Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Motorunu yeni alan bütün arkadaşlara kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. ZN ailesi büyüyor.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 Zn
    Bugun servise götüreceğim motor 4.000 bakımında olacak akşam. ayrıntılı yazarım akşam, bu arada dün akşam uzun lamba patladı.enteresan oldu biraz. hafta sonu 200 km yol yaptım istanbul içinde , kabul etmek gerekirse yoruyor arkadaş tirteşimi var motorun bi ara uykum geldi sürerken....
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım profil resminizdeki motor sizin motorunuz mu? Rengi çok hoş duruyor. ZN nin bu rengini hiç görmedim. Büyük fotolar varsa paylaşırsanız sevinirim.

işyerindeki bilgisayarım biraz yavaş oldugu için yeni foto eklemem biraz zaman alıyor.. daha önce 2 foto eklemiştim 342. sayfadan bakabilirsiniz..

hocam bizimkisi ilk görüşte aşk gibi bişey bir sabah otobüste giderken galerinin içinden göz göze geldik yaklaşık 4 aydır kullanıyorum aynı renkten henüz görmedim bu da çok hoşuma gidiyor zn almama bikaç gün kala gördüm bu rengi hemen aldım.. 2009-2010 üretim oldugunu soylediler..

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işyerindeki bilgisayarım biraz yavaş oldugu için yeni foto eklemem biraz zaman alıyor.. daha önce 2 foto eklemiştim 342. sayfadan bakabilirsiniz..

hocam bizimkisi ilk görüşte aşk gibi bişey bir sabah otobüste giderken galerinin içinden göz göze geldik yaklaşık 4 aydır kullanıyorum aynı renkten henüz görmedim bu da çok hoşuma gidiyor zn almama bikaç gün kala gördüm bu rengi hemen aldım.. 2009-2010 üretim oldugunu soylediler..
    Nazar değmesin hocam harika duruyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:43 ----------

Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun servise götüreceğim motor 4.000 bakımında olacak akşam. ayrıntılı yazarım akşam, bu arada dün akşam uzun lamba patladı.enteresan oldu biraz. hafta sonu 200 km yol yaptım istanbul içinde , kabul etmek gerekirse yoruyor arkadaş tirteşimi var motorun bi ara uykum geldi sürerken....
    Haftasonu 200 km ha Abi nabıyosun ya. Haftasonu ben de gezdim avcılar sahilde 30 km yol yapana kadar kaç tur attım sayısını tutamadım. Bu rodaj nasıl bitecek bilmiyorum. Motor daha 250 km de. 50 kmh süratle de uzun yola çıkılmaz ki Pazar sabahı şöyle saat 3 - 4 gibi kalsam edirneye doğru yola çıksam 50 kmh ile kendimi yollara vursam? E 5 o saatlerde sakin olur. Kafayı kırıp yapcam galiba. 125 km gittikten sonra geri dönerim toplam da 250 km yapar. 250 km de ortalama 50 kmh süratle 5 saat yapar. Aralarda soğutma ile 6 saat de. Sabah kahvaltısında evde olurum. Nasıl plan?
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    artık benimde 125 znem var:)
    342. sayfadaki motor resimleri asyanın. ben asya demiştim

Motosikleti
    125 Zn
    Nazar değmesin hocam harika duruyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:43 ----------

Haftasonu 200 km ha Abi nabıyosun ya. Haftasonu ben de gezdim avcılar sahilde 30 km yol yapana kadar kaç tur attım sayısını tutamadım. Bu rodaj nasıl bitecek bilmiyorum. Motor daha 250 km de. 50 kmh süratle de uzun yola çıkılmaz ki Pazar sabahı şöyle saat 3 - 4 gibi kalsam edirneye doğru yola çıksam 50 kmh ile kendimi yollara vursam? E 5 o saatlerde sakin olur. Kafayı kırıp yapcam galiba. 125 km gittikten sonra geri dönerim toplam da 250 km yapar. 250 km de ortalama 50 kmh süratle 5 saat yapar. Aralarda soğutma ile 6 saat de. Sabah kahvaltısında evde olurum. Nasıl plan?
    aman hocam e-5 den elinizden geldiği kadar uzak durun. şahsi fikrim mahmutbeyden gişelerden yardırarak çerkezköye doğru emniyet şeridinden sağdan sağdan gidersiniz. en azından görülür olursunuz. birkaç çıkış var ama o da önemli değil. rodajda hep 2 kişiydik, 125 znler racing gibi sıkıntılı rodaj dönemi olmuyor en azındanben dahil kimse yaşamamış tabiri cairse taş gibi motor.Bi ara kahvaltı ayarlayalım böyle eşlerimizide getiririz. güzel olur şöyle hidiv kasrında açık büfe
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    aman hocam e-5 den elinizden geldiği kadar uzak durun. şahsi fikrim mahmutbeyden gişelerden yardırarak çerkezköye doğru emniyet şeridinden sağdan sağdan gidersiniz. en azından görülür olursunuz. birkaç çıkış var ama o da önemli değil. rodajda hep 2 kişiydik, 125 znler racing gibi sıkıntılı rodaj dönemi olmuyor en azındanben dahil kimse yaşamamış tabiri cairse taş gibi motor.Bi ara kahvaltı ayarlayalım böyle eşlerimizide getiririz. güzel olur şöyle hidiv kasrında açık büfe
    Evet doğru Tem de olabilir. Kahvaltı fikri de süper önümüzdeki haftalarda benim üç silahşörlerin sünetleri var ondan sonraki haftalarda yaparız inşallah bir kahvaltı organizasyonu.

Motosikleti
    125 Zn
    Evet doğru Tem de olabilir. Kahvaltı fikri de süper önümüzdeki haftalarda benim üç silahşörlerin sünetleri var ondan sonraki haftalarda yaparız inşallah bir kahvaltı organizasyonu.
    Allah mürvetlerinide göstersin sizin üçüz mü var tabii yine yazarız kahvaltı konusu özellikle zn kullanıcıları gelirse tabii daha bi sevindirik oluruz bende bu haftalarda bi 1 haftalık izne çıkayım diyorum..

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hocam aramıza hoş geliceksin inşallah Ben sana ilk kez motorsiklet kullanıcaksan şiddetle ZN' yi tavsiye ederim. Süper bir gezi motoru, hem atak, hem kıvrak, hem tatlı görünüşlü bir motor
    Ayrıca 125cc.lik motor hacmi ile de şehir içinde seni üzmez! Ben artçımla beraber bile 110km.yi gördüm. Ancak tabii ki performans motoru değil bu motor. Beklentin farklıysa başka modellere yönelmeni tavsiye ederim. Onun haricinde bilmen gerekenleri zamanla hem bu faydalı forumumuzdaki bilgili arkadaşlarımızdan hemde yaşantılarınla edindiğin tecrübelerden öğreniceksindir sıkıntı yapma derim ben!
    Kask için sana önerebileceğim süper bir kask var, en azından benim için süper Ben hem kendime Kırmızı rengini(Motorumla aynı renk) hem de kız arkadaşıma Beyaz rengini aldım. Süper kaliteli, sağlam!! ve kalitesinide dışarıya yansıtan bir kask! Hatta 4-5 kişi sordu durduğum bazı yerlerde kaskı nerden aldın hocam die
    Kaskın resimlerini ekliyorum.

Bence çOk şık bir kask! Kaskın markası ve modeli "LS2 Cruiser". google' da bu şekilde arattığın taktirde bir çok online satış mağazasından temin edebilirsin. Ben 125TL.ye aldım adedini.
    Benim söyliceklerim bu kadar, aklına takılan her türlü soruya her zaman yardımcı olamaya çalışırım. Umarım yakında aramıza katılırsın @erdemalkama hocam..
    arkadaşlar haftasonu resimdeki beyaz kasktan aldım.. ön camın çıkarılabildigini duymustum çıkarmak istiyorum bi fikri olan var mıdır??

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Allah mürvetlerinide göstersin sizin üçüz mü var tabii yine yazarız kahvaltı konusu özellikle zn kullanıcıları gelirse tabii daha bi sevindirik oluruz bende bu haftalarda bi 1 haftalık izne çıkayım diyorum..
    Çok teşekkür ederim Üçüz değiller 8, 5 ve 2 yaşlarında 3 tane oğlum var. Ev savaş alanı gibi umarım mürvetleri çoook uzak değildir.

Kahvaltı organizasyonu ZN cilerin tanışması için güzel bir fırsat olur. bu konuyu önümüzdeki haftalarda gündeme alalım forum da.

Motosikleti
    125 Zn
    arkadaşlar haftasonu resimdeki beyaz kasktan aldım.. ön camın çıkarılabildigini duymustum çıkarmak istiyorum bi fikri olan var mıdır??
    nasıl çıkabileceğini bilmiyorum ama sakın çıkarma, yolda giderken sinek, böcek, arı, toz, taş, kuş tehlikesiyle karşı karşıya kalırsın en önemlisi sana çarpmaları olur. sıkıntı yaşayıp motoru yatırabilirsin.

Motosikleti
    bugun ankaradaki satış noktalarından birisini aradım. artık fabrikadan motor gelmediği için 1-2 aya kadar parça sıkıntısı yaşarsın zaten piyasada da satılanı bulamazsın deyip moralimi bozdular. bunun üzerine mondialin fabrikasını aradım üretilmediğini onlarda onayladılar ancak parça sıkıntısının kolay kolay yaşanmayacağını savundular. biz batarsak anca ozaman yaşarsın dediler 2005 te üretimi durduğu 10 sene parça getirme yükümlülükleri olduğu için 2015 e kadar korkmana gerek yok zaten 2015 den sonrada hemen pat diye bulunmamazlık olmaz diyerek biraz moalimi düzelttiler. ardından antalyadaki satış bayisinden birisini aradım ellerinde sadece kırmızısı olduğunu soylediler ancak gri renginide başka bir bayiden getirtebileceklerini soylediler. fabrikayı aradığımda 2.el alınırmı diye sorduğumda da 2.el tavsiye etmedi. en kötü ihtimalle akü masrafın olur dediler. bende antalyadaki bayiden fiyat aldım. sıfır herşey dahil (ruhsat ve plaka) 1700tl nakit paraya verebileceklerini soylediler. hoş bu duyduklarım üzerine alıp almamada biraz tereddüte düşmedim diyemem. sizce 1700 tl nasıl bir rakam. unutmadan fabrikaya yeni modelleri sordum. sneye kadar en az 15 adete yakın yeni modeller geleceğini ancak scooter değil ağırlıklı touring vb. vede en az 250cc motor getireceklerini soylediler. net bir zaman vermedi. şirket sırrı muhabbeti
    sizler neler düşünüyorsunuz? sizce znlerin devri bittimi. son olarak adama ısrarla zn benzeri bir model getireceklermi diye sordum. ve hayır cevabını aldım :( aslında biryandan iyi ama anlayamadığım şey bu motor gorduğum kadarıyla en çok satan modellerinden birisi neden bu modeli gözardı ediyorlar? nasıl bir satış politikası bu vallaha anlayamadım.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    hocam bence çıkartmayın, ben hiç çıkartmayı denemedim ama çıkmıcak gibi bişey değil, sonuçta siyah renkli camıda var bu kaskların, almayı düşünüyordum ama neden vazgeçtiğimi belirteyim. Şimdi kask önemli mevzu! CAm çıktımı, yağmurlu, çamurlu ve rüzgarlı bir günde hiç sağlıklı bir sürüş yapamazsın! Yağmurlu günde çıkmam zaten motorla dersin ama belli olmaz, işin oluR bişey oluR zorunda kalırsın, en kötüsü ise günlük güneşlik bir günde ansızın yağmura yakalanman olur. Bu açıdan cam bence önemli! Siyah cam ile değiştirmememin sebebi ise, gece sürüşlerinde cam kullanmak rüzgar ve soğuk açısından önemli oluyor sonuçta açık kask olduğu için en azından camla bi derece siper edinmiş oluyorsunuz kendiniz, gerçi bana yanında burun açık yarım maskede verdiler ama onu kullanmadım. Kısacası gece sürüşünde siyah cam taktırdığınızı düşünürseniz kör gibi bişey olursunuz yani, ne kadarda farlar açık olsa dahi. Çünkü siyah vizörüne ben baktım inceledim, baya bi siyah, güneş gözlüğü hesabı..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:58 ----------

Alıntı evren0683 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun ankaradaki satış noktalarından birisini aradım. artık fabrikadan motor gelmediği için 1-2 aya kadar parça sıkıntısı yaşarsın zaten piyasada da satılanı bulamazsın deyip moralimi bozdular. bunun üzerine mondialin fabrikasını aradım üretilmediğini onlarda onayladılar ancak parça sıkıntısının kolay kolay yaşanmayacağını savundular. biz batarsak anca ozaman yaşarsın dediler 2005 te üretimi durduğu 10 sene parça getirme yükümlülükleri olduğu için 2015 e kadar korkmana gerek yok zaten 2015 den sonrada hemen pat diye bulunmamazlık olmaz diyerek biraz moalimi düzelttiler. ardından antalyadaki satış bayisinden birisini aradım ellerinde sadece kırmızısı olduğunu soylediler ancak gri renginide başka bir bayiden getirtebileceklerini soylediler. fabrikayı aradığımda 2.el alınırmı diye sorduğumda da 2.el tavsiye etmedi. en kötü ihtimalle akü masrafın olur dediler. bende antalyadaki bayiden fiyat aldım. sıfır herşey dahil (ruhsat ve plaka) 1700tl nakit paraya verebileceklerini soylediler. hoş bu duyduklarım üzerine alıp almamada biraz tereddüte düşmedim diyemem. sizce 1700 tl nasıl bir rakam. unutmadan fabrikaya yeni modelleri sordum. sneye kadar en az 15 adete yakın yeni modeller geleceğini ancak scooter değil ağırlıklı touring vb. vede en az 250cc motor getireceklerini soylediler. net bir zaman vermedi. şirket sırrı muhabbeti
    sizler neler düşünüyorsunuz? sizce znlerin devri bittimi. son olarak adama ısrarla zn benzeri bir model getireceklermi diye sordum. ve hayır cevabını aldım :( aslında biryandan iyi ama anlayamadığım şey bu motor gorduğum kadarıyla en çok satan modellerinden birisi neden bu modeli gözardı ediyorlar? nasıl bir satış politikası bu vallaha anlayamadım.
    hocam forumun önceki sayfalarında buna benzer bi konuyla ilgili bildiklerimi paylaşmıştım ancak tekrar kısa bi şekilde yazıyım. Motorların üretimi 2007 den itibaren durdu. Ancak 2007 tarihinden itibaren ZN satışları son sürat devam etmekte ve bu stok durumu halen tükenmedi. Yedek parçada aynı şekilde! Ve Mondial Türkiyede öle bişey yaptıki bir Çinli markaya güveni sağladı! Adamlar her türlü her sorunla her zaman hızlı ve ilgili bir şekilde ilgileniyor, sorunları çözüyorlar! Ancak şölede bir durum var, motorun şuandaki satış fiyatı 1.637TL. Motor ilk çıktığında da 1.598TL.den satışa sunulmuş. Fiyatın düşmemmiş olması bu motorun satışının büyük olduğunu göstermekte. Yani 2007den itibaren üretilmeyen bir motor satışı yoksa yada azsa satışı arttırmak amaçlı muhakkak çok büyük indirimlere giderdi. Bu açıdan Mondial hangi motorun çok hangi motorun az sattığını iyi biliyor
    Bu açıdan benim fikrim yakın bi sürede hatta o bayii nin size belirttiği ithalat sürelerinde yeni bir classic modelin satışa sunulacağı yönünde! Hemde çok güzel bir classic model olucak bu model. Tabiiki fiyatta buna nazaran tepe noktada olur. Tahminim 250cc. lik olabilir bayiininde size belirttiği gibi bu model.

Ancak size verdikleri fiyat olarak 1.700TL. çok fazla. Sonuçta satış fiyatı 1.637TL. olup üretimi 2007de durmuş bir motora 1.700TL. verip almak akıl karı iş değil. Sonuçta trafik müşavirleri bile kendileri hallettikleri Plaka ve Ruhsat işlemleri için 200TL. istiyorlar. Bu fiyat 250 TL.ye de çıkabiliyor kentler arasındaki farklara bağlı olarak. Plaka Ruhsat işlemlerinin 250TL. olduğunu düşünsen, motorda 1.637TL. toplamda size 1887TL.ye gelir. bu açıdan 1700TL. uygun ama, bayiiler bu modelleri artık ellerinden çıkartmak istedikleri için peşin alımlarda yada kredi kartına faiz eklenmeyen taksit seçeneklerinde size çeşitli fırsatlar sunuyor. Mesela ben motorumu 1.630TL.ye plaka ve ruhsat işlemleri dahil peşin fiyata aldım. Extra hiç bir şey ödemedim + kask, çanta ve kilit hediye ettiler. Bence Ankarada da araştırın bayiileri, her yere sorun muhakkak indirim uygulucak bir bayii bulursunuz. Antalyadan nie aradınız onu anlamadım, Acatarınızın altında Ankara yazıyor, bulamamış olamazsınız sanırım?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

hocam forumun önceki sayfalarında buna benzer bi konuyla ilgili bildiklerimi paylaşmıştım ancak tekrar kısa bi şekilde yazıyım. Motorların üretimi 2007 den itibaren durdu. Ancak 2007 tarihinden itibaren ZN satışları son sürat devam etmekte ve bu stok durumu halen tükenmedi. Yedek parçada aynı şekilde! Ve Mondial Türkiyede öle bişey yaptıki bir Çinli ürünler ithal eden markaya güveni sağladı! Adamlar her türlü her sorunla her zaman hızlı ve ilgili bir şekilde ilgileniyor, sorunları çözüyorlar! Ancak şölede bir durum var, motorun şuandaki satış fiyatı 1.637TL. Motor ilk çıktığında da 1.598TL.den satışa sunulmuş. Fiyatın düşmemiş olması bu motorun satışının büyük olduğunu göstermekte. Yani 2007den itibaren üretilmeyen bir motor, satışı yoksa yada azsa, satışı arttırmak amaçlı muhakkak çok büyük indirimlere giderdi. Örneğin 150ZC ler şuanki satış fiyatları bizim ZNlerden daha uygun. 1.499TL.
    Bu açıdan Mondial hangi motorun çok hangi motorun az sattığını iyi biliyor
    Bu açıdan benim fikrim yakın bi sürede hatta görüştüğünüz bayii nin size belirttiği ithalat sürelerinde yeni bir Classic modelin satışa sunulacağı yönünde! Hemde çok güzel bir Classic model olucak bu model!! Tabiiki fiyatta buna nazaran tepe noktada olur. Tahminim 250cc. lik olabilir bayiininde size belirttiği gibi bu model.

Ancak size verdikleri fiyat olarak 1.700TL. çok fazla. Sonuçta satış fiyatı 1.637TL. olup üretimi 2007de durmuş bir motora 1.700TL. verip almak akıl karı iş değil. Sonuçta trafik müşavirleri bile kendileri hallettikleri Plaka ve Ruhsat işlemleri için 200TL. istiyorlar. Bu fiyat 250 TL.ye de çıkabiliyor kentler arasındaki farklara bağlı olarak 150TL. aralığınada düşebiliyor. Plaka Ruhsat işlemlerinin 250TL. olduğunu düşünsek, motorda 1.637TL. toplamda size 1887TL.ye gelir. bu açıdan 1700TL. uygun ama, bayiiler bu modelleri artık ellerinden çıkartmak istedikleri için peşin alımlarda yada kredi kartına faiz eklenmeyen taksit seçeneklerinde size çeşitli fırsatlar sunuyor. Mesela ben motorumu 1.630TL.ye plaka ve ruhsat işlemleri dahil peşin fiyata aldım. Extra hiç bir şey ödemedim + kask, çanta ve kilit hediye ettiler. Bence Ankarada da araştırın bayiileri, her yere sorun muhakkak indirim uygulucak bir bayii bulursunuz.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    2015 yılına kadar yedek parça sıkıntısı yaşanmıyacağını duydunca sevindim. Ben mondial in söylediklerine inanmıyorum, şirket sırı falan hikaye. Şu an herkesin elinde stok var ve bu stokları eritmeye çalışıyorlar. Eminim ithal edilecek modeller konusunda net bir planları yok. Yoksa niye ipuçları verip tanıtım yapmasın, saçma. ZN lerin artık gelmeyeceğini söyleyerek bu şekilde bu modele ilgisi olanların stoklardaki motorları almasını sağlıyorlar. Tutulan bir modeli hangi argümanlarla ithal etmeyeceklermiş. Ha belki daha gelişmiş bir versyon gelir ama onu da pek olası bulmuyorum çünkü maliyetleri şişirir. Ellerinde stok varken kimse motor ithal etmez. Zaten şu an ithalat yapsalar artmış olan ithalat vergilerinden dolayı fiyatları çok farklı olur. Farklı segmentlere girmek istemelerindeki neden bu olabilir. Şu ana kadar 1.500 - 2.500 L arası scooterleri 4.000 - 5.000 L lara satsalar kimse almaz.

Bunun ötesinde ben kaygınızı anlamıyorum. 1.700 gibi güzel bir fiyat vermişler size. Ben yaklaşık 2 ay önce nakit olarak 1.800 L ödedim ZN ye. Kuruş inmediler. Aldığım motor 2007 de ithal edilmiş. Bana göre hiç bir zararı yok. Araba üreticileri her 3 - 4 senede bir modellerideğiştirmiyor mu? Çok tutulsa da modellerin üretimi bitiyor. Size tavsiyem 1.700 gibi bir rakamla bu fırsatı kaçırmayın. Sonra pişman olursunuz. Alın motoru keyfinize bakın bunlar binmek için yatırım için değil ev almıyorsunuz Başka ZN ithal edilmezse o zaman bizimkiler daha da değerli olur benim gözümde. Birde bu açıdan düşünün. Sürüye uymamak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:19 ----------

Bu arada unutmadan 1.800-L anahtar teslim (herşey dahil) fiyatıydı.

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i

Antalyada bende bir kaç bayiiye sordum ama 1800 TL den aşağıya inen olmadı(nakit) bende ehliyetimi alana kadar erteledim zn.yi almayı sanırım bir ay içerisinde alacam.Siz benden 100 tl kadar şanslısınız(acaba sorduğunuz bayinin elinde birden fazla motor varmıydı)

Motosikleti
    125 zn
    Merhaba bugün ruhsat şu bu işlemleri çözüldü. Motoru aldım. Çevrede biraz bindim. İlk 5 dakka bu iş olmayacak gibi hissettim. Sonra ufak ufak olmaya başladığını anladım. ) Satan arkadaş yine de böyle trafiğe çıkmamamı söyledi. Yarın bir arabayla getirecekler. Artık 2-3 gün sokak çevresinde binip trafiğe öyle çıkarım.

Kullandığım yarım saat itibariyle anladım ki motor kullanmak çok zevkli olacak. Ancak şu acemiliği atlatmak gerekecek tabi öncelikle =)))

Tüm mondialcilere selamlar.

Motosikleti
    125 Zn
    antalyadan satın alacak arkadaşlarıma ;)
    şuan fiyatı 1600 Tl civarında + ruhsat işlemlerini adamlara yaptırırsanız 250 ila 300 tl alıyorlar, istanbuldada böyle, ama istanbulda ruhsat işlemlerini yapmak gerçekten zor her bir kurum biyerde zaten sıra gelmiyor bende 250 tl vererek adamlara yaptırmıştım, eğer orda uğraşırım derseniz bi 150 tl civarında para cebinize kalır, hangi kurumlarda ne yapman gerekiyor bilmiyorum ama eksik olursa işlemleriniz uzadıkça uzuyor, o yüzden hangisi kolayınıza geliyorsa öyle yapın..

@shoother yeni motorun hayırlı olsun sakın kasksız monntsuz kullanma,özellikle ehliyetini almayı ihmal etme, Allah kaza bela vermesin...

Motosikleti
    125 zn
    Hocam çok teşekkür ederim. Hepimize kazasız belasız zevkli yolculuklar.

Bugün bir arkadaşım sağolsun geldi benimle motoru getirdi cerrahpaşa'ya. Sabah onun kullanışını görünce ben de gaza geldim biraz önce çıktım. Ana cadde dışında kullandım, kendime güven gelince daha bi rahat daha bir kendimden emin kullandım. İlk andaki heyecanım da gitti epey rahatladım doğrusu . Panik yapmamak rahat kullanmak gerçekten önemliymiş bunu fark ettim. Ehliyete de başvurmuştum 3 temmuzdaki sınava giriyorum, hayırlısıysa ağustos ortası gibi o da çıkar sanırım. Eh ufak ufak olacak sanırım ))

Motosikleti
    ahmetant arkadaşım özelden mesaj attım. mesajım ulaştımı sana?

Shooter, mutlaka pratik yap trafik ve insanların olmadığı tenha yerlerde. Bu sırada polis çevirmesine yakalanmamaya da dikkat et ama. Benim tavsiyem, bir pazar sabahı boş bir okulun bahçesi olabilir. Dönüş çalışırsın bol bol. Korunmasız da sakın çıkma gideceğin yer 50 metre de olsa.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler