Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnceledim. Ama çok eski olduğu için faydalanamadık. Artık pek yanak kullanan kalmadı heralde herkes jant şeridi çekip devam ediyor. Benim motor siyah olduğu için jant şeridi yakışmaz diye düşünüyorum. O yüzden bu yollara girdim. Çokta nostalji bir görünümü olur diye düşündüm.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben Edirne'de yanak bulamadım da. Sanayide iyi bir araştırma yapmam lazım belki bulurum. Bulamazsam yazıları beyaza boyamayı düşünüyorum. Lastikleri bende değiştiricem kışa doğru. Lastikler kuru zeminde fena değil aslında ama ıslak zeminde epey sıkıntı yaratıyor. Son cümleyi anlamadım nasıl kendin yapınca?
    kendin yapınca dediğim yapıştırmalı falan oluyorlar ya hani ondan bahsediyorum bazısının galiba ömrü kısa oluyormuş ama onları çok sağlam bi yapıştırıcıyla yaparsan sanırım uzun ömürlü olur

Motosikleti
    Alıntı PEKTAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendin yapınca dediğim yapıştırmalı falan oluyorlar ya hani ondan bahsediyorum bazısının galiba ömrü kısa oluyormuş ama onları çok sağlam bi yapıştırıcıyla yaparsan sanırım uzun ömürlü olur
    Yok ya öyle yapıştırmalıyla falan uğraşamam. Orjinal olucak. Takıcam yapıştırmıycam. Eğer bulamazsam boyarım yazıları öylede güzel olur heralde.

Motosikleti
    Geçenlerde motorun ne yaktığını öğrenmek adına depoyu fulledim. Tam 160 km yaptım ne eksik ne fazla ve ibre kırmızı bölümün başına geldi. Hemen pompaya yanaştım tekrar fulledim 16 tl benzin aldı. Ağzına kadar doldurdum. Km'de 10 kr yakıyor demek oluyor bu. Çok iyi bir yakıt tüketimi söz konusu. Gayet ekonomik.

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Geçenlerde motorun ne yaktığını öğrenmek adına depoyu fulledim. Tam 160 km yaptım ne eksik ne fazla ve ibre kırmızı bölümün başına geldi. Hemen pompaya yanaştım tekrar fulledim 16 tl benzin aldı. Ağzına kadar doldurdum. Km'de 10 kr yakıyor demek oluyor bu. Çok iyi bir yakıt tüketimi söz konusu. Gayet ekonomik.
    Öp başına koy hocam ne diyim. Oldukça iyi bir rakam.

Yanak olayında haklısın jant şeridine girmeni bende tavsiye etmem. Benim motorda siyah ve yakışmaz jant şeridi. Yine siyah bir motora yanak uygulayan birini görmüştüm. Onda senin dediğin gibi gerçekten nostaljik duruyor. Ayrıca yanak uygulaması yapıştırmayla oluyor. Orjinal olsun dersen direk beyaz yanaklı lastikler var onlardan alman gerek. Ama bizim lastik ebatında yok tabi.

Keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Öp başına koy hocam ne diyim. Oldukça iyi bir rakam.

Yanak olayında haklısın jant şeridine girmeni bende tavsiye etmem. Benim motorda siyah ve yakışmaz jant şeridi. Yine siyah bir motora yanak uygulayan birini görmüştüm. Onda senin dediğin gibi gerçekten nostaljik duruyor. Ayrıca yanak uygulaması yapıştırmayla oluyor. Orjinal olsun dersen direk beyaz yanaklı lastikler var onlardan alman gerek. Ama bizim lastik ebatında yok tabi.

Keyifli sürüşler.
    Ya evet bu yapıştırma olanlardan buldum ben ama yapıştırırsan sökemezsin ve bir süre sonra rengi bozulacak çirkin bir görünümü olacak dendi. Bizim minibüslere taktığımız yanaklar var. Lastiğin havasını azaltıp jant dibine tokmakla oturttuğumuz. Onlardan olsa süper olacak. Birde xenon düşünüyorum uzunları yakmadan önümü göremiyorum ya benim far biraz düşük yada farlar iyi aydınlatmıyor. Tabi şöylede bir durum var nostalji motorda xenon nasıl olur sizce?

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Ya evet bu yapıştırma olanlardan buldum ben ama yapıştırırsan sökemezsin ve bir süre sonra rengi bozulacak çirkin bir görünümü olacak dendi. Bizim minibüslere taktığımız yanaklar var. Lastiğin havasını azaltıp jant dibine tokmakla oturttuğumuz. Onlardan olsa süper olacak. Birde xenon düşünüyorum uzunları yakmadan önümü göremiyorum ya benim far biraz düşük yada farlar iyi aydınlatmıyor. Tabi şöylede bir durum var nostalji motorda xenon nasıl olur sizce?
    o bahsettiğin yanak olayını bilmiyorum.
    zenon olayıda akü kaldırmaz diye biliyorum. sanırım 165. sayfa civarında toros far uygulamasını anlatmış arkadaşlar. sonuçta çok memnun kalanlar olmuş. ben yapmadım ama öyle bir şey düşünebilirsin. tek dez avantajından bahsetmiş arkadaşlar. uzun kısa far iptal. sadece uzunlar çalışır hale gelmiş.

Motosikleti
    o bahsettiğin yanak olayını bilmiyorum.
    zenon olayıda akü kaldırmaz diye biliyorum. sanırım 165. sayfa civarında toros far uygulamasını anlatmış arkadaşlar. sonuçta çok memnun kalanlar olmuş. ben yapmadım ama öyle bir şey düşünebilirsin. tek dez avantajından bahsetmiş arkadaşlar. uzun kısa far iptal. sadece uzunlar çalışır hale gelmiş.
    Uzun kısa olması lazım bence. Güzel ikaz oluyor öndekine. Neyse bu şekilde biraz kullanalım olmazsa düşünücez birşeyler. İlk uğraşım yanak olucak. Bulamadım gitti. Cuma günü İstanbul'a gidicem. Orda biraz araştırıcam illaki kafama yatan birşey bulurum. Herkes fosfor şerit diyor ama çok bağıracak motorun üstünde. Siyaha gitmez dediğiniz gibi. Ama aklımda güzel bir fikir var yarın gidip bakıcam eğer hemen yapabilirsem akşam paylaşırım burda.
    Şöylede bir soru sorayım size mutlak benden çok daha fazla zamandır kullanıyorsunuz bu motoru. Nikelaj kısımlarını nasıl koruruz. Sürekli branda üstünde ama yinede birşeyler sürmek lazım limon sürün diyen var ama pek bilmediğim için denemedim. Siz birşey kullanıyor musunuz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Uzun kısa olması lazım bence. Güzel ikaz oluyor öndekine. Neyse bu şekilde biraz kullanalım olmazsa düşünücez birşeyler. İlk uğraşım yanak olucak. Bulamadım gitti. Cuma günü İstanbul'a gidicem. Orda biraz araştırıcam illaki kafama yatan birşey bulurum. Herkes fosfor şerit diyor ama çok bağıracak motorun üstünde. Siyaha gitmez dediğiniz gibi. Ama aklımda güzel bir fikir var yarın gidip bakıcam eğer hemen yapabilirsem akşam paylaşırım burda.
    Şöylede bir soru sorayım size mutlak benden çok daha fazla zamandır kullanıyorsunuz bu motoru. Nikelaj kısımlarını nasıl koruruz. Sürekli branda üstünde ama yinede birşeyler sürmek lazım limon sürün diyen var ama pek bilmediğim için denemedim. Siz birşey kullanıyor musunuz?
    Far aydınlantma sorunu için 2 sayfa önceki kendi mesajımdan alıntı yapayım, uzun kısa normal olarak çalışır ve toros farı takmana da gerek kalmaz;

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun cevabına gelirsek. Bahsettiğin olayı Felon'un motoruna ben yapmıştım. Farı H4'e çevirdik, aydınlatma çok farketti. Yapman gerekenler; herhangi bir oto parçacıdan H4 far soketi alacaksın. Motorda mevcut olan far soketinin kablolarını keseceksin. 3 adet kablo olanı keseceksin, 2 kablolu ve ucunda ufak ampul olan park lambası ona dokunmuyorsun. Sonra kestiğin 3 kabloyu aldığın H4 soketin 3 kablosuyla birleştireceksin. Bu kablolardan biri şase (-) biri uzun far (+) biri kısa far (+) için. Hangisini nereye bağlaman gerektiğini deneyerek öğreneceksin. Yalnız denerken ampule bir (+) bir (-) kablo takmış olan gerekir aksi halde ampul ya da sigorta patlar. H4 soketini de bağladıktan sonra far tası üzerinde ampulü taktığın beyaz plastik parçayı söküp direk H4 ampulü takıyorsun ve soketi de ampule taktığında işlem tamam.

Fotoğrafların olduğu mesajın linkini de vereyim oradan da faydalanabilirsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2309545

Nikelajları temizlemek ve parlatmak için de Metylan kullanabilirsin. Yapı market gibi yerlerde 5 TL civarı bir fiyatla bulabilrsin.

Motosikleti
    Far aydınlantma sorunu için 2 sayfa önceki kendi mesajımdan alıntı yapayım, uzun kısa normal olarak çalışır ve toros farı takmana da gerek kalmaz;

Nikelajları temizlemek ve parlatmak için de Metylan kullanabilirsin. Yapı market gibi yerlerde 5 TL civarı bir fiyatla bulabilrsin.
    H4 evet olabilir aslında iyisinden alınırsa güzel sonuç alınabilir.
    Parlatıcı için çok teşekkür ederim. Yarın hemen gidip alıcam. Saçma sapan şeylere para vermek zorunda kalmayacağım için çok mutluyum. Fiyatıda çok uygun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    H4 evet olabilir aslında iyisinden alınırsa güzel sonuç alınabilir.
    Farı H4'e çevirdiğinde kısa farlar, eski farın uzunlarından bile daha iyi aydınlatıyor. Ampul olarak da Osram Night Breaker alırsan eski farla karşılaştırılmayacak bir sonuç çıkar.

Motosikleti
    Farı H4'e çevirdiğinde kısa farlar, eski farın uzunlarından bile daha iyi aydınlatıyor. Ampul olarak da Osram Night Breaker alırsan eski farla karşılaştırılmayacak bir sonuç çıkar.
    Yani almışken iyi birşey almak lazım. Ama buralarda bulmam zor. Tabi yinede bakmak lazım. Fiyat nerelerdedir? Cok pahalı birşey olmasa gerek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yani almışken iyi birşey almak lazım. Ama buralarda bulmam zor. Tabi yinede bakmak lazım. Fiyat nerelerdedir? Cok pahalı birşey olmasa gerek.
    Bahsettiğim ampul teki 15 TL. Tek olanı her yerde bulunmayabilir. İstanbul'a gelecem demişsin. Geçerken Beylikdüzü Bauhaus'tan alabilirsin orada var. H4 far soketi de 5 TL. Onu da herhangi bir oto parçacıda bulabilirsin. Yani toplamda 20 TL'ye ve 10 dk. uğraşla iyi bir aydınlatma sağlayabilirsin.

Motosikleti
    Bahsettiğim ampul teki 15 TL. Tek olanı her yerde bulunmayabilir. İstanbul'a gelecem demişsin. Geçerken Beylikdüzü Bauhaus'tan alabilirsin orada var. H4 far soketi de 5 TL. Onu da herhangi bir oto parçacıda bulabilirsin. Yani toplamda 20 TL'ye ve 10 dk. uğraşla iyi bir aydınlatma sağlayabilirsin.
    Beylikdüzü ne kadar terste olsa gidicem o zaman. Alıp takalım. Soketi buluruz o problem olmaz. Ben yarın bakayım yinede sanayide. Eger bulursam farı gitmeden yaparım.

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Bu ampul 60 wat. bizim ampuller 35-55 wat. bi arıza çıkarmasın?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu ampul 60 wat. bizim ampuller 35-55 wat. bi arıza çıkarmasın?
    Sizin ampuller 35/35w, H4 ampul Kısa 55w Uzun 60w ama Felon uzun süre kullandı herhangi bir sorun olmadı.

Motosikleti
    Sizin ampuller 35/35w, H4 ampul Kısa 55w Uzun 60w ama Felon uzun süre kullandı herhangi bir sorun olmadı.
    Felonda sorun olmadıysa bende de olmaz umarım. Olursa başka çözümler ararız kendimize.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Felonda sorun olmadıysa bende de olmaz umarım. Olursa başka çözümler ararız kendimize.
    Sorun olacağını zannetmiyorum önünü görebilmek çıkabilcek ufak çaplı sorundan daha önemli.Toros farınıda eğer far camınız kararırsa alırsınız ben 1ay kadar kullandım kararmamıştı ama uzun vadede fazla ısındığından kararma yapabilir, oda belki.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun olacağını zannetmiyorum önünü görebilmek çıkabilcek ufak çaplı sorundan daha önemli.Toros farınıda eğer far camınız kararırsa alırsınız ben 1ay kadar kullandım kararmamıştı ama uzun vadede fazla ısındığından kararma yapabilir, oda belki.
    Çözümler tükenmez. Olursa bir sorun değiştiririz. Zaten Toros farı para değil. Belki benim depoda olabilir Şahin, Doğan farı var ama.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler