Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı */ AHm3T /* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ertanos
    teşekkür ederim hocam, daha acemiyiz. ilk günüm bu. bakalım yarın nolacak, izlenimlerimi paylaşacağım
    lafı bile olmaz. güle güle kullan bu arada. kazasız belasız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Selamun aleyküm, bende artık bir ZN sahibiyim arkadaşlar.

Motorumdaki problemler: Hız göstergesi ve km. sayacı çalışmıyor...
    Motor soğukta 1 saat kalınca çalışmakta biraz zorlanıyor( 3-4 kere marş yapıyorum, 15-20 saniye falan bekliyorum) normal midir bu çalışmaması...
    Ve ayak marşı çalışmıyor(yada ben nasıl yapılcagını bilmiorum, tarif ederseniz sevinirim, ayak marşına basıyorum ve bastıktan sonra pedal o şekilde kalıyor aşağıda yukarı çıkmıyor)...
    Bunları ne kadara yaptırabiliriz serviste? Teşekkürler...
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan motorunu. Ben sattım ama kafama takıldı. Motor şuanda kaç km'de? Nasıl güvenip aldın km sayacı bozuk bir şekilde. kaç sene kullanılmış acaba km saymadan? Şahsen ben güvenipte almazdım. Günümüzde sayan km'yi bile geri alırlarken. Neyse, marş problemi konusunda eğer gazı çok açıyorsan motorun boğulur. Mümkün mertebe ya hiç gaz vermeden bas. Yada Ertan hocanın dediği gibi çok ama çok az gaz ver. Çalıştıktan sonra bak bakalım rolanti durumuna. Sakın motor ısınmadan zorlama aşırı gaz verme. Tatlı tatlı ısıt hatta bırak rolantide ısınsın sende eldivenini kaskını falan tak oyalan azcık. Benim motorda öyle oldu sağolsun kardeşim gazı dipledi arkadan kamyon gibi kara duman attı. Epey zararı var motora. Allah korusun silindiri falan çizdirirsin. Sonra motor 50'yi geçmiyor diye konular açarsın. Dikkat et. En kısa zamanda baktır motoruna güzel bir bakımdan geçsin motorunu tanı. Kafan rahat olsun. Varsın 150-200 lira yesin. Tekrar hayırlı olsun.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Selamun aleyküm, bende artık bir ZN sahibiyim arkadaşlar.

Motorumdaki problemler: Hız göstergesi ve km. sayacı çalışmıyor...
    Motor soğukta 1 saat kalınca çalışmakta biraz zorlanıyor( 3-4 kere marş yapıyorum, 15-20 saniye falan bekliyorum) normal midir bu çalışmaması...
    Ve ayak marşı çalışmıyor(yada ben nasıl yapılcagını bilmiorum, tarif ederseniz sevinirim, ayak marşına basıyorum ve bastıktan sonra pedal o şekilde kalıyor aşağıda yukarı çıkmıyor)...
    Bunları ne kadara yaptırabiliriz serviste? Teşekkürler...
    Erantos un dediklerine katılıyorum ve ayrıyetten çalışma mevzusunda içindeki yağ kalın olabilir yaz için. kışın ince yağ kullanın 10 40w en iyisi ozaman bi problem kalmaz veya sorun minimuma iner genelde heryer 15 40 koyar. ve castroll öneririm..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yap jantları altın rengi. Ne renge boyatıcan?
    hüseyin krem rengi veya beyaz düşünüyorum koltuktaki deride biraz hasar olmuş onuda o renkte kaplıcam jantla koltuk kombine hesabı olur :D bide aklıma takılıyor hep ya ayaklarımızı koyduğumuz yer çokk iz leke tutuyor oraya ne yapabilirzz avrupadaki zn lerde orası alminyum yapmışlar varya kral motor 150 cc bizde bişiler yapalım ?
    [B]İnsan paranın sahtesini yapar, parada İNSANIN ! [/B]

Motosikleti
    Alıntı GokhanGvn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hüseyin krem rengi veya beyaz düşünüyorum koltuktaki deride biraz hasar olmuş onuda o renkte kaplıcam jantla koltuk kombine hesabı olur :D bide aklıma takılıyor hep ya ayaklarımızı koyduğumuz yer çokk iz leke tutuyor oraya ne yapabilirzz avrupadaki zn lerde orası alminyum yapmışlar varya kral motor 150 cc bizde bişiler yapalım ?
    Valla ben araba paspası kesmiştim kendi motoruma. Onun şekline göre. Güzel olmuştu. Bana sorarsan jantlar subaru sarısı olsun. Güzel birde şerit atarsın motora mükemmel olur. Koltuğu salla. Ona siyah deri koy yine ama dikişi borda veya jantlarla aynı renk yap. Yandaki yazıları falan sök tekrar altın sarısı yazdır. Acaip spor bir hava katar motora. Xenon falan alır başını gider yani. Tabi bu benim fikrim biz bir cacık yapamadan sattık motoru.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Valla ben araba paspası kesmiştim kendi motoruma. Onun şekline göre. Güzel olmuştu. Bana sorarsan jantlar subaru sarısı olsun. Güzel birde şerit atarsın motora mükemmel olur. Koltuğu salla. Ona siyah deri koy yine ama dikişi borda veya jantlarla aynı renk yap. Yandaki yazıları falan sök tekrar altın sarısı yazdır. Acaip spor bir hava katar motora. Xenon falan alır başını gider yani. Tabi bu benim fikrim biz bir cacık yapamadan sattık motoru.
    Dur dur şimdi xenon gördüm unutkanlığıma doyamıyorum bizim farlar H3 müydüüü :D

Motosikleti

Dur dur şimdi xenon gördüm unutkanlığıma doyamıyorum bizim farlar H3 müydüüü :D
    Bilmiyorum ki. Armut işte traktör farı. Yenilerde değişiklik var mı bilmiyorum.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Bilmiyorum ki. Armut işte traktör farı. Yenilerde değişiklik var mı bilmiyorum.
    hayır far aynı fakat sormak istediğim DUY'u aslında H3 H7 flan hangisiyse ona göre xenon ayarlıcamda ondan kesinleştiriyim diyorum bilgimi..a

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Ayrıyetten Şu Arabalara Yapılan ( Kaplama Folyo'ları ) varya onu bizim motora yapsak nasıl olur zaten 3 parça kasa var bişide tutmaz.. ? her renk mevcut araştırdım baya nikalaj renginden tutun Mat sarı siyah beyaz kırmızı ya kadar.. kafama çok yattı hem koruyucu hemde hoş bi görünüm olur diye düşünüyorum.. ?

Motosikleti
    [B]

hayır far aynı fakat sormak istediğim DUY'u aslında H3 H7 flan hangisiyse ona göre xenon ayarlıcamda ondan kesinleştiriyim diyorum bilgimi.

Ayrıyetten Şu Arabalara Yapılan ( Kaplama Folyo'ları ) varya onu bizim motora yapsak nasıl olur zaten 3 parça kasa var bişide tutmaz.. ? her renk mevcut araştırdım baya nikalaj renginden tutun Mat sarı siyah beyaz kırmızı ya kadar.. kafama çok yattı hem koruyucu hemde hoş bi görünüm olur diye düşünüyorum.. ?
    Far konusunda uzun kısa aynı ampulden olması gerekiyor. Yani H4 alıcaksın. Dipten duy değişecek. H7'ler falan olmaz. Onlar uzun kısa farklı ampul üzerinden çalışıyor.

Kaplama olur aslında zaten düz motor. Girinti çıkıntı çok fazla yok. Rahat yaparlar. Yap motoru inci beyazıda alem motor görsün.

*/ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan motorunu. Ben sattım ama kafama takıldı. Motor şuanda kaç km'de? Nasıl güvenip aldın km sayacı bozuk bir şekilde. kaç sene kullanılmış acaba km saymadan? Şahsen ben güvenipte almazdım. Günümüzde sayan km'yi bile geri alırlarken. Neyse, marş problemi konusunda eğer gazı çok açıyorsan motorun boğulur. Mümkün mertebe ya hiç gaz vermeden bas. Yada Ertan hocanın dediği gibi çok ama çok az gaz ver. Çalıştıktan sonra bak bakalım rolanti durumuna. Sakın motor ısınmadan zorlama aşırı gaz verme. Tatlı tatlı ısıt hatta bırak rolantide ısınsın sende eldivenini kaskını falan tak oyalan azcık. Benim motorda öyle oldu sağolsun kardeşim gazı dipledi arkadan kamyon gibi kara duman attı. Epey zararı var motora. Allah korusun silindiri falan çizdirirsin. Sonra motor 50'yi geçmiyor diye konular açarsın. Dikkat et. En kısa zamanda baktır motoruna güzel bir bakımdan geçsin motorunu tanı. Kafan rahat olsun. Varsın 150-200 lira yesin. Tekrar hayırlı olsun.
    motor 4237 km.de.. adam bana km. telinin bozuk olduğunu söylemedi.. motorun egzoz contası mı ne değişmiş, o yüzden tamirciye bıraktım ordan alırsın dedi..

o şekilde tamirciden aldım.. alırken tamirciye sordum motorda problem varmı, nasıl hocam diye.. iyi iyi tıkır tıkır çalışıyo bişeyi yok dedi..

Çalışma sorununuda aştı kendiliğinden.. ilk gün biraz kastı kendini, naz yaptı ama sonraki günler kolay oldu..

hocam sanırım ayak marşıda çalışmıyo, tak diye bi ses geliyo ama o motor sesi yani halk tabiriyle 'hırrr' etmiyo.. yada biz beceremiyoruz, ayak marşı yaparken ne yapmalıyız tam olarak söylermisin? bayramdan sonra bi bakıma götürcem bunu.
    Motosiklet aşktır !
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan, yarın olmaz. !

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Far konusunda uzun kısa aynı ampulden olması gerekiyor. Yani H4 alıcaksın. Dipten duy değişecek. H7'ler falan olmaz. Onlar uzun kısa farklı ampul üzerinden çalışıyor.

Kaplama olur aslında zaten düz motor. Girinti çıkıntı çok fazla yok. Rahat yaparlar. Yap motoru inci beyazıda alem motor görsün.
    Hüseyin renk değiştirirsek ruhsatla uğraşmak gerekiyor Mat siyah veya karbon fiber folyo var böyle kabarcıklı araba tavanlarını flan yapıyolar ondan yapabilirm Siyaha kaçıyor ruhsatla uğraşmam ama Ön çamurluğu flan farklı bişi yapabilirm bide çamurluğun kenarlarına nikalaj çektim çok basit bişi olmasına rağmen çok çok orjinal oldu ve herkezin 3 tl ye alıp yapabilceği bişi.. Kafamda deli sorular var folyoyu buluyum yapıcam bişiler aynaları flan ne varsa kaplıcam bambaşka bişi çıksın istiyorum ortaya..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

motor 4237 km.de.. adam bana km. telinin bozuk olduğunu söylemedi.. motorun egzoz contası mı ne değişmiş, o yüzden tamirciye bıraktım ordan alırsın dedi..

o şekilde tamirciden aldım.. alırken tamirciye sordum motorda problem varmı, nasıl hocam diye.. iyi iyi tıkır tıkır çalışıyo bişeyi yok dedi..

Çalışma sorununuda aştı kendiliğinden.. ilk gün biraz kastı kendini, naz yaptı ama sonraki günler kolay oldu..

hocam sanırım ayak marşıda çalışmıyo, tak diye bi ses geliyo ama o motor sesi yani halk tabiriyle 'hırrr' etmiyo.. yada biz beceremiyoruz, ayak marşı yaparken ne yapmalıyız tam olarak söylermisin? bayramdan sonra bi bakıma götürcem bunu.
    Dostum kontağı aç ayaklığa sağlamca bas ve basarken azccık gaz ver 2 3 kere dene kesin çalışır ayaklığın yukarıya gelmemesi çok problem değil benm motor 0 bazen benimkide çıkmıyor yay var içinde çekemiyor yukarı sen çekebilirsin yok yine fayda değilse ayaklığın olduğu kapak sökülüp bakılması gerekir başka çaresi yok. H.olsun tekrardan..

Motosikleti
    Hüseyin renk değiştirirsek ruhsatla uğraşmak gerekiyor Mat siyah veya karbon fiber folyo var böyle kabarcıklı araba tavanlarını flan yapıyolar ondan yapabilirm Siyaha kaçıyor ruhsatla uğraşmam ama Ön çamurluğu flan farklı bişi yapabilirm bide çamurluğun kenarlarına nikalaj çektim çok basit bişi olmasına rağmen çok çok orjinal oldu ve herkezin 3 tl ye alıp yapabilceği bişi.. Kafamda deli sorular var folyoyu buluyum yapıcam bişiler aynaları flan ne varsa kaplıcam bambaşka bişi çıksın istiyorum ortaya.

Dostum kontağı aç ayaklığa sağlamca bas ve basarken azccık gaz ver 2 3 kere dene kesin çalışır ayaklığın yukarıya gelmemesi çok problem değil benm motor 0 bazen benimkide çıkmıyor yay var içinde çekemiyor yukarı sen çekebilirsin yok yine fayda değilse ayaklığın olduğu kapak sökülüp bakılması gerekir başka çaresi yok. H.olsun tekrardan.
    Öyle ya doğru mat falan yaptın mı sıkıntı olmaz ruhsatta. Aynalar sakat zaten ya. Çok ölü nokta kalıyor. En azından benimki öyleydi pek göremiyordum. Kaliteli birşeyle değiştir kafan rahat etsin.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Öyle ya doğru mat falan yaptın mı sıkıntı olmaz ruhsatta. Aynalar sakat zaten ya. Çok ölü nokta kalıyor. En azından benimki öyleydi pek göremiyordum. Kaliteli birşeyle değiştir kafan rahat etsin.
    Aynen Matın nasıl olcağını .çok merak ediorum bide şey deniyim dedim şu yenilerde ön farklıya yaka gibi oraya hellaflush yapsam diye düşünürken fotoshopla denedim bişiler yükliyım onayını beklerim sonra :D

Büyük hali: http://a1111.hizliresim.com/r/8/dpt5.jpg

Motosikleti

Aynen Matın nasıl olcağını .çok merak ediorum bide şey deniyim dedim şu yenilerde ön farklıya yaka gibi oraya hellaflush yapsam diye düşünürken fotoshopla denedim bişiler yükliyım onayını beklerim sonra :D
    Zevk meselesi Bana sorarsan olmamış.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Zevk meselesi Bana sorarsan olmamış.
    zevk değilde güzel gözükmüyor zaten çok arabalarda aynalara flan yapıyolar genelde bunu zaten =)

Motosikleti
    zevk değilde güzel gözükmüyor zaten çok arabalarda aynalara flan yapıyolar genelde bunu zaten =)
    Ya senin motora gitmemiş. Daha çok nostalji görünümü varya. O yüzden yani. Yoksa runner, dylan, beat falan olsa. Süper olur.

musakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache 2014 & zn zenci
    sade hali en güzeli bence bakan birdaha bakıyor yakışıklılar

Motosikleti
    Mobilet :)
    merhaba arkadaşlar hepinizin bayramını kutlarım. bence çok iyi duruyor hellaflush.hatta ben motoru aldığım zaman yanlara yaptırmayı düşünüyorum.Gri renk zn de hellaflush olayı daha güzel duruyor gibi bence o yüzden kısmetse yaza doğru gri bi zn almak istiyrum

Motosikleti
    Alıntı catchme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar hepinizin bayramını kutlarım. bence çok iyi duruyor hellaflush.hatta ben motoru aldığım zaman yanlara yaptırmayı düşünüyorum.Gri renk zn de hellaflush olayı daha güzel duruyor gibi bence o yüzden kısmetse yaza doğru gri bi zn almak istiyrum
    Sen nerdensin arkadaşım bende Edirne'deyim.

Motosikleti
    Mobilet :)
    istasyon tarafındayım ben yeniyeni yapılanmalar var ya oralardayım geçen yıl taşındık havsadan havsalıyım diyebilirim o yüzden ismim ulaş sen nerelerdensn ? sende de zn varmış faka bn çok göremedim siyah zn edirnede. merdivenle durağının orada bi gri zn vardı onu almaya bile niyetlenmiştim bi sıralar ama çok kötü haldeydi o yüzden vazgeçmiştim bi kısmet olamadı almak tam paa topluyorz motor bulamıyorz harcınıyo sonrada.şimdi istanbula geçtim üni için inş para biriktirip alcam bi zn öğrencilikte zor bin lira bile biriktirmek

Motosikleti
    Alıntı catchme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istasyon tarafındayım ben yeniyeni yapılanmalar var ya oralardayım geçen yıl taşındık havsadan havsalıyım diyebilirim o yüzden ismim ulaş sen nerelerdensn ? sende de zn varmış faka bn çok göremedim siyah zn edirnede. merdivenle durağının orada bi gri zn vardı onu almaya bile niyetlenmiştim bi sıralar ama çok kötü haldeydi o yüzden vazgeçmiştim bi kısmet olamadı almak tam paa topluyorz motor bulamıyorz harcınıyo sonrada.şimdi istanbula geçtim üni için inş para biriktirip alcam bi zn öğrencilikte zor bin lira bile biriktirmek
    Alırsın ya ne acelesi var. Ben 5 numaranın son durağına yakın oturuyorum. Esentepe tarafları. Genelde sanayide falan oluyodum. Tabi motoru sattım. Şimdi arabayla geziyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler