Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    dostlar,
    lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum.
    pirelli : 100 lira çifti
    ırc sanırım yada ben öyle anladım : 80 lira çifti

takma ücreti çift 30 lira.
    ne dersiniz,
    benim aklımda michelin var fakat bi kaç bayiiye sordum motor lastiği yok bizde dediler, hala aramaya devam ediyorum.
    siz hangisini tavsiye edersiniz, benim içime sanki michelin daha cok siniyo gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar,
    lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum.
    pirelli : 100 lira çifti
    ırc sanırım yada ben öyle anladım : 80 lira çifti

takma ücreti çift 30 lira.
    ne dersiniz,
    benim aklımda michelin var fakat bi kaç bayiiye sordum motor lastiği yok bizde dediler, hala aramaya devam ediyorum.
    siz hangisini tavsiye edersiniz, benim içime sanki michelin daha cok siniyo gibi.
    Kerem bende bugün 3bin bakımına gitti servise. Benim serviste de unili marka var. 60 lira çekti. nette baktım 45 lira civarı.

Anesmotor'da metzeler var 27 euro takma ücretsiz. Ama montajı sadece istoç(mahmutbey)de yapıyorlar.

Montajı ücretsiz yapan bi yerden bulmamız lazım yoksa çok pahalı.

Motosikleti
    znu 125
    haklısın ertanos hocam.
    yada seneye kalacak.

Motosikleti
    GT 250 R
    Arkadaşlar tekrar merhaba

Merak ettiğim bir kaç soru var...

1) Genelde kaç km hız ile gidilmesini önerirsiniz yapabileceğim en yüksek hız nedir bunda ? ( artçı ve tek olarak)

2) Yağmurlu havalar da ne kadar kullanılması uygundur ?

3) Şehir içinde (İstanbul) oradan oraya gezmek durumunda motor un boğulma durumunda kalma durumu olur mu çok dolaştığım zaman ( artçı ve tek olarak)

Şimdilik bu kadar

Son bir buçuk ay kaldı almama ve aklıma takılan sorulara cevap bulmam gerekli şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı Güray* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrar merhaba

Merak ettiğim bir kaç soru var...

1) Genelde kaç km hız ile gidilmesini önerirsiniz yapabileceğim en yüksek hız nedir bunda ? ( artçı ve tek olarak)

2) Yağmurlu havalar da ne kadar kullanılması uygundur ?

3) Şehir içinde (İstanbul) oradan oraya gezmek durumunda motor un boğulma durumunda kalma durumu olur mu çok dolaştığım zaman ( artçı ve tek olarak)

Şimdilik bu kadar

Son bir buçuk ay kaldı almama ve aklıma takılan sorulara cevap bulmam gerekli şimdiden teşekkürler

keşke biraz arama yapsaydın neyse ben açıklayım kısa olarak;

1- ilk aldığım günden bu yana sadece 100 km tek kullandım rodajda bile hep artçım vardı son hız göstergesi biraz muaamma yüzde 10 fazla gösteriyor ibresi yani sen 90 la gidiyorum derken normalde 80 ile gidiyorsun
    aslında üretim hatası değil bu bizim tekerlerin çapının ufak olmasından kaynaklı bizim göstergeyi büyük tekerli motora tak sayaç doğru olacaktır.Genelde 80 ile git birşey olmaz ama arada abanman lazım motor sağırlaşmasın

2 şahsi fikrim yağmurlu havarlarda hangi motor olursa olsun binilmemesi gerekir malum 2 teker. bence çıkılmaması lazım ama yok ben gidecem dersen tekerlekleri değiştir michelin felan ozaman gidersin kaymassın

3 bugun itibariyle istanbul içerisinde tam 1 yıldan beri kullanıyorum 7780 km oldu hiç boğulmadı hiç yolda kalmadım . tek bir sefer yolda kaldım dikkatsizliğim sonucunda benzim bitmiş okadar kusur kadı kızında olur.hep artçım vardı.

editör notu yok efem pizzacı, sucu gibi kullanacaksan hiç bulaşma tıngır mıngır gezerim dersen kaçırma
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    GT 250 R
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke biraz arama yapsaydın neyse ben açıklayım kısa olarak;

1- ilk aldığım günden bu yana sadece 100 km tek kullandım rodajda bile hep artçım vardı son hız göstergesi biraz muaamma yüzde 10 fazla gösteriyor ibresi yani sen 90 la gidiyorum derken normalde 80 ile gidiyorsun
    aslında üretim hatası değil bu bizim tekerlerin çapının ufak olmasından kaynaklı bizim göstergeyi büyük tekerli motora tak sayaç doğru olacaktır.Genelde 80 ile git birşey olmaz ama arada abanman lazım motor sağırlaşmasın

2 şahsi fikrim yağmurlu havarlarda hangi motor olursa olsun binilmemesi gerekir malum 2 teker. bence çıkılmaması lazım ama yok ben gidecem dersen tekerlekleri değiştir michelin felan ozaman gidersin kaymassın

3 bugun itibariyle istanbul içerisinde tam 1 yıldan beri kullanıyorum 7780 km oldu hiç boğulmadı hiç yolda kalmadım . tek bir sefer yolda kaldım dikkatsizliğim sonucunda benzim bitmiş okadar kusur kadı kızında olur.hep artçım vardı.

editör notu yok efem pizzacı, sucu gibi kullanacaksan hiç bulaşma tıngır mıngır gezerim dersen kaçırma

öncelikle bilgi için teşekkürler

zaten forumun %70 lik bir kısmını okudum diyebilirim. gördüğüm bilgiler hep söylediğin gibi ama en son tecrube bilgilerini merak ediyordum. forumdakiler eski tarihli olduğu içindi bu sorularım

gezmeyi çok seven biriyim bir orada bir burada olmak hoşuma gidiyor ve bu yüzden de yağmur yağmış olsa bile hop oraya hop buraya gidesim var zaten çok kötü havalarda binmem fakat ufacık yağmurda söylediğin gibi teker değiştirip ve hız yapmadan olabilir

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sabah gri bir zn gördüm altunizade'den köprü yoluna girip avrupa yakasına geçti.. akşam da ben şişliye geçtim dönüşte baktım sabah gördügüm zn beşiktaş yolundan köprü yoluna girdi beraber gişeye kadar geldik ben önden gectim kenara cekip bi motorcu bekleyecektimki sagolsun anladı kartım olmadıgını okuttu benim için de... cıkardım bozuk parayı uzattım almadı mahcup olduk..sonra ben de bizim forumdan bahsettim.. bu akşam veya yarın girerim dedi..ayrıldık.. aramıza bi arkadaş daha katılacak

ortalarda kimse görünmüyor...ramazan geldi diye mi köşenize çekildiniz arkadaşlar bi ses verin yahu...kaç gündür yazan yok...iftar organizasyonu yapsak katılım olur mu..??

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalarda kimse görünmüyor...ramazan geldi diye mi köşenize çekildiniz arkadaşlar bi ses verin yahu...kaç gündür yazan yok...iftar organizasyonu yapsak katılım olur mu..??
    ölümden döndüm http://www.motosiklet.net/forum/moto...abilirdim.html
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

anasayfada gördüm hocam büyük geçmiş olsun..o yolda kazayı küçük sıyrıklarla atlatmak..verilmiş sadakanız varmış ki allah onların yüzü hürmetine korumuş..

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anasayfada gördüm hocam büyük geçmiş olsun..o yolda kazayı küçük sıyrıklarla atlatmak..verilmiş sadakanız varmış ki allah onların yüzü hürmetine korumuş..
    çok şükür hocam sol tarafımda ağrılarım var eşim yanımda yoktu çok şükür iyiki tam koruma kullanıyorum. en az 3 yerim kırılırdı en az diyorum dizlik pert oldu kopçaları koptu yerde sürününce eşime ağrıları söylemiyorum çok şükür beni yerde görmedi ayakta gördü

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    çok şükür hocam aramızdasın ya

Motosikleti
    Mondial ZN 125

zn 125 haftasonu

Arkadaslar, oncelikle herkezin 30 agustos zafer bayramını kutluyorum.. Yazdıklarınızdan ve uzun araştırmalarım sonucu 08.08.2010 itibariyle siyah zn125 aldım.
    Bugün itibariyle 730 km yapmış oldugum karaböcükten (çok sevdiğim kişinin tabiri) inanılmaz memnunum. Haftasonu bir cesaret tam koruma 85 kglik ben, tam koruma 55 kglik artçım ve karaböcük Erenkoy'den baslayıp, 1. köprüden Marmara Ereglisi, Galata, Erenköy'de son bulan uzun bir sefere çıktık (uzun diyorum malum rodajı henüz tamamlamadıgım için 60-70, arada 80 km hızla ) Seyehatimiz boyunca herhangi bir zorlanma, şişme olmadı motorda, tabii saat başı karaböcük ve biz dinlenip soluklandık.. ama kamyonlar ve dönüşte gidiş yönümüzden esen rüzgar oldukça sıkıntılı anlar yasattı bize karaböcükle maceralarımızı paylasmaya devam edicem

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    @elronds hocam öncelikle çok çok geçmiş olsun diyorum! Allah beterinden korumuş gerçekten. E-5' te bu tür bir sebepten ötürü yapılabilecek bir kazadan en ucuz şekilde atlatmışsınız bence. Gerçekten verilmiş sadakanız varmış. Ben en çok artçınız yani eşinizle beraber olmamanıza sevindim. Çünkü bende sürekli artçısıyla motora binen birisi olduğum için, Allah korusun böle bir kazanın benim ve artçımın başına geldiğini düşününce en büyük üzüntüm kendimden öte artçım için olurdu. Tam koruma konusunda da her zaman yazdıklarınızı ve kendinizinde bu doğrultuda her zaman yaz sıcaklarında dahii tam koruma ile motorun üstüne oturduğunuzu biliyoruz. Gerçekten tam korumanında olayda olumlu açıdan büyük rolü var. Tekrar tekrar çok geçmiş olsun hocam çok üzüldüm okuyunca:( Allah daha beterinden korumuş diyebiliyorum ancak Ki gerçekten öle olmuş. En kötü ve son kazanız bu olsun. Allah hepimize kazasız belasız sürüşler versin arkadaşlar. Hepimizin tekeri düz bassın inşallah!!..

Motosikleti
    GT 250 R
    çok çok geçmiş olsun. korumalıklarla iyi yırtmıssın. :(

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Hocam tekrar geçmiş olsun.

Yaklaşık bir ay önce bende sizin gibi kamyonun kasasından fırlayan bir strafor dan kaçayım derken bariyerlere giriyordum.

Aynı şekkilde ve yine e-5 üzerinde idi benimkide.

Bizim motorlar için e-5 ve çevre yolları gerçekten tehlikeli arkadaşlar. Lütfen dikkat edin.

Keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Elronds hocam çok çok geçmiş olsun . Allah daha kötüsünden korusun. İki hafta önce de ben düştüm merter de baya kötü bir şekilde. Kask, dizlik, eldiven vardı üstümde, sıcaktan dolayı mont giymemiştim sağ kolum baya açıldı asfalta sürtününce. Kendi hatamdan dolayı düştüm gerçi, kasiste yavaşlayım derken ön frene fazla asıldım sağ elim de gaz da kilitlendi bir şekilde. Kendimi boylu boyunca asfaltta buldum. Hava aşırı sıcaktı kolum kanıyor bir taraftan güneş yakıyor, trafik adım adım o halde birde taciz üstüne taciz yiyorum. Avcılardan bayrampaşa ya işe gitmiştim. Sabah gayet iyidi yolculuk, ufak tefek sıkıştırmalar dışında. Ama dönüşte düştükten sonra acayip piskolojim bozuldu. Birde aynam ayar tutmaz oldu arkamı göremiyorum. O günden beri kullanmadım motoru, acayip te soğdum Foruma da girmedim. Şimdi senin kaza haberini de okuyunca bir kere daha soğdum. En azından bir süre daha kullanmıyacağım ZN mi. a-Ailem de korktu tabi kolumu görünce. Satarmıyım bilmiyorum ama birdaha kolay kolay otoyola çıkmayacağım kesin. En sağ şeridin sağından bile gitseniz araçlar size tahamül edemiyorlar. Maalesef ülkemiz motor kullanmak için yeterince medeni değil. Tekrar geçmiş olsun.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    znu 125
    Elronds çok geçmiş olsun :(

Motosikleti
    asya 150T 6a karakız
    Elronds cok gecmıs olsun..

arkadaslar merhaba bende artık aranıza yenı katılan bırısı olarak herkese merhaba demek ıstıyorum.

Motosikleti
    znu 125
    hoşgeldin Jr.
    nersindensin İstanbul'un ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler