Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @darkform
    barış, olm şu son bikaç gündür çok çalışmışsın, özellikle şu CD-40 olayına yarıldım bu arada bana da sataşmayı ihmal etmemişsin, el emeği olm, kıskanıyosun di mi tertemiz motorumu
    6 Mayıs'taki geziye mutlaka gelmek isterim çalışmazsam o gün eğer. Siz 1 saat erken çıkarsınız olmazsa yola, ben 1 saat daha uyuyup öyle çıkarım, aynı saatte orada oluruz heralde

@kemal
    walla naked alcaksan ve kafanda varsa, hyosung tavsiye ederim ben. İyice araştırayım, kafama takılan soru işaretleri var dersen, her türlü sorunun cevabını bu adreste bulabilirsin: www.hyosungfanclub.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    @dreamdark
    hyosung sitesinde sizin makinaların öncamı ile ilgili bir yer bulduğunu yazmışsın. bostancı sanayide, telefon ettim ama açmadın telefonu, başına bir hal gelebilir bu davranışından dolayı....
    şu ustaya yolun düşerse ya da yerini tarif et ben bir uğrayayım bakalım bana göre cam yapabiliyor mu ?

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    HAYDİ ARKADAŞLAR GEZİYE 6 MAYIS PAZAR GÜNÜNE SAKIN BAŞKA PLAN YAPMAYIN BU SEFER COK KALABALIK OLALIM HERKES GÖRSÜN ZENSCOOCLUB NEYMİŞ...

Pazar günü MotoGP ye gittim abicim bi scooterla benmi gitmişim nedir 2-3 tane scooter gördüm (maxiscooterlar hariç) o kadar. Bide tam start-finish düzlüğündeydim bu motorlar ne accaip ses çıkarıyomuş sağır oluyodum valla racingim olsa bile naapar eder o kadar ses çıkartmam yaw ama chopper olursa gümbür gümbür öttürürüm oda ayrı.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

MaD_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva TR125T-19 satıldı hyosung gt250r yolda (:
    SeLam arkadaşLar..
    Uzun zamandır takip ediyorum ama ne zamandır yazmıyordum.NasıLsınız
    Benim birkaç sorum oLacak nacizhane
    1.Motorumun bakımı daha yeni yapıLdı.1370 km civarLarında.Fakat ön freni sıkarken ses geLiyor.Ayrıca seyahat haLindeyken de tıkır tıkır birşey çarparmış gibi geLen bir ses var.Servise sordum bu modeLLerde bu probLem mevcut dedi.
    Eeeh düşünüyorum ve sizin yazdıkLarınıza bakıyorum.Kimsenin bir şikayeti yok.
    Bu ses sizde de oLsa eminim motoru değiştirirdiniz.Gerçekten böyLe bir ses var mı
    2.Günde 50 km yoL gidiyorum.Sizce bu motor için bir sorun teşkiL eder mi?NeLere dikkat etmeLiyim ya da?
    3.Bazen çaLıştırırken arka frenLe çaLışmıyor.MüşürLe aLakaLı sanırım ama servis bunun sürekLi oLabiLeceğini müşürün arızaLanabiLeceğini söyLedi.Sizde de sürekLi oLuyor mu?
    4.60/70 km hızLa giderken çok dengesizLeşiyor.Ufak bir rüzgar hemen dengeyi kaybettiriyor hızı düşürmek zorunda kaLıyorum.Siz neLer yapıyorsunuz?
    5.Ön farı servise(RedLine)araba farı iLe değiştirttim.NormaLde değiştiğinde sadece uzun far oLarak ayarLanabiLiyormuş.Zeniminkini değiştirmişLer aşırı ışık verdiği için kısa ve uzun oLarak ayarLandı.Ancak ne uzun ne kısa.. Hiçbir işe yaramıyor ve ışık çok düzensiz dağıLıyor.2 tip far oLduğunu okumuştum zenscooclub'ta.RedLine a sordum ama herkese bu farı taktıkLarını hiç şikayet geLmediğini söyLedi.Akşamüstü tamam ama dün gece 23,00 de yoLda bazı yerLerde 20 km hızLa gitmek zorunda kaLdım.Varın siz düşünün o kadar kötü durum yani
    Daha çok sorum vardı da unuttum
    Eğer İçerenköy carrefour da bir buLuşma oLursa işten çıkıp geLebiLirim.Siz de zenimi deneyerek sizinkiLerden farkLı oLup oLmadığı konusunda biLgi verirseniz çok mesut ve bahtiyar oLurum.
    SevgiLer

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    @6 mayıs
    bu geziye katılımı çok yüksek tutmalıyız 1 yılımızda gezi sezonun açlışını görkemli bir şekilde yapmak güzel bir gün geçirmek için herkesi bekliyoruz arkadaşlar

@siyahus
    abicim harika ya keşke bende gitseydim bilette vardı ama tembelliğime geldi keşke gitseydim

@madstar
    sorularını yanıtlayayım hemen
    1.o ses zenlerin kronik sorunu gayet normal can sıkıntısından başka bir sorun açmıyor başlarda bende de mevcuttu zamanla geçti senin motorda da 3-4 bin kilometre civarlarında büyük ihtimalle kesilecektir
    2.az bile bir gezimizde yaklaşık 200 km yl yaptık çok şükür hiç birimiz kötü bir durumla karşılaşmadık. 3-4 saat durmadan gittiğimi bilirim yinede her 100 kmde bir 10 dklık mola motor için iyi olacaktır
    3.servisin dediği gibi müşürden temassızlık yapıyor.biren kolunun hemen altına giren iki adet kablo göreceksin onların girişlerinle biraz oyna sıkıştırmaya çalış bide aynı yere bolca WD 40 sık ( her derde deva mübarek )
    4.oda normal motorlarımızın bir kötü yanı bolca rüzgar alması zaten motor 90 kilo tekerlekleri ufacık bun nedenlerle rüzgarlı havalarda savurlma çok sık yaşanıyor. Yapman gereken: hızı azaltıp gidonları sıkı tutup kontra tekniği( sitede mevcut) ile rüzgarın estiği yöne doğru motoru yatırmak ama çok dikkat etmelisin rüzgar anından kesildiğinde düşme tehlikesi mevcut
    5. far oalyını anlmadım fakat toros kısa farını almışssınbende de aynısından var benimkinden gayet mutluyum

Motosikleti
    @MaD_StaR ,
    selamlar öncelikle , carefour planı su anda yok ama 6 mayıs ta pikniğe gidiyoruz oldukça eğlenceli olacağına eminim.

sorularına gelince ,

1. Aslında bu problem herkeste var , ancak cok rahatsız edici boyutta degil ve frenlemeyide etkilemiyor. Forumun ilk 50-60 sayfası olabilir tam hatırlamıyorum bu konuyla ilgili problemler vardı. Çözüm http://www.zenscooclub.com/teknik_so...sp?teknikID=16

2. Bence sorun olmaz , bahtiyarefe ile ismaile sormak lazım onlar hergün cokdaha fazla yol yapıyorlar gayet iyi gidiyor.

3. Bir kere bozulabilir iki kere belki ama sürekli bozulmaz , bi gevşeklik var heral.

4. Motorun ön göğsü geniş olduğundan ve oldukça hafif olduğundan rüzgardan etkilenmesi normal. Ama ben 90la bile giderken bişey olmuyo pek , malum kilo meselesi .Aynı problem sitedede var http://www.zenscooclub.com/teknik_so...sp?teknikID=10

5. Aydınlatma kesin çözüm, far camını kontrol et simetrik desenli olması önemli ayrıntı aşağıda (sitede)
    http://www.zenscooclub.com/teknik_so...sp?teknikID=41

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Satılık Lazer Vertigo Yaldız Kaplama "M" Kask ---- Bakmak isterseniz : http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=43871

Ayrıca Revit"ti Kırmızı Siyah Korumalı Mont ------ Montun Linkini Bulamadım ama Kaliteli Güzel birşey

2si Son 350 YtL olur 2 Ay once 600 Ytl Ye almıştım. Ankara dışındakilere kargo parası benden Ben Karşılarım

Motosikleti
    scooter
    1. ses herkeste var aşağı yukarı artık pek umursamıyoruz, ondan dolayı şikayetimiz yok gibi...
    2.herhangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. kullanırken kendine dikkat et yeterli olur bence...
    3.şu an bende de müşür arızası var ön frenle çalıştırıyorum. ilk serviste baktıracağım. ama bu şikayet bizde yok gibi... (bir sen bir de ben...)
    4.ben de herhangi bir denge sorunu yok. yol müsaitse 80-90 arası gidiyorum motorun km göstergesine göre ...
    5. bende reno farı var kendim taktım halen çok stabil bir montaj yapmış değilim.. diğer arkadaşların gayet güzel... sadece uzun farlar takılı bende de.... hepte açık.... redline daki arkadaşlar gayet alakadar insanlar problemini tam aktarırsan yardımcı olacaklarına eminim.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    arkadaşlar istanbul dan mondıal 151 rs veya 150 hs satacak arkadaşlar varsa korhanozcan333@hotmail.com dan ulaşabilirler...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    @ dreamdark
    evet kıskanıyorum.. nie yüzüme vuruyosun.. Kaldıki bizim mok götüren motorlarımızın yanında senin pas pas parlayan motoruna bakınca gözlerim kımıl kımıl oluyo ıyyyyyyy

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    http://www.mondialmotor.com/ana.php?...id=0&urunid=50
    arkadaşlar motorlarımızın tüm yedek parçaları

Motosikleti
    6 Mayıs gezisine gelecekler kimler ?

Şu anda ,

Siyahus ,
    Darkform,
    Umutpoy,
    Barbarian,
    Naciçino,
    Talla ,
    Sewil,
    Redline ekibi,
    Burakxx , (kesin değil)
    Onour , (kesin değil)
    Dreamdark , (kesin değil)

geliyor başka kimler geliyor ? Yazında haberimiz olsun

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    merhaba arkadaş ilk motorumu bir arkadaşıma verdim onu gönderdikten sonra kısmetse ayın sekizinden sonra motorumu alıyorum siyah renk asya 12t alıcam gerçi ama benide aranıza kabul ederseniz sevinirim...
    formu başından beri okuyorum iki gündür yarısına ancak geldim öyle bilmediğim aşılamayacak sorunları yok motorlarınızın çıkardığım sonuç itibariyle
    benim motorumda 50cc yine klasik vespa tipindeydi ve ben çok seviyorum açıkçası ama iki kişi yokuşlarda özellikle çok yavaşlıyordu doğal olarak tabi ve bende en azından iyi kötü uzun yolda yapabileceğim birşey istiyordum kafamda en başından beri sizin motorlarınızdan varıdı ama 125 yetermi sorusunu çok sordum kendime hani almışken bari 150 olsun kısa süre sonra satma ihtiyacı hissetmeyeyim..
    ama gördümki beğendiğim 150 cc motorlardan daha hafif ve dolayısla bu gücüne yansımış o yüzden bir fark olacağını sanmıyorum....
    umarım tehşislerim doğrudur ve bir aksilik olmazda sizlerin arasına katıla bilirim

Motosikleti
    scooter
    @owlam
    uzun yoldan kastın ne kadar yoldur. aslında baştan beri mutabık olduğumuz noktadır, bizim tipteki motorlar performans için değil keyif için kullanılması gereken motorlardır. performansını da dışarıdan bakıldığında pek belli etmiyor makine.....

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    200 250 km mesela ama zaman sorunu olmadan tabiki
    gerçi zaman sorunu olmadan 100 km bir uzun uzun dinlendikten sonra 400 de gidilir gibime geliyor
    bende tamamen zevk için alıyorum bu motoru benim için kamyonların otobüslerin arasında kalmıyacak kadar gideyim yeter

talla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BLACK ZN
    @gezi tayfası

ehliyetim yok ama yüreğim var bende varım
    [CENTER]34 UVR 93[B][U][/U][/B][/CENTER]

[CENTER][SIZE="2"][B]HATALI DEĞİLSEM ARAYIN[/B][/SIZE][FONT="Comic Sans MS"][/FONT][/CENTER]

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    beyler bayanlar bızım ufaklıgın bı sorunu var..
    bellı bı sure 110(90)da gıttıkten sora (paranteztekıler gercek suratler) bı anda gaz kesıo hop 60 dusup anca topluyo..
    sadece 110 ve üstü suratlerde bunu yapıyo..
    redlıne a sormustum kayıstanmı dıye
    hayır motor acılmamıstır demişlerdi..
    sizce?
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    mondial MCT250

:))

bende varım 6mayıs kesınmı nereye gidiıoruz kacta nerde buluşuoruz valla neresıyse neresı önemlı olan etkınlık kesın gelıom sıyahus yaz benıde

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    @ praetorian
    Bana şişme gibi geldi... Bilmiyorum atıyorda olabilirim. İçerdeki fan ne durumda ? çalışıyormu ? O çalışmıyorsa motor soğumuyor ve şişiyor olabilirmi ?

@ umutpoy
    Umut link efsaneymişşşşş ! süpersin !
    Şöyle bir bakındım, bütün fiyatlar nefis.. Aralarında en alakasız fiyat 15 küsür YTL ile "Mondial logo" Bide 0.04 ytl'ye "Rondela" adında bi parça var bu nedir bööle bilgisi olan varmı adını çok beğendim RONDELA sanki çok önemli bişimiş gibi hoş telaffuzlu ve seksi bi adı var ama fiyatı çok komik.

@ owlam
    Yine beklentilerle ve ihtiyaçlarla alakalı biraz diye düşünüyorum. 6000 km kullanan bana sürati hala yetiyor. Hatta abartayım fazla geliyor... Yani hem ööle süratle çok alakam yok hemde 125 cc iidir abi.. Gayet yeterli bi scooter için. Max alacağım 250 cc'dir heralde ötesi beni korkutur Yinede uzun yol diyosan, kamyonların olmasa bile otobüslerin arasında bi miktar kalabilirsin bu motorla kanımca. Uzun yola heralde en aşşa 250 cc 15-20 beygir bir alet gerekir. Tabi yine fikrimce imkan varsa su soğutmalı ve vistesli bir makina... Ha uzun yola gitmedikmi peki biz bunlarla ? 2-3 kez kadıköy'den silivriye gittim. Gidiliyormu ? gidiliyor. Peki yoruyormu ? Kısmen evet. Çünkü motor kilo olarak çok hafif. Uzunyolda büyük bir eksi. Birde mıçınızın altındaki motor ve aksam zorlanıyor, sürekli 70-80-90-100... Bunu hissediyosunuz, buda yoruyor...

@ sewil
    http://www.zenscooclub.com/forum/for...115&FID=5&PR=3

Benzin sarfiyatı: (TIP)
    Farkettimki motoru hızlı kaldırmaya alışmışız. Yani hani seri kalkışlar yapıyorum ilk harekette ışıklardan kalkarken mesela. Bi an düşündüm acaba kayışı falan zorluyomuyuz bu hareketlerle. Çünkü normalde yavaş seyrediyorum ancak yarım gaz civarı kalkıyorum, yada daha fazla. Biraz sakin kalkışlar yapayım insan gibi dedim. Sonra normal yoluma devam ederiz dedim. O arada şansa yeni benzin almıştım. Kayışa zarar veriyomuyuz vermiyomuyuz bilmiyorum ama sarfiyatın aşırı düştüğünü farkettim. Sonra dedimki kendi kendime e scooter mıcooter. 1nci vites ve düşük süratlerde, araba olsun motor olsun hangi motoru zorlarsan zorla tabiki sarfiyat katlar bunu şimdimi akıl ettin Benim gibi eli alışıpda ilk 20 km'yi yarım gaz ve üzeri civarı kalkanlara duyurulur. Sarfiyat baya farkediyor. "Kafan çalışmıyomu yenimi uyandın lan davar bide motordan anlıyorum biraz diye yazıp duruyosun" diyenlerede "eh işte el alışkanlığı, haklısın" diyeyim

Gezi hakk.
    Yeni arkadaşlarla tanışmak için sabırsızlanıyorum. Herkezi bekliyoruz. Hepberaber güzel bir gün geçirelim. Yanlız Siyahus geçengün telefonla aradı. İnceğize varınca yemek işini biz restoranda halledelim dedi. Yemeğimizi yeriz sonrada mangal için et getirenlerin etlerine gevşeriz dedi. Hem biraz tasarruf etmiş oluruz hemde karnımız adam akıllı doyar dedi. Hatta dedi Derwish gelirse restoranıda ona kitleriz dedi. Geçengün çocuklara pilav ısmarlamış dedi bizim ne eksiğimiz var dedi. Birde gezide Dreamdark'ın yeni sürat motoruna çamurlu ayaklarla basma ve anahtar takıp çizme planlarından bahsetti. Ne hain ne dedikoducu bi insan inanamıyorum... Neyse ben bişi demedim...

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw 2 gün uğramadık bi dünya şey yazmışsınız, okurken yoruldum walla, bi kısmını da okumadım üşendim zaten böyle de dürüstümdür, huyum kurusun

@derwish
    olm sen miydin nan o sabahın köründe 11:40'da arayan, ben kaydetmemişim senin noyu, sonradan da unuttum aramayı bu kim diye başıma gelecek varsa hazır olayım bari Bu arada tarif etmem zor ama, beraber gideriz istiyosan bostancı sanayideki stopçuya, her türlü motosiklet camını yapıyo bildiğim kadarıyla

@siyahus
    hasanım beni de yaz gezi listesine, yanına da bi parantez aç, "kesin değil" deyiver, o gün çalışmazsam gelcem

@mad_star
    arkadaşlar gayet güzel cevaplamış walla teker teker, şimdi onların üstüne bi de ben konuşmıyım

@darkform
    darkformum, nazar etme ne olur çalış senin de olur diyorum ve geziye gelirken mutlaka bir tüp CD-40 istiyorum

bu arada bakıyorum, havalar güzelleşip motorlar ortaya çıkmaya başlayınca şenlendi bizim site heh şööle özlemişim walla

Bugün, 25 Nisan Çarşamba günü,
    Kozyatağı Carrefour'da ufak çaplı bir buluşma ayarlarsak eğer, gelebilecek arkadaşlar kimler acabaaaa?

1- Dreamdark

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler