Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 Zn
    O zaman en kısa sürede almak lazım bundan..
    Tekrar tekrar soracağım ama aküyüde haşat etmeyiz inşallah bununla değil mi?
    Sen kullanıyormusun hocam motorunu..Soğuklar sağlam geliyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Arada sigara almaya falan giderken uzun yol sıkıntı. Üşüyor insan. Ben elcik ısıtma aldım onu bağladım mesela aküye sıkıntı olmadı. Şarj ediyor zaten. Motor çalışmıyorken açmamak lazım ışıkları falan.

Motosikleti
    125 Zn
    Yahu bende alacaktım elcik ısıtma sonra dedim yalan olurum..
    Dün gölbaşındaki okula motorla gideyim dedim..Bide bunu mühye üzerinden eymir gölü yolunu takip ederek yapayım dedim..Böyle birşey olamaz sisten görüş mesafemin 5 metrenin altına düştüğü oldu..Elimde 2 kat eldivenle parmaklarımı kaybetme noktasına geldim.Fara tutup ısıttım parmaklarımı hocam sen düşün..Yoksa cidden kaybediyordum parmakları..Elcik ısıtma şart vallahi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Bide nasıl bağladın bu elcik ısıtmayı..Yine röle falan mı kullanmak gerekiyor?

Motosikleti
    125 ZNU
    Ben motora reno12 farı bağlamıştım o zaman park lambası iptal oluyor. O lambanın elektriğinden aldım elektriği. Işık yanarken ısınıyor. Ayrıdan anahtarıda var tabi ısıtmanın. Geçmiş olsun. Bu aralar öyle beytepede de gazı çevirdiğim anda 5km ile bile gitsem üşüme başlıyor.

Motosikleti
    125 znu
    Arkadaşlar egzozu yaptıramadım çünkü çok pahalı fiyatlar verdiler ama çakarlı lambalar 4 lü çanta seti sis lambaları gibi şeyler yaptım fotoğraflarını paylaşıcam en kısa zamanda. Geriye egzoz ve flama direği kaldı bunları nereden ucuza alabileceğimi bilenler yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    125 Zn
    Omeruby hocam nasılsın?
    Tamamen kaldırdın mı motoru yoksa sürmeye devam mı?
    Aklıma geldi de sorayım dedim..Sen hangi marka/model akü kullanıyordun?

Motosikleti
    125 ZNU
    Merhaba. İyiyim sağol sende iyisindir inşallah
    Arada sürüyorum gece buz tutuyor sıkıntı oluyor binemiyorum. Senin nasıl motor işi kaldırdın mı
    AKü standart yuasa mı ne çin malı.

Motosikleti
    125 Zn
    Merhaba.Bende iyiyim çok şükür.
    Vallahi bende halen sürüyorum..Kısa mesafe kullandığım için sıkıntı olmuyor tek problem kısa mesafe + soğuk havadan dolayı artan yakıt giderlerim..
    O değil de topic kışında etkisiyle ölüyor gibi..Canlandırmak lazım buraları..
    Motor sğukken nazlanıyor ilk marşta çalışmıyor..Sende de bu problem varmı?Malum havalar cidden soğuk artık..

Motosikleti
    125 ZNU
    30sn marş istiyor çalıştırmak için. Soğuktan olsa gerek.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı omeruby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokakta bırakıyosanız bu soğukta normal. Elektrikli marşı kullanmadan önce ayaktan 3-4 kere güçlüce marş basın ayaktan çalışmasa bile elektrikli marşa düşen yükü azaltır kolay çalışır.

Motosikleti
    Yamaha Fz1 Fazer Exup
    İyi forumlar arkadaşlar bizim motorlara zenon far takabiliyormuyuz ?

TheFantasy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bujide bir sıkıntı yada yakıt pompasından ,yada başka bir ayarından olabilirmi ? Benim zn m aldığımdan beri sokakta ve üstünde kar bile olsa ki ben istanbulun en soğuk noktalarından birinde yaşıyorum , bir iki saniyede hemen çalışıyor .30 sn bence uzun .Akü biter , yada akü az olsa marş motorunu çeviremiyecek duruma gelir . .

arkadaşlar iyi günler önümüzdeki hafta 2006 model bir zn 125 alacağım sanırım aranıza katılacağım, ilk motorum olucak ehliyetımı geçen ay aldım. görüntüsü çok hoşuma gidiyor uzun zamandır istiyordum. günümüz koşullarında 100km de harcadığı yakıt fiyatı nedir acaba yanıtlarsanız sevinirim. selamlar

22-23 liraya 160-170 km gidiyorum Asya nostalji 125 ile.

Arkadaslar Ankarada siperlik nerden taktırabilirim bizim motorlara uygun?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı otru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi günler önümüzdeki hafta 2006 model bir zn 125 alacağım sanırım aranıza katılacağım, ilk motorum olucak ehliyetımı geçen ay aldım. görüntüsü çok hoşuma gidiyor uzun zamandır istiyordum. günümüz koşullarında 100km de harcadığı yakıt fiyatı nedir acaba yanıtlarsanız sevinirim. selamlar
    100 km'de 3.5 litre yakıyor.

Motosikleti
    125 ZNU
    ZNU Ortalama 20 kuruş yakıyor.

Arkadaslar merhabalar bende artik bir zn ciyim araniza katildigim icin cok mutluyum hepinize selamlar birde motorumu 11000 kmde 800 liraya aldim sizce fiyati nasil ikinci bir sorumda bir arkadasima daha almayi dusunuyoruz icinizde satan yada oneren olursa cok mutlu olurum kalin saglicakla

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    arkadaşlar bana bir adet akü
    akünün altındaki büyük pilastik kapak bide bagajın o tabanındaki küçük kapaktan lazım bunalrı nerden kaça bulaibliriz

Motosikleti
    125 ZNU

Yakınlarda usta varsa aküyü benim gibi arkadaki boşluğa aldırabilirsiniz. Hem yer açılır hem de yeniden plastikleri almaya gerek kalmaz
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    http://i.imgur.com/rltWk.jpg
    http://i.imgur.com/CI1wz.jpg
    Yakınlarda usta varsa aküyü benim gibi arkadaki boşluğa aldırabilirsiniz. Hem yer açılır hem de yeniden plastikleri almaya gerek kalmaz
    akü olayı aklıma yattı olmazsa orlara ayarlıcam bişeyler mantıklı geldi banada ben bu arka daki çamurluk ile havalandırma arasında kalan plastiği söktüm motorun sıcak havası daha çok çıkıyor artık o ızgaralardan dışarı onun da ben fotosunu atıyım bu akşam bi değerlendirin derim .

bir de başka bi olay sorucam şimdi size depoyu nadir olarak fulletiyorum fulletince 10 -20 km gidince veya hız 60-70 arasında iken aniden ibre aşağı doğru inmeye başlıyormu sallana sallana :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler