Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Falcon Freedom 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Falcon freedom 250 debriyaj balata degisim paylasimi

https://m.facebook.com/story.php?sto...29614150587525

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Km saatiniz ve teliniz saglam ama yinede sayac çalişmiyorsa buraya bakin ;)

Reduktor tamiri:

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Benzin vanasi nasil calisir

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Nekadar yakiyor bu motor???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CF 250 NK
    Bu motoru almayı düşünüyorum. 2018 model martta geliyormuş. Kronik sıkıntıları acaba düzeltilmişmidir. 9000 tl bir fiyat var sizce sıfır mı 2.el mi almalıyım?

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Bugunku kosullarda 9bin tl motora + ruhsat plaka masraflari, ustune sigorta derken 10k masraf edecegime, 2016 vs ikinci el alir, kdv otv den kurtarir, daha fazla aksesuarli falcon alirdim. Suan 7000tl de satan arkadaslar var( ev alsigi icin, askerlik sebepli, kisin koyacak garaji olmayan ve otoparktan skilan). Yani sifir ve 2. El arasinda en az 3bin tl kar yaparsiniz. Hatta 2015 ler dahada dusuk, az kullanilmis yada bayilerin elinde kalmis sifir bulmaya calisabilirsiniz 6000 tl bandinda(pazarligi siz edersiniz artik)

Not: bu rakamlar mayis ayi itibariyle bulunmaz .D yaz sezonu motor sezonudur... Fiyatlar 500-1000 artar ;) motor kisin alinir.

Suan benim motorumda 2015 ve sorunsuz bir motor... 70 bin km ye kadar da buyuk uzecege benzemiyor. Lakin cok buyuk bi sorun yasarsamda ki bu nedemek, krank dagildi, sanzuman dislileri kirildi, piston segman degismeli vs gibi, bu saydigim tum maddeleri yaptirmam max 1000 tl tutar...abartip silindir blok ve piston da degisirsem max 1500 tl yapar. ( ki en kotu senaryoyla) Bukadar sey degisince zaten motoru sifirlamis olurum alin size bi okadar km daha Bu masraflarin icinde elbette lastik yenileme, zincir yenileme, on gidon rulman degisimleri, jant ayar balans, rulmanlar gibi maddeleri eklemedim, cunku bunlar her motorun rutinleridir.

Onemli not: verdigim rakamlar kesinlikle istanbulda yada izmirde bi ustaya biraktiginizda alacaginiz rakamlar degil...ist de rastgele bi ustaya egzantrik zinciri kaca degisir dedim, ooo dedi motor acilcak, e segmanlarda degisir, e subaplarda bitmistir artik bakiim hmm krankta ses yapiyo, en az 800-1000 tl si var dedi, nasil topukladigimi.ben bilirim

İstanbulda alt tarafi karburator ayarina 80tl isteyen ustalar, izmire yada sakarya tekirdag gibi ufak yerlere geldiginizde 20-30tl ye halleder... Hatta ufak koylerde cok motor oldugundan rutin ve basit bi durum oldugu icin 10 lira ver yeter diyenlede karsilastim.

Sizede tavsiyem, sifir yada ikinci el aldiniz, buyuk sorun cikti, ufak muhitlere kacin orda yaptirin. Sehirde vereceginiz para yerine gider ufak yerde pansiyonda kalir gezer gelirsiniz .) ( kampciysaniz cadirlada keyfinize keyif katarsiniz)

İyi surusler

Merhaba dostlarim.. Bende yeni bir falcon aldim daha 3 gun oluyor yazilanlara istinaden onlem almak icin gaz teli konusunda elcigi deistirmek istiyorum fakat hangi elcik uyar veya standartmidir hepsi bu konuda bilgi verebilir misiniz? Mesela su markanin elcigi olur diye.. Elimden zaten tamir isleri geliyor tel kopmadan onlem almak istiyorum...

Motosikleti
    CF 250 NK
    2018 model freedom Nisan ilk haftası gelecekmiş bayi bazı değişiklikler olmuş dedi. Acaba neyi değişmiştir. Euro 4 falan yapmışlar mı dır?

Motosikleti
    MT-07
    Canlandırıverin şu başlığı. Falcon nedir ne değildir? Almaya heveslenenler var

Herkese merhaba bir ay içerisinde ehliyetimi alıp başlangıç motoru olarak Falcon almak istiyorum 2018 model alan arkadaşlar sanırım biraz makyaj değişmiş. Farklı bir değişiklik var mı acaba?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir önceki sayfada arkadaşımız şöyle bir yorum yapmış :

Oncelikle konuya soyle bakalim, lifanda kelime oyunu var. 250cc diyor kendisine cift silindir fakat 2 adet 125cc lik motor aslinda...e iki 125 cc yi toplayip 250 demek bence olmuyor falcon tek motor 230cc...

Ardından da "Gerçek 250 cc olsaydı Lifan alırdım" demiş.

Şaka mı gerçek mi anlayamadım ?

Bu motoru iki ay kadar önce test ettim. Sürüşü güzel ama çıkardığı çeşit çeşit sesle ve zıngırdamayla "Ben eski teknoloji bir Çin motoruyum" diye bağırıyor. Bence şu andaki fiyatını kesinlikle hak etmiyor. 1000 TL daha koyun, Lifan alın. Biraz daha kaliteli olsa, Superlight kadar olsa alınırdı.

selamın aleyküm cümleten 3 gün önce aldıgım falconda arka fren istop etikten sonra kendini kitliyor ve motor marş almasına ragmen gaz yemiyor cogu zaman anlayan varsa yardımcı olabilir mi ?

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki sayfada arkadaşımız şöyle bir yorum yapmış :

Oncelikle konuya soyle bakalim, lifanda kelime oyunu var. 250cc diyor kendisine cift silindir fakat 2 adet 125cc lik motor aslinda...e iki 125 cc yi toplayip 250 demek bence olmuyor falcon tek motor 230cc...

Ardından da "Gerçek 250 cc olsaydı Lifan alırdım" demiş.

Şaka mı gerçek mi anlayamadım ?

Bu motoru iki ay kadar önce test ettim. Sürüşü güzel ama çıkardığı çeşit çeşit sesle ve zıngırdamayla "Ben eski teknoloji bir Çin motoruyum" diye bağırıyor. Bence şu andaki fiyatını kesinlikle hak etmiyor. 1000 TL daha koyun, Lifan alın. Biraz daha kaliteli olsa, Superlight kadar olsa alınırdı.
    selamlar, işinize gelen kısmı cımbızlamışsınız aslında aynı yazıda lifan daha dayanıklı ve kaliteli olacaktır diyorum zaten çünkü çift silindir, ama şahsi fikrim çift silindirin çift derdi bakımı olur...servise gittiğinizde daha fazla verirsiniz ve sadece torku daha iyi bir 125cc lik motora binmek yerine daha ucuza gelecek freedom tercih ederim demek istiyorum seriliği vs lifandan daha iyi çünkü... gerçek 250cc olsaydı lifan alırdımdan kastım, 2 adet 250cc lik blok lu v makina olsaydıdır... ozaman tadından yenmezdi... bu cümleden beni vurmaya çalışacağınızı tahmin etmiştim aslında ;) sadece daha basit anlatırım diye iki 125cc blok şeklinde anlattım...yoksa sonuçta tabiki 250cc bir makinaya biniliyor...

önceki yazımdan alıntı "Oncelikle konuya soyle bakalim, lifanda kelime oyunu var. 250cc diyor kendisine cift silindir fakat 2 adet 125cc lik motor blok aslinda...e iki 125 cc yi toplayip 250 demek bence olmuyor falcon tek motor 230cc... Saglamlik, omur ve tork farki kesinlikle cok ustun falcona kubaya gore... Performansida bize erisir bi motor cunku birebir Yamaha Virago kopyasi motor ve bir artisi olacak elbet... Ama servis bakim masrafi ve giderleri olarak ben ucuz ikinci el falcon alirdim... Eger gercek 250cc v motor olsaydi lifan alirdim dusunmeden.."(bu cümdeledi hatam 500cc lik olsaydı dememek, yada 250 cc 2 şer silindir blok cihaz olsa demeliydim, o konuda haklısınız...)

zırıltılar konusunda kesinlikle haklısınız, falcona yakışmıyor, lifan bukonuda oturaklı ve daha kaliteli... falcon neden zırıldıyor dersenizde, maalesef adamlar 5 para etmez egsoz takmışlar...iç perdeleri koptuğu için zırıldıyor...2 defa garantiden değişti yeniside gitti...ayrıca kullanılan vidalar vs çok kalitesiz...

yine tüm yazımı fanatikçe okumazsanız görürsünüz ki zaten 9500 tl falcona verilmez bu zamanda diyorum :D gidin 7000 e ikinci el alın gerisiylede kendinize adam gibi kask mont dizlik bot alın yani şuan sıfır alıyor olsam liste fiyatı 10300 olmuş ff250 hayatta almam... ama lifanda almam 2015de 5500 tl iken okdi... 3-5 bin daha koyarım blackster rks alırım, daelim 250 vs alırım... parammı yok, ozaman yine 2015 model 6500-7 ye falcon bulup bakımını yapar paşalar gibi kullanırım... çünkü döviz ve gümrük vergileri saçma sapan arttırmış fiyatları... 10k lara butarz basit china motorlar almak içime otururdu..

bu arada bende izmirliyim bornovadan ,) boşver falconu lifanı bigün inciraltında bi mangal atar keyfimize bakar nolcak bu benzinin hali diye tartışırız

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Alıntı kaytumur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm cümleten 3 gün önce aldıgım falconda arka fren istop etikten sonra kendini kitliyor ve motor marş almasına ragmen gaz yemiyor cogu zaman anlayan varsa yardımcı olabilir mi ?
    jigleyi açık bırakmışsınız gibi duruyor gaz yemez açıksa ;) arka fren kitlenmeside kirden olur, bi balata sprey i alıp sıkın isterseni arka kampana iç kısmına gelcek şekilde, yada fren kolunda hareketli parçalara wd40 sıkıp yağlayın

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Valla bu motorların hiçbirisi beni kesmiyor. Birilerinin artık yeni modeller getirmesi lazım. Mesela Lifan V16, Benelli Patagonian Eagle gibi. Şu Mondial, Buccaneer kalitesinde bir cruiser çıkarmalı artık. Şu anda satılanlar içerisinde en iyi model Daelim Daystar 250, o da sıfır bulunmuyor. Diğerlerinin hepsi eh işte. Blackster'e binince nedense tünemiş gibi oluyorsun. Lifan'ın içine gömülüyor insan, dengesi çok iyi ama hem boyu kısa hem de plastik kalitesi vasat. Fiyatı çok iyi ama...

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı fatih1201 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 model freedom Nisan ilk haftası gelecekmiş bayi bazı değişiklikler olmuş dedi. Acaba neyi değişmiştir. Euro 4 falan yapmışlar mı dır?
    şuan bende 2018 modeli var eski bi model bulabilirsem Balıkesirde karşılaştırma yapıp yazacağım

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sahibinden'de resimler var. İlk fark edilen şey selenin yanındaki metal süsler. Bugün bayide gördüm, sanki boyası daha iyiymiş gibi geldi ama emin değilim. Motor daha güzel gözüktü gözüme. Sadece görsel olarak iyileştirilmiş olabilir.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Motorda yaşadığım bi sıkıntı var, yol yaptıktan sonra durduğum yerde vites 0 a geçmiyor, arka vites ayağı bildiğin kilitleniyor. hareket halinde sıkıntı yok ama dururken boşa alamıyorum

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı Kantdela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda yaşadığım bi sıkıntı var, yol yaptıktan sonra durduğum yerde vites 0 a geçmiyor, arka vites ayağı bildiğin kilitleniyor. hareket halinde sıkıntı yok ama dururken boşa alamıyorum
    Debriyaj ayarından kaynaklanıyormuş arkadaşlar sorunum çözüldü (y)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba

Biliyorsunuz piyasa iyice cozuttu , 2 sene önceki sıfır fiyatına ikinci el alamıyoruz.

Tanıdıktan 2015 model freedom 10 bin km motor buldum, pek tanımadığım birisinden de 2016 model 12 bin superlight buldum.

Normalde superlight ile anlastım temmuz ortası alacaktım, ikisinin de fiyatları 7.5 k dolaylarında.

Dost dostu gurbette... misali kafamı cok karıştırdılar. Şöyle ki falcon un bakımlarının superlight'a göre daha kolay olduğunu, superlight'ın çok ilgi isteyen bir motor olduğunu belirtti. Su an benzin göstergesi calısmıyormuş ama kronik bir durum olduğunu okumuştum.

Şimdi arkadaş bu konuda doğru bilgi mi veriyor? Bakım olarak daha mı kolay bir motor. Motor hakkında bilgim sadece yazılı olarak burada okuduklarım. ki tamir işinden hiç anlamam , elim de yatkın değil. yani arkadaş kandırmış da olabilir beni.

Konu hk. bilgisi olan var mı 2 sini de denemiş olan mesela.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burası da baya ölüymüş
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Merhabalar
    Sorum kısa ve net
    Boyum 194 ve falcon 250 ilgimi çekiyor
    Olur mu??

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Mtalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Sorum kısa ve net
    Boyum 194 ve falcon 250 ilgimi çekiyor
    Olur mu??
    regal raptor spider ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Raptor hoşuma gitmedi açıkcası.benim gibi uzun boylu olup falcon kullanan var mıdır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)