Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Alıntı antikacı adlı üyeden alıntı
    bir haftayı geçti ve yedek parçalar henüz gelmedi (iki sinyal , gidon kelepçeleri , ön teker yan nikelaj)mondial müşteri hizmetlerini aradım ve sorunu bildirdim. dün ilgilenip arayacaklarını söylediler ve tabiki aramadılar. bu yüzden bugün tekrar arayıp trabzon diliyle konuşmak zorunda kaldım. sağolsunlar bu sefer anlayışlı davrandılar baya bir ilgilendiler...

not:(aydın nazillideki mondial merkezinde yedek parça görevlisi olarak çalışan kişi ne yazıkki 125 zn modelini tanımıyor...bizzat şahidim, bayi yedek parçaları sipariş verirken yanındaydım...10 dakika adama motorun biçimini anlattı...şimdi o parçalar nasıl gelsin...)

not 2: (müşteri hizmetlerinde çalışan bayan parçaları hangi bayinin istediğini söyledi ben trabzon yıldıran motor dedim..
    bayan kısa bir incelemeden sonra öyle bir mondial bayisinin olmadığını söyledi.
    bende ona kendi sitelerine girip oradan bayiler kısmına girmesini orada çıkan
    haritada trabzpona tıklamasını söyledim..
    sonra ona sordumki orada yazan yıldıran motor boing bayisimi...
    haaaaa dedi...)

Abi bu nedir ya şaka gibi facia... Merkezde durum böyleyse bayiiler servisler ne yapsın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    yaaa ben dedim dün,işallah hiç birimiz servise yag degiştirmekten başkka bişi için gitmeyiz yoksa yandık

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(

İşte bu da benim 125 ZN ciğim

Uzun zamandır resim ekleyeceğim diyordum kısmet bu akşamaymış. Ful koruma aldım bugün. Hem korumalarımı hemde motorumun resmi :

İşte korumalarım :

1- Shiro marka kask : 100 Euro (SH-4000 Küsüratı vardı, tam fiyatı neydi bilmiyorum)
    2- Scorpio Mont : $ 200 (İndirim yaptılar Etilet $225)
    3- Scorpio Deri full korumalı eldiven (88 YTL)

Toplam indirimlerle birlikte 580 YTL ödedim 6 ay taksitle. İstanbul'da Şirinevlerdeki Aydın Motordan aldım ama Srikeci'de Allah bilir biraz daha ucuza alabilirdim. Ama dükkan dükkan dolaşıp kafam karışacağına gözüm kapalı aldım.

Tek eksiğim dizlik kaldı. Oda 50 YTL civarıydı ama limitlerimi zorladığıma inanıyorum. Montu yazın sıcağında nasıl giyicem bilmiyorum. 4 mevsim dediler ve içliği çıkarmama rağmen kan ter içinde kaldım. Kask tam kafama göre ancak görüş açısı bir parça kapalı. Değişik vizör çeşitleri yoldaymış.Shiro kasklar konusunda hiç bir yerde bilgi yok ancak bir kaç tane onay belgesi var. Eldivenler çok rahat. Bir parça pahalıya aldım ama olsun. Geçen gün kaza yaptığım için monta ve kaska şu an her ne kadar fazla ödeme yapmışsamda bir şey diyemiyorum. Bu arada montun sırt kısmındada koruma vr. Zayıf ama zaten racing motorda kullanmıyorum.

İşte korumaları giymiş ve kan ter içinde kalmış King Kong misali ben :

kyox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Hayırlı olsun güle güle giy, baya masraf olmus.. Kaskı giymesi çıkarması baya zahmetli gibi görünüyor.

iyi günler

Motosikleti
    125 zn
    scud hayırlı olsn işallah kullanmak zorunda kalmazsın.
    bugun benim motoru toplayan servise gidip koruma demirleri varmış onları aldık ama pek bir işe yaramıcak gibi.ben motoru yazlıga römork ile götürcem motoruda korumanın içine koyup sabitlerim dedim ama demir montajdan önceki hali içinmiş zor olcak valla götürmem 700 km yolu

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Gündüz internetim olursa ki bugünlerde işyerinde net ölü yarın bol bol yazarım.

Buarada ön ve arkadan ses gelmeye başladı. Özellikle bugün park ederken sesi iyice duydum. Rölantideyken arka frene basınca sanki bir yere takılıyormuş gibi bir ses geldi. Sürerken pek anlmadım ama kasktan duymamış olma ihtimalim çok yüksek. Yarın ilk işim servise uğramak.

Motosikleti
    125 zn
    scud senin bi kazan olmuştu resimlere baktımda bişi göremedim yaptırdınmı onları?????

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    @scud

Selam scud. Yeni ekipmanlarını kazasız belasız kullanman dileklerimle...

Fiyatı kafana takma, içine sindiyse eminim ödediğine değmiştir.

bahsettiğin sorunlar için servise gittikten sonra bizide bilgilendirirsen sevinirim.

ii gunner.

latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    Günaydın arkadaşlar,
    Ben dün akşam Zeytinimle baya bir gezdim. İnanılmaz keyifli, gerçekten rüzgarı yüzünde hissetmek kadar keyifli birşey yok. Ama 1 haftadır yerinden oynatmadığım için ilk seferde oldukça zor çalıştı. Ayrıca garajdan çıkartırken(kız arkadaşımla) garajın kapısı dar olduğu için yavaş yavaş çıkartıyorduk birden kız arkadaşım dışarıya doğru biraz fazla çekti bende o sırada motoru durdurmak isterken sol sinyal elimde kaldı Bu akşam orayı ya lehimlettiricem ya da japonla yapıştırıcam. Bu arada Çalıştırıp biraz gezdikten sonra İstanbulevleri'ini orda ki parkta biraz oturalım dedik. 10 dk sonra tekrar çalıştırayım dedim birde baktım marş dünyadan bihaber. İşlevsiz bir düğme gibi, en ufak bir tepki yok. Defalarca kontağı açıp kapattım marşı denedim. En ufak bir ses yok. 1-2 dakika uğraştırdı beni ama en sonunda yüzümü kara çıkartmadı. Ayrıca manevrasından ilk günlerde şikayetçiydim ama şimdi alışınca en ufak yerlere bile rahtlıkla girebiliyorum. Gerçekten çok atak.
    Bu arada scud koruma malzemelerin çok kaliteli görünüyor.
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25

Günaydın

Günaydın herkese. Bende önceki gün çektim karaböcüğümün fotolarını ama bi türlü yayınlayamadım . Ahanda şimdi tam sırası :=)

Ben , eşim ve ailenin yeni üyesi .
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

kyox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    @latifpolat
    Benim garajın kapısı da dar ve benim de sinyal lambam çıktı çevirerek taktım ama bende japonlıyabilirim.

@Siyahus fotografların gözükmüyor

Motosikleti
    125 zn
    @latif
    kardeş kızada rezil olmuşsn ya ama oda senin sinyali kırmış ben olsam tutamazdım kendimi valla napardım bilmiyorum.
    @siyahus
    evet valla görünmüyo bende çantana bakıcaktım göremiyorum

Motosikleti

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic

Görünmeyen resimler

Arkadaşlar ben siyahus'un resimlerini görebiliyorum. Sanırım tarayıcıdan kaynaklanıyor problem. ben herkezin görebileceği biryere koydum. (Bu arada püsküllerini yesinler çok tatlı olmuş. Bide sissy bar çantasını nerden ve kaça aldığın bilgisini aktarabilirmisin ?) Buyrunuz Mr. Siyahus and his black olive:

ii gunner.

Motosikleti
    125 zn
    abi dosya kulanıcı tarafından silinmiştir falan dio

Motosikleti
    Sagol darkForm bide programcı olacam kendi söküğümü dikemiyom ,

O cantayı bağcılardan aldım mondial bayisinden. Aslında keşke arkadan da foto cekseymişim . Çantada püsküllü , arkadan hoş gözüküyor. 65 YTL ye aldım . Sirkecidede çeşit çeşit varmış. İçine kasklardan bi tanesini ve bikaç ıvır zıvır rahatlıkla sığıyor.
    bide 130 YTL ye 2 heybe bide sosis canta satılıyodu orda.

Elciklerde 20 YTL .

Bu arada deminki linkleri güncelledim.

bi daha soruyorum

pazar günü kerpe gezisi var, zeytincilerden (yada ZeN cilerden) gitmeyi düşünen var mı. Bizim motorlar o kadar yolla dayanır mı. Ben gitmeyi düşünüyorum....

http://www.motosiklet.net/forum/show...=15326&page=36

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Alıntı devdem adlı üyeden alıntı
    bi daha soruyorum

pazar günü kerpe gezisi var, zeytincilerden (yada ZeN cilerden) gitmeyi düşünen var mı. Bizim motorlar o kadar yolla dayanır mı. Ben gitmeyi düşünüyorum....

http://www.motosiklet.net/forum/show...=15326&page=36
    Slm devdem,

Ben gelemiyorum malesef. bir muddet uzun gezilere katilamicam. Sebebi ehliyet...

ii gunner.

qpeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar,
    etraftakilerin saçma uyarıalrına rağmen bir süredir aklımda olan "ulan ben de alıcam bi sıkuutır" fikrini bugün hayata geçirmeye başlayarak internette sıkuutır avına çıktım. bu siteye bulmak, hatta ZeN'i (bence "ZEYTUN" olsun o ayrı) bulmak çok uzun sürmedi. işin ilginci de kendime araştırma yapmak için tanıdığım 1 aylık süre sizin yüzünüzden 3 saate düştü. 21 sayfa mesajı dur durak bilmeden, sigara içmek için bile kalkmadan heyecanlı birfilm seyreder gibi okudum. bir motor bu kadar mı sevilir? bu kadar kısa sürede hastalık derecesine varır? bu akşam gidicem göztepe-bostancı arasındaki mondialcilere (gedizlerden başlıycam) "bana bi tane ZeytiN verin" diycem. artık ne anlarlarsa.

başta scud (geçmiş olsun) olmak üzere, darkform, siyahus, kyox, latifpolat, redragon, antikacı (sana da geçmişler olsun)... sizlere binlerce kez teşekkür ederim. bu topicten elde ettiğim bilgi ve tecrübeyi çok zor bulurdum gibi geliyor. bu hafta içinde bir ZEYTUN'um olması için uğraşıcam ama daha büyük bir problemim var:
    ehliyeti eylül'e kadar alamayacağım galiba!!!!
    size çok kızıyorum, çünkü 2 saatte bana bir hatun sevdirdiniz ama 2 aydan önce (belki 3) gönül rahatlığı ile beraber olamayacağım .
    yine de fan klüp üyeliği ve buluşmalara elimden geldiği kadar katılmak isterim, herkese iyi günler
    kaz kafalı değil, kask kafalı olalım...
    aloha

Motosikleti
    125 zn
    qpeg kardeş aramıza hoşgeldin,şimdiden diim kazasız belasız binersin işallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler