Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avispa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten merhabalar, bu model motoruma piston vs bakım yaptırdım. ancak alternatör kapağından ses gelmeye başladıı. kamyon gibi ses geliyor. bunun sebebi nedir bilen yardımcı olabilecek var mı?
    Varyatörden de ses geliyor olabilir hocam.(ön varyatör bagaları veya varyatör tırnaklarından) Alternatörden öyle bir ses gelmemesi lazım eğer geliyorsa da o alternatörün bozulması lazım.

Alıntı mytn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese s.a bende inşallah bu znu 125 sahibi olacagım olacagınada ama hiçbir bilgim yok scooterlar hakkında ist trafiginden bıktıgım için arabamı eşime bırakacagım ve znu 125 alacagım nasipse şimdi benim sorularım şunlar müsadenizle;öncelikle haftanın 6 günü günde avcılar-şişli arası gidip geliyorum ortalama 60-70 km arası gidermi ve işyerini akşam geç saatte kapattıgımızdan dolayı gece sürüşüde yapacagım yani aydınlatması nasıl gece farı falan akşam 11:30-12 gibi kapatıyoruz dükkanı ondan sonra yollardayım kullandıgım istikamet genelde sahil bilen arkadaşlar varsa ise ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim bu arada motoru sigorta hariç herşey satıcıya ait 5000 tl ye alıcam ilk motorum oldugu için tercihen 0 istiyorum.
    "ortalama 60-70 km arası gider mi?" Gider, sıkıntı olmaz.

"gece sürüşüde yapacagım yani aydınlatması nasıl?" Yeterli değil, parlak ışık veren ampul (civalı ampul vb) takarsanız idare eder. Belki parlak led lambalardan da taktırabilirsiniz.

"sigorta hariç herşey satıcıya ait 5000 tl ye alıcam ilk motorum oldugu için tercihen 0 istiyorum." Hayırlı olsun ne diyelim

Detaylı bilgi için önceki sayfaları mutlaka gözden geçirin. Sorunlar ve çözümleri detaylıca anlatılmış. Alır almaz yapmanız gereken ampul, lastik, karbüratör ve karbüratör manifoldu değişimi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Znu 125
    Merhaba abilerim ablalarım aranıza katıldım ehliyetimi daha bu eylül aldım önceki sayfalara bakıyorum herkes çok ucuza almış çok şaşırdım tabi ki piyasa kriz vesaire etkiledikleri içindir 2016 model 125znu aldım fakat motorla ilgili hiç bir bilgim yok ve suanda motora hiçbir masraf yapmadan biniyorum ve sorun çıkacağını hissedebiliyorum 12400 km'de benden önceki kullanıcısı hiç bir bilgi vermedi zaten pek iyi de bakmamış 3.000 tl'ye aldım piyasa bu kadar yüksekken çok uyguna geldi şimdi ben ne yapmalıyım servis buldum araştıra araştıra herkes çok iyi diyor hangi bakımlarını yaptırmalıyım fren hidroligi lowun altına düşmüş ona baktırmayı ve ayak marşı çalışmıyor dikkatimi çekti onada baktırmayı düşünüyorum marş tuşu çalışıyor ama meraktandır ayak marşını denemek istedim fakat ittirdigimde tepki vermedi motor ayrıca ön fren sıkınca tak tuk sesler geliyor arada aynı şekilde arka fren sıkınca böyle ince bir ses geliyor. ben okul harçlıklarımı biriktirerek motoru kız gibi yapmayı düşünüyorum hangi parçalarını değiştirmem gerek ve bunlar bana kaç tlye gelir gibi yardımcı olursanız sevinirim

Tarkovsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Herkese merhaba,

Ön farın ampülü patladı, değiştirmek istiyorum ama bu ampülün modeli/wattı vs. nedir bilmiyorum. Yeni ampülü nereden alabilirim internet üzerinden, bildiğiniz önerebileceğini bir yer var mı?

mondıal 125 znuya 100 er kılo 2 kısı bınsek bır sıkıntı olur mu yanı zorlanır mı motor sızce ?

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    selamun aleykum arkadaşlar . uzun zamandır sessiz olan forumumuzu hortlatayım dedim. 2006 model zn 125 sahibiyim. alt taraftan arka tekere yakın yerden sanki tak tak ses geliyor. motor hareket halindeyken de durdugu yerde de ses geliyor. ama sürekli ya da periyodik değil. sorun neden olabilir. ayrıca adana dayım ve varsa adana da bizim motordan anlayan ama kazıklamayacak usta öneriniz varsa alabilirim

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hussain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum arkadaşlar . uzun zamandır sessiz olan forumumuzu hortlatayım dedim. 2006 model zn 125 sahibiyim. alt taraftan arka tekere yakın yerden sanki tak tak ses geliyor. motor hareket halindeyken de durdugu yerde de ses geliyor. ama sürekli ya da periyodik değil. sorun neden olabilir. ayrıca adana dayım ve varsa adana da bizim motordan anlayan ama kazıklamayacak usta öneriniz varsa alabilirim
    Varyatör bagalarından olabilir, orta sehpadan olabilir (Bendeki acayip bir gıcırtı yapmıştı) benim aklıma gelenler bunlar.

Alıntı zen61nez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondıal 125 znuya 100 er kılo 2 kısı bınsek bır sıkıntı olur mu yanı zorlanır mı motor sızce ?
    Düzde zorlanmaz amma yokuşta hele dik yokuşta bilemiyorum

125znui kullanıcılarının ve özellikle de 50znu kullanıcılarının yorumlarını bekleriz:

https://www.mondialmotor.com.tr/model/scooter/125-znui

https://www.mondialmotor.com.tr/model/scooter/50-znu

Motosikleti
    MONDİAL 125 ZNU
    merhaba aynı problem bende de var , ayrıyetten motor artık boğuluyor ve feci ısınıyor. Aradan uzun zaman geçmiş fakat bu konu hakkında bir çözüm bulabilmişydiniz zamanında ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler