Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314

Honda Forza Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneydoğu' nun da boyanma zamanı gelmiş görünüyor.
    Seneye 2 gezi plani olusturuyorum, henuz taslak.

- Nisan sonunda (ramazan bayrami) muhtemelen Guneydogu Anadolu,
    - Haziran sonunda (kurban bayrami) muhtemelen Yunanistan/Balkanlar,
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gürcan Bey,
    Gerçekten bravo motorun hakkını vermişsiniz.
    2020 model Forza 250 kullanıcısıyım motoru 6km'de aldım sanırım şu anda 10.000km biraz üzerinde. Bazı arkadaşların yazdıkları çantadan ses gelme sorunu bendede var Konşuk'da bakım yaptırırken söyledim ama çok dikkate almadılar. Öte yandan özellikle motor belirli bir süre ısınana kadar kalkışta titreme oluyor. Bu motorlarda kronik olarak karburatör hava filtresinin çabuk tıkandığı bilgisini bir arkadaşım paylaşmıştı. Bakım esnasında basınçlı hava tutarak temizletmeyi planlıyorum. Birde biliyorsunuzdur ancak hatırlatmakta fayda görüyorum. Yakıt kalitesi gerçekten etkiliyor ben mecbur kalıp bir iki defa Shell dışında orta segment farklı akaryakıt istasyonlarından yakıt aldım gerçekten negatif olarak farkı hissettim. Bundan dolayı 3 seferde bir defa yüksek oktanlı yakıt alıyorum. Herkese keyifli sürüşler dilerim.
    GoGi bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı atillaforza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürcan Bey,
    Gerçekten bravo motorun hakkını vermişsiniz.
    2020 model Forza 250 kullanıcısıyım motoru 6km'de aldım sanırım şu anda 10.000km biraz üzerinde. Bazı arkadaşların yazdıkları çantadan ses gelme sorunu bendede var Konşuk'da bakım yaptırırken söyledim ama çok dikkate almadılar. Öte yandan özellikle motor belirli bir süre ısınana kadar kalkışta titreme oluyor. Bu motorlarda kronik olarak karburatör hava filtresinin çabuk tıkandığı bilgisini bir arkadaşım paylaşmıştı. Bakım esnasında basınçlı hava tutarak temizletmeyi planlıyorum. Birde biliyorsunuzdur ancak hatırlatmakta fayda görüyorum. Yakıt kalitesi gerçekten etkiliyor ben mecbur kalıp bir iki defa Shell dışında orta segment farklı akaryakıt istasyonlarından yakıt aldım gerçekten negatif olarak farkı hissettim. Bundan dolayı 3 seferde bir defa yüksek oktanlı yakıt alıyorum. Herkese keyifli sürüşler dilerim.
    Tesekkurler, hayirli olsun Forza'niz.

- Cantadan ses gelme sorununu canta ile canta tablasi arasina bir seyler (kaucuk, lastik, vs.) koyarak cozebilirsiniz.
    - Bu motosikletlerde karburator yok ancak dediginizi anladim, her 4000km'de bir yenilenmesi gerekiyor gerekiyor hava filtresinin, eger servis degil de kendiniz yapacaksaniz her 2000km'de bir temizleyebilirsiniz. Hava filtresini sokup temizlemek oldukca kolay is, sadece dis kaptirmayin yeterli.
    - Yakit konusunda ben cok sorun yasamadim ancak zaten uzun yolda genelde Shell, BP, Opet, Petrol Ofisi disinda girmiyorum. Yakittan degil de istasyon temizligi ve konforu sebebiyle.

Keyifli surusler.
    espresso, GoGi ve atillaforza bunu beğendiler.

Gürcan Üstad,
    Nazik ve değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Hepsini uyguluyor olacağım. Herkese keyifli sürüşler dilerim. Tekerinize taş değmesin.
    Saygılarımla,,,
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    http://https://www.youtube.com/watch...kH1STCaY&t=12s

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

http://https://www.youtube.com/watch...kH1STCaY&t=12s

SELAMLAR
    Forza 250 kullanıcısıyım
    Şehir içinde oldukça yeterli olan 250 cc motor uzun yolda maalesef zorlanıyor
    250 cc üzeri motorları vergi dolayısıyla almak zor.
    Bu durumda CC yükseltme kaçınılmaz oluyor
    Pek çok 250 cc motorda CC yükseltme kiti var ve yükseltme işlemi yapılıyor. 250 den 300 ya da 350 cc ye yükseltme gibi. Peki aynı işlem Forza içinde yapılabilir mi?
    Ben motorumu 300 cc ye yükseltmek istiyorum. Çok fark olmaz diye düşünmeyin. 50 cc lik fark motorun 110-120 kmlerde rahatlatacak ve yorulmamasını sağlayacak. Bu konuda bilgisi olan var mı?

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Dostum o tip işlemler genelde çin motorlarına yapılıyor. Yani enjeksiyonlu, su soğutmalı, oldukça mühendislik barındıran bir motora bunu yapmak bence gereksiz. Vergisi yüzünden büyük motor almayıp honda forzanın motorunu indirip komple işlemden geçirmek de çok ekonomik olmaz sanki. Bunun yerine satıp uzun yola gider başka bir motor almak daha akıllıca olabilir. İlaveten, forza kullandım, sonuçta pcx le bile bir şekilde yola gidilebiliyorken (350 km gittim) forza ile neden gidilmesin.
    Ha dersenki ben merak ediyorum, denemek isterim; enjeksiyon sistemi, egsoz, hava filtresi ve haznesi değişmeden sadece piston, silindir ve üst kapak, değişerek verim alınabilir mi, sanmıyorum. Hatta sanırım krank, piston kolu vs de değiştiriyorlar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı zxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAMLAR
    Forza 250 kullanıcısıyım
    Şehir içinde oldukça yeterli olan 250 cc motor uzun yolda maalesef zorlanıyor
    250 cc üzeri motorları vergi dolayısıyla almak zor.
    Bu durumda CC yükseltme kaçınılmaz oluyor
    Pek çok 250 cc motorda CC yükseltme kiti var ve yükseltme işlemi yapılıyor. 250 den 300 ya da 350 cc ye yükseltme gibi. Peki aynı işlem Forza içinde yapılabilir mi?
    Ben motorumu 300 cc ye yükseltmek istiyorum. Çok fark olmaz diye düşünmeyin. 50 cc lik fark motorun 110-120 kmlerde rahatlatacak ve yorulmamasını sağlayacak. Bu konuda bilgisi olan var mı?
    Forza ile binlerce km yol gezenler var forumda.

Ama 250cc çok yetersiz. Yani öyle bir sınır ki yeterliymiş gibi geliyor sonra yetmiyor. Avrupa'da satılan forza'lar 350cc olarak satılıyor, keşke bizde de öyle satılabilse, o zaman herşeye yeterli olurdu.

Forza'lar bir ara 300cc olarak geldiler ama ÖTV oranları yüzünden aşırı pahalı olup çok satılamadı sonradan Honda 250cc olanını getirdi. 2016 yılında xmax alırken Forzalara da bakmıştım, 300cc oldukları için fiyat farkı çok yüksekti.

ADV 350 modeli türkiyeye gelirse güzel alternatif olabilir. Umarım honda onu da vergi mevzuları yüzünden 250cc olarak getirmez.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forza ile binlerce km yol gezenler var forumda.

Ama 250cc çok yetersiz. Yani öyle bir sınır ki yeterliymiş gibi geliyor sonra yetmiyor. Avrupa'da satılan forza'lar 350cc olarak satılıyor, keşke bizde de öyle satılabilse, o zaman herşeye yeterli olurdu.

Forza'lar bir ara 300cc olarak geldiler ama ÖTV oranları yüzünden aşırı pahalı olup çok satılamadı sonradan Honda 250cc olanını getirdi. 2016 yılında xmax alırken Forzalara da bakmıştım, 300cc oldukları için fiyat farkı çok yüksekti.

ADV 350 modeli türkiyeye gelirse güzel alternatif olabilir. Umarım honda onu da vergi mevzuları yüzünden 250cc olarak getirmez.
    Dediğin gibi çok kritik bir seviye 250 cc uzun yolda
    300 350 olsa tatından yenmez valla
    Forza için bir süre daha beklemeye devam edeceğim bakalım. Birileri umarım bu işe bir el atar
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Arkadaşlar merhaba 2020 model forza kullanıcısıyım dün jant temizlği yaptım asperox mavi güçle. bugun yola cıktıgımda arka frenin tutmadığını fark ettim. sorun nedir sizce ? Antalyada tavsiye edeceginiz usta var mıdır ?

Motosikleti
    Honda Forza 250, 2023

aranıza hoş geldim

Merhaba Arkadaşlar,
    Bugün teslim aldığım kuzuyla aranızdayım. Nardo gri forza 250.
    Selamlar sevgiler hepinize.
    İstanbul Pendik'teyim.
    espresso ve erensel bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı hussain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba 2020 model forza kullanıcısıyım dün jant temizlği yaptım asperox mavi güçle. bugun yola cıktıgımda arka frenin tutmadığını fark ettim. sorun nedir sizce ? Antalyada tavsiye edeceginiz usta var mıdır ?
    Fren balatalarına asperox geldiyse ondan tutmayabilir. Arka fren diski ve balataları balata spreyi ile temizlemek belki düzeltir, çok kötü durumdaysa arka fren balatalarını değiştirin fren önemli.

Motosikleti
    Honda Forza 250, 2023

Anahtarsız çalıştırma problemi

Hasanpaşa Mototal mağazasının önünde ne zaman park etsem bir daha çalıştıramıyorum. İlkinde fark etmedim, ikincisinde iterek drd hondaya götürdüm orada çalıştı. Meğerse Mototal in oralarda bir sinyal kesici varmış,kimse yerini bilmiyor ancak benim motorun elektronik anahtarı ve kontağı bloke ediyor. 3. Kez gittiğimde de aynı şey oldu, yine iterek uzaklaştım ve çalıştırabildim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250 - Honda CB250 R
    Beyler bende 2022 Model Forza var 250lik fakat bazen özellikle havalar soğukken 3000 bin devire çıkarken ilk çalıştırmadan sonra titremeye başlıyor. Bu zaman zaman yapıyor mesela dün istanbulda hava biraz soğuktu bugün ise tamamen iyi bir hava var dün yaparken bugün yapmadı. Birde rolanti biraz yüksek geliyor gaza dokunduğumda ileri doğru atıyor titreyerek. Acaba sizdede aynısı varmı ? Bizim motorda mı bir sıkıntı var kontrol ettirmelimiyim ki 6000 km bakımını da yeni yaptırdık.

Merhabalar

Bugün mat mavi 2023 honda ile aranıza katıldım.

Etkin ve hızlı iletişim için whatsapp grubu varsa davet alabilir miyim?

Herkese iyi forumlar iyi sürüşler dilerim
    espresso ve samet10 bunu beğendiler.

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Herkese selamlar. Bu motorun depo kapağını nasıl açıyorsunuz arkadaşlar? IKEA'dan kulp alıp takmayı planlıyorum artık.

yasincig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Forza 250 Forza 300 Suzuki DL 650 Forza 250
    Merhaba İzmir de Forza 250 spy 5000 alarm bağlatabileceğim önerebileceğiniz motosiklet elektrikçisi varmı.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Güzelbahçe'de Motobis adında bir dükkan vardı. Sahibi Murat isminde bir kişi. Hala o kişi hizmet vermeye devam ediyorsa motosiklet elektriği konusunda iyiydi.
    Instagram adresi "motobismodifshop"
    espresso bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Sonradan aklıma geldi. Karşıyaka Atakent'te Mert Oto Kilit Anahtar var. Mert işinde iyidir. Bir arayıp alarm bağlayıp bağlamadığını sor istersen. Kendisi de motosiklet sürücüsü.

Mert Oto Anahtar Ve Çilingir Hizmetleri

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler