Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    X9 / 125 ZN
    selamlar 125zn ciler,

benimde şimdilik şöyle bir sorunum var. motorla ışıklarda durdugumda 2-3 saniye sonra inanılmaz titriyo, benki 2 sene dragstar 650 kullandım böyle titretme görmedim dişlerim birbirine vuruyo okadar söyleyebilirim. ayrıca benim motorum ufak bi modifiye işlemi gördü. Yani şuan ortalama 200 cc. hava filtersi ve motorun bikaç parçası değiştirildi.

bu rolantide titreme sorunu sizce nedendir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 Zn
    kavrama bilyelerini değiştir.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı sertacr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar 125zn ciler,

benimde şimdilik şöyle bir sorunum var. motorla ışıklarda durdugumda 2-3 saniye sonra inanılmaz titriyo, benki 2 sene dragstar 650 kullandım böyle titretme görmedim dişlerim birbirine vuruyo okadar söyleyebilirim. ayrıca benim motorum ufak bi modifiye işlemi gördü. Yani şuan ortalama 200 cc. hava filtersi ve motorun bikaç parçası değiştirildi.

bu rolantide titreme sorunu sizce nedendir ?
    hocam daha önce bu cc. yükseltme konusu açılmıştı daha önceki sayfalarda. Acaba nasıl yükselttiniz? Tam olarak hangi parçaları değiştirdiniz, neler uygulandı motora? Ve kimse yaptırdınız servise mi yoksa herhangi bir güvendiğiniz motorcuyamı? Maliyeti ne oldu, yardımcı olursanız seviniriz..

Motosikleti
    kymco super 8
    cidden mumkunmu acaba 175 cc falan yapabılırmıyız gilera runnerla karıstırmayalım tabı zor bıraz ama krank gomlek bıraz astarı yuzunden pahalıya patlamasın

Motosikleti
    X9 / 125 ZN
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam daha önce bu cc. yükseltme konusu açılmıştı daha önceki sayfalarda. Acaba nasıl yükselttiniz? Tam olarak hangi parçaları değiştirdiniz, neler uygulandı motora? Ve kimse yaptırdınız servise mi yoksa herhangi bir güvendiğiniz motorcuyamı? Maliyeti ne oldu, yardımcı olursanız seviniriz..

motoru aldıgım kişi kendisi yaklaşık 4 ay önce kadar kendi yapmış herşeyi. Ve bütün parçaların birbirine uyumlu oldugunu söylüyor. Ustalarda aynı söylemiş. Şimdiki fotolar elimde çok önceden sakladıgım ilandan kalma fotolar. fakat hava filtresinin fotosu yok. ve çekemiyorumda fotosunu fakat internetten aynısının yada bi benzerini buldum onu ekliyorum.

bu parçalar değişti fakat şunu hissediyorumki bi 150cc likden daha güzel kalkıyo ve yokuşlarda kesinlikle banamısın demiyor ama düz yolda rolantide deli gibi titriyo motor. acaba gaza bas durdurma beni mi demek istiyo ne ?

kavrama bilyelerinide gösteririm bu arada bi servise gidip.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:52 ----------

Bu arada bişey daha eklemek istiyorum. siz daha bilgilisinizdir diye soruyorum. Full depo benzinin içine bir makine yağı bidonunun 4de 1 kadar ilave etmek daha verim sağlarmış ve motorun ömrünü uzatırmış doğrumuudur. Bu bildiginin ufak sarı bidon makine yağları...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    @sertacr88 hocam eyvallah sağol resimleri eklediğin için ama bu parçalar hangi parçalar? isimleri sırasıyla nedir daha detaylı yazabilirseniz çok iyi olur, bende düşünüyorum cc. yükseltmeyi. Ve tahminim kavrama bilyeleriyle ilgili bir problem değil sizinki Tahminim motor hacmi motor kasasına göre büyüdüğünden ve bizim motorlar zaten titreşimli motorlar olduğundan dolayı vibrasyonda artış olmuş. Olay bundan ibaret diye tahmin ediyorum. Acaba ne kadara mal olur böyle bir değişim ve nereye yaptırmalı??

Motosikleti
    X9 / 125 ZN
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sertacr88 hocam eyvallah sağol resimleri eklediğin için ama bu parçalar hangi parçalar? isimleri sırasıyla nedir daha detaylı yazabilirseniz çok iyi olur, bende düşünüyorum cc. yükseltmeyi. Ve tahminim kavrama bilyeleriyle ilgili bir problem değil sizinki Tahminim motor hacmi motor kasasına göre büyüdüğünden ve bizim motorlar zaten titreşimli motorlar olduğundan dolayı vibrasyonda artış olmuş. Olay bundan ibaret diye tahmin ediyorum. Acaba ne kadara mal olur böyle bir değişim ve nereye yaptırmalı??
    valla dostum işte motoru modifiye eden ben değildim. önceki sahibiydi. adam kendi değiştirmiş herşeyi saymıştı hepsini ama unuttum valla. ama servislere yada motorculara gidip sorarsan belki yardı mederler. elbet yükselir cc hacimi. az önce ışıklarda kalkış yaparken fazla kökledim sanırım önü kalkar gibi oldu 10 yıl gitti ömrümden böyle motorlara bence modifiye hiç uygun değil ama çekişi yokuşlarda falann işe yarıyo.

Bu titremeye başka bi çözümü olan varmı.

Birde !! motoru ilk çalıştırmada kendi hemen stop etmesi ve 1 dk ısındıkdan sonra normale gelmesin sebebini bide bilen varsa yardımcıı olursa sevinirim.
    [I][B][COLOR="DarkOrange"]Rüzgarı Ruhunda Hisset...[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    125 Zn
    valla dostum işte motoru modifiye eden ben değildim. önceki sahibiydi. adam kendi değiştirmiş herşeyi saymıştı hepsini ama unuttum valla. ama servislere yada motorculara gidip sorarsan belki yardı mederler. elbet yükselir cc hacimi. az önce ışıklarda kalkış yaparken fazla kökledim sanırım önü kalkar gibi oldu 10 yıl gitti ömrümden böyle motorlara bence modifiye hiç uygun değil ama çekişi yokuşlarda falann işe yarıyo.

Bu titremeye başka bi çözümü olan varmı.

Birde !! motoru ilk çalıştırmada kendi hemen stop etmesi ve 1 dk ısındıkdan sonra normale gelmesin sebebini bide bilen varsa yardımcıı olursa sevinirim.
    arkadaşım rolanti ayarını biraz arttır. çok arttırma azcık arttır. Rölantin düşük. Birde o tür modifeyeli uygulamaları bizim zn ler kaldıramaz. Zaten heryeri plastik motorun her aksamı 125 zz ye uygun, o kadar titremeyle grenajın dökülmeye başlar Arka plakan düşebilir dikkat et. en sağlıksız yer orası.

@blizkerit hocam dün 20:10 da anca servise gelebildim geldiysen beni göremedin kusura bakma :( 5 tane benzinlikte castrol yağ aradım bakım 1 saat sürdü 09:20 gibi de çıktım :( bu arada yağ, buji, hava filtresi değişti 20 lira.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    X9 / 125 ZN
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım rolanti ayarını biraz arttır. çok arttırma azcık arttır. Rölantin düşük. Birde o tür modifeyeli uygulamaları bizim zn ler kaldıramaz. Zaten heryeri plastik motorun her aksamı 125 zz ye uygun, o kadar titremeyle grenajın dökülmeye başlar Arka plakan düşebilir dikkat et. en sağlıksız yer orası.

@blizkerit hocam dün 20:10 da anca servise gelebildim geldiysen beni göremedin kusura bakma :( 5 tane benzinlikte castrol yağ aradım bakım 1 saat sürdü 09:20 gibi de çıktım :( bu arada yağ, buji, hava filtresi değişti 20 lira.
    rolanti yerini bulabilirsem arttırırım bikaç dk sonrada indiririm. eğer kolaysa bu ayar yeri..
    teşekkürler.

Motosikleti
    125 Zn
    rolanti yerini bulabilirsem arttırırım bikaç dk sonrada indiririm. eğer kolaysa bu ayar yeri..
    teşekkürler.
    rolanti demek hani başlangıca hiç gaz vermeden tıkır tıkır çalışır ya o demek. o ayar sende kısık dostum çok açayım dersen karbiratör ayarını bozarsın. benim sana tavsiyem mahallende bile bi motorcu bulursan ona göster 5 lira ver. sakın çok kurcalama bozarsın. rolanti vidasını soruyorsan koltuğun altında yatış şekilde duran bir vida.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Elronds üstad merak etme ben de gelemedim zaten, şirketten geç çıktım.

Bu arada motoru servisten hala alamadım. Kontağı açınca far yanık kalıyordu kapatamıyordum. Dediklerine göre motorun elektrik sistemi yanmış. garantiden komple değişecekmiş, parça bekliyorlar. Cumartesi teslim alacağım. Ben bu isten hiçbirşey anlamadım. Neyse motoru teslim alayım da, haftaya senin z. burnu servisine götüreyim diyorum bir chek-up yapsınlar.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elronds üstad merak etme ben de gelemedim zaten, şirketten geç çıktım.

Bu arada motoru servisten hala alamadım. Kontağı açınca far yanık kalıyordu kapatamıyordum. Dediklerine göre motorun elektrik sistemi yanmış. garantiden komple değişecekmiş, parça bekliyorlar. Cumartesi teslim alacağım. Ben bu isten hiçbirşey anlamadım. Neyse motoru teslim alayım da, haftaya senin z. burnu servisine götüreyim diyorum bir chek-up yapsınlar.
    avcılar servis hiç işin ehli değil, anladığım bu, benim sol sinyal yanmıyordu kablosu çıkmış taktı başka servis olsa direk parçayı değişelim ayağı yapardı. hocam senin tesisatı bence onlar yaktı gerçi tesisat yansa benim bildiğim hiçbirşey çalışmaz. senin motor bozuk diyerek fabrikadan parça alıp piyasada satacaklar gibime geliyor. motoru teslim alırken sağına soluna iyi bak. hiç gözüm tutmadı orayı.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cumartesi öğleden sonra saat 17:00 de ilk tanışma faslına katılacak arkadaşlar buradan haber verebilirler.. üsküdar sahilde bi çay içip iki de tur atmayı düşünüyoruz... şu an 3 motor geliyor gibi.. evet yok mu başka katılan..??

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi öğleden sonra saat 17:00 de ilk tanışma faslına katılacak arkadaşlar buradan haber verebilirler.. üsküdar sahilde bi çay içip iki de tur atmayı düşünüyoruz... şu an 3 motor geliyor gibi.. evet yok mu başka katılan..??
    bende gelirim üstad.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ okan_style
    @ ertanos
    @ mtrsz hyt=:(

bir de henüz üye olmayan bir arkadaşımızla birlikte 4 motor katılıyor.. beykoz acıbadem civarında oturan arkadaşlar sesiniz çıkmıyor..

Motosikleti
    125 Zn
    @ okan_style
    @ ertanos

bir de henüz üye olmayan bir arkadaşımızla birlikte 4 motor katılıyor.. beykoz acıbadem civarında oturan arkadaşlar sesiniz çıkmıyor..
    ben olamıcam inş başka bir buluşmaya ramazan bitene kadar full doluyum :(

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    @ okan_style
    @ ertanos

mtrsz hyt üstadım, katılmayı çok isterdim ama karşıya geçmeye gözüm kesmiyor. Malum acemilik. Önümüzdeki haftasonu için de ben bir çağrı yapmıştım tekirdağ gezisi için ama kimseden (özellikle avrupa yakası ZN cilerden) yanıt gelmedi.

Yaz bitmeden avrupa-asya katılımlı bir buluşma yapsak. Her iki yakadaki arkadaşların da rahat ulaşabileceği bir noktada. Ne dersiniz?
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    X9 / 125 ZN
    Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mtrsz hyt üstadım, katılmayı çok isterdim ama karşıya geçmeye gözüm kesmiyor. Malum acemilik. Önümüzdeki haftasonu için de ben bir çağrı yapmıştım tekirdağ gezisi için ama kimseden (özellikle avrupa yakası ZN cilerden) yanıt gelmedi.

Yaz bitmeden avrupa-asya katılımlı bir buluşma yapsak. Her iki yakadaki arkadaşların da rahat ulaşabileceği bir noktada. Ne dersiniz?
    Valla ben aranızda en yeniyim ama gelmek isterdim fakat cumartesi günü bağcıalra servise gidicem ön teker burç takımını değiştiricem bide ufak bakım yaptırıcam bi kaç tanede parçasını dğeğiştiricem. başka zaman bir plan yapıldıgında mutlaka gelirim.

125zn cilerin buluşması kaçırılırmı hiç ya

Motosikleti
    kymco super 8
    ohooooo kımse yok valla yalan oldu hocam

Motosikleti
    125 Zn
    en güzeli ramazandan sonra geniş kapsamlı buluşma ozaman ben organize ederim ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler