı var

Fotoğrafları ekleyeceğim. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

selam arkadaslar neredeyse bütün konuyu okudum artıları eksileri öğrendim genel olarak suan yardımınıza ihtiyacım var...bu motor ile regal raptor 250 arasında kaldım ama bir arkadas cok güzel yazmış 10 yıllık motoru ne yapıcaksın diye aynı paraya..banada mantıklı geldi birkac kritik durum var ilgilenirseniz çok sevinirim...

-türkiyede ama özellikle izmirde servis ağı ve yedek parça son durumu nedir

-regal raptor ile arasında cok büyüklük farkı varmı ?

-benim boy 195 kg 135 altımda sırıtırmı ? yani daha büyük chopperlar varmı 7-8 bin civarı fiyata?

-servisten genelde değişen parçalar tekrar aynı kırılma bozulma sıkıntılarını cıkarıyormu?

-benim derdim hız değil tatlı tatlı gezeyim chopper cok hosuma gidiyor kiloma göre 70 kg artçı ile cok sıkıntı olurmu ?

-ayrıca izmirde kullanan biri varsa lutfen ieltişim kursun yüzyüze görüşmek isterim çok..

not:ehliyetimi yeni alıyorum...

Arkadaşlar merhaba. Ben bir falcon freedom 250 kullanıcısıyım. Aranızda yeniyim. Sevgiler saygılar.Dün işten eve dönerken yolda elcek bir anda attı ve boşa dönmeye başladı. Yıldız tornavida ile söktüm gaz teli kopmuş. Şimdi bu gaz telini nereden temin edebilirim bilgisi olan varsa yardımlarını rica ederim. Şimdiden teşekkürler.

Alıntı gorkemoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Ben bir falcon freedom 250 kullanıcısıyım. Aranızda yeniyim. Sevgiler saygılar.Dün işten eve dönerken yolda elcek bir anda attı ve boşa dönmeye başladı. Yıldız tornavida ile söktüm gaz teli kopmuş. Şimdi bu gaz telini nereden temin edebilirim bilgisi olan varsa yardımlarını rica ederim. Şimdiden teşekkürler.
    İllaki falcon gaz teli takman gerektiğini düşünmüyorum. Hatta motora uyumlu japon malından tel takmanın daha sorunsuz olacağı kanaatindeyim. Her ne kadar çin kalitesinin iyisiysede falcon eline fırsat geçmişken japon tak derim.

Alıntı kurtulmusome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İllaki falcon gaz teli takman gerektiğini düşünmüyorum. Hatta motora uyumlu japon malından tel takmanın daha sorunsuz olacağı kanaatindeyim. Her ne kadar çin kalitesinin iyisiysede falcon eline fırsat geçmişken japon tak derim.
    çok teşekkürler

Arkadaşlar lütfen yukarıda yazdığım mesaja goruslerinizi yazin cunku ay atlayinca kredi cekicem alicam hic bu konularda bilgim yok yardim lütfen

Merhabalar. Falcon freedom için hangi markanın gaz teli uyumludur bilgisi olan varmı arkadaşlar

Bilen kimse yokmu arkadaşlar

Motosikleti
    Lifan 250B
    swallow marka lastik buldum. daha doğrusu usta önerdi ama hiçbir fikrim yok. nedir nasıldır bilir misiniz? bizim motorun ebatları da var. çiftine 400 dedi yanında da irc iç lastik takacak ?

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)