Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    talla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BLACK ZN
    bende merter mc teyim arkadaşlar vefat eden kardeşlerimiz için 2 saatimizi çok görmeyelim orada görüşürüz...
    [CENTER]34 UVR 93[B][U][/U][/B][/CENTER]

[CENTER][SIZE="2"][B]HATALI DEĞİLSEM ARAYIN[/B][/SIZE][FONT="Comic Sans MS"][/FONT][/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    ben geliyorum şimdiden yerimi ayırttım
    mümkün olduğunca katılalım arkadaşlar

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben orada olacağım o gün arkadaşlar..

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Malesef gelemiyorum arkadaşlar. Herkeze mutlu bir hafta sonu tatili dilerim,

Selamlar;
    ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    darkform kamp işi bana uyar ama biraz alışveriş yapmam gerekicektir herkeze ii hafta sonları dilerim
    ]

cakidi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125t
    arkadaslar.. bugun anıtpark' a giderken eşim aramış, o yüzden oradan geri döndüm kusura bakmayın. güzel bir geziydi. gerçekten keyif aldım. kendinize iyi bakın

arkadaşlar bir sorum olucak..Zen'im 2983 km de..motordan çamaşır makinası gibi ses geliyordu..servise götürdüm ve motoru bıraktım..ertesi gün aradıklarında şanzımanın ve varyatörün bilyeleriin dağıldığını söylediler..motor'un km si daha çok az,bu km bu sorun olması normal bir durum olarak gelmiyor bana siz ne dersiniz bu konuda ? birde bu olayın garanti kapsamına girmediğini söylediler doğrumudur ? zaten bu motorlarda elektirik aksamı garantiye girmiyor birde motorda olan şeyler girmesse garantiyi ne diye veriyorlar anlamadım..bende fazla uğraşmadım bir an önce olsun diye yapılmasını istedim..230 ytl masraf çıktı..usta yeni taktığı parçaların eskilerden daha kaliteli olduğunu söyledi hatta şanzımanın bilyalarını honda'nın kullandığından takmış varyatörüde daha iyi parça kullanarak yapmış..sizce bu çıkan fiyat normalmidir? ve de bu olayını garantiye girmeyeceği doğrumudur?bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim..

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    3 000 km de bu şekilde arıza vermemesi lazım ana merkezle irtibata geçmeni öneririm
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    bizim klüpte bu varyatör bilya dağılması olayı heralde kimsenin başına gelmedi birde umutqoy sormak lazım lakin 230 lira bana yuksek geldi bizim sponsor firmaya telefon açıp bide ordaki ustalara bi danış bakalım ne diyecekler geçmiş olsun kazasız belasız kullanman dileğimle
    ]

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar..evet km çok erken böyle bir arıza yaptı..insanın moralini bozuyor..şuan yaptırdım yapılı durumda ama garanti ve fiyat konusunda kafamı kurcalayan şeyler var..sonuçta mekanik kısımda çıkan bir arıza garantiye girmeliydi diye düşünüyorum çünkü km' az ..

birde şöyle bir durum var servise almaya gittiğimde usta sinyallerin çalışmadığını(oraya çalışır durumda bırakmıştım) reflektör olabilir galiba yanlış olmasın onun değiştirdiğni söyledi..onada bir ücret ödedim..çıktım eve yaklaşırken pat diye bie ses geldi ve bir süre sonra far,sinyallar,marş ve fren lambaları çalışmamaya başladı..daha yeni değişmişti..motoru stop ettim ve anahtarı üzerinden almama rağmen stop etmedi..eksoz'u kapatarak motoru durdurdum ,sonra bir daha denedim böyle bir durum olmadı..yani anlıyacağınız bir sürü aksilik çıktı bana o gün..ustayı aradım getir motoru tekrar bakalım dedi..şimdi uygun bir zamanda tekrar götürücem yeni yapılan birşey nasıl böyle olabilir..

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @wng çinli markaların tamircileri ne tutturabilirsem havasında. merkezden garanti dahilinde işçilik ücretleri düşük ve genelde bir ay sonra alındığı için garantide olan parçalar bile garanti dışı gibi işlem görüyor. komple arka varyatör 60 ytl montajı yaklaşık 1 saat (15-20 ytl) rulmanlar genelde 5 - 10 (en kaliteli SKF) olduğu halde bu kadar ücret çıkması pek mantıklı gelmedi bazı parçalar iki kez hesaplanmış gibi. arızalı olan parçalarını istemiş olsaydın keşke. bunun yanında motorunu tamire verdiğinde başında bulunman daha yerinde olur senin servisin yapabir demiyorum fakat bazı servisler motorlar arası parça transferi yapabiliyorlar.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

çıkan parçaları alıcam zaten bir dahaki gidişimde, resimlerini koyarım..bu fiyata şanzımanda dahil,tahrik setleri birde varyotör..ana merkezle konuşursam garantiye girmesini gerektiğini söylerse para iadesi gibi bir durum söz konusu olabilirmi veya başka birsey?

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    @wng
    geçmiş olsun öncelikle. Garanti konusu öyle sadece motor bloğu garanti kapsamında :( geri kalan herşey garanti dışı mondiale göre . Motorun tamiri için alınan parada pek normal değil. Şöyle bir örnek vereyim. 8000 km de motorumun kayışı, ilk hareket volanı, bilyaları değişti 80 ytl tuttu. Seninde değişen parçalar aşağı yukarı böyledir Yada parçaların isimlerini biliyorsan http://www.mondialmotor.com.tr/ana.p...id=0&urunid=50 adresinden fiyatlarına bakabilir ve bir kıyaslama yapabilirsin. Bence mondialle temasa geçmelisin. Garanti kapsamı içinde olup olmadığını öğrenmen yeterli. Eğer garanti kapsamı içinde ise Kaymakamlıklarda bulunan tüketici hakları hakem heyetine başvurmanı önerebilirim.

@umutboy

teşekkürler bilgi için..

Motosikleti
    scooter
    @wng
    mekanın neresi bilmiyorum ama eğer gidebilecek mesafede isen barbarostaki Redline tavsiye edeceğimiz servistir. Senin bahsettiğin sorunu şu ana kadar kimseden duymadım, şimdi şöyle bir sıkıntı da çıkabilir. anladığım kadarı ile motoru tamir eden servis/usta orjinal parçalar yerine Honda parçaları takmış, arızanın tekrarı halinde bu olmayan garantiyi hepten tüketir. 2. olarak bu garanti konusunu çok kafana takma ama hakkını aramaktan vazgeçme.
    eğer yardımcı olabileceğimiz başka konu varsa buyur....

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Eee gençler neredesiniz yahu ?? yaz gelir millet dökülür sayfaya diyoduk iyiden iyiye kayboldu millet. Haziranın 2. hafta sonuna gezi yapalımmı yapmayalımmı , şile- ağva arası cumartesi gidiş pazar dönüş kamplı gezi, isteyen günü birlikte katılabilir , ne dersiniz .
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    scooter
    ben gezi konusundaki fikirlerimi beyan etmiştim.
    bundan kelli motorda enteresan bir durum var. motoru yürütürken arka tekerin oradan bir gıcırtı sesi geliyor. vıyk vıyk şeklinde . şimdi bu işten kim anlar tabiki darkform, ben bir yağlama seansı yaptım ama. bir daha deneyeceğim bugün yağmur yemezsem.
    bundan kelli kısmet olursa motoru bu hafta elden çıkarıyorum.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    E hadi hayırlı olsun diyelim kiralama falan yalan oldu yani
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    scooter
    verdik telefonu aramadın ki
    hayır hizmette sınır yoktur dedik ben aradım onu da açmadın halbuki ne güzel sana kastırıp öhöm uygun bir fiyattan verip araba alacaktım kendime

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Alıntı derwish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gezi konusundaki fikirlerimi beyan etmiştim.
    bundan kelli motorda enteresan bir durum var. motoru yürütürken arka tekerin oradan bir gıcırtı sesi geliyor. vıyk vıyk şeklinde . şimdi bu işten kim anlar tabiki darkform, ben bir yağlama seansı yaptım ama. bir daha deneyeceğim bugün yağmur yemezsem.
    bundan kelli kısmet olursa motoru bu hafta elden çıkarıyorum.
    WD 40 (fıst-fıst)

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler