Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı ISEPULTURAI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze İyi Bayramlar...

Arkadaşlar benim şuan motorum yok aslında alırım da şuan tam 18 yaşında değilim 5 ay sonra tam 18 olucam ve motoru o zmn almak istiyorum ruhsat ve plakayı üstüme almak için şimdi babamın üstüne alsam sonra bi daha git gel değiştir olcak gerek yok 5 ay daha bekleriz benim sormak istediğim arkadaşlar motoru parlatmak için hangi marka spreyler kullanıyorsunuz ve ne tür bez ile siliyorsunuz ismini ve fiatini söylermisiniz bir de site linki verirseniz sevinirim son olarakta motorun rengi konusunda kararsızım As 125 T alıcam Sarı, Siyah, Vişne Çürüğü bu 3 renk arasında kaldım sizce hangisini alsam

Herkeze İyi Bayramlar...
    İyi bayramlar.

Parlatmak için ve koruma amaçlı olarak hepsiburada yada heryerde var. sonax hızlı cila. onu kullanabilirsin. tnr hocam önermişti bende kullanıyorum iyi parlatıyor. silmek içinde mikrofiber bezler var. hakikileri biraz pahalı 20-30 lira civarı. yada güderi deri. oda orta halli. yada çakma fiberler var. 3-5 lira onlarda güzel.

aracın rengine gelince; bende siyahı var. çok güzel alımlı duruyor. heryerde kendini belli ediyor. tam bir çapır havalarında ama buna rağmen bir dezavantajı var tozu dehşet derecede belli ediyor. her gün silmem gerekiyor. yada ben abartiyorum bilmiyorum.

siyah diye tutturmazsan ben oyumu vişneçürüğünden yana kullanayım. bence çok hoş bir renk. süper.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bayramlar.

Parlatmak için ve koruma amaçlı olarak hepsiburada yada heryerde var. sonax hızlı cila. onu kullanabilirsin. tnr hocam önermişti bende kullanıyorum iyi parlatıyor. silmek içinde mikrofiber bezler var. hakikileri biraz pahalı 20-30 lira civarı. yada güderi deri. oda orta halli. yada çakma fiberler var. 3-5 lira onlarda güzel.

aracın rengine gelince; bende siyahı var. çok güzel alımlı duruyor. heryerde kendini belli ediyor. tam bir çapır havalarında ama buna rağmen bir dezavantajı var tozu dehşet derecede belli ediyor. her gün silmem gerekiyor. yada ben abartiyorum bilmiyorum.

siyah diye tutturmazsan ben oyumu vişneçürüğünden yana kullanayım. bence çok hoş bir renk. süper.
    Tüm MT üyelerine iyi bayramlar ,kazasız sürüşler
    Bende ertanos'a katılıyorum siyah ''bence''de daha güzel duruyor henüz vişneçürüğü görmedim ama siyahdan sonra kırmızıda gayet alımlı ve hoş bence.Bugün biraz dolaşayım diye çıkmıştım 40 km gezmişim

Motosikleti
    asya 150T 6a karakız
    herkese merhaba

sanırım lastık konusunda artık hemfıkır olup acılen lastık degıstırmek kararındayım..

Bugun yasadıgım kazadan sonra kesınlıkle ama kesınlıkle uzerındekı lastıklerı acıl degıstırmenızı tavsıye edıyorum arkadaslar.

Artcım ıle ufakta olsa bır kaza gecırdık.Şukurler olsunkı bır soun cıkmadı.
    Ancak en ufak su bırıkıntısınde (sagolsun beledıyeler yerlerı yıkamaktan baska ıslere fırsatları yok) kayıyor.
    Allahtan yavas gıdıyordukkı ucuz kurtulduk.
    Herkese tekrardan ıyı geceler

Abılerım lastık konusuna acıl bır karar vermek gerekmezmı mıchelın vs ??
    kula bela gelmez hak yazmadıkça hak bela yazmaz kul azmadıkça

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    İyi bayramlar.

Öncelikle cila markası için teşekkür ederim renk konusunda bende Siyah ile Vişne çürüğü arasında kalıyorum gerçekten çok zor bir karar Siyah çok sert erkeksi Vişne çürüğüde çok tatlı bayanların dikkatini çekiyor hemen yorum için teşekkürler

@ahmetant bizim çarşıdaki kuruyemişcide Vişne çürüğü rengi var her gün işe giderken görüyorum gerçekten çok harika bir renk acayip güzel

@jr black key geçmiş olsun allah kaza bela vermesin

Motosikleti
    asya 150T 6a karakız
    @isepulturai tesekkur ederım aman dıkkat
    ren k konusuna cok takılma cunku o senın motorun!
    eger renk ıcın dusunmeye devamedersen aldıgın zamanda acaba sorusu kalacak kafanda ılk kararın herzaman ıcın en ıyısıdır

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı jr black key adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba

sanırım lastık konusunda artık hemfıkır olup acılen lastık degıstırmek kararındayım..

Bugun yasadıgım kazadan sonra kesınlıkle ama kesınlıkle uzerındekı lastıklerı acıl degıstırmenızı tavsıye edıyorum arkadaslar.

Ancak en ufak su bırıkıntısınde (sagolsun beledıyeler yerlerı yıkamaktan baska ıslere fırsatları yok) kayıyor.

@jr black key hocam 2 sayfa önce konusu geçti detaylı bir biçimde fiyat konusu falan.. Bence en iyi çözüm Michelin veya Metzeler. İşin kötüsü bugün ben de ufak bir kayma yaşadım, az kalsın deviyordum motoru, kavşaktaydım. Yol benim olmasına karşın sağdan yola transit devam eden arkadaş saoLsun korna ve selektör nidalarıma cevap vermedi, frenlere biraz sağlam asılmamı sağladı. Aslında asfaltın da rolü büyük oldu, yeni tip düz kaygan asfalttı yol. Ancak devrilmekten son anda yere yaptığım ustaca bir adımlama sağyesinde kurtuldum, yoksa kötü devrilecektim. Sanada geçmiş olsun bu arada @jr black key hocam..

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    herkese merhaba

öncelikle çok geçmiş olsun. daha kötüsü olmamış iyiki. heleki arkanda bir can daha taşırken. bende zaman zaman artçı alıyorum ve acayip geriliyorum. sonuçta kendi canımdan geçtim benim hatam yüzümden birinin kılına zarar gelse kahrolurum.

üstad üç alternatif var daha önce konuşmuştuk.

michelin 55 lira buz motorda var. extra takma ücreti var.(Üstbostancıda)
    unilli 35-40 lira. ikim model. özen motorda. extra takma ücreti var.(Kadıköyde)
    metzeler 27 euro. anes motorda. takma ücreti yok ama montaj yeri karşıda istoçta.

ben biraz beklemedeyim. ama kararın michelin olursa kerem taktırıcaktı onla irtibata geç beraber gidin takma ücretini düşürtürsünüz. ne indirim yaptırsanız kardır.

hllmr hocam çok büyük geçmiş olsun. trafikte motorları hiç sevmiyorlar malesef. hele bu scooter olunca ben bunu geçerim, tozonu attırırım edalarındalar. mümkün olduğunca araçlardan uzak durmaya çalışın.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    hllmr hocam çok büyük geçmiş olsun. trafikte motorları hiç sevmiyorlar malesef. hele bu scooter olunca ben bunu geçerim, tozonu attırırım edalarındalar. mümkün olduğunca araçlardan uzak durmaya çalışın.
    @ertanos hocam eyvallah çok sağoL. Valla ben trafikte dikkat etmem gerekenlere yeterince dikkat ettiğimi düşünüyorum ancak bazı araç sürücüleri motorlulara pek dikkat etmiyorlar. Aslında motorlularla da alakası yok!! Trafik canavarı herkeze aynı canavarlığı sergiliyor! Mesela bugün benim yerimde başka bir 4 tekerli araç olsaydı yine aynı durumda frenlere abanmak durumunda kalıcaktı. Çünkü sağdan, yol kendisine ait olmamasına rağmen transit sağına soluna bakmadan yola giren arkadaş yine aynı şeyi 4 tekerli bir araca da yapmış olucaktı. Şahsen ben 4 tekerli araç kullanırken motorlulara çok dikkat ediyorum. Öncelikli yol bana ait olsada onlara veriyorum. Ancak arkadaşlar şunuda kabul etmek lazım ki bazı motorlular da gerçekten çok dengesiz araç kullanıyorlar! Aynasını kontrol etmeden yolda bir sağa bir sola salına salına giden arkadaşa çok rastlıyorum. Diğer korumalıkları geçtim kasksız gezenler vs. gırla yani...
    Bence herkez biraz çuvaldızı da kendine batırmalı ama nerdee? Mesela bence benim bugünkü hatam; motorlu olduğumu unutup yolun benim ait olmasında ısrarcı davranmam oldu Benim için bugünün dersi bu olmuştur kısacası @ertanos hocam..

Öncelikle merhabalar
    Motora asla binmem 4 tekerden inmem diyordum ama şuan içim içimi yiyor 18 yaşındayım ve bu yıl össye hazırlanacağım B ehliyetim var ama a-2 veya a-1 ehliyetim yok. bi scooter almayı düşünüyorum. Honda active lere baktım ama biraz tuzlu mondial özellikle zn 125 in kırmızı rengine aşık oldum Ama beni düşündüren birtek konu var motorlu araçlar konusunda kendime güvenim çok fazla bazen fazla sürat yapabiliyorum bazı mesajlardan anladığım kadarı ile çok kayıyormuş scooterlar? bu konuda biraz tırsıyorum sürat yapmam am 60 ile giderken motora rahat hakim olabiliyormuyuz arkamızda artçı varen ? Birde Ben denizlideyim düz yol azdır iniş çıkışlarda artcıyla birlikte randıman verirmi bu model?
    Özellikle bir kez daha sorayım tecrübeli arkadaşlara 60-70 km hızla bu motora hakim olmak çokmu zordur?

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı Cedric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar
    Motora asla binmem 4 tekerden inmem diyordum ama şuan içim içimi yiyor 18 yaşındayım ve bu yıl össye hazırlanacağım B ehliyetim var ama a-2 veya a-1 ehliyetim yok. bi scooter almayı düşünüyorum. Honda active lere baktım ama biraz tuzlu mondial özellikle zn 125 in kırmızı rengine aşık oldum Ama beni düşündüren birtek konu var motorlu araçlar konusunda kendime güvenim çok fazla bazen fazla sürat yapabiliyorum bazı mesajlardan anladığım kadarı ile çok kayıyormuş scooterlar? bu konuda biraz tırsıyorum sürat yapmam am 60 ile giderken motora rahat hakim olabiliyormuyuz arkamızda artçı varen ? Birde Ben denizlideyim düz yol azdır iniş çıkışlarda artcıyla birlikte randıman verirmi bu model?
    Özellikle bir kez daha sorayım tecrübeli arkadaşlara 60-70 km hızla bu motora hakim olmak çokmu zordur?
    Merhabalar @cedric hocam. Umarım sende aramıza katılırsın en kısa zamanda diyim şimdiden. Bende Denizli' deyim. Sürekli artçısıyla birlikte motorsiklete binen birisi olarak diyebilirim ki 60-70km. hız ile giderken gayet rahat sürüş yapabilirsin. Hakim olmayla ilgili sıkıntı genel anlamda yok. Ancak çevre yollarında kamyonlar veya büyük araçlar yanlarından geçerken biraz sarsabiliyorlar. Kayma konusuna gelince, bu problem motorun üzerindeki kalitesiz lastiklerden kaynaklanmakta. Yumuşak hamur olmaması en büyük etken, ıslak zeminde kayma riskin %50 %60 daha fazla artmakta. Kısacası her türlü motorlu aracı sürerken yapılması gereken gibi her türlü duruma ve olaya karşı dikkatli olmak, önlem almak en iyisi. Ancak dediğim gibi 125ZN performans açısından her türlü çok daha fazlasını hakediyor derim ben..

Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar @cedric hocam. Umarım sende aramıza katılırsın en kısa zamanda diyim şimdiden. Bende Denizli' deyim. Sürekli artçısıyla birlikte motorsiklete binen birisi olarak diyebilirim ki 60-70km. hız ile giderken gayet rahat sürüş yapabilirsin. Hakim olmayla ilgili sıkıntı genel anlamda yok. Ancak çevre yollarında kamyonlar veya büyük araçlar yanlarından geçerken biraz sarsabiliyorlar. Kayma konusuna gelince, bu problem motorun üzerindeki kalitesiz lastiklerden kaynaklanmakta. Yumuşak hamur olmaması en büyük etken, ıslak zeminde kayma riskin %50 %60 daha fazla artmakta. Kısacası her türlü motorlu aracı sürerken yapılması gereken gibi her türlü duruma ve olaya karşı dikkatli olmak, önlem almak en iyisi. Ancak dediğim gibi 125ZN performans açısından her türlü çok daha fazlasını hakediyor derim ben..
    hocam bende tam sizin profile bakıyordum denizliyi görünce Tesadüfe bakarmısın Ben sıfır almayı düşünüyordum taksitle ama temiz ikince elde alabilirim kırmızı renk sizin çevreniz motorsiklet çevreniz vardır satan varmı çevrenizde temiz? Birde B ehliyeti göstersem polisler bi arıza çıkarırlarmı? gerçi denizlide pek sorun olmaz ama?

Motosikleti
    asya 150T 6a karakız
    cedric hos geldın aramıza demek dogrudur herhalde

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastiklere dikkat arkadaşlar..malum artık güz geldi yagmurlar başlıyor..aman dikkat..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

cedric hos geldın aramıza demek dogrudur herhalde
    doğrudur hocam ama kampanya araştırıyorum ocakta ödemeye başlayabilirm acaba 2.el taksitle alabileceğimiz yerler varmı ki denizlide ?
    Birde motorsiklete o kadar yabancıyımki B ehliyetim var hep arabalara merakım vardı ama motor çok ekonomik

Motosikleti
    125 Zn
    herkese iyi bayramlar arkadaşlar, bu arada lastikden dolayı kayan arkadaşımıza geçmiş olsun. lastiklerinizi değiştirin. çok kalitesizler. şükür sol tarafımda ağrı kalmadı, motorda serviste daha yapılmadı, dikkat edin arkadaşlar herşeye.....
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    hocam bende tam sizin profile bakıyordum denizliyi görünce Tesadüfe bakarmısın Ben sıfır almayı düşünüyordum taksitle ama temiz ikince elde alabilirim kırmızı renk sizin çevreniz motorsiklet çevreniz vardır satan varmı çevrenizde temiz? Birde B ehliyeti göstersem polisler bi arıza çıkarırlarmı? gerçi denizlide pek sorun olmaz ama?
    İyi günler motosiklet kullanırken B sınıfı ehliyeti gösteremezsiniz ayrı bir A2 sınıfı ehliyet almanız gerekiyor.

Motosikleti
    4 teker
    zn'ciler bayramınız mübarek olsun.küçük bir organizayson düzenleyelim diyorum böcükleri topayıp park edelim hepsi yaldır yaldır parlasın kendi aralarında sohbet etsin bizde biraz eglenelim gokart langırt bilardo vs vs ne bileyim havalar biraz sert gezi için zor olur ama ist içi hoş bir etkinlik yapalım yahu havalar iyice buz kesmeden
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    @cedric hocam sıfır alırsan tabii ki her zaman daha avantajlı ama taksitli sıfır almayı düşünürsen faizi yüksek bir şekilde "1,69 - 1,89" arası ödemek zorunda kalırsın. Ben motoru Şahlan Ticaretten aldım Bayramyeri' ndeki. Peşin nakit ödeme yaptım. 1637TL. satış fiyatı vardı, ben 1630TL. nakit verdim. Ruhsat ve Plaka işlemlerini onlar karşıladılar sağolsunlar. Ayrı bir ücret ödemedim yani onlara. Bu açıdan bayaa bi avantajlıya geldi benim için 2. el düşünürsen de temiz 2.el bulursan problem olmaz. Benim bir arkadaşım satıyor motorunu 125ZN Siyah Renk 1200TL.ye vericek sanırım, 5000km. civarları olması lazım. Onun dışında ZNsi olan tanıdığım yok malesef.
    Bu arada ehliyet konusuna gelicek olursak, A2 Ehliyeti mutlaka almak lazım @cedric hocam. B sınıfı ehliyeti çevirmede Memura gösterirsen cezayı yersin sanırım şuan 620TL. cezası var + Ruhsatta senin üzerine olmazsa Ruhsat sahibine de 245TL. ceza yazılıyor. Otomatik olarak onuda sen ödüyorsun tabii Ayrıca motoru çekiyorlar bir sürü prosedürden sonra alabiliyorsun motoru. Yani değmez açıkçası. Ancak bende de şuan hala yok A2 ehliyet ama şuana kadar da ne çevirmeye denk geldim ne de bir problemle karşılaştım. Dediğin gibi Denizli' de pek problem olmuyor. Çevirme yapılan yerlerde belli Denizli' de Oralardan pek geçmemeye özen gösteriyorum Ancak Ekim sınavına giricem alıcam inşallah ehliyetimi..

dediğiniz gibi ruhsat işlemlerini onlar karşılıyorsa 1.200 liraya 5bin kmde motor almak mantıksız..400 lira daha koyup sıfır almak daha iyi Denizlide 2.el motor bakabileceğim yerleri yazarmısınız bilginiz varsa genede bi araştırayım belki temiz ekonomik denk gelir

Zn 125 kırmızı gördüm rüyamda zaten :D

Motosikleti
    4 teker
    yahu arkadaşlar zn 125'ciler olarak gezi etkinlik diyorum kimse bişi demiyo
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler