Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Falcon Freedom 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

DegasTrol ve OrcunKayman yorumlarınız için teşekkür ederim. Dün bayii aradım ellerinde olmadığını söyledir. Gelince haber edecekler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lifan 250B
    Bu sabah bir benzicide hava bastım. Kullanım kılavuzunda ön 28 arka 30 yazar ama ben 29-31 bastım...

Ekrandan ayarlara getirip lastikteki sibopa basıyorsun hocam. Kolay bir uygulama. Makine o basıncı dengeleyince END yazısı çıkıyor.

Motosikleti
    CBR600R
    Alıntı temurbeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DegasTrol ve OrcunKayman yorumlarınız için teşekkür ederim. Dün bayii aradım ellerinde olmadığını söyledir. Gelince haber edecekler
    Rica ederim. Hadi bakalım hayırlısı!

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Hortumun ne oldugunu buldum sonunda tahliye hortumuymus usta bunun asagi bakmasi lazim nasil yukari cikti dedi birde sormak istedigim buplasrik parcalarcokkalitesiz catliyo acaba garantiden degistirebilirmiyiz ozellikle depo ustundeki grenaji degistirseler iyi olurdu goze batiyo bilgisi olan varmi bu konu hakkinda?

Motosikleti
    Falcon freedom 250
    merhaba yarenler merhaba fedakar arkadaşlarım
    selam olsun güzel insanlara,

freedom çok benzin yakmasından ve gaza yüklenirken gazın kesilmesinden motorun teklemesinden ötürü, önce buji yi değiştirdim, sonra hava filtresini temizledim, yakıtta bi değşiklik olmadı fakat gaz kesilmesi bi müddet durdu , dün itibariyle yine gaza yüklenince motor teklemeye ve devirden düşmeye başladı akşam iftar sonrası sahilde çay sigara keyfimi yapamadan döndüm, sabah ilk işim karbüratörü sökmek oldu, ilk denememdi bu tabi karbüratör sökümünde, servise verecek param olmadığından.. neticede söktüm, sökerken bi kaç meraklı gözde yardım girişiminde bulundu tabi, ben sökmeden önce foto çekip söküyordum ki ne nerden çıkmış belli olsun, meraklı gözler yardım ediyorlar ama bana sormadan bi kaç hortum civata sökmüşler, karbüratörü zor belada olsa geri taktım ammaaa, bi boru dışarda kaldı yani açıkta bekliyor, tahliye borusu dışında, daha önce de dışarda olmuş olabilir bu görmediğim için bilemedim, resim atıyorum bi bilgisi olan var ise payşaşırsa sevinirim, hatta bi akşam sahilde çayda ısmarlarım karton bardakta , bi dalda sigarada ısmarlarım

bi zahmet motorlarınıza bakında bi foto gönderin be yaa
    hatta o kısmı komple çekip gönderirseniz bi bakayım ben , değişik yerlere takmış olma ihtimalim var olabilir

ilk resim bu ucu açıkta kalan hortum gülücük olan yer boşta takacak bi yerde bulamadım

ikinci resim de bu, motorun diğer tarafında çekilen o boşta kalan hortumun geliş yeri
    [COLOR="Silver"][COLOR="Silver"][COLOR="Silver"][COLOR="Silver"]
    ... motorumuza binerken her daim
    "Bismillahi, sübhanellezi sahhara lenâ hâzâ vemâ künnâ lehu mukrinin ve inna ilâ Rabbinâ lemünkalibün "

Alıntı ERTAC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    Ara sıra topiğe mesaj atın , gördüğüm kadarı ile kullanıcıları canlı , mutlaka cevab alırsınız , karter yağ havalandırmamı , yoksa geridönüş egzozmu bilmeiyorum. bu sürede kullanmamaya çalışın.

Motosikleti
    Falcon freedom 250
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara sıra topiğe mesaj atın , gördüğüm kadarı ile kullanıcıları canlı , mutlaka cevab alırsınız , karter yağ havalandırmamı , yoksa geridönüş egzozmu bilmeiyorum. bu sürede kullanmamaya çalışın.
    yazdım orayada ama ben buraya yazana kadar , buranın linki verdi kardeşin biri
    bakalım biri çıkar belki eyvallah, biri foro çekip atsada işime yarar bi nevi
    "Bismillahi, sübhanellezi sahhara lenâ hâzâ vemâ künnâ lehu mukrinin ve inna ilâ Rabbinâ lemünkalibün "

yazdım orayada ama ben buraya yazana kadar , buranın linki verdi kardeşin biri
    bakalım biri çıkar belki eyvallah, biri foro çekip atsada işime yarar bi nevi
    Hmm eksik olmasın o kardeşimiz , neyse arada bende hort çekeyim.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Hocam fotoyu cektim elinde tuttugun hortum yan grenajin altina gidiyo grenaji sokup oyle bak

http://i.hizliresim.com/v4XzgO.jpg

http://i.hizliresim.com/9LgXq3.jpg
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon freedom 250
    Alıntı typhoonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam fotoyu cektim elinde tuttugun hortum yan grenajin altina gidiyo grenaji sokup oyle bak

http://i.hizliresim.com/v4XzgO.jpg

http://i.hizliresim.com/9LgXq3.jpg
    yok kardeş greneji söktüm orda o hortumun giriş yeri yok, acaba başka bi hortuma bağlımıdır bende o hortumu başka bi yere bağladımmı bilemedim,zahmetini için teşekkürler
    işin olurda greneji sökersen bi yine atarsın fotoyu kardeşim sana zahmet

ayrıca motor çalıştığında havayı içine doğru çekiyor sert değil ama bi hüpp yapıyor yani

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    yok kardeş greneji söktüm orda o hortumun giriş yeri yok, acaba başka bi hortuma bağlımıdır bende o hortumu başka bi yere bağladımmı bilemedim,zahmetini için teşekkürler
    işin olurda greneji sökersen bi yine atarsın fotoyu kardeşim sana zahmet

ayrıca motor çalıştığında havayı içine doğru çekiyor sert değil ama bi hüpp yapıyor yani

Yarin sokebilirim anca hocam benimde bi hortum seruvenim vardi kafayi yicektim sorununu hallederiz

Motosikleti
    CBR600R
    Uvvv... Sıkıntılı durum!

Motosikleti
    Falcon freedom 250
    Yarin sokebilirim anca hocam benimde bi hortum seruvenim vardi kafayi yicektim sorununu hallederiz
    valla beklerim müdür iki taraftan da çekersin hepimiz için iyi olur
    benzin ne kadar yakıyor hesaplayan varmı
    geçenlerde kafaya taktım benzinin dibini görene kadar almadın benzin
    nitekim yolda kaldım , 5 km yürüyüp benzin alayım dedim vermediler , sonra yedek depo aklıma geldi tabi geri
    dönüp aldım motoru hesap için bütün planları yaptım 10 liralık benzin attım yolda kalana kadar kaç km gidecek dedim , 41 km de yolda kaldım yine , çok yakıyor kmde 25krş gibi bir rakam, normal değil gibi varsa ölçen
    paylaşırsa onuda bi zahmet memnun olurum , hayırlı ramazanlar

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    25kurus cok hocam bi yanlislik olmasi lazim ben daha yeni olctum istanbul trafiginde ise gidip geliyorum 16kurus yakiyo.. Soyle ki depoyu fulledim kmyi sifirladim 250km yol yaptiktan sonra tekrar fulledim 40 lira benzin aldi oda 16 kurusa denk geliyo

Motosikleti
    CBR600R
    25kurus cok hocam bi yanlislik olmasi lazim ben daha yeni olctum istanbul trafiginde ise gidip geliyorum 16kurus yakiyo.. Soyle ki depoyu fulledim kmyi sifirladim 250km yol yaptiktan sonra tekrar fulledim 40 lira benzin aldi oda 16 kurusa denk geliyo
    Daha 1 depo bitirmek nasip olmadı hafta içi karma yakıt tüketimimi yazarım bende

bende sorayım bari 1 depoyla en fazla kaç km yaptınız?

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Hic hesaplamadim onu ama depo yaklasik 60 liraya doluyo benim yakit hesabima gore 375 380km filan olur diye tahmin ediyorum tabi bu sehirici trafikte boyle daha sakin kullanimda ve uzun yolda dahada duser

Motosikleti
    Falcon freedom 250
    valla çok müdür ama hesaplarım öyle,o yuzden şu boru bağlantıları falan çok canımı sıkıyor, birazdan bi zincir civata vida vb yağlamaya gideyim diyorum sehpa falanda yok zor olcak ama keyifli olması iyi , 850 km deyim şu an 1000 de bi servise gideğeğim servis, konuşalım bakalım yerlerdi de çok uzak oda biraz sıkıntılı

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Hocam kusura bakma foto aticaktim sana cok yogundum bugun atamadim daha yeni eve attim kendimi bu arada servise nereye goturuceksin bahcelievlerde cengiz motor var o haric her yere goturebilirsin

Motosikleti
    Falcon freedom 250
    Hocam kusura bakma foto aticaktim sana cok yogundum bugun atamadim daha yeni eve attim kendimi bu arada servise nereye goturuceksin bahcelievlerde cengiz motor var o haric her yere goturebilirsin
    önemli değil kardeş, ama bekliyorum en müsait anında tabi , bi bakayım iç kısmınına motorun bende değişik nerler var
    servise kadıköye götürüyorum acıbademde akzer makina diye bi yer var orda yaptırıyorum bakımı

brigantes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    geçen ölçtüm 40 lirayla 320 km gitmişim. km si 12 kuruşa geliyor. ama sakin kullanıyorum..
    elvis52 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)