Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Honda Forza Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bugun 8000km bakimi icin Mutluhan'a (Idealtepe/Istanbul) gittim, ekte is emri var. Garanti bitince bu servislerden kacmak lazim

Ayrica, GP Kompozitten bir onceki mesajimda gosterdigim navigasyon/telefon tutucu bari satin aldim ve servise taktirdim. Elimde daha once bulunan telefon kilifinin (gerci cok dandik, cinden almistim 3-4 dolara) montajini da yaptim, fena durmadi. Bar cama oldukca yakin, o yuzden ayagi uzun bir telefon tutucu gerekli olabiliyor.

MR.BERK ve Mikuni bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Geçen aralıkta 8000 bakımını yaptırmıştım, sonra kapalı garajım olmadığı için bir başka ildeki bi arkadaşın garajına koymuştum motoru. Korona , giriş çıkış yasakları derken Mayısa kadar el bile süremedim, 8000 bakımı sonrası 1000 km bile gitmemişken 6 ay dolduğu için garanti gitmesin hesabı en yakınımdaki bir başka yetkili servisle görüştüm, yağ değiştiririz garanti devam eder denildi. Geçen götürdüm yağ filtresi de değişecek diyorlar, yahu dedim milli servet 1000 km yürümemiş motor, kışın 1-2 haftada bir marş basılıp bir miktar çalıştırıldı sadece, ne filtre değişimi, yağ bile gereksiz de neyse haracınızı alın diye değiştiriyoruz dedim. Güya ikna oldular servis kağıdına da bakmadım, 2 lt yağ yazılıp fatura edilmiş. Denildiği gibi garanti süresi dolduğunda rutin bakımlar için yetkili servisle işim olmaz. Bunlar çok nahoş hareketler.
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    arkadaşlar merhaba. motorda iki tane canımı sıkan sorun var, aynılarını yaşayan var mı merak ediyorum.
    1. motor 15.000 km'de. 13.000 de bayağı titretmeye başladı. varyatörü açıp temizledim sorun çözüldü ama sürekli bu şekilde uğraşmak mı lazım?
    2. anahtarsız çanta kullanıyorum. kilitten aşırı rahatsız eden ses geliyor. ne yaptıysam çözemedim.

var mıdır bu sorunları yaşayan merak ettim...

bu arada dr.pulley baga taktım motora. gerçekten hızlanması arttı, son hızı deneme şansım olmadı. yakıtım da düştü ama yakıt işi aldığınız yere göre değişiyor.
    MR.BERK bunu beğendi.

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    Herkese selam. 3 hafta önce forza NSS330 aldım. ağırlıklı olarak şehirler arası kullanıyorum. geçen hafta Balıkesir - Ankara yaptım. yolculuk sonucunda 100km ile sabit gittiğimde 3,3lt, 110km ile 3,4lt ve 120km ile 3,5lt yakıt ortalamasını gördüm. Fakat geçen gün serviste bakımını yaptırdıktan sonra 100km hız ile yakıt ortalamam 4lt olduğunu fark ettim. Bakımda lastik, balatalar, yağ ve filtreler değişti. kullanan ve tecrübe eden arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bende katıldım bugün aranıza, Honda Tansoy Ankara'dan aldım.
    MR.BERK bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    2021 new Honda Forza 350 eSP+ first photos & details

https://www.youtube.com/watch?v=ZngTNQb178o&ab_channel=MotorcyclesDreams

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı ferhatugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. motorda iki tane canımı sıkan sorun var, aynılarını yaşayan var mı merak ediyorum.
    1. motor 15.000 km'de. 13.000 de bayağı titretmeye başladı. varyatörü açıp temizledim sorun çözüldü ama sürekli bu şekilde uğraşmak mı lazım?
    2. anahtarsız çanta kullanıyorum. kilitten aşırı rahatsız eden ses geliyor. ne yaptıysam çözemedim.

var mıdır bu sorunları yaşayan merak ettim...

bu arada dr.pulley baga taktım motora. gerçekten hızlanması arttı, son hızı deneme şansım olmadı. yakıtım da düştü ama yakıt işi aldığınız yere göre değişiyor.
    Forza 250 almadan önce araştırmalarımda titreme var diyorlardı, ben de duke 390 dan fazla titreyemez heralde diyordum kendi kendime. Halt etmişim 10bin deki motor 15-25 km/h bandında zangır zangır titriyor. Çözüm bulan var mıdır acaba ?
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forza 250 almadan önce araştırmalarımda titreme var diyorlardı, ben de duke 390 dan fazla titreyemez heralde diyordum kendi kendime. Halt etmişim 10bin deki motor 15-25 km/h bandında zangır zangır titriyor. Çözüm bulan var mıdır acaba ?
    Titreyen nedir, gidon mu,aynalar mi, motosikletin kendisi mi ? Ayaklarinizda hissediyor musunuz? Benim sol aynam sagdakine gore daha fazla sallaniyordu, bu kronik bir problem. Servis her iki aynayi da garantiden degistirdi, sallanma kalmadi hatta katlamasi bile cok zorlasmisti, zaten katlamiyordum

15-25km/sa hizinda o scooter normal sartlarda titremiyor, 2019 modelini 10500km kullandim, hic sikayetim de olmadi. 2018 modellerinin bazilarinda 50-60km/saat hizlarda elleri birakinca titriyormus gidon, facebook gruplarinda bundan sikayetci olanlar vardi. Genelde de balans ya da lastik degisimi sonrasinda bu sorunun giderildigi soyleniyordu. Yine forumda yazan amcalarin yalancisiyim.

Baska bir probleminizin olmasindan supheleniyorum, zangir zangir titreme bir keresinde eski scarabeo scooterimda oldu, onda da varyator bagalari parcalanmisti, kavrama yapamiyordu. Ama oyle boyle degildi o zangirdama, oyle ayna sallanmasi degil, kafa sallaniyordu.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreyen nedir, gidon mu,aynalar mi, motosikletin kendisi mi ? Ayaklarinizda hissediyor musunuz? Benim sol aynam sagdakine gore daha fazla sallaniyordu, bu kronik bir problem. Servis her iki aynayi da garantiden degistirdi, sallanma kalmadi hatta katlamasi bile cok zorlasmisti, zaten katlamiyordum

15-25km/sa hizinda o scooter normal sartlarda titremiyor, 2019 modelini 10500km kullandim, hic sikayetim de olmadi. 2018 modellerinin bazilarinda 50-60km/saat hizlarda elleri birakinca titriyormus gidon, facebook gruplarinda bundan sikayetci olanlar vardi. Genelde de balans ya da lastik degisimi sonrasinda bu sorunun giderildigi soyleniyordu. Yine forumda yazan amcalarin yalancisiyim.

Baska bir probleminizin olmasindan supheleniyorum, zangir zangir titreme bir keresinde eski scarabeo scooterimda oldu, onda da varyator bagalari parcalanmisti, kavrama yapamiyordu. Ama oyle boyle degildi o zangirdama, oyle ayna sallanmasi degil, kafa sallaniyordu.
    Hocam cevap için teşekkürler.Benim motor 2018 model. Titreme bildiğin düşük devir titremesi, sabahları motor soğukken daha çok oluyor, 12bin bakımı yaklaştı, serviste baktıracağım, benden önceki sahibine 8bin bakımında varyatör değişimi yaptırtmışlar nedenini anlamamıştım, inşallah ciddi birşey yoktur.

Motosikleti
    Forza 250
    Forzacıların bölümü de ölüymüş anlamış olduk ��

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Forzacıların bölümü de ölüymüş anlamış olduk ��
    Ayda 1 mesaj bile fena değil bence. Forumun büyük bir kısmı supersport motosiklet tipinde herhangi bir konuya yazılsa koşarak mesaj yazıyor

Kaldı ki Forza kullanıcılarının çoğu orta yaşlı insanlar gördüğüm kadarıyla. Onlar da Facebook kıraathanesindeki gruplarda takılıyor. Çoğunun derdi de "şu kadar yaktım, şu kadar km yaptım" goygoyundan öteye gitmiyor. Bir de aksesuarcilar var. Biri fotoğraf yolluyor arkasından 10 mesaj, nerede taktirdin kaça taktirdin. Araya da aksesuar takan/satan dükkan sahipleri giriyor telefon numarası veriyor.

Bu arada siz de mesaj yazmamissiniz, 12bin km yi geçtiniz mi bakım yaptırdınız mı?

Forza'yi satali 4 ay oldu, yenisini ancak Aralık ya da Ocak ayında alabileceğim.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Ayda 1 mesaj bile fena değil bence. Forumun büyük bir kısmı supersport motosiklet tipinde herhangi bir konuya yazılsa koşarak mesaj yazıyor

Kaldı ki Forza kullanıcılarının çoğu orta yaşlı insanlar gördüğüm kadarıyla. Onlar da Facebook kıraathanesindeki gruplarda takılıyor. Çoğunun derdi de "şu kadar yaktım, şu kadar km yaptım" goygoyundan öteye gitmiyor. Bir de aksesuarcilar var. Biri fotoğraf yolluyor arkasından 10 mesaj, nerede taktirdin kaça taktirdin. Araya da aksesuar takan/satan dükkan sahipleri giriyor telefon numarası veriyor.

Bu arada siz de mesaj yazmamissiniz, 12bin km yi geçtiniz mi bakım yaptırdınız mı?

Forza'yi satali 4 ay oldu, yenisini ancak Aralık ya da Ocak ayında alabileceğim.
    Haklısınız hocam galiba Forzacılar face te takılıyorlar. 11300km oldu daha var bakıma. 15-20km/h arası hızlarda titreşim aynen devam. Bakım sonrası tecrübelerimi paylaşacağım mutlaka

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Haklısınız hocam galiba Forzacılar face te takılıyorlar. 11300km oldu daha var bakıma. 15-20km/h arası hızlarda titreşim aynen devam. Bakım sonrası tecrübelerimi paylaşacağım mutlaka
    15-20km/h hizlarda genel olarak tum scooterlarda o titresim var diyebilirim. KM hesabindan cok aslinda devir bilgisi daha onemli bence. Rolanti kac devirde, kavrama kac devirde ?

Yanlis hatirlamiyorsam, rolanti 1500 rpm, kavrama 3000 rpm gibiydi saglikli bir Forza 250 icin.

Motosikleti
    Forza 250
    15-20km/h hizlarda genel olarak tum scooterlarda o titresim var diyebilirim. KM hesabindan cok aslinda devir bilgisi daha onemli bence. Rolanti kac devirde, kavrama kac devirde ?

Yanlis hatirlamiyorsam, rolanti 1500 rpm, kavrama 3000 rpm gibiydi saglikli bir Forza 250 icin.
    hocam skuter tecrübem azımsanmayacak kadar var. Toplam 60bin üzerinde. Bu sarsıntıya varacak boyutta, 2500-3000 rpm arasında. Varyatöele ilgili bir problem gibi durmuyor. Başka hiçbir devirde ve süratte sıkıntı yok. Yakıt pompasından şüpheleniyorum. Bakalım göreceğiz.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    hocam skuter tecrübem azımsanmayacak kadar var. Toplam 60bin üzerinde. Bu sarsıntıya varacak boyutta, 2500-3000 rpm arasında. Varyatöele ilgili bir problem gibi durmuyor. Başka hiçbir devirde ve süratte sıkıntı yok. Yakıt pompasından şüpheleniyorum. Bakalım göreceğiz.
    Anladım hocam, umarım sorunu bulursunuz, umarım masrafsız çözersiniz.
    MimTolga bunu beğendi.

AhmKse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FORZA 250

depo kapağı sorunu

arkadaşlar herkese merhabalar,

X max kazası sonrası uzun bir aradan sonra 2020 Forza almış bulunuyorum. herkese keyifli sürüşler dilerim. benim kafama takılan bir şey var. kronik sorunlar için de olduğunu öğrendiğim depo kapağına çözüm üretebilen oldu mu? ne kadar depo tuşuna bassam da kapak kalkmıyor. takılıyor. her benzinlikte bununla uğraşmaktan biraz gına geldi. yaklaşık 1 aydır bu böyle. nasıl çözebiliriz.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AhmKse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhabalar,

X max kazası sonrası uzun bir aradan sonra 2020 Forza almış bulunuyorum. herkese keyifli sürüşler dilerim. benim kafama takılan bir şey var. kronik sorunlar için de olduğunu öğrendiğim depo kapağına çözüm üretebilen oldu mu? ne kadar depo tuşuna bassam da kapak kalkmıyor. takılıyor. her benzinlikte bununla uğraşmaktan biraz gına geldi. yaklaşık 1 aydır bu böyle. nasıl çözebiliriz.
    Hocam 2020 ise, garantisi zaten devam ediyordur, servise neden goturmuyorsunuz? Yanlis bilmiyorsam Forza'nin benzin dugmesi/kapagi mekanik olarak calisiyor, elektronik degil sonucta. Ben depo kapagi degil de, sele alti dugmesiyle sorun yasamistim bir kez. Basit bir sorun olabilir.

Facebook forumlarinda aramayi deneyin, belki yasayan vardir ayni sorunu.

Hayirli olsun bu arada, iyi bir secim Xmax ile olan tecrubelerinizle karsilastirabilir misiniz kisaca?

AhmKse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Hocam 2020 ise, garantisi zaten devam ediyordur, servise neden goturmuyorsunuz? Yanlis bilmiyorsam Forza'nin benzin dugmesi/kapagi mekanik olarak calisiyor, elektronik degil sonucta. Ben depo kapagi degil de, sele alti dugmesiyle sorun yasamistim bir kez. Basit bir sorun olabilir.

Facebook forumlarinda aramayi deneyin, belki yasayan vardir ayni sorunu.

Hayirli olsun bu arada, iyi bir secim Xmax ile olan tecrubelerinizle karsilastirabilir misiniz kisaca?
    garantisi var ama honda servislerden şikayetçi bir sürü yorum okudum. biraz kötümserim servis konusunda. çözemezlerse nasıl halledebilirim araştırması içindeyim. bugün yarın 8.000 km bakımı gelecek. bakım da bu durumu bildireceğim. bakalım ne çıkacak sonuç.

kaza yaptığım x max 2016 model orta kasa olandı. yeni kasa x max ile de yaklaşık 2.000 km bir tecrübem oldu. ağırlık dengesi bir tık x max'in daha iyi gibi geldi bana. konfor ve sürüş keyfi tartışılmaz Forza bence. 2021 de 750'lik geliyomuş sanırım. niyetim şimdi ona bakalım. hayırlısı
    PhotographyAhmKse

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yine yeniden Forza 250;

Baktim fiyatlar iyice ucuyor yine Forza 250 aldim. 2020 model, 3000km. Ehliyet cezam oldugu icin Subat ayina kadar garajda duracak maalesef

Plaka CYR oldugu icin ismi de CeYaR

MimTolga bunu beğendi.

nickkel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Merhabalar, İstanbul Şişlideyim. Forza 250 ile aranıza katıldım. Forumda yeniyim, umarım doğru yere yazıyorumdur. Kazasız sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler