Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    Alıntı scud adlı üyeden alıntı
    Keretaya herşey yakışıyor valla.

Latif sen ne yaptın kardeş. Motoru alabildin mi? Sahi nerede oturuyordun. Biz çarşamba gibi buluşacağız. Ataköy'de gelirsen seviniriz.
    Motor işini cuma günü halledemedim haftasonu da sınavlar vardı. Bu sabah geldiğimde açtığım yeni konuya sağolsun arkadaşlar baya bi ilgi göstermişler.

Az önce mertybr125 arkadaşı aradım. Kendisi seve seve yardım edebileceğini söyledi. İşyeri Yenibosnadaymış akşam ta ordan Sirkeciye kadar zahmet edecek. Birlikte burdanda dönücez. Allah binkere razı olsun. Heralde bu akşam artık kavuşucam karakızıma Ha buarada plakada çıkmış: 34 ZZ 7636

Ben Güngören'de oturuyorum. Bana Ataköy uyar ama tabi o akşam bi problem olmazsa seve seve gelirim. Benim içinde çok iyi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Tamam o zaman. Ehliyet vardı değil mi? Benim ehliyet çıkarsa gelebilirim zaten. İşler bu sıra yoğun.

Motosikleti
    Tamam o zaman. Ehliyet vardı değil mi? Benim ehliyet çıkarsa gelebilirim zaten. İşler bu sıra yoğun.
    Ehliyet çarşambaya kadar çıkmayabilir kardeşim yaa.
    Bugün çünkü sertifikalar imzadan gelcekmiş. Ben onu ancak yarın alırım. E bisürü de trafikte uğraşıcaz. Bi hafta da heralde onlar bekletir. :(:(

Motosikleti
    Bende sertifikayı bugün alıyorum. Ama benim bildiğim trafik bir gün içinde veriyormuş. Bende ona göre plan yaptım. Bugün sertifikayı (akşama) alsam, yarın sabah emniyete versem çarşamba günü alırım.

Motosikleti
    Bende sertifikayı bugün alıyorum. Ama benim bildiğim trafik bir gün içinde veriyormuş. Bende ona göre plan yaptım. Bugün sertifikayı (akşama) alsam, yarın sabah emniyete versem çarşamba günü alırım.

İnşallah öyledir kardeş. Ben B sınıfı için 10 gün beklemiştim. İnşallah değişmiştir.

Şimdi kursu aradım Scud kardeş. Haklıymışsın hemen yarın teslim ederseniz. Çarşamba alırsınız diyo. Hadi bakalım. Kara göründü

the_punisher71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bnde 125 zn alcam ama sadece babamın izin wermesi lazım we ne yazıkki izini alamıorm aslında babm ile bu konu hakkında konusmadım ama anneme solettiğim her zaman olumsuz yanıt wermiş :'( napcam bnde bilmiorm

Motosikleti
    @the_punisher71

Yaş kaç dostum. Eğer kendi kazancın varsa ve ailene karşı sabıkanda yoksa izin verirler. Bir parça olgunluk filan göster.

Gerçi herkesin ailesi bir değil. Bazıları fazla korumacı. Hep şeytanişi hep çok tehlikeli gibi laflar ediyorlar. Bizim kiler tam tersi ama ben belli yaşta ve kendi kazancım var. Bir parça haklılık payları olmasına karşın aileler fazla korumacı.

Tavsiyem :
    Bu motor hakkında toplayabildiğin tüm malzemeyi topla. Bir kaç tane eğitim cd'si filan al. İzle ve bütün bunları çaktırmadan onlara göster. Yani senin bu işi çok ciddi aldığını, geçici bir heves olmadığını özelliklede bu konuda profesyonellerin öğütlerine ne kadar önem verdiğini göster. Önemli olan olumlu proraganda yapmaktır. Tersi durumlarda belki daha kolay sonuç alabilirsin. Agresif davranışlar, evi terketmeler falan. Ama hep sorun çıkar. Bu konuda lobi faaliyeti yap. Mesela bir yere mi gidiyorsunuz, yolda bir motor mu gördün hemen bilmiş bilmiş önce kask ve koruma lazım, bak sinyali yanlış verdi veya tam tersi işte bu işten anlayanlar böyle sürer geçen gün Honda eğitimin dosylarında vardı. Fren mesafesi önemliymiş bak nerede nasıl gitti gibi daha çok olumlu ve profesyonel bir yaklaşım göster. Tutumun inandırıcı ve ağzı bir kaşık "ooo motora bak" gibi olmasın. Bir sürü teknik verileri anlat. Bir kaç resmi görebilecekleri yerlere as. Ama sakın dergilerden çıkan bedava psterler gibi tavana kadar değil.

İşi ne kadar ciddiye aldığını ve bu konuda örnek aldığın kimselerin bilinçli olduğunu kanıtla. Sonrası mı kale içten fethedilir. Çünkü sana bu konuda güvenmeye başlarlar. En kısa zamandada şu çocuğa bir motor alalım bari derler.

Nasıl taktik ama. Yılların halkla ilişkilercisiyimdir. Güven bana. Bu arada yapacağın en kötü şey aşırı ve agresif hareketler. En fazla işlerin kötüye gitmesine neden olursun. Sakın sıkma onları. Yavaş yavaş. Balık tutar gibi. Oltayı bir bırak bir çek.

the_punisher71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bnm yaş 17 motor için param da war ama babam küçük oldumu we derslerim yüzünden haketmedimi düşünüo :D
    ama senin bu solediklerin gayet gzl fikirler hemen şimdiden uygulamaya başlıcam çok saol scud :D aslında bazılarını uyguluyorum şuan pc nin masaüstü resmi olarak 125 zn duruoo we babamda bunu hep görüoo motorlara olan ilgimi bli zaten
    anneme kalsa bn çoktan motor almıştım ama hep babam ilk başta çok sert çıkmıştı geçen yaz ama şimdi yawaş yawaş alıcakmış gibi hareketler sergilio
    senin dediklerini uyguladıktan sonra bu iş tamamdır diorm bn :D:D:D

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25

125 Zn

Geçen Hafta ehliyete yazıldım , ama dayanamadım ehliyet çıkana kadar gitiim aldım pazar günü 125 ZN ciğimi. Siyah renk en güzeli bence. Yine dayanamadım ehliyetsiz plakasız ama kasklı dolaştım bütün bahçelievler , bağcılar , bakırköy arasını 25 KM yapmışım . Tabi eşimde arkamdaydı. Süperdi. Bide arka amortisor yeterli gibi geldi bana . Ben 99 eşim 50 kilo valla ne yokuşta ne çukurlarda hiç bi problem çıkarmadı . Ama servis "düzgün toplamıyolar o yüzden bazı problemler olabilir ilk serviste alayını toparlarız hiç bi problemin olmaz" dedi. Çarşamba kıtalar arası geçiş yapcam Bağcılardan Ataşehire evime götürcem motoru . Allah sonumu hayır etsin
    Bu arada püsküllü elcikle püsküllü arka canta aldım yan çantalar arkada oturan için rahatsızlık verir diye almadım. Çok güzel görünüyo . Elcikler hele süper.

kyox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Haha Siyahus baya hızlı çıktın sen aman dikkatli kullan ilk bakıma kadar güveneyim deme bu merete. Yukarda yazdıklarım ana uyarılar.
    Kolay gele

Motosikleti
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı
    Geçen Hafta ehliyete yazıldım , ama dayanamadım ehliyet çıkana kadar gitiim aldım pazar günü 125 ZN ciğimi. Siyah renk en güzeli bence. Yine dayanamadım ehliyetsiz plakasız ama kasklı dolaştım bütün bahçelievler , bağcılar , bakırköy arasını 25 KM yapmışım . Tabi eşimde arkamdaydı. Süperdi. Bide arka amortisor yeterli gibi geldi bana . Ben 99 eşim 50 kilo valla ne yokuşta ne çukurlarda hiç bi problem çıkarmadı . Ama servis "düzgün toplamıyolar o yüzden bazı problemler olabilir ilk serviste alayını toparlarız hiç bi problemin olmaz" dedi. Çarşamba kıtalar arası geçiş yapcam Bağcılardan Ataşehire evime götürcem motoru . Allah sonumu hayır etsin
    Bu arada püsküllü elcikle püsküllü arka canta aldım yan çantalar arkada oturan için rahatsızlık verir diye almadım. Çok güzel görünüyo . Elcikler hele süper.

Hayırlı olsun
    Elcik ve çantaya ne kadar verdin ve nereden aldın. Ehliyetsiz ve plakasız dolaşmak baya sakat iş derim. Karşı kıyıya bence arabalı vapur ile geç derim.

Motosikleti
    Günaydın arkadaşlar,

Bende dün KaraKız'ımı teslim aldım.12 Ytl ile depoyu fulladım.Hatta dün 25km yaptık bile. Valla canavar gibi. Akşam bırakmak dahi istemedim. Yemek yemek için bir yere girdim gelen geçen durup izliyo sanki ferrari Hiç abartmıyorum eve gidene kadar belki 10 kişi sormuştur fiyatını özelliklerini vs. Yanlız tek birşey canımı sıktı dönüş manevrası çok kısıtlı geldi bana. Yani dar bir yerde dönmek oldukça zor. Sizde de öylemi?

Motosikleti
    Evet dönülmüyor. Keretaya o yüzden biraz hantal demiştim. Birde bir par.a nazlı çalışıyor. Marşa bastıktan sonra bir parça rolantide çalıştır sakın gaz verme. Ben otoparktan çıkarken tam ortasında kaldım. Karizmayı çizdirdi.

Millet cidden acaip bakıyor. Ben ilk aldığım zaman evin önüde çektim tüm esnaf toplandı. Hemen nazar boncuğu almalı. Bu akşam. Bak nazara geldik dünde alamadık sertifikayı. Neymiş çok yoğunmuşlar. Bu akşam eğer CNN de filan çılgın motorcu Milli Eğitinmi batı filan diye flaş haber geçerse o benimdir.

Yatoyor güzelim motor bea. Otopark gülü oldu valla.

Motosikleti

Günaydın herkese

Bu gün plaka ve ruhsat geliyo zaten onu bekliyorum karsıya gecmek için. Karsıya gecerken arabalı vapuru kullanmayı düşünüyom zaten .Sığsa arabamla geçircem ama sığmaz maalesef. Bir şey sorayım; arabalı vapur sırasında arabaların sırasına giriyomuyuz yoksa aralardan öne geçiyomuyuz ? motorlar için böyle bi olanak varmı yoksa 2 saat sürüyo kuyruk.
    Elciklere 20 YTL çantaya 65 YTL verdim . Bende pazar günü gittim benzinciye "fulle elini korkak alıştırma " dedim 11,50 ye doldu.
    Motorun manevrası biraz düşük ama tekerleri kücük olup dengenin daha zor sağlanması ve on taraftaki çıkıntılar yüzünden biraz kısıtlı. dar alanda ileri geri yapmak gerekiyo. Her güzelin bi kusuru vardır.
    Benim arkadaştada aynısından var benden 3 gün önce aldı. O eski motorculardan. Benzin almaya durmuş adamın biri gelmiş "aa ne güzel motor, kaça aldın,nerden aldın,bende aliim " diye bi ton soru sormuş sonra Porshe Cheyenne Turbosuna binmiş gitmiş

Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub
    Abi ben sertifikayı c.tesi aldım, artık geziyorum iyiden iyiye, acemiliği de atıyorum yavaş yavaş, daha önceden de bahsettigim bir sebep yüzünden bi süre sertifikayla kullanıcam motoru inşallah bi sorun olmaz
    Dün Fındıkzadeden Beşiktaş'a, oradan ikitelliye gittim motor şu anda 140 km'de 1/4 oranında da benzin var depoda, sanırım 200 km yaptırıcak bize bir depoyla,

İkitelli'ye giderken viyadüklerden falan geçerken rüzgardan uçuyodum
    -acemiliğin de etkisiyle- biraz korktum açıkçası

Ama şu motor hadisesi çok zevkli bişeymiş yaaw, iyi ki almışım!
    [B][COLOR="Black"][CENTER]U-F-A 87'ye bakın, görürseniz el sallayın, [/CENTER][/COLOR][/B]
    [CENTER][B][I][SIZE="2"][COLOR="Orange"]MoMo ZeN[/COLOR][/SIZE][/I][/B][/CENTER]

Motosikleti
    Benzinin depodan taşmasını önlemek için tam depo benzin almayın arkadaşlar. Servis bana öyle söyledi. Tam doldurma biraz boşluk kalsın dedi. Ben 9 YTL doldudum ama 4/3 aldım.

Motosikleti
    Aslında o heybe tipi çantalardan bana da lazım. Almak isteyen varsa hadi bikaç kişi toplanıp alalım. Belki biraz uygun alırız. Ben sirkeci de sormuştum 60 tan 100 e kadar değişiyo demişlerdi fiyatlar.

kyox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Manevra dediginiz gibi kısıtlı :( ama ben biraz daha tecrübe ile ustaca dönebilceğimize inanıyorum. Ben dar alan dönüşlerinde çok hafif gaz verip bırakıyorum, gaz verip bırakıyorum , çok kısa sürelerle tekrar edince hem dönüşüm keskin oluyor hep dengemi koruyorum. Bi deneyin. Olduğum yerde epey bi süre sağa daireler yapıyorum sonra sola. Sola doğru dengede daha zor oluyor bende..

Yeni alanlara hayırlı olsun.

Yaw bu arada ben de bi süre sertifikayla dolaşıcam. 90 ytl istiyorlar bi de ehliyet için :((
    Plakaya başvurcak vakitte henüz bulamadım. :(

Motosikleti
    Alıntı latifpolat adlı üyeden alıntı
    Aslında o heybe tipi çantalardan bana da lazım. Almak isteyen varsa hadi bikaç kişi toplanıp alalım. Belki biraz uygun alırız. Ben sirkeci de sormuştum 60 tan 100 e kadar değişiyo demişlerdi fiyatlar.

Bizim arkadaş sormuş 2 yan çanta , 1 sosis çanta , elcikler hepsi 170 demişler sirkecide ama bayaa güzelmiş.

Su arabalı vapur hakkındaki soruma cevap verebilecek varmı ? gerci hepimiz yeniyiz ama bi umut işte. Malum yarın aksam gecircem karşıya.

Scud abicim bende programcıyım saygılarımı sunarım .

Motosikleti
    @siyahus

Selam dostum. Kolay gelsin. Benim bildiğim arabalı vapur için sırada bekliyorsun. Forumda bir yerde bu konuyla ilgili bir yazı vardı.

Programcılık işine gelirsek kod yazıp duruyoruz. Şimdi işteyim. İş bitiyor evde devam. Allah kolaylık versin

En yakın zamanda görüşmek üzere.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler