Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

saol pektaş ama emınımkı dısarı cıkacaksın bak buna emınım sana kampus dar gelıcek..bırde kesınlıkle bır kılıt ve branda al hatta ilk ısın bu olsun aman allah korusun..daha sonrada yapacagın bende yapıcam sanada soyluyorum gercı ama benım arastırmama gore lastıklerı baya dandıkmış..dandık derken kayna sıkıntısı oluyormus ama senın ıcın gecerlımı bılmıyorum ama yınede ona uygun guzel bır lastık al derım 3-5 ay sonra..acele etme zaten onumuz yaz yapış fazla olmaz sanırm..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarın almayı planlıyorum ya kilitide brandayıda kısmetse. evet o lastik problemini bende duymuştum.biraz kullanalım bakalım sonra değiştiririz dediğin gibi zaten önümüz yaz

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam bir bayan motorudur kesinlikle şüpheniz olmasın çok şirin bi duruşu vardır zaten üstüne oturun hemen sevdirir kendini ufaklık
    Gidon olarakta normal scooterlardan farklı bi gidonu var bu bi artıdır bence daha hoş duruyor
    cok tesekkur ederım şirinlişi zaten aşikar ben agırlıgı fazlamı olur gıdonun farklı oldugu ıcın kullanımda zorluk yasanır mı dıye suphelerım vardı son youmlarla suphem ortadan kalktı .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:48 ----------

Alıntı Bbatuhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende ınce yapılı bır erkeğim ve 2011 modelini aldım yani znu125 olanı..görünüşü kullanımı cok guzel herkez hayran kaldı..benımde acıkcası ılk motorum ve bekledıgımden ıyı gıbı geldı..daha 1 hafta oldu 30 km yaptım ama zaten kısa mesafe kullanıcagım ıcın aldım..
    Benim tecrübelilere bir sorum olucak...>Motor yağı hakkında..bana bugun sevdıgım bır abım (bu konuda ne kdar bılgısı var bılmıyorum ama)motor yagını devamlı kontrol et dedı ve benzın koydururken ıcıne 1 çay kaşıgı kadar yağ koyarsan cok da ıyı olur dedı..sizce yapılmalımı..birde ilk aldıgımda benzını farkılı bir yerden doldurdum sımdı başka bır yerden alsam benzınlar arasında cok fark varmı..ıkısıde 95 oktan ama yıne bır arkadasım kesınlıkle hep aynı al dedı de bende ne alaka dedım..Anlıcagınız boyle..Tecrubesızlık kusuruma bakmayın..
    ben znu degıl de zn almak ıstıyorum o ufak fıyat farkı(300ytl ) benım ıcın cok fazla ne yazıkki =/ hala zn ler satıştadır degıl mı

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @sibella
    satıştalar sanırım 1800tl zn ler.
    zaten znu ile zn arasında motorunda en ufak bir fark bile yok sadece grenajlarda(dış görünümde) bi kaç ufak değişiklik yapmışlar o kadar.
    ağırlık konusundada şüphen olmasın 90kg gibi bi ağırlığı var ama kullanımı rahat.Fiziki açıdan denge ve kontrol sorunu yaşamazsın.
    @Bbatuhan
    dostum benzine yağ falan katma sakın.kitapcıkta öyle birşey yazmıyor.benzine yağ katma olayı 2zamanlı motosikletlerde oluyor bildiğim kadarıyla.
    Benzinde çok ücra köşe bi yerden almayınca bi fark olmaz ben istanbulda bi çok farklı istasyondan aldım hiçbirisinde sorun yaşamadım.Benzin dolarken motorun başında durun ve pompacıyı uyarın.deponun küçük olduğunu bilmiyolar full le diyince 10litre alacak sanabilirler.3litreye gelince pompacıyı birazdan dolar taşmasın diye uyarırsanız sorun yaşamazssınız.Bunu her seferinde söylemekten bıkmıştım yinede taşırıyolardı.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Asya 125T
    herkese merhabalar foruma yeni katıldım , 1 haftadır aşağı yukarı 400 sayfayı takip etmeye çalıştım bundan sonra sürekli görüşmek üzere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:35 ----------

bugün asya 125 T klasik aldım çift renk yeni modellerden kırmızı-beyaz olanlardan sizce nasıl ? gerçi forumda hep mondial konuşuluyordu ama kısmet bu oldu asya . . .

Motosikleti
    GV250 istiyor :)
    selam arkadaslar,
    sizlerle suan yasadigim bir sorunu paylasmak istiyorum. motosikletimi alali bir yil oldu ne yazikki surekli arka teker disli kutusu kisminda yag kacagi oluyordu garanti kapsaminda iki kez keceleri degistirdiler fakat ayni hata yine olustu. 2000km bakimi ve yag kacagi icin servise goturdum bakimlari yapildi yine kece degisti motoru teslim aldiktan 250 km sonra ayni hata tekrarladi buna birde motor kismi yag kacagi eklendi ( bunun sebebi tehminen serviste yagi vazla koyduklarinda yag kacagi oldu) tekrar servise goturdum servisten teslim aldim donerken 1km gitmeden arka tekerden ses gelmeye basladi dondum tekrar ustalara gosterdim bilye sorunu var dediler su an serviste. bende mi bir sorun var servistemi yoksa motorda mi anlamis degilim...

Alıntı ismailadige adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,
    sizlerle suan yasadigim bir sorunu paylasmak istiyorum. motosikletimi alali bir yil oldu ne yazikki surekli arka teker disli kutusu kisminda yag kacagi oluyordu garanti kapsaminda iki kez keceleri degistirdiler fakat ayni hata yine olustu. 2000km bakimi ve yag kacagi icin servise goturdum bakimlari yapildi yine kece degisti motoru teslim aldiktan 250 km sonra ayni hata tekrarladi buna birde motor kismi yag kacagi eklendi ( bunun sebebi tehminen serviste yagi vazla koyduklarinda yag kacagi oldu) tekrar servise goturdum servisten teslim aldim donerken 1km gitmeden arka tekerden ses gelmeye basladi dondum tekrar ustalara gosterdim bilye sorunu var dediler su an serviste. bende mi bir sorun var servistemi yoksa motorda mi anlamis degilim...
    o servise bir daha gitme derim hocam.. işten anlamayan ama servis olan çok yer var.Bu anlattıkların tamamen servis hatası gibi geldi bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ismailadige adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,
    Standart bir garanti prosedürü şöyledir;
    Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla tekrarı veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamaya sürekli kılması;

Firmanın servis istasyonunun, mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayii;acentası temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirini mümkün bulunmadığını belirlenmesi,durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

Motosikleti
    Mondial 125 ZNU istiyorum
    Selam Arkadaşlar,

Bende Mondial 125 ZNU almayı düşünüyorum.

Hayatımda hiç motosiklet kullanmadım. İşe gidip gelirken kullanmayı düşünüyorum.

Ev ile işyeri arası 12 kilometre.

125 ZNU' yu E-5 te kullanmak tehlikeli midir?

Kilometrede kaç kuruş yakar?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Alıntı ridvan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

Bende Mondial 125 ZNU almayı düşünüyorum.

Hayatımda hiç motosiklet kullanmadım. İşe gidip gelirken kullanmayı düşünüyorum.

Ev ile işyeri arası 12 kilometre.

125 ZNU' yu E-5 te kullanmak tehlikeli midir?

Kilometrede kaç kuruş yakar?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
    100km de 3.7-4litre arası yakar (125cc scooterların ortalama
    e-5te genelde trafik olduğundan pek sorun olmuyor fakat motoru biraz zorlamanız gereken durumlar oluyor.
    12km çok rahat bir menzil bu motor için

arkadaslar 2011 znu lar cıktıgı ıcın , 125zn bulamıyorum bazı bayılerıde aradım .bulabılmem ıcın sadece bayının elınde kalması gerekıyormus .bırtanesınde de sadece grı varmıs oysa ben kırmızı ıstıyordum , tum bayılerı tek tek aramak kontr ve zaman ısrafı olacagından bana bır onerısı olan var mı su bayıde olur orası buyuktur gıbı yada bılemıyorum caresız kaldım :( ozellıkle ankaradan helde balıkesır olursa tadından yenmez ama ankaradan alıp kargoyla balıkesır ayvalık a tasıtıcagım cunku.

Alıntı sibella adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 2011 znu lar cıktıgı ıcın , 125zn bulamıyorum bazı bayılerıde aradım .bulabılmem ıcın sadece bayının elınde kalması gerekıyormus .bırtanesınde de sadece grı varmıs oysa ben kırmızı ıstıyordum , tum bayılerı tek tek aramak kontr ve zaman ısrafı olacagından bana bır onerısı olan var mı su bayıde olur orası buyuktur gıbı yada bılemıyorum caresız kaldım :( ozellıkle ankaradan helde balıkesır olursa tadından yenmez ama ankaradan alıp kargoyla balıkesır ayvalık a tasıtıcagım cunku.
    Tuzlada varmış
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9633824/detay/
    ama sahibinden.com a ilan vermeyen bir çok bayii var

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı sibella adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde olduğunuzu söylerseniz size yardımcı olabiliriz....

Arkadaşlar bende çok araştırmıştım Mondial 125 ZN yi uzun zamandır almayı düşünüyordum ki kısmet bu güneymiş. Mondial 125 ZN olmasa da ZNU'sunu aldık. Daha önce ehliyeti alırken bi yarım saat fitesli motor kullanmıştım, yani pek tecrübeli sayılmam motorda ama scooter işte fitessiz olunca Ümraniye çarşıda çoştum biraz :D Ama trafik riskli. Allah kimseye kaza bela vermesin.

2010 da sürücü kursuna gttm A2 sertifikasını aldım sonra maddi durumdan kaldı öylece önceden B ehliyetm var şimdi +A2 olması için neleri tekrar tamamlamam gerekiyo bna maliyeti ne olcak daha dogrusu alabiliyormuyum 1 sene gecti
    çok soru sordum ama yardımcı olursanız sevinrm

Motosikleti
    125 Zn
    Bizim tayfa dan kimse yokmu yav. ben sattım siz dağıldınız anlamadım :( blizkerit, ertanos, myt hayirsiz nerelerdesiniz.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Mondial 125 ZNU istiyorum
    Alıntı bilgeavci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 da sürücü kursuna gttm A2 sertifikasını aldım sonra maddi durumdan kaldı öylece önceden B ehliyetm var şimdi +A2 olması için neleri tekrar tamamlamam gerekiyo bna maliyeti ne olcak daha dogrusu alabiliyormuyum 1 sene gecti
    çok soru sordum ama yardımcı olursanız sevinrm
    Sağlık raporu ve sabıka kaydını yeniden alman gerekiyor. Bunları yeniden aldıktan sonra bankadan ya da vergi dairesinden A2 ehliyet harcını yatır. Emniyetten randevunu al. Sürücü kursundan aldığın dosya ile emniyete git. 67 TL emniyete ver. 3-4 gün sonra gel ehliyetini al diyecekler sana.

Alıntı ridvan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık raporu ve sabıka kaydını yeniden alman gerekiyor. Bunları yeniden aldıktan sonra bankadan ya da vergi dairesinden A2 ehliyet harcını yatır. Emniyetten randevunu al. Sürücü kursundan aldığın dosya ile emniyete git. 67 TL emniyete ver. 3-4 gün sonra gel ehliyetini al diyecekler sana.
    sorun yok yani alabiliyorum
    Teşekkürler

Motosikleti
    DL 650
    zn 125 kullanıcısı arkadaşlar, kardeşime komple ön far lazım elinde çıkma veya fazla olan varsa tarikyuksel-81@hotmail.com fiyatını mail atarsanız sevinirim sıfırına 65 istedi servis bana fazla geldi. saygılar.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim tayfa dan kimse yokmu yav. ben sattım siz dağıldınız anlamadım :( blizkerit, ertanos, myt hayirsiz nerelerdesiniz.

tayfa burda da sen yoksun hocam yaklaşık 2 haftadır foruma girmiyordum evlilik hazırlığı telaşı falan derken atlattık bitti çok şükür...uzuuun bir gezintiden sonra bugün işe başladım.. allah herkese istediği, gönlünden geçirdiği insanla evlenmeyi nasib etsin...
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler