Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung GV 250
    bende de 2012 model var gecen karbirator değiştirdim biraz iyi oldu... iki kere yolda kaldım ama ufak şeylerle hallettim... yalnız tek sorunum çok yakıyor sizinki km kaç yakıyor karbirator değiştikten sonra ne kadar yakıyor hesap yapmadım ama eskiden 16-15 arası değişiyordu... Galiba sizde ankaradasınız dükkanınız motorsiklet tamiri üzerine mi öyleyse bundan sonra size getirelim tamir bakıma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Alıntı hkocayigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de 2012 model var gecen karbirator değiştirdim biraz iyi oldu... iki kere yolda kaldım ama ufak şeylerle hallettim... yalnız tek sorunum çok yakıyor sizinki km kaç yakıyor karbirator değiştikten sonra ne kadar yakıyor hesap yapmadım ama eskiden 16-15 arası değişiyordu... Galiba sizde ankaradasınız dükkanınız motorsiklet tamiri üzerine mi öyleyse bundan sonra size getirelim tamir bakıma
    Ankaradayım hocam ben ama memleketim Kastamonu. Oraya götürdüm motoru orda yapıp getirdim tekrardan. GÜvenmiyorum buradaki ustalara . Burada bir atölye alet vs. olsa gitmeme gerek kalmaz da mecburiyet işte. Ama kastamonuya yolun düşerse seve seve...

Bu arada benim motor 20 kuruştan aşağı yakmadı hiç hep 2 kişi bindiğimden olsa gerek. Değiştirdiğiniz karbütarör kaçlık motor içindi bende değiştirsem az yakar mı ? Her şeyi hallettik de bir şu yakıtı halledemedik :D

Motosikleti
    hyosung GV 250
    karbiratoru değiştirince yakıta bakmadım... karbiratorun kaçlık olduğunu da bilmiyorum tamirci taktı hocam yakıt sıkıntı oluyor ama otobusten trafikte takılı kalmaktansa diyerek biniyoruz
    omeruby bunu beğendi.

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Arkadaşlar kimse var mı ? Konu ölmüş daha kış gelmedi binin motorlarınıza

burhan.1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar bende bu hafta aranıza yeni katıldım. Zn ve Znu arasındaki farkları belirtmek isterim zn modellerinde akü koltuk altı bagajında yer kaplıyordu znu da bu motorun içine konulmuş. zn modellerinde 3.5 litre depo varken znu modellerinde 5 litre depo var. Arkadaşım ve ben toplam 180 kg motora bindik ve arka tekerde sürtme gibi birşey olmadı zn de bu olay bol bol yaşanıyordu yani uzun lafın kısası zn modelindeki birçok hata znu modelinde giderilmiş fiyat farkıda buna yansıtılmış motor hakkındaki yorumum ise sürümü çok kolay tam bir acemi motoru ve çok keyifli iykide almışım herkeze öneririm...

osmandzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn + 150 sentor
    aku kısmı harıç zn hakında dedıklerınız tam tersı gıbı geldı bana ..

serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    merhaba arkadaşlar ben eski bir üyeyim 2010 senesinde forumdaki arkadaşlara çok yardımcı oldum hala sorunu olan var ise burdan yazabilir cevaplayabilirim. sayfa 407 den sonraki sayfalara bakarsanız motoru söküşüm parçalara ayırmam toplamam var iyi günler esen kalın

Motosikleti
    Asya Motor 125T Nostalji
    Alıntı serkan-17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben eski bir üyeyim 2010 senesinde forumdaki arkadaşlara çok yardımcı oldum hala sorunu olan var ise burdan yazabilir cevaplayabilirim. sayfa 407 den sonraki sayfalara bakarsanız motoru söküşüm parçalara ayırmam toplamam var iyi günler esen kalın
    2013 Model Asya nostaljim var. Motoru dikkatli kullanmama rağmen tıkırtı sesleri geliyor. Ön taraftan ve arka taraftan. Birde orta ayakcagı kapatıp gaz verdiğimde motor harekete geçene kadar baya bi gıcırdama sesi geliyor. Nasıl çözebilirim acaba bu sorunları ? Cidden can sıkıcı bi hal aldı. Parke taşlı yolda giderken takır tukur gidiyorum sanki lastiklerin havası fazla gibi. Nasıl ayarlayabilirim bunu ? Birde motor soğukken çalıştırdığımda rolantideyken gaz veriyor kendi kendine. Motor garantili ama servis konusu burada sıkıntı. Gitmek istemiyorum açıkcası çözebilidiğim kadarını kendi imkanımla yapmak istiyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 125 zn almayı düşünüyorum. sabahları motoru soğukken çalışmasında sıkıntı oluyor mu ? yağ yakma duman atma gibi sıkıntıları varmı ? kesin ve net olarak tek bi cümle yazarsanız çok sevinirim konuyuda bölmek istemiyorum.. iyi forumlar

Merhabalar arkadaşlar bugun plaka ve ruhsat işlerini hallettim toplam
    126 lira axa sigortadan trafik sigortası yaptırdım (en ucuzu axa sigorta)
    10 lira ek 1 forumuna türkiye şoforler odasına verdim
    155,5 lira emniyete
    12,5 lira plaka bastırma
    5 lirada plaka montaj ücreti olarak verdim toplamda bana 309 liraya maal oldu

Motorda yaşadığım bazı sıkıntılar ise servisde oldu gerçekden motordan anlayan insan çok az arka frende bi problem oldu adam balata değişecek dedi daha yeni aldım motoru 10 km bile değil
    en ufak hasarda değişmesi gerekiyo diyorlar gittim bisikletcide arka kampanayı yaptırdım ve arka fren artık tutuyor yukarda arkadaşım yazmış gıcırtı geliyo diye aynı sıkıntı bendede var gacır gucur ses gelıyo ozellıkle taşlı yollarda acaba amortisör den mı gelliyor yağlanmasımı lazım çözemedim ve lastikleri hiç iyi değil frene basıldıgında yavaş gitseniz bile ön lastik kayabiliyor ona çözüm olarak 35 liraya duntlop lastikler var öneririm. motoru sabah ilk çalıştırdıgımda ilginç sesler geliyor kendı kendıne gaz veriyo rolati değişiyo ama motor ısındıgında bu problem kalkıyo durur vaziyette stop edebliyo. Yakıt konusunda ise diğer znu lara nazaran biraz daha fazla yakıyor oda motor yeni oldugu için alışma süreci dediler umarım yakıt konusunda 1000 km yi geçince yüzüm güler. Dönüşlerdede gidon dizime çarpıyor iri biri iseniz motoru önermiyorum ama minyon tipliyseniz tam size göre bi motor. Onun Onun dışında motordan çok memnunum genelde arşçı ile biniyorum ayağımı yerden kesiyor çok rahat tüm insanların gözleri üzerinizde ve parçası çok ucuz cebinizi asla incitmez al bin derim fazla araştırma
    osmandzz bunu beğendi.

Arkadaşlar bugun gıcırtının nerden geldiğini çözdüm marş pedalı orta sehpaya değiyor onu kontrol edin demirler birbirine sürtünce acayip gıcırdama yapıyor şimdi hiç bi problem kalmadı gıcırtı falan gitti marş pedalını kontrol edin yayı o kadar iyi değil marş pedalınız açık dursun gıcırtı büyük ihtimalle gidececktir

Motosikleti
    Asya Motor 125T Nostalji
    Alıntı burhan.1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugun gıcırtının nerden geldiğini çözdüm marş pedalı orta sehpaya değiyor onu kontrol edin demirler birbirine sürtünce acayip gıcırdama yapıyor şimdi hiç bi problem kalmadı gıcırtı falan gitti marş pedalını kontrol edin yayı o kadar iyi değil marş pedalınız açık dursun gıcırtı büyük ihtimalle gidececktir
    Sabah kalkınca bakacam hocam oraya inşallah kesilir
    Ama motorun altından gelen takur tukur seslere bi çözüm bulamadım

Ben 0 aldım tek marşta çalışıyor yağ yakma gibi bi problemi yok dumanda atmıyor merak etme. ama zn lerde bu durum nasıldır bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

Takur tukur gelen ses bence ön çamurluktan geliyor bendede vardı aynı problem tek yumrukta hallettim :D

Herkese merhabalar ben yeni uye oldum bende 1 ay icinde 1 yasinda znu 125 almayi dusunuyorum ama bazi arkadaslarimda asya al diyo halen arastirma yapmaktayim ne yapabilirim sizce

Arkadaslar bir ay once bende aldim zn planliyodum ama asya geldi cok memnunum dis parcalari ikinci el aldiimdan biraz eski onlari degisicem grenaj vs vs hiz yapmyi seviyorum ama buna zevk icin binilir sonucta ama gcen otobanda kendimi tutamayip 100 e kadar cikmayi basardim ama zincir gibi bi zımbırtı zorladigim icin bi parcayi kirmis onu degistirdim 80 lira tuttu rolantisini dusurdum artik sakin kullaniyorum bu arada motor 17000 km de

musakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache 2014 & zn zenci
    Ne kadar çok ses takır tukur ses problemi yaşayan olmuş böyle. dolu dolu 13000km oldu bende sıkıntı yaşamadım.

Motorumu satıyorum Asya nostalji 10.000 de 2005 model siyah renk yol arkadaşım

Motosikleti
    mondial 125 znu
    Merhaba arkadaşlar ben uzun süredir forumun üyesiyim bu konuyu sürekli takip ediyorum. Hatta yaklaşık 2 sene önce burada yazılanlar sayesinde sıfır znu aldım. Küçük biyerde yaşadığımız için ehliyet sorunu olmadan kullandım. Bu hafta A2 ehliyetimi alıyorum kısmetse ve vitesli motora geçiş yapıcam. Anlıyacağınız ilk göz ağrımı satıyorum. 5000 km ye yakın yol yaptım hala ilk günkü gibi pırıl pırıl. İlgilenen arkadaşlara duyrulur...

Motosikleti
    Asya Motor 125T Nostalji
    Alıntı omeruby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.imgur.com/rltWk.jpg
    http://i.imgur.com/CI1wz.jpg
    Yakınlarda usta varsa aküyü benim gibi arkadaki boşluğa aldırabilirsiniz. Hem yer açılır hem de yeniden plastikleri almaya gerek kalmaz
    Merhaba mesaj tarihi biraz eski ama aküyü nasıl alabiliriz bu şekilde boşluğa

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    arkadaşlar izmir'de motorun tamirini bakımını kendi motoruymuş gibi yapacak var mı?
    ben gaziemşirdekş mondial servisinden memnun kaldım ama yinede vakitleri olmadığı için herşeyi alelacele hallediyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler