Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    grimfandango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 hs beklenirken Mondial 125 ZN geldi...

Goruntusu cok guzel, ozellikle kirmizi rengine hasta oldum. gri ve siyah rengi de var. fiyat olarak da uygun gorunuyor...

www.feyizoglu.com da baska resimleri de var...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ENGİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne yazıkki artık yok
    Selam Ben Samsundan Engİn DÜn AkŞam Üzerİ Buradakİ Mondİal Bayİİsİyle GÖrÜŞtÜm 150rn Modelİnİn 10 GÜn Sonra Ellerİnde OlacaĞini SÖyledİler Almayi DÜŞÜnen Olursa Dİye SÖyledİm Hem İnceleme Firsatida DoĞabİlİr Ama 125lİkte GÜzelmİŞ Asyaya GÖre Bİrazdaha Kalİtelİ Gİbİ Duruyor

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Bende cumartesi günü gidip motoru gördüm. Sağolsun istanbul şirinevler servisi gerçektende süper. Reklam kokan hareketler belki ama cidden bir haftada en az 4 defa aradılar. Cumartesi günüde motor gelir gelmez aradılar. Nuri usta ben gelinceye kadar hemen montajı bitirdi Hatta geldiğim zaman hala bir kaç parça demonte halindeydi.

Nasıl motor dedim. Daha yeni elime aldım ama cidden hoş dedi. Motorun sesi çok hoş. Tekerler küçük. Motor baya uzun. Zat 150 ile hemen hemen aynı boyutlarda. Yani heybetli bir hali var. Veya ben çok mu küçüktür diye düşünmüştüm.

Usta beğenmiş henüz satmadığı için neresinde ne sorun var bilmiyor. Orada gri/füme arası bir rengi vardı. Alet cidden çok iyi. Ben almayı düşünüyorum.

Fiyatı 1.450 YTL.

Bakalım kısmet. Buarada sissybarı cidden çok güzel. Alt geniş ve uzun. ANcak hantal bir hali yok.Arka fren tambur!

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    gerçekten de çok güzel motor bana kadıköy bayisinden 150 RNyerine bunu verelim dediler sıkıntı yaşanıyormus onda. Acaba bunu tercih etsem mi?

motorların hepsi de aynı gelecek sene göreceğiz mondiali iyi mi kötü mü olduğunu hepsi de döküleceğe benziyor

Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub
    Mondial 125 ZN Teknik Özellikleri
    Motor : Tek silindir, 4 zamanlı
    Silindir Hacmi 124,6 cc
    Maksimum Güç 8,15 ps / 8000 rpm
    Maksimum Tork
    Soğutma Fan soğutma
    Çalıştırma Elden ve ayaktan marşlı
    Ön fren Disk
    Arka fren Kampana
    Yağlama tipi Yağ pompası
    Ateşleme Elektronik CDI
    Max.Hız 90 km/h
    Ön süspansiyon
    Arka Süspansiyon
    Yakıt tankı kapasitesi 5 lt
    Ön lastik 3,5-10
    Arka lastik 3,5-10
    Ağırlık 93 kg
    Boyutlar (U x G x Y) 1891 x 872 x 1090 mm
    Şanzıman Otomatik CVT
    Garanti 2 yıl

Şöyle bir bakıldıgında teknik özellikleri As125 T ile aynı gözüküyor, muhtemelen aynıdır da, boyutlarda As 125'e göre 4cm bir uzunluk gözüküyor bu da muhtemelen ölçmede oluşan bir problemdir, yani uzunlukları da aynıdır.

Göz yordamıyla bakıldıgında hiç bir farklılık yok

Mondial 125 ZN'nin tek ve en büyük avantajı fiyatı : 1450 YTL
    Diger markaların bu modellerinin fiyatına kısaca deginmek gerekirse

As 125T : 1650 YTL
    Truva TR 125T : 1870 YTL (neden bu kadar pahalıysa)
    Jinlun 125 T10 : 1550 YTL
    Mirage YY125T-19 : Fiyatı henüz belli degil

* (Modellere tıklarsanız linklerine ulaşabilirsiniz)

O mudaha güzel, yoksa bumu daha güzel demenin pek de bir manasını göremiyorum, zira hepsinin birbirinin kopyası motorlar oldugu açık!...

Ben 2. el As 125 T mi alsam, yoksa gidip, metrodaki 1499'luk motoru mu alsam, acaba yoksa gidip Jinlun'u mu alsam diye kara kara düşünüp, bir türlü karar verememiş bir arkadaşınız olarak korkarım yarın ilk iş, gidip Mondial'i alacam, Zira Servis konusunda (Asya motor hariç) diger modeller mondialle yarışamaz, üstelik fiyatı da bu kadar uygunken.

Eger alırsam deneyip size buradan görüşlerimi yazabilirim, ve umarım iyiki beklemişim bu kadar da bunu almışım diyebilirim,,

Hepinize sevgiler saygılar

yrossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen truva motora baktım, mondialin birebir aynısı, sadece renk secenegi farkli galiba. Bunlardan bende alabilirim walla. cekisleri falan nasıl acaba?? Kullanan varsa yorumları bekleriz..

basaran86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HJ-125T'di çalındı(Plakasıda bu)
    Çooooooooooook tatli yawww

Motosikleti
    Yalnız sele biraz ufak. En azından artçınıuz ile iyice yapışırsınız birbirinize. Ama ben kararımı verdim gibi.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Asya 125T'den 4 cm uzun değil miydi bu? Biz Asya'ya 2 kişi rahatça sığıyorduk.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    hangi marka olursa olsun çinli sçooter alsaydım bu kasayı seçerdim.
    insanın içi gidiyor. çok şirin bir motor.

grimfandango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gercekten cok sempatik bir motor...

insanin evinin salonuna dekor olarak da bir tane alasi geliyor

Motosikleti
    Şirin demeyin şu alete arkadaşlar. Motor işte. Şirin filan diyince hep aklıma bayanlara özgü bir motor gibi algılıyorum soğuyorum. Bu arada bu hafta sonu bu motor elimde olacak gibi. Son bir karar arifesindeyim.

DOSSTUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN

şirin

Arkadaşlar, gittim gördüm gerçekten çok şirin feyizoglu 'nda siyah bitmişti kırmızı aldım o da bitti sadece gri kaldi. Fiyatını karşılatırmak için eminönündeki bayi ile konuştum, peşin fiyat heryerde aynı (1450) fakat kredi kartı ile taksit yaparsanız bayisine göre ciddi fark ediyor aklınızda olsun. Her 2 bayi de 150 'liliğin gelmeyeceğini düşünüyor. Ayrıca dövizdeki artış nedeni ile fiyatların kısa süre içerisinde yükseleceğini söylüyorlar.

Motor konusunda pek bilgili değilim, iyi bir seçim yapıp yapmadığımı zaman gösterecek fakat bu fiyata alınabilecek en makul motor olduğunu düşünüyorum. Darısı scud ve diğer arkadaşların başına

emrewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dosstum hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle. motor şekil itibariyle çok şirin benimde çok hoşuma gitti ama yakından görmek lazım. merak ettiğim şey motorun dışının metalmi yoksa plastik mi olduğu daha çok metale benziyor ha bide arkada tekmi yoksa çift mi amartisör var

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    plastikdir muhtemelen metal oolmaz (daha motoru görmedim sadece tahmin)
    esnaf arakdaşa katılıyorum benim ki döküldü bile...
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

emrewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dışı metal olsaydı daha hoş olurdu.bende bu motorların fazla dayanıklı olmadığına katılıyorum ama fiyatı çok ucuz, malum alım gücü zayıf olunca mecburen bu zevkimizi tatmin etmek için bu motorları almak zorundaymışız gibi gözüküyo...

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri
    valahi bayıldım ama benim gözüme 151rs ve 150hs hoşuma giti

Motosikleti
    Alıntı DOSSTUM adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar, gittim gördüm gerçekten çok şirin feyizoglu 'nda siyah bitmişti kırmızı aldım o da bitti sadece gri kaldi. Fiyatını karşılatırmak için eminönündeki bayi ile konuştum, peşin fiyat heryerde aynı (1450) fakat kredi kartı ile taksit yaparsanız bayisine göre ciddi fark ediyor aklınızda olsun. Her 2 bayi de 150 'liliğin gelmeyeceğini düşünüyor. Ayrıca dövizdeki artış nedeni ile fiyatların kısa süre içerisinde yükseleceğini söylüyorlar.

Motor konusunda pek bilgili değilim, iyi bir seçim yapıp yapmadığımı zaman gösterecek fakat bu fiyata alınabilecek en makul motor olduğunu düşünüyorum. Darısı scud ve diğer arkadaşların başına

valla, yine işten geç çıktım o yüzden morocuya gidemedim. Zam benide korkutuyor. Hemen almak lazım.

DOSSTUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Motorun işçilik kalitesi çok yüksek değil, bunu baktığım Honda ile kıyaslayarak söylüyorum. Fiyatı çok makul olduğu ve çok sempatik olduğu için seçtim. Amortisör ve metal kısım konusunda yardımcı olamıyorum, bayiden (feyizoglu) bilgi alabilirsin. Hizmet kaliteleri çok iyiydi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler