Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    haklısınız o zaman karşılaştırdığımız arabanın hesaplarında bi sorun yada biraz atmasyon var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı umutpoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısınız o zaman karşılaştırdığımız arabanın hesaplarında bi sorun yada biraz atmasyon var
    Valla Umutcum , fabrika verilerine bakarsan oyle adamlar dümdüz pistte , rüzgarsız mükemmel hava koşulunda ,4. viteste ,80 km hızla , boş arabayla 100KM ortalaması çıkarıyolar o durumda benim araba 4.0 litre yakıyomuş gerçeği ise trafikte değişken hızlar , ani hızlanmalar yavaşlamalar, hava şartları yük durumu gerçekleri olunca %40 - %50 daha ekle üstüne gerçek yakıtı bul.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    ooo tabi tabi siyhus'a katılıyorum. Toyota'ya kalsa bizim bızdık 1.000 cc Yaris, 125 cc motordan daha az yakıyo.

Akşam nedir ? bir sorun yok dimi ortaköydeyiz ? Sonra yok barış gelmezse ben gelmem, yok barış olmadan hiçbişeyin tadı tuzu olmuyo, yok başbakan barış marış anlamam...

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Bana yakıyor gibi geliyor ne söyleyim. Dün eve giderken 5 YTL benzin aldın baktım sabah gelirken yarımın altında kırmızıya yakın b,r yerde gösterge akşama kalmasın dedim gittim 5 ytllik benzin aldım.

Hergün aldığım mesafe 40 km. Benimde tahminen 100 km 3,5 YTL yakıyor. Gelecek hafta fuller denerim.

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    @ kemal
    ah kemail 1 liramı yaksın gözünü seveyim benimki nerdeyse 5 lira yakıyor 100 km'de :D

Benim diyen benzinli araba, şehir içi trafikte, 100 km'de 20 YTL yakıyor.

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

talla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BLACK ZN
    benim hesabım bir araba ortalama 25 kuruş bizim motorlarda ortalama 10 kuruş yakıo yani 2.5 kat fark bence gayet ekonomık
    [CENTER]34 UVR 93[B][U][/U][/B][/CENTER]

[CENTER][SIZE="2"][B]HATALI DEĞİLSEM ARAYIN[/B][/SIZE][FONT="Comic Sans MS"][/FONT][/CENTER]

ismaill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN 2006
    akşam için kimse bişey sölemiyo muuu???? gelmiyomusunuz arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrr???????????????
    [B]ZEN[/B]' i seviyoruuum... :rendeer:

Motosikleti
    ben geliyorum daha başka gelen

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Ben geliyorum +2 kişi
    Bülent Sarı çok yoğunmuş gelmeye çalışacak ancak söz veremiyor ,
    Derwish 'te üçkaat yapıyor gelemem heralde demiş ,
    Darkform geliyor ,
    Umut Geliyor ,
    Barbarian geliyor,
    Sewil geliyor,
    Dreamdark 12 den sonra uğrayabilirmiş, maslaktan 160 la 3 dakkada gelirmiş
    Latif Yançizdi,
    Kemal içişleribakanını ikna edemedi,
    İsmail zati oranın yerlisi,

Walla bildiğim durum bu,
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    125 zn
    arkadaşlar ben ön çamurluğu vurdum , acaba ne kadardır taktırsam fiyatı ne kadardır yardımcı olur sanız çok sevinirim emrahmontaj@hotmail.com adresine cevap yollayın

arkadaşlar ön çamurluğu vurdum bana yardımcı olun nasıl taktırcam ne kadardır pahalı değildir dimi
    bana cevap yollayın çok ama çok sevinirim adresim : emrahmontaj@hotmail.com

latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Latif Yançizdi,

,
    Abi sokmuşun hepimizi yerin dibine
    Valla çok isterdim ama zor gerçekten. Bu akşam bir de sınav var
    [B]Motor[/B]la Odun Kesilir:queen:

Motosikleti

Yolda kaldım!

Arkadaşlar yolda kaldım. Peki yolda kaldıysan burada ne işin var derseniz sabah sporu olarak Şişhaneden Taksim Yeşilçam otoparkına kadar motoru sürükledim.

Oysa sabah ne güzel başlamıştı. Karımı öpüp akşam gezimizi planlayıp motoruma kavuşmak üzere yola çıktım. Akşam benzin biter diye benzin alayım dedin. İnclirli'de Total'den benzin aldım. E-5'ten koptum Cevizbağ - Topkapı istikametinde baya hızlı yol kattettim. Sonra Vatan caddesine girer girmez ya ne bu hız sahilden gitmedim bari biraz sevkini çıkartıyım bu güzek güneşili cmts sabahının dedim. Önüme koca bir polis aracını aldım onun hızına uyarak tıngır mıngır yol aldım. (Burayı yazıyorum çünkü yolda kalmam acaba 30 - 40 km bu hıza mı bağlı?)

Neyse Aksaray, Saraçhane Unkanpanı kööprüsünde normal bir hıza çıktım. Ancak Unkapanı köprüsünde kapam büyüklüğünde bir çukura girdim. Amacım ZEN'in sağlamlığını kanıtlamak veya son zamanlarda aldığım kilolarla dahi olsa ZEn'le ne kadar zıplayacağımı hesaplamak değil tabii ! Olay tamamen duygusal. Eşiminde dediği gibi ne kadar çukur varsa mutlaka giriyormuşum. Normalde ben Şişhane'den İstikla Cad girerim ama bu sefer öyle yapmadım. Taksim meydana filan gider oradan şöyle bir tur atarım dedim kendi kendime ama bizim Zeytin'in canı istemedi eski ABD konsolosluğunun orada stop ediverdi.

Hemen sağa yanaştım bir marş bastım 2 bastım tık demedi. Marş alıyor ama gaz vermiyor. Bu arada ZEn baya bi ağarmış akadaşlar. Çünkü onu oradan otoparka kadar sürükledim ki (çektim/ittim demiyorum inatçı şey öylece yerinde kalmayı seviyor )

Hemen bizim ünlü servisi Ekort motoru aradım sağolsun Nuri usta hemen şuraya bak buraya bak dedi Bende iyi tamam da orası neresi burası ne dedim. Ben motoru sürmekten ancak anlayan tatlı su motorcusu olduğum için Nuri ustanın aktardığı notları aldım öğlen gibi gider bakarım.

Yolu Taksim civarına düşen dostlarıda bu macerama beklerim. Yoksa bu güzel güneşli cmts günü öylece benim motor yan yatmış keyif yapıyor

Bu arada talihsizlikler peşimi bırakmıyor dünde bir baktım benim yan ayak hop dedi çıkıverdi yerinde. Motoru orta sehpaya almak zorundayım. Kas yaptım bu yaşta valla

İşyerinde herkeste benle dalga geçmesi başka tabii. Son günlerde bende onlarla dalga geçiyordum birde meyva ağacına asılmış armut gibi otobüslerde geleceğinize alın motor ne trafik ne toplu ulaşım diyordum!

İşte böyle dostlar, Allah'tan Taksim'de yolda kaldım ama tamda gezilecek havada motor yatıyor. Gün içinde sizi gelişmelerden haberdar ederim.

Saygılar sevgiler
    KY

Motosikleti
    @kemal
    abicim çok geçmiş olsun. sanırım çukura girince motor stop etti aynı şey yaz aylarında benimde başıma gelmişti. iki ihtimal var ya benzin hortumu yada ateşleme kablolarından birisi yerinden çıktı. büyükçekmecenin bir köyünde başıma gelmişti bu olay yanımda alet olmadığı için 3,5-4 saat itmiştim motoru.. Sonra tamir etmiştim motoru. Zenscooclub da bujinin yerini ve selenin sökülmesini anlatan bilgiler mevcut.
    Eğer marş basıyor ama motor çalışmıyorsa önce benzine bakmak gerekir. Marşa basıldığında benzin kokusu geliyorsa sorun ateşlemede. bujinin ateşleme yapıp yapmadığını bujiyi yerinden söküp marşa basarak bakabilirsin eğer kıvılcımlar çıkmıyorsa buji kablosunu ateşleme ünitesine giden kabloları motorun elektrik bağlantılarını kontrol etmek gerekir. belki en iyi ihtimalle sigorta yerinden çıkmıştır. Akünün yanında ufak bi kutu bulunu8 + kutup başına bağlı kablo üzerinde) o da yerinden oynamış olabilir. yardım etmek isterdim ama malum anadolu yakasında oturuyorum umarım sorunun hemen çözülür.

Motosikleti
    Alıntı umutpoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @kemal
    abicim çok geçmiş olsun. sanırım çukura girince motor stop etti aynı şey yaz aylarında benimde başıma gelmişti. iki ihtimal var ya benzin hortumu yada ateşleme kablolarından birisi yerinden çıktı. büyükçekmecenin bir köyünde başıma gelmişti bu olay yanımda alet olmadığı için 3,5-4 saat itmiştim motoru.. Sonra tamir etmiştim motoru. Zenscooclub da bujinin yerini ve selenin sökülmesini anlatan bilgiler mevcut.
    Eğer marş basıyor ama motor çalışmıyorsa önce benzine bakmak gerekir. Marşa basıldığında benzin kokusu geliyorsa sorun ateşlemede. bujinin ateşleme yapıp yapmadığını bujiyi yerinden söküp marşa basarak bakabilirsin eğer kıvılcımlar çıkmıyorsa buji kablosunu ateşleme ünitesine giden kabloları motorun elektrik bağlantılarını kontrol etmek gerekir. belki en iyi ihtimalle sigorta yerinden çıkmıştır. Akünün yanında ufak bi kutu bulunu8 + kutup başına bağlı kablo üzerinde) o da yerinden oynamış olabilir. yardım etmek isterdim ama malum anadolu yakasında oturuyorum umarım sorunun hemen çözülür.
    Hmmm ama çukura girince stop etmedi işte inatçı ZEN oradan baya bir mesafe gittim. 500 metre kadar hatta sağa çekip aynayı düzelttim. Ama kablo çıkmış olma ihtimali çok fazla.

Yardımın için çok sağol

Gidip bakayım bir otoparka yaw belki yaparım

Olmadı Allah'tan Nuri usta var. Bugün gelip bakacak motora !

Motosikleti
    umarım düzelir olmazsa zeytin yatmak zorunda gibi gözüküyor:(

Motosikleti
    Yatmaya alıştı tabii

Yağma yok yola gelecek.

Evet sağolsun servis geldi ve motoru yaptı.

İlk önce pek tabii kide Eskort Motora sonsuz teşekkür. Motoruda onlardan almıştım sağolsunlar beni ne yolda bıraktılar ne de sattıkları malın arkasında durmama yaptılar. Telefon açtıktan sonra bir saat içinde geldiler. Hemde ne geliş hem Erdem bey hem de Erkan bey elde alet çantaları atlamışlar motora geldiler. Tam olarak sorunu anlatamadığım için ne varsa yanlarında getirmişler.

Neyse soruna gelince, buji kesmiş yani işin Türkçesi buji arızası. Her motorda olabilecek bir hata yani. En iyisisi ile değişti. Bu arada bizim motorlarda sıkça görünecebilecek bazı noksanlarıda hemen giderdiler. Benzin borusu ve bir kaç kablo oratalarda dolanıyormış. Onları toparladılar. Yaparkende böyle bir durumda neler yapmakgerektiği ve oluşabilecek sorunlara karşı çözümleride sundular.

Bizim motorda kronik sorunlardan biri kabloların yerinde çıkmasıymış. Yerini öğrendim ama neresiidir tasfir edemiyeceğim için buraya yazmıyorum. Sonra benzin borusu bazen katlanabiliyormuş. Onuda gösterdi. Biz topladık ama zamanla katlanıyor dedi.

Sonuç ZEN inadı bıraktı çalışıyor. Arıza ise modeli ne olursa olsun başımıza gelebilecek bir sorun. Alınan ders yedekte buji bulundurmak ve birazcıkda olsa motoru anlamak ve gerekli alet takımlarını yanımızda bulundurmak. Benim herzaman ki tembelliğim tuttu Erkan bey sağolsun bana gerekli alet edvıda temin edecek. Zaten mahçup oldum yanımda para yokmuş. Aceleden para almadan çıkmışım birde üstüne üstlük borçlu kaldık

Bu güneşli cmts sabahınıda heyecanla atlattık.

talla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BLACK ZN
    abi çok geçmiş olsun hepimizin başına gelebilecek bir olay allahtan meydana yakın biryerde stop etmiş yoksa çok uğraşırıdım tahmün ediyorum
    [CENTER]34 UVR 93[B][U][/U][/B][/CENTER]

[CENTER][SIZE="2"][B]HATALI DEĞİLSEM ARAYIN[/B][/SIZE][FONT="Comic Sans MS"][/FONT][/CENTER]

haftaya 23 nisan cumartesi gunu çilingöz yada ağvada kamplı çadırlı sazlı sozlu bol eğlenceli bişey yapalım diyorum havalarda ısınmaya başladı hazır /Onour

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Kemal gemiş olsun.
    Hallolmasına sevindim. Motoru tekrar ayağa kaldıran arkadaşların anlattıkları sorunların hemen hemen hepsi, resimleriyle birlikte bizim sitede de anlatılıyor. Bir göz atakta yarar var: www.zenscooclub.com
    ("tecrübe arşivi" ve "sorular" sayfaları)

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

Motosikleti
    @kemal
    abicim tam tahmin ettiğim gibi olmuş gelebilseydim beraber yapardık kablo çıkma olayı benim başıma geldi yanımda aletler olmadığı için 3 saat ittim motoru şimdi akıllandık lokma takımı,anahtar takımı yedek buji bir miktar kablo pense gibi hırdavatları yanımda taşıyorum ne olur ne olmaz
    @onur
    bence de çok iyi olur öyle bir olay ama şimdilik gezi düzenleyelim mayıs ayı gibi kamp yaparız ne dersiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler