Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Honda Forza Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yeniden scarabeo alma sevdasından nedense vazgeçtim, bi ara 2011-2012 xciting 250 ye aklım kaydı sonra ne olduysa oldu (anahtarsız açılan topcase de ciddi etkili oldu, bence harika bir özellik) bir forza 250 aldım. Sonumuz hayrola. Tek problem şu ki kill switche alışık olmadığım için genelde hep motoru, kontak düğmesini kapak açma moduna getirerek stop ediyorum. Çok sorun olmaz herhalde :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı KaptanGarga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeniden scarabeo alma sevdasından nedense vazgeçtim, bi ara 2011-2012 xciting 250 ye aklım kaydı sonra ne olduysa oldu (anahtarsız açılan topcase de ciddi etkili oldu, bence harika bir özellik) bir forza 250 aldım. Sonumuz hayrola. Tek problem şu ki kill switche alışık olmadığım için genelde hep motoru, kontak düğmesini kapak açma moduna getirerek stop ediyorum. Çok sorun olmaz herhalde :D
    Hayirli olsun, bende ikisi de var, hem Scarabeo hem Forza 250

Bu arada, Forza250 ile ilk uzun yolumu yaptim, toplamda 1200km, ruzgar disinda problem yasamadim. 61cm tur cami satan varsa almayi dusunuyorum. Orjinali cok pahali, GP kompozit bakarim 2. el bulamazsam.
    KaptanGarga bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    scarabeo daha seri hızlanıyordu sanki yoksa bana mı öyle geliyor.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    scarabeo daha seri hızlanıyordu sanki yoksa bana mı öyle geliyor.
    Bakima, kullandiginiz varyatore, bagalara gore degisebilir. Eskiden Scarabeo'mda JCosta vardi, kalkista oldukca seri idi ornegin. Forza'nin hizlanmasi cok kotu degil, 120km/saatten sonra biraz nazlaniyor gibi geldi bana.

Bu arada, 2 aydir Scarabeo'yu kullanmiyordum, onceki gun 200m kullandim, daha dogrusu kullanamadim :D Unutmusum davranislarini, durusunu filan.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakima, kullandiginiz varyatore, bagalara gore degisebilir. Eskiden Scarabeo'mda JCosta vardi, kalkista oldukca seri idi ornegin. Forza'nin hizlanmasi cok kotu degil, 120km/saatten sonra biraz nazlaniyor gibi geldi bana.

Bu arada, 2 aydir Scarabeo'yu kullanmiyordum, onceki gun 200m kullandim, daha dogrusu kullanamadim :D Unutmusum davranislarini, durusunu filan.
    Ben 2. el aldım 5000 km'de, biraz apaçi işi tankpadler stickerlar filan yapıştırmış ilk sahibi, 1000 de benim satın aldığım kişi olan 2. sahibine satmış. Diğer yönden görüntü, kozmetik başkaca bir sorunu yok, ilk alınca d100 den gittim 50-60 km, dediğiniz gibi 120'ye kadar iyi sonra nazlanıyor, galiba bi ara 140 görebildim acaba rodaj mı iyi yapılmadı diye işkillendim bir an ama sonra bakınca youtube'da filan hepsinde hızlanma böyle gibi galiba.

O saçma stickerları da bir ara sökmeye çalışacağım artık boyayı zedelemeden.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben 2. el aldım 5000 km'de, biraz apaçi işi tankpadler stickerlar filan yapıştırmış ilk sahibi, 1000 de benim satın aldığım kişi olan 2. sahibine satmış. Diğer yönden görüntü, kozmetik başkaca bir sorunu yok, ilk alınca d100 den gittim 50-60 km, dediğiniz gibi 120'ye kadar iyi sonra nazlanıyor, galiba bi ara 140 görebildim acaba rodaj mı iyi yapılmadı diye işkillendim bir an ama sonra bakınca youtube'da filan hepsinde hızlanma böyle gibi galiba.

O saçma stickerları da bir ara sökmeye çalışacağım artık boyayı zedelemeden.
    Acikcasi 140km/saat sonrasinda bir sey beklemeyin. Benim GPS ile olcumum 148km/saat, Istanbul-Izmir yonunde otoyolda, arkamdan hafif ruzgar ile sanirim. O da yokus asagi diyebiliriz

Forza'nin en tatli surusu 90-100km/saat arasi bence. Hele yolda ruzgar varsa 140 sonrasi zorlu
    KaptanGarga bunu beğendi.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Bugün Honda Forza ( metalik mavi ) siparişi verdik bakalım, hayırlısı olsun.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı MR.BERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Honda Forza ( metalik mavi ) siparişi verdik bakalım, hayırlısı olsun.
    Hayirli olsun güzel tercih,kazasiz kullanin..
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun güzel tercih,kazasiz kullanin..
    Tam 6 aylık araştırma ve inceleme sonucunda verdiğim bir karar, yılbaşını da geçirmek istemedim zam gelme çekincesi sebebiyle.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tam 6 aylık araştırma ve inceleme sonucunda verdiğim bir karar, yılbaşını da geçirmek istemedim zam gelme çekincesi sebebiyle.
    Yerinde bir karar, Turkiye sartlarina gore her motosiklet gibi pahali olsa da guzel secim. 6 aydir kullaniyorum cok memnunum ben de. Hayirli olsun
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Teşekkür ederim üstadım, bu arada telefon tutucu mekanizması olarak ne kullanıyorsunuz, çok aradım taradım ama direk 2019 model uyumlu bir aparat bulamadım.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Teşekkür ederim üstadım, bu arada telefon tutucu mekanizması olarak ne kullanıyorsunuz, çok aradım taradım ama direk 2019 model uyumlu bir aparat bulamadım.
    2-3 secenek var.
    1) Benim kullandigim gibi gidon cantasi kullanabilirsiniz, uzerinde velcro bantla yapisan/cikan bir tutucu ile geliyor, guzel mi degil, kullanisli mi ? canta iyi de, telefona bakmak icin egilmek gerekiyor.
    https://urun.n11.com/aksesuar/forte-...E&gclsrc=aw.ds

2) Gidon ortasindaki logonun oldugu kapak sokuluyor, vida cikiyor ortaya, oraya telefon tutucu takilabiliyor.

3) https://urun.n11.com/modifiye-urunle...ati-P335653015
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Cevap için teşekkür ederim, sanırım üçüncü seçenek daha çık ve kullanışlı olacak gibi, umarım boru kısmına tutturma ve kılıf aparatı ile birlikte geliyordur.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Cevap için teşekkür ederim, sanırım üçüncü seçenek daha çık ve kullanışlı olacak gibi, umarım boru kısmına tutturma ve kılıf aparatı ile birlikte geliyordur.
    Hocam aparat ayri telefon kilifi ayri. Her ikisini de alacaksin el mecbur
    MR.BERK bunu beğendi.

Telefon tutucu olarak şu ürünü öneririm.

https://www.aliexpress.com/item/4000...chweb201603_55

Motorun göstergesi üzerindeki siyah alana gayet güçlü ve sağlam bir şekilde oturuyor.

Sanki Honda Forza için özel olarak üretilmiş gibi.

Not: Benim aldığım satıcıda bu ürün kalmamış, yukarıdaki linki örnek olarak verdim. Aynı ürünü varsa daha uygun fiyata veya başka satıcıdan da temin edebilirsiniz.
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon tutucu olarak şu ürünü öneririm.

https://www.aliexpress.com/item/4000...chweb201603_55

Motorun göstergesi üzerindeki siyah alana gayet güçlü ve sağlam bir şekilde oturuyor.

Sanki Honda Forza için özel olarak üretilmiş gibi.

Not: Benim aldığım satıcıda bu ürün kalmamış, yukarıdaki linki örnek olarak verdim. Aynı ürünü varsa daha uygun fiyata veya başka satıcıdan da temin edebilirsiniz.
    Gostergenin uzerindeki golgelik gibi olan kisim mi ? Oyleyse tam benlik, ben de tam oraya vantuz ile baglanan bir sey dusunuyordum. Olmazsa bar (https://urun.n11.com/modifiye-urunle...ati-P335653015) dusunuyorum.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gostergenin uzerindeki golgelik gibi olan kisim mi ? Oyleyse tam benlik, ben de tam oraya vantuz ile baglanan bir sey dusunuyordum. Olmazsa bar (https://urun.n11.com/modifiye-urunle...ati-P335653015) dusunuyorum.
    Evet o kısım.

Tavsiye ederim.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Bugün sele kilitlenmemekta ısrar etti, içinde ne varsa boşalttım yine kilitlenmedi, yarın servise götüreceğim bakalım.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bugün sele kilitlenmemekta ısrar etti, içinde ne varsa boşalttım yine kilitlenmedi, yarın servise götüreceğim bakalım.

Bildigim kadariyla bir cok kisi bu sorundan sikayetci. Ben de 1 kez yasadim. Anladigim kadariyla selenin kilitlenmesini saglayan, sele altindaki metal parca kisa kaliyor ve kilidin agzina her zaman denk gelemiyor. Duydugum kadariyla da ervisler o parcanin uzununu kullaniyor veya civatalarin altina pul koyarak parcayi uzatiyor.
    MR.BERK ve buraklee bunu beğendiler.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Umarım yarın çözerler, özel eşyalarımı aldım sele açık brandayla bu gece aklım dışarda olacak.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler