Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Cidden sökmek şart. Mercedes arması nereden bulunur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Şimdio boşalan yerlere "Tek rakibim Piaggio" yazıcam

kyox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    hoş olmuş. bende kişiselleştirmek istiyorum. hafif dövme tarzı bişeyler. bakalım.

Motosikleti
    Benim ki gri. Yani ne yapsam kaldırır. Ne olur acaba?

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Bu arada yazıları sökmek isteyen arkadaşların bilgisine:

Çok kolay çıkıyor. Bi ucundan tutup yawaşça çekmeye başlayın çırt diye geliyor ve yavaş yavaş çektiğiniz müddetçe gıdım iz bırakmıyor. Bilhassa sökülsün diyemi yapmışlar nedir

Birde benim hatunun biryerlerinden, belli bir sürati geçtikten sonra hafif bir vızıldama mı desem cızırdamamı desem ööle bi ses geliyodu. Dün egzos bağlantı vidalarını kontrol ettim ve iice sıktım. baya gevşekti zaten. Ses gitti.

Alıntı derwish adlı üyeden alıntı
    --- 221 km de iken 10 ytl benzin aldım şimdi km 280 ve benzin çeyrek depo kalmış gösteriyor sanki biraz fazla benzin yedi gibi normal midir ?
    Selam derwish.

Sanırım normal gibi. Birde galiba, yanılıyor olabilirim, benzin deposu full iken kullanmaya başladığımızda benzin ibresi süratle düşmeye başlıyor. Ancak çeyrek depodan sonra düşüş yawaşlıyor. İbre çeyrek deponun altındayken baya bi yol yapıyorum ben. Demek istediğim benzin ibresi yaptığım yol ile doğru orantılı düşmüyor. Yada bana ööle gibi geldi bilemiyorum. Biraz daha dikkat ederim. Bu problem birçok arabada da başıma gelmiştir zaten. 200 Km yaparsın çeyrek depoya iner... Çeyrek depoyla 200 km daha gider, atıyorum misal...

ii gunner.

Motosikleti
    Benimde benzin çabuk bitti. Hani kullanmış olsam tamam da 30 km ancak yaptım. Buharlaştı mı acaba?

Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub
    Scud,
    senin depo falan delik olmasın abi,
    Benim de benzin bitmek üzre ama 180 km yaptım.
    [B][COLOR="Black"][CENTER]U-F-A 87'ye bakın, görürseniz el sallayın, [/CENTER][/COLOR][/B]
    [CENTER][B][I][SIZE="2"][COLOR="Orange"]MoMo ZeN[/COLOR][/SIZE][/I][/B][/CENTER]

Motosikleti
    Buharlaştı derken şka yapmadım. Delik filan değil ama benzin çok sıcakta buharlaşır. Eskiden 126 Bis alayım dedim o zaman söylemişlerdi. Cidden benzin uçup gidiuor içinde fazla benzin yoktu zaten.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    ilk kez motor ile trafiğe çıkmış bulunmaktayım herkez acemi olduğumu anladımı bilmem herkez yol veriyordu bana. Hız konusunda rodaj filan dinlemiyor insan mecbur 60, 70 yapıyor. bu arada plakayı aldım ama matkabım yok yarın motorcuya gidip taktırıcam. plakasız 2 kere trafik polisi aracın önünden geçtim .. Araba kullanırken sıkılıyordum bu bya keyifli oluyor. Apartman içine yalnızca 3 basamak var ve 3 kişi anca içeri girdirdim.baya ağır meret.. bu konuda çözümler üretmem gerekicek.
    iyi akşamlar

Motosikleti
    Bende orta sehbaya zor alıyorum. Boy ebatı olarak zaten kısayım motor 93 kg ama bana sanki daha ağır geldi. Mecrburen yan sehbaya atıyorum. Olsun varsın bebeğim beni bekliyor.

skyline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O da olur bea:)
    Alıntı kyox adlı üyeden alıntı
    ilk kez motor ile trafiğe çıkmış bulunmaktayım herkez acemi olduğumu anladımı bilmem herkez yol veriyordu bana. Hız konusunda rodaj filan dinlemiyor insan mecbur 60, 70 yapıyor. bu arada plakayı aldım ama matkabım yok yarın motorcuya gidip taktırıcam. plakasız 2 kere trafik polisi aracın önünden geçtim .. Araba kullanırken sıkılıyordum bu bya keyifli oluyor. Apartman içine yalnızca 3 basamak var ve 3 kişi anca içeri girdirdim.baya ağır meret.. bu konuda çözümler üretmem gerekicek.
    iyi akşamlar
    Daha alamadım motorumu ama çözülerim hazır
    En kolayı bir adet geniş ( 2 m boy 65 cm genişliğinde) motoru tek başına kolayca apt içine almana yardımcı olur..Ama kasarsın aynı genişlikte betonda dökebilirsin
    Arakadaşlar hala resimlere bakarak iç geçiriyorum ama her gün takip ettiğim topic burası

the_punisher71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaslar hiçbirinzden duymadım ama bu 125 zn lerde kumanda ile çalıştırma warmııı
    [COLOR="Blue"][/COLOR][B][I][/I][/B]::: »¦«:๘๑۩۞۩๑●~<ι_ωιℓℓ_ηєωєя_ωαℓк_αℓσηє>๑●~๘๑۩۞۩๑●»¦«:::[SIZE="2"][/SIZE]

Motosikleti
    Alıntı the_punisher71 adlı üyeden alıntı
    ya arkadaslar hiçbirinzden duymadım ama bu 125 zn lerde kumanda ile çalıştırma warmııı

Benim bildiğim yok. Hayır kesinlikle yok. Çünkü kitapçığında bu tip br konu yoktu. Ama arkadaş alarm taktırmış. Herhalde ayrıca takılıyordur.

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic

kumanda ile marş

Alıntı the_punisher71 adlı üyeden alıntı
    selam the_punisher71

scud'ın da dediği gibi, bir iki sayfa geride bu konu hakkında, alarm ve kumanda ile marş için yazdıklarıma bir göz gezdirebilirsin

ii gunner.

the_punisher71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ok arkadaslar çok saolun yardımcı olduunu için sizede ii gunler
    [COLOR="Blue"][/COLOR][B][I][/I][/B]::: »¦«:๘๑۩۞۩๑●~<ι_ωιℓℓ_ηєωєя_ωαℓк_αℓσηє>๑●~๘๑۩۞۩๑●»¦«:::[SIZE="2"][/SIZE]

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    plakam takılı. gidip geliyorum. ehliyet için gine gidip karakol kapılarını aşındırıcam.

Rüzgar faktörü hakkatende önemliymis. Yaz olmasına rağmen 2 kere gidip geldim burnum akıyor afedersiniz :D geçen bi arkadşta aynı durumdaydı en yakın zamanda eldiven ve ceket alınması da gerekiyor :( yoksa hasta olacaz.

Apartmana giris için mahzende konterplak sunta var benim eski yatağın onu basamaklara taşıyarak koyuyorum kolay indirdim , fren sıka sıka. az zahmetli oluyor girdirip çıkarmak ama otoparka para bayılmaktan iyidir.

@the_punisher
    Uzaktan çalıştırmanın bir faydası olacağını sanmıyorum, aksine zararı olabilir. zaten 2 gün çalıştırmazsan nazlanarak çalışıyor.

Motosikleti

Bu sabah servisteydim yararlı bilgileri ekledim

Selam dostlar,

Bu sabah sokak aralarında giderken hadi bi servis yapayım dedim. Belki açıktır baktırıyım benim kerataya diye. Şans işte çok motor gelmiş o yüzden Nuri usta servisteydi. Yeni bir kırmızı 125 ZN'yi gözümün önünde montajladı.

İlk önce henüz hiçkimse herhangi bir sorun yüzünden gelmemiş. Zaten bana makine iyi sorun çıkartcağını sanmıyorum demişti. Ben şikayet olarak kilometre çalışmıyor vede frenler sanki biraz gevşek dedim.

Önce ön tekeri söktü ve bir sürü yeri açtı. Ben acaba otoparktakiler bilerek çıkartıp turlamış olabilir dedim. O yüzden dikkatle baktı. Sorun olarak bir parça gerekli teması yapmadığı için çalışmadığını söyledi. Üretim hatasıymış ama az ihtimalle olur dedi. Hemen yaptı ve bir daha olmaz dedi. Benim benzin çabuk bitti dedim, oda bir parça kullan sonra bakarız dedi. Ertan usta bitmemesi gerekir dedi. 9 ytl'lik benzin ile yaklaşık 50 km gittim ve depo kırmızıda. Bana 6 ytl'lik benzin ala ama bir parça kullan bakalım sonra dedi.

Sonra şu malum alarm işini sordum. Garanti kapsamını filan. Boşver dedi. Hiç gereği yok motorun beyni filan dedi ama adam o an çalışıyordu tam dediğini anlamadım. Çok işleri olduğu için fazla ısrar etmedim ama ben tavsiye etmiyorum dedi onu anladım.

Frenler içinde çok iyi dedi sana öyle gelmiştir dedi. Daha sıksam o zaman teli kopar dedi. Yani ben acemilikten frenleri gevşek bulmuşum. İstersen yeni topladığıma bak dedi. Farkı anlarsın. OK. dedim. Yani fren konusu tamamen benim hayal mahsulum çıktı.

Zor çalışıyor dediğimde Ertan usta kendi çalıştırdı. Tık demeden çalıştı. Bu motorda hiç sorun yok dedi. Gaz elciğinin boşunu al ve öyle marşa bas dedi. Bide sen hiç kullanmamışsın o yüzdendir dedi. Biraz kullan dedi. Korkma birazda bas gaza dedi.

Bizim usta motoru çok beğenmiş herhalde baya bir orasına burasına baktı. Tek tavsiyesi dolaş azıcık dedi rodajı tammla dedi. bende dağ tepe dolaştım. Ara ara boş ve uygun ortamda bastım. Hızda 70 km kadar geldim motorun tek bir vibrasyonu tek bir anormalliği olmadı.

Gel çarşmba aldım mı ehliyeti o gün kesin 100 km hiç durmadan yapacağım

Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub

190. km'de yolda kaldım :)

Beklenen oldu motor 190 km'ye geldigi halde hala benzin almazsan mal gibi yolda kalırsın işte

Allah'tan benzinci yakındaydı geçerken görmüştüm, dedim şuna da bi benzin alsaydım keşke, amaaaan evin ordan alırım derken, 2 km falan sonra motor istop etti (veya stop etti de diyebiliriz )

Yalnız çok ilginç eskiden crown marka walkmenler vardı, yani hatırlayan varsa bilir, turuncu renkliydi, pili azaldığı zaman, kaset kısmı yavaş dönmeye başlar, dinlediginiz şarkı ağır ağır başlardı.

Bizim motorda aynen öyle oldu, baktım bi çekişten düştü, bi tuhaflık var. Noluyo falan derken, kaldık yolun ortasında, derhal gerideki benzinciye, motoru bıraksam mı motorla mı gitsem kararsız kaldım, neyse dedim ben bırakmiym motoru burda, geçtik yolun karşısına, Allahtan hafif rampa aşagıydı, motoru kaldırıma çıkardım üstüne de bindim bi güzel benzinciye kadar gittik yanlız gidene kadar bi kaç defa kaldırıma çıkarmak ve kaldırımdan indirmek zorunda kaldım, beni çok zorladı dogrusu, inşallah bu iniş çıkışlar sırasında ön takımlara zarar vermemişimdir.

Yanlız 190 km yine de iyi yaptı, çünkü ben pek de ekonomik kullanmadım aleti, zaman zaman 100km'nin üstüne çıktım, çok zaman yokuşlara vurdum. yine de iyi idare etti.

Siz de benim gibi bakalım ne kadar gidecek demeyin arkadaşlar kırmızıya geldi mi alın benzininizi, çünkü kırmızıya geldikten sonra fazla gitmiyo hemen bitiyo,
    Siz benim kadar şanslı olmayabilir, benzinzinin olmadıgı bi yerde yolda kalabilirsiniz.

Bu arada Scud, bu fren mevzusu bende de aynı, tecrübe kazandıkça sanki şimdi sorun çıkartmıyo gayet iyi tutuyo gibi demek problem bizdeymiş abi.

Servisin motoru begenmesi de ayrı bi güzellik, insanın hoşuna gidiyo
    [B][COLOR="Black"][CENTER]U-F-A 87'ye bakın, görürseniz el sallayın, [/CENTER][/COLOR][/B]
    [CENTER][B][I][SIZE="2"][COLOR="Orange"]MoMo ZeN[/COLOR][/SIZE][/I][/B][/CENTER]

Motosikleti
    Bende bugün kırmızıya geldim direkt benzinciye gittim. İlk önce kararsızdım ama iyiki benzin almışım. Akşam üstüde bindim. İlk fırsatta benzini fullayacağım. Servis bana fullama dedi. Tam doldurma 4/3 doldur diyor. O yüzden 6 ytl benzin aldım.

latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    Ben ilk aldığım gün 12 ytl 'lik doldurup henüz 30 km yaptım. Yoğunluktan karakızıma bakamıyorum bile kaçgündür. Bu akşam şöyle bi tur atmayı düşünüyorum. Umarım akü vs sorun çıkarmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler