Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Bbatuhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizlere bır sorum var bu motorsıkletın park lambaları yokmu..park derken 4'ler yanmıyormı..sağ sol var ama park halınde 4 lambayı yakan bır tus yok anlamadım..
    Öncelikle o lambalar park ederken yakmak için değil. Sadece acil durumlarda uyarı amaçlı kullanmak için. Sorunun cevabına gelirsek, çoğu motorda olmadığı gibi bunda da dörtlü flaşör yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok haklısınız aslında anlatımımda yanlış vardı..ama yok demenız ıyı oldu kullanma kulavuzunda cok aradım bir kaç kısıyede sordum olması lazım demelerı aklımı karıstırmadı değil..Teşekkurler.

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Çok haklısınız aslında anlatımımda yanlış vardı..ama yok demenız ıyı oldu kullanma kulavuzunda cok aradım bir kaç kısıyede sordum olması lazım demelerı aklımı karıstırmadı değil..Teşekkurler.
    Güle güle kullan. yazma fırsatım olmamıştı yeni yazabiliyorum. ilk 500 bakımına gittiğinde motorun sağına soluna iyice baktır. gevşeyen vidaları somunları sıktır. dörtlü yok bizim motorlarda hatta çoğu motorda yok evet. ama forumda yapan arkadaşların konuları var. bizi zor farkediyor adamlar dörtlüyümü farkedicekler. acemiliğin geçene kadar arabalardan ve trafikten uzak dur.
    ha son bi şey daha. felon lastikleri değiştir demişti. doğru dedi. imkanın varsa değiştir hemen. ben malesef eski lastikleri kullanıyorum. en ufak su birikintisinde kayıyorlar. öyle böyle değil yani anlatamam. ıslak zeminden uzak dur.

Motosikleti
    zn-125
    Yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz diyorum. motorunu satan felon ada yeni alıcagı motorun modelini soruyorum ))

Motosikleti
    mondial 125 ZN
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kullan. benim fikrim o motor 8binden fazla. benim araç 2009 haziran çıkışlı ve 10bin'e çok az kaldı.
    ucuza almışsın bu bir gerçek ama senin niyetin önemli. ben bunu motor perte çıkana kadır kullanırım diyorsan yaptık grenajları ama bi süre kullanırım yükseltirim diyorsan hiç ellme. biraz tuzluya malolabilir sana unutma. aceleci davranma. mesela ön grenaj şimdi sitesinden baktım 54 lira. servis sana rahat 90-100 der. hesabet işte ne bilim.
    http://www.ugurmondialyp.com/parts/m...&parcakatid=62

cewap için teşekkürler. benim motorum eski de olsa param bukadarınada yetmiş olsa çok zewk aldım binerken. yükseltmeyi düşünmüyorum. bu benim gibi classic sewen bi adam için yeterli bir motor.

bu arada ehliyet için bi yerler arıyorum. almam gerekli. ehliyetsiz yakalandığında motoru parka çekiyolar diye duydum. korkuyorum. ne kadar doğru bilemiyorum. araç ehliyetim var a2 yok..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı rasta kafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada ehliyet için bi yerler arıyorum. almam gerekli. ehliyetsiz yakalandığında motoru parka çekiyolar diye duydum. korkuyorum. ne kadar doğru bilemiyorum. araç ehliyetim var a2 yok..
    Önce onu alman gerekiyordu zaten. Aracın bağlanması bir şey değil ayrıca 750 TL de cezası var.

Motosikleti
    Mondial 125zn
    iyi akşamlar arkadaşlar. kasımda ehliyetimi kaptırdığım için motorum yaklaşık 6 aydır yatıyor. hem o zaman zarfında ki beklemesinden dolayı hemde 2000 km yi geçtiğim için servise götürücem fakat pek emin olamıyorum nereye götürmem gerektiği konusunda. küçükyalıda keleş ticaret var mondial in yetkili servisi ya orayı düşünüyorum ya da karayollarında a2 motor var orayı. bu yerlere daha önce gitmiş ve bilgisi olan birileri varmı aramızda. ayrıca kendi servisine götürdüğüm zaman kullandıkları parçaların kalitesi konusunda da pek düşünceliyim kendim alıp dışarıdan onları mı taktırsam?

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı rasta kafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlaşılmak istemem tabi herkes kesesine göre ona bi şey diyemem. benimki yorumdu sadece. neyse güle güle kullan üstad. grenaj işi kendin siparişi verip takarsan ucuza gelir. ön grenaj dış 55 lira içde o kadar olsa ortalama 100 lira gibi bi rakam çıkar.
    aman diyim ehliyetsiz çok ama çok dikkatli ol. gözünün yaşına bakmazlar. kabası 1000 lira cezası var. peşin ödersen 700-800 arası bi şey tutuyor. araba ehliyetin olmuş olmamış hiç bir faydası yok.
    istanbuldasın ama hangi yakadasın bilmiyorum. anadolu yakasında isen gelişim sürücü kursu var. sitenin sponsorlarından. geçen sene 150 idi kurs ücreti. vakit geçirmeden yazıl.
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce onu alman gerekiyordu zaten. Aracın bağlanması bir şey değil ayrıca 750 TL de cezası var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba ehliyetin olmuş olmamış hiç bir faydası yok.
    B ehliyetinin olması fark ediyor. Ama kötü yönde. 10 ceza puanı da ehliyete işleniyor

Herkeze merhaba benımde ehlıyetım yok ama acemılığı atmak ıcın bındım trafıktete surdum..aslında bende tumnunden ofsayt plakam ya p.tesı yda salı cıkacak ama kaskım falan var..ehlıyete yazılımlar daha başlamadı sanırım..motora gelınce sandıgımdan cok daha keyıflıymıs..gorunusu ve kullanısı cok rahat ve keyıflı..bu ay sonu mıchalen lastık takıcam ..ama olculer nedır bılmıyorum..Bırde dıreksıyon kılıdıne gırmıyor..ılk etapta dıreksıyon kılıdıne hafıfte olsa gırıyordu ama sımdı kıletlesem bıle kitli değilmiş gibi..
    Trafikte bugun kullandım gercı gıdıp geldıgım yok iş ev arası oda yurume mesafesıyle 10 dakıkalık yol..cok sukur bır sıkıntım olmadı.....ama sımdı aldık motoru kapının onunde bu havada yatıramıyorum heves ıste inşallah bır sıkıntım olmaz..arka yollardan yavas yavas gıdıoyrum fakat ehlıyet tabıkıde alıcam..hazıranda sınavlar varmıs..

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Herkeze merhaba benımde ehlıyetım yok ama acemılığı atmak ıcın bındım trafıktete surdum..aslında bende tumnunden ofsayt plakam ya p.tesı yda salı cıkacak ama kaskım falan var..ehlıyete yazılımlar daha başlamadı sanırım..motora gelınce sandıgımdan cok daha keyıflıymıs..gorunusu ve kullanısı cok rahat ve keyıflı..bu ay sonu mıchalen lastık takıcam ..ama olculer nedır bılmıyorum..Bırde dıreksıyon kılıdıne gırmıyor..ılk etapta dıreksıyon kılıdıne hafıfte olsa gırıyordu ama sımdı kıletlesem bıle kitli değilmiş gibi..
    Trafikte bugun kullandım gercı gıdıp geldıgım yok iş ev arası oda yurume mesafesıyle 10 dakıkalık yol..cok sukur bır sıkıntım olmadı.....ama sımdı aldık motoru kapının onunde bu havada yatıramıyorum heves ıste inşallah bır sıkıntım olmaz..arka yollardan yavas yavas gıdıoyrum fakat ehlıyet tabıkıde alıcam..hazıranda sınavlar varmıs..
    çok keyiflidir hemde çok bu konuda sonuna kadar katılıyorum.
    direksiyon kilidine gelince; biri sen yokken zorlayıp kırdımı acaba diycem ki bence kesinlikle öyle. sen yapmadığına göre. kırmak çok kolay inan. biraz zorlayınca kırılıyor hemen.

valla kımsenın gunahını almıyım ama bende yapmıs olabılırım..ee pekı onu nasıl tamır ettırıcem kolay bır syemı servıse gotursem yaparlar sanırım..gercı kılıt var motorda ama ben on lastıkten kıtlıyorum..bır kılıt daha alsammı guvenlık acısından..

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    valla kımsenın gunahını almıyım ama bende yapmıs olabılırım..ee pekı onu nasıl tamır ettırıcem kolay bır syemı servıse gotursem yaparlar sanırım..gercı kılıt var motorda ama ben on lastıkten kıtlıyorum..bır kılıt daha alsammı guvenlık acısından..
    kolay dediysem o kadar da kolay değil. sen kırmış olamazsın kırsan farkederdin. zorlaman gerekiyor direksiyonu biraz. ya kitleyemiyorsun yada başka bi sorun var. servise gidince sorarsın. kırıldıysada yaptırıp ne yapcaksın hiç bi işe yaramıyo.

ılkdefa motor almya karar verdım 125 zn ince yapılı bı bayan ıcın uygun mudur dıreksıyon ve dıger acılardanda yenı baslaıyan bırı ıcın uygun mudur? şimdiden teşekkürler

Alıntı sibella adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ılkdefa motor almya karar verdım 125 zn ince yapılı bı bayan ıcın uygun mudur dıreksıyon ve dıger acılardanda yenı baslaıyan bırı ıcın uygun mudur? şimdiden teşekkürler
    Valla bende ınce yapılı bır erkeğim ve 2011 modelini aldım yani znu125 olanı..görünüşü kullanımı cok guzel herkez hayran kaldı..benımde acıkcası ılk motorum ve bekledıgımden ıyı gıbı geldı..daha 1 hafta oldu 30 km yaptım ama zaten kısa mesafe kullanıcagım ıcın aldım..
    Benim tecrübelilere bir sorum olucak...>Motor yağı hakkında..bana bugun sevdıgım bır abım (bu konuda ne kdar bılgısı var bılmıyorum ama)motor yagını devamlı kontrol et dedı ve benzın koydururken ıcıne 1 çay kaşıgı kadar yağ koyarsan cok da ıyı olur dedı..sizce yapılmalımı..birde ilk aldıgımda benzını farkılı bir yerden doldurdum sımdı başka bır yerden alsam benzınlar arasında cok fark varmı..ıkısıde 95 oktan ama yıne bır arkadasım kesınlıkle hep aynı al dedı de bende ne alaka dedım..Anlıcagınız boyle..Tecrubesızlık kusuruma bakmayın..

Motosikleti
    Mondial 125zn
    Alıntı doancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar. kasımda ehliyetimi kaptırdığım için motorum yaklaşık 6 aydır yatıyor. hem o zaman zarfında ki beklemesinden dolayı hemde 2000 km yi geçtiğim için servise götürücem fakat pek emin olamıyorum nereye götürmem gerektiği konusunda. küçükyalıda keleş ticaret var mondial in yetkili servisi ya orayı düşünüyorum ya da karayollarında a2 motor var orayı. bu yerlere daha önce gitmiş ve bilgisi olan birileri varmı aramızda. ayrıca kendi servisine götürdüğüm zaman kullandıkları parçaların kalitesi konusunda da pek düşünceliyim kendim alıp dışarıdan onları mı taktırsam?
    servislerde ki parça kalitesi hakkında bilgisi olan yok mu hiç yani

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sibella adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam bir bayan motorudur kesinlikle şüpheniz olmasın çok şirin bi duruşu vardır zaten üstüne oturun hemen sevdirir kendini ufaklık
    Gidon olarakta normal scooterlardan farklı bi gidonu var bu bi artıdır bence daha hoş duruyor
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aranıza yeni katıldım sayılır bende mondial 125 zn değil ama yeni asya 125 t aldım galiba herşeyleri aynı eski mondial 125 zn ler ile tek fark boyası ve deposu sanırsam. acemiyim daha sizler tecrübeliler olarak rodajını nasıl yapmalıyım kaç kilometreye kadar dikkat etmeliyim nelere dikkat etmeliyim? vede rodaj dışında başka tavsiyeleriniz varmıdır daha 0 km de olan bir motor için? şimdiden teşekkür ederim.

bende yenı aldım motoru sıfır..ben kendı yaptıkları soylıyım..ilk etapta gaza basmıyorum iyice alışmaya calsıyorum.alıstım sayılır gercı ınaılmaz keyıflı hatta demın surdum geldım 10 dakıka..ilk kullanımda zaten kitapcık var oku derım ben okudum ama hanı ne kadar uygularsın bılmemmotoru calsıtırdıktan sonra 35 dk bekle motor yenıya alışsın pistonlara yağ benzın getsın derım ben bana boyle dedıler bende boyle yapıyorum..40 km hatta 50 yi gecme dedıler aynen uyuyorum bu kurala..bırde motor yagını kontrol et ben haftada bır yapıyorum sounucunda sıfır aldım bende yağ sevıyesını kontrol edıyorumkı aklımda tuttum nerde oldugunu ona gore yağ desımınde belkı bana faydası olur..emınım sanada faydası olur sende benım gıbı kazasız belasız kullan ve hayırlı olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:02 ----------

ilk rodajda sanırım bıraz fazla yakıyor bu duzelır dıye tahmın edıyorum gercı depo 20 mılyona fulluyor..bırde aklıma geldı kıtapcıklarda 30 km yı gemeyın dıyor ilk 150 km de ama bır başka sayfadada aynı hızda devamlı gıtmeyın dıye bır ıbare var ıster ıstemez 40-45-50 oluyor bazen..kullanmayı bılmıyorsan benım gıbı profesyonel sekılde tabıkı.arabalara devamlı yol vermenı tafsıye ederım.Ben istanbuldayım acelem yok nasıl olsa yavas yavas gıdıyorum..Insanların bazen kastı yada ıstemeden sıkıstırmaları olmuyor değil tabı bunun yanında cok saygı duyanlarda var istisnaide olsa...
    hayırlı olsun tekrar..

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok sağol batuhan. ben ankaradayım zaten ilk başlarda da pek trafiğe çıkmayı planlamıyorum odtüde kampüs içinde kullanırım en azından rodajının önemli bi kısmını bitirene kadar hemde motora alışmış olurum. cidden sürüşü baya keyifli çok sağol verdiğin bilgiler içinde ayrıca. görüşmek üzere. sana hayırlı olsun tabiki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler