MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Benelli TNT 125
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627

Falcon Freedom 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Mondial E-xtreme Max 150
    RKS Winner 200
    Motosiklet Online
    DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    Alıntı Muratomotto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak grubu takip eden sayın arkadaşlar, Hepinize Merhabalar.

Aranıza katılmama ramak kaldı. Uzun süredir konu motoru araştırıyorum. İlk vitesli motor olarak alacağım ve benim öğrenme motorum olacak.

2015 model sıfır bir makine buldum. Bayiden 2 yıl garantili olarak alacağım. 2015 olduğu için fiyatı uygun. Sıfır alet olsa da 2 yıldır dükkanda yatıyor olduğundan biraz tereddüt ediyorum... 2000 TL kadar fark var fiyat olarak şu an 2017 model sıfır makine ile benim alacağım bu 2015 model arasında.

Sizce alınır mı? Yoksa aynı fiyata satılan 2016-2017 model az km li ikinci ellere mi yöneleyim?
    Sayfadaki kirlilik gittiğine göre tekrar cevap vereyim sana dostm. Evet alabilirsin sıfır km olması güzel. bakımları yaptırıp gönül rahatlığı ile binebilirsin. Şimdiden hayırlı olsun,keyifli sürüşler

AVM Forum
    DRD Motorbikes Riders Serving Riders - Motorcudan Motorcuya Hizmet
    Motomax

Motosikleti
    FALCON FREEDOM 250
    Cevap için teşekkürler. Saat farkıya o motoru kaçırdım. 1300 tl fazla vererek 2017 model sıfır alıyorum şu an. 12 taksit ile

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı Muratomotto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler. Saat farkıya o motoru kaçırdım. 1300 tl fazla vererek 2017 model sıfır alıyorum şu an. 12 taksit ile
    Resim yorumlarınızı bekliyorum

Kido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Düldül Davidson
    Superlightcilarla takilmiyo musunuz?

Herkese selamlar !

Adım Ömer, 25 yaşındayım. Profesyonel yazılım geliştiricisiyim. Bol miktarda araç ve bisiklet deneyimim mevcut ancak daha önce motor kullanmadım

Uzun süredir bu forumu, özellikle de bu başlığı takip ediyordum ve üye olup aklımdakileri sormaya karar verdim

FF 250 ailesine katılmak istiyorum. İlk önce bütçe sebebiyle mondial sentor 150'ye karar vermiştim ancak bu paylaşımı okuyunca düşüncelerim değişti.
    (Mondial Sentor 150: http://www.mondialmotor.com.tr/model...let/150-sentor)

Detaylı bilgi paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Oldukça verimli ve aydınlatıcı bilgiler oldu. Bilgisi olan ve müsait olan arkadaşlar aşaıdaki sorulara cevap verirse sevinirim Şimdiden teşekkürler..

1- Bu motorun 2017 güncel fiyatı nedir ? Sahibenden de çok değişik fiyatlar görüyorum 8.200 ₺ gibi

2- Yarı fiyatı peşin yarı fiyatı taksitle bu motoru alabileceğimiz bir yer var mı ? (Malum ekonomik sebepler :D)

3- 2017 itibariyle sigorta + plaka kayıt işlemleri vs. ne kadar tutuyor ? (lanet olası fedareller :D)

4- yine güncel benzin fiyatlarını baz aldığımızda şehir içi/dışında km.de kaç kuruş yakıyor ?

5- Araba ve araba bakımı tecrübesine az da olsa sahibim. sıfır alacağım zaman ayrıca nelere dikkat etmeliyim ?

6- Çoğunlukla İstanbul'da kullanacağım; başlangıç ekipmanı önerirseniz sevinirim

Bir araba sürücüsü ve motor sevdalısı bir genç olarak motorsiklet kullanan arkadaşlara saygı duyuyor ve mümkün olan en kısa sürede aranıza katılmayı planlıyorum Yardımcı olan/olacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum..

Tekeriniz düz bassın ağalar

DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    Motorun suanki sıfır fiyatı 8000 den başlıyor,gün geçtikçe dahada artiyor,ilerde ne olur bilinmez.

Taksitle flan satan yer bilmiyorum malesef.

Plaka bilmiyorum ama sigorta 400 liradan yukarı cikmaz diye biliyorum malum yeni yönetmelik geldi,80 tl de cıkabilir 400de cıkabilir.

Hiç yakıt hesaplamadım yardımcı olamayacağım,fakat çok düşük miktarlarda yakıyor.

Sıfır alırken detaylı incelersin zaten bi yamuk varsa anlarsın. Onun dısındakileri kullandıkça bir sorun olursa garantiden hallettirirsin.

En az Ecer 22-05 sertifikali tam kapalı bir kask ve korumalı eldiven. Bunlar en başta alman gerekenler,ayrıca korumalı bir mont ve dizlik alırsanda tam korumaya yakın bir sekilde gezebilirsin.

Şımdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Merhaba. Galiba bu motoru en pahalı alan benim. 9.100 TL ödedim 1 ay önce. Milas'tan aldım Bodrum'da tatilde kullanmak için.
    Whatsapp grubuna da eklerseniz sevinirim.

Motosikleti
    FALCON FREEDOM 250
    Alalı birkaç hafta oldu 500 km rodaj yeni bitti rodaj bakımına gittim geldim. Yağı değişince bir kendine geldi motor. Ses çok tatlı yokuş çıkışı güçlü. artçıyla beraber 170 kilo iken yokuşu 2. viteste rahat çıktı hatta 3. vitesi de zorlamadı. 4000 5000 deviri geçmedik henüz. Motorun açılması için daha zaman var. 1000 km olunca da inşallah buraya yazarım. Alacak herkese tavsiye ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Merhaba, Kask Mont Eldiven Dizlik Kalça koruma ekipmanlarım tamam. Sadece Bot bakıyorum. 300 Tl yi geçmeyecek bileklik korumalı bir bot önerebilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Bulunduğum mahallede superlight 200 olan bir arkadaşım var. Denk gelince beraber takılıyoruz. Zaten ikisi de yakın ayarda motorlar.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Hangi serviste yaptırdınız bakımları?

Motosikleti
    FALCON FREEDOM 250
    Alıntı Quarion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi serviste yaptırdınız bakımları?
    Motoru Avcılar Berk Motordan aldım. 500 km sonra ilk bakım içinde oraya gittim. Yağ değişimi gerekiyordu. 2 litre castrol yağ aldım tanesi 45 Tl den. Vidalar sıkıldı. Zincir ve teller gibi yağlanması gereken yerler yağlandı. Rodaj yağı değişti 1,3 litre yağ aldı makina. Kalanı eve götürdüm sonraki bakım için. Bakıma da 30 tl kesitler. Toplam 120 Tl ye mal oldu ilk bakım.

Slm millet, bende herkes gibi Kuba Superlight ve Falcon Freedom arasında gidip gelirken Topuk vitesi, vites göstergesi vb. Minik detayların superlightta olmaması ve superlightın benzin deposunun çok şirin olmasından ötürü tercihimi Falcon Freedom'dan yana kullandım. Motoru bikaç gün önce ankaradan 2. El olarak aldım. Yaklaşık 400km yolda 23kuruş benzin yaktı. Bana biraz fazla geldi. Acaba güncel yakıt tüketimi nedir şu anda? Aldığım motorda bi sıkıntımı var acaba diye düşünüyorum.
    (Yol boyu ibre 120'nin altına düşmedi ve açık egzos)

Motosikleti
    FALCON FREEDOM 250
    Herkese Selam,

Stok lastikler ile düşmeden lastikleri değiştirmek istiyorum.
    Mitas Mc7 Takımı 450 TL. Bunu almamı önerir misiniz?
    Alıp kullananlar var ise yorum alabilir miyim?
    Başka önereceğiniz bir lastik takımı var ise onu da öğrenmek isterim.

Saygılar.

http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas-takim-110-90-16-ve-130-90-15-mc7-on-arka-motosiklet-lastigi-pmu6798?gclid=CjwKCAjw6ZLOBRALEiwAxzyCW846Nh2kzoVs iAkhcRv2F4qTAR_HCXb78tObrOZbJXqa46OQ7fi-AxoC03sQAvD_BwE

arkadaşlar merhaba, antalya merkezde önerebileceğiniz bir falcon yetkili servisi var mı acaba ?

Alıntı mimarbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, antalya merkezde önerebileceğiniz bir falcon yetkili servisi var mı acaba ?
    Hocam bitmiş burası. Ölü artık başlık..

yarın 2016 model 3000 km de falcon bakmaya gidicem, kapıyı 6000 den açtı ama biraz düşürmeye çalışıcam tabi.

sizin görüşleriniz neler, şuan dolar ve euro kurundan dolayı bu paraya sıfır 2015 falan alamam büyük ihtimalle ki bulamadım bile fiyatlara bakacaktım.

Arkadaşlar 2016 10binde olanı mı almalıyım yoksa 2015 x binde olanı mı almalıyım?

2016 6.500 lira
    2015 4.500 lira

Motosikleti
    Yok
    Ben söyledim zamanında ama işte biraz öngörülü olmak gerekiyor. Başlığı hareketli olmayan Çin motoru ne alınır, ne satılır.

Moderatör Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750D INTEGRA
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:   yönlendirme amaçlı mesajlar ve oluşumlar silinmiştir tekrarı halinde gerekli işlem uygulanacaktır
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    polo34 bunu beğendi.

Bajaj Dominar 400
    Başlangıç için Motosiklet Modelleri
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)