Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Honda Forza Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Merhaba arkadaşlar. Honda yine sorunsuz rahat bir scooter çıkarmış belli. Motor denge ve gidiş olarak çoğu 250 300 ccye göre tatmin edici. Tur camı hatta kelebek camı takılınca daha da konforlu ve rüzgarsız gidiyorsunuz. Frenler absli model için yazıyorum mükemmel diyebilirim. Yakıt uzun yolda artçılı ortalama yakıtı 100 km de 4lt altına düşüremedim. Biraz seri kullanınca. Şehiriçi tek başıma (85kg) 3.6lt gibi oluyor sakin kullanımda. Tabi her sürücüye göre değerler değişebilir. Mesela bana göre yol boşsa sakin kullanıyorum desem yine en az 90 km hızlarda oluyorum. Yine de esas değerler 6~8 bin km sonrası oluşmaya başlar. Henüz 3000 km civarındaki tecrübeler bunlar.

2 kişi amortisörü 4 e alın hatta çok ağırsanız 5 daha iyi oluyor. Ancak tekseniz düz yolda konfor düşer ve yol dalgalanmalarını hissedersiniz. Kesinlikle 3 veya 2 sıkıntılı. Ben her zaman tek de olsam 4 te kullanıyorum.

Kavrama ve kalkış gayet pürüssüz ve kararlı. Burgman 200 de bile 6~7 binden sonra kavrama titreşimi oluyordu forza için yine de biraz beklemek lazım.

Trafikte çok düşük hızlarda sabit gazda rahat gidiliyor motorun alçak va ağırlığın aşağıda kalması olması nedeniyle.

Bagajda aydınlatma olsaydı iyiydi ama standart 2 kapalı kask ve ıvır zıvır eşya alabiliyor.

Ben orijinal honda topcase ve sırt dayama taktırmıştım. Eşim gayet memnun.

Herkese keyifli kazasız belasız sürüşler ve motorunu yeni alan arkadaşlara da hayırlı uğurlu olması dileğiyle
    cagiran bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    bağaj aydınlatması için şunu aldım http://www.hepsiburada.com/dreamcar-...-p-OTEV3500601 şimdiye kadar pek gerek olmadı .malzeme kalitesi düşük aydınlatması yeterli ve ucuz. .ok ihtiyaç duyuyorsanız deliksiz güzel yeterli bir çözüm olur. arka çantanız varsa onada takabilirsiniz.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Selam!

2015 pcx 125 kullanıcısıyım. 6bin kilometredir kullanmaktayım. Bu yılın sonlarına doğru scooter ı satmayı düşünüyorum ve daha büyük bir scootera (maxi scooter) ya da Yamaha mt25, Kawasaki sl250 gibi 250 cc motosikletlere geçmek arasında kararsızım. Tarzlar birbirinden tamamen farklı ama kararsızım. 2 Kişi şehir içi gezdiğimiz çok oluyor. Pcx şehir içinde tatmin etse de çevreyolunda tam bir yelkenliye dönüşüyor. Naked ve SS makineler bi yana maxi scootera daha yakın gibiyim. Daha çok 2 motor arasında kaldım... Honda forza ve Yamaha Xmax 250. Yamahanın şekli daha iyi ve jant boyutları hoşuma gidiyor (arka 14 ön 15) ayrıca ikinci eli de iyi. Ama ciddi bir konfor sorunu var ve servis konusuna herkes değinmiş ben de kararsız kaldım :( . Forza daha tombul bir alet gibi ama kaliteli gözüküyor ve daha konforlu olduğu söyleniyor. Bi üst vergi diliminde ve 6 bg daha güçlü fakat Forzanın son hızı nedense 250Lik Xmaxten daha düşük kalıyor? ben bunda dijital göstergelerinin bi oyunu olduğunu düşünüyorum daha çok. Ama bu Xmax in gidiyor olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yamahanın 10 yıldır aynı motor bloğunu kullanması da bir eksi. Ysni Xmax alırken hala ilk çıkan motordaki o su soğutmalı blok var elimde. Kısacası bu ikisi arasında sıkışıp kaldım. Daha iyi bir alternatif de yok gibi. Forzaya daha yakınım. Aradaki fiyat farkını verip forza alasım var... Siz bu konuda neler söylersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Ayrıca Forza'da kafama takılan jant boyutu oldu: arka 13 ön 14... pcx de bile ön arka 14 inç kombinasyonu varken beni bir miktar düşündürdü.

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Merhaba,

Ben de yaklaşık 2 hafta önce Honda Forza aldım. Az önce bu konudaki mesajları okudum. Ben de her gün Beylikdüzü - Levent arasını TEM'den üzerinden giden biriyim. 34 plaka gri Forza benim yani.
    Gayet memnunum, benim gibi devamlı TEM kullanan biri için güçlü ve ağır ideal bir skooter.
    Bir sorum olacak, Forza'da benzin ışığı yanmıyor değil mi? Yani ibre kırmızıya inince benzinciye gireceğiz.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Yanmıyor, kırmızıya iniyor hatta kırmızının altına da iniyor, kırmızıya indimi şehir içi kullanıma bağlı 30 ila 45 km kadar gidebilirsin.

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Sis farı takılı ve LED stop takılı Forzalar görüyorum. Ben de düşünüyorum, ama servis garanti konusunda problem çıkarır mı acaba? Forumun 2. sayfasında Burak diye bir arkadaşın ismi geçmiş, onu da arayıp sordum. 300 TL dedi ama servislerin kimisi problem çıkarıyor, kimisi çıkarmıyor dedi. Bu konuda tecrübesi olan var mı?
    Aydin1966 bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende maxi scooterr geçmeyi planlıyorum da İron max le Forza ya bakıyorum. Forza her yönden daha iyi görünüyor ama ikinci eli sorunlu gibi. Şehir ici kullanımda xmax daha rahattır diye tahmin ediyorum da siz ne dersiniz bu konuda ?

Motosikleti
    Son ölçümlerle sakin kullanımda 3.3 ~ 3.2 lt ortalama yakıt verisine ulaştım. 46 TL benzin ile 275 km yol gittim diyebiliriz. 6000 km bakımı sonrası bu veriler daha sert kullanımda da geçerli olacak gibime geliyor. Rahatlık ve konfor bakımından Forza ile X Max kıyaslandığında Forza bariz öndedir.

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Oncelikle merhabalar,

forumda yeniyim. yanlisim varsa af ola. Ozellikle belirteyim turkce klavyem yok.

2014 FORZA 300 kullanicisiyim. 2. el almistim. uzerinde bir cok gorsel modifiye var. Velhasil aldiktan sonra lastiklerini degistirdim ve kisa bir sure sonra kaza yaptim. motor saga yatarak suruklendi. Kasada sikintilar olustu yaptirdim. Yururunde bir sikinti yoktu. Kazadan sonra motoru kullanirken sanki direksiyon bostaymis gibi hissediyorum yani cok kolay hareket ediyor. Cukurlardan gecerken sanki on taraf asiri sallaniyor gibi hissediyorum.
    Psikolojik midir ?
    yoksa sorun olabilir mi ?
    Sorun olma ihtimali varsa nerede olabilir ? detayli yazarsaniz sevinirim. ingilizce konusulmayan bir ulkede yasiyorum.

Kazadan sonra on taraftaki camurluk ve amortisorun uzerinde asinma vardi. Yikkattiktan sonra amortisorun uzerindeki boya kalkmisti. hala da oyle.

Simdiden tesekkurler

Motosikleti
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Çukurlardan veya sert tümseklerden geçerken gidondan tıkırtı lık lık diye sesler geliyorsa gidon rulmanı gevşemiş olabilir. Ses gelmiyor ama gidon sağa sola boştaymış gibi dönüyorsa yine gidon rulmanında gevşeme vardır. Servise baktırın.

Kazasız keyifli sürüşler..

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Alıntı ersinisdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Çukurlardan veya sert tümseklerden geçerken gidondan tıkırtı lık lık diye sesler geliyorsa gidon rulmanı gevşemiş olabilir. Ses gelmiyor ama gidon sağa sola boştaymış gibi dönüyorsa yine gidon rulmanında gevşeme vardır. Servise baktırın.

Kazasız keyifli sürüşler..
    parcalarin kodunu nerden bulabilirim ? veya parca numarasi gibi birsey. boylece burada parcayi gosterip siktirabilir veya degistirtebilirim

simdiden tesekkurler

edit su parca midir acaba, https://bikerzbits.co.th/22123-kvz-640.html

veya

https://bikerzbits.co.th/catalogsear...q=forza+roller

Motosikleti
    Büyük ihtimalle bu parçalardan biri ama istanbulda ikamet ediyorsan Honda Esengül e gidip Ahmet usta ile görüşebilirsin hemen halleder. İstanbul dışındaysan en yakın honda servisine uğra derim..

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    mesajimda belirttigim uzere yurdisinda ingilizce konusulmayan bir ulkede yasiyorum.

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Alıntı Barshad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parcalarin kodunu nerden bulabilirim ? veya parca numarasi gibi birsey. boylece burada parcayi gosterip siktirabilir veya degistirtebilirim

simdiden tesekkurler

edit su parca midir acaba, https://bikerzbits.co.th/22123-kvz-640.html

veya

https://bikerzbits.co.th/catalogsear...q=forza+roller
    Honda Forza'nın parça kataloğu internette var. Şu linkten indirebilirsin.
    http://www.motorcycle.in.th/filemgmt/index.php?id=247

Şu adresten de bütün parçaları temin edebilirsin.
    http://japan.webike.net/

Bu arada forum ölü gibi. Genelde facebook klubü daha aktif.

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Alıntı gurcano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Forza'nın parça kataloğu internette var. Şu linkten indirebilirsin.
    http://www.motorcycle.in.th/filemgmt/index.php?id=247

Şu adresten de bütün parçaları temin edebilirsin.
    http://japan.webike.net/

Bu arada forum ölü gibi. Genelde facebook klubü daha aktif.
    facebook kullanmiyorum. bu arada taylandda yasamiyor iseniz gerceekten tebrik ederim.

bu arada km gostergesindeki mavi isik artik aynmiyor. servise goturdum yapamayiz o led hepsinin degismesi gerekiyor dedi. uzuldum dogrusu

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Facebook grubunun idarecileri sanırım marsa roket gönderdikleri için 4 günde bir üyelik talebini işleme sokamadılar.. neyse;
    malum sitedeki ilanlarda 2016 yılı motorlarından oldukça düşük km’li olanlar var; inanayım mı bilemedim, Üstüne üstlük, 23.000 tl’ye sıfırı varken kullanılmış motora 24.000 isteyen mi ararsın, durduğu yerde düşürüp sürüklenmiş motor mu ararsın, plakasız motor bile var; ne ararsam var.
    Arkadaşlar var mı aramızda motorunu satmayı düşünen? İlgiliyim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Forzacılar..
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook grubunun idarecileri sanırım marsa roket gönderdikleri için 4 günde bir üyelik talebini işleme sokamadılar.. neyse;
    malum sitedeki ilanlarda 2016 yılı motorlarından oldukça düşük km’li olanlar var; inanayım mı bilemedim, Üstüne üstlük, 23.000 tl’ye sıfırı varken kullanılmış motora 24.000 isteyen mi ararsın, durduğu yerde düşürüp sürüklenmiş motor mu ararsın, plakasız motor bile var; ne ararsam var.
    Arkadaşlar var mı aramızda motorunu satmayı düşünen? İlgiliyim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Forzacılar..
    merhaba forzanın sıfır satış fiyatı şu an 24600 tl, %20 lik ek vergiden dolayı yeni yıla bir zamla daha gireceği kesin gibi. ancak benim tahminim dövizin yükselişi,ek verginin etkisi ve yamaha xmax 300 ün 28500 tl lik fiyatı göz önüne alınınca en azından yaklaşık 1000-1500 tl daha zamlanacaktır. fuara kadar bu fiyatın korunabileceğini sanmıyorum. dolayısı ile sıfır almak isteyenler hiç beklemesin derim. çünkü arka çanta ve tur camı vs gibi aksesuarlarda zamdan nasipleniyor, onlarında fiyatları artıyor. ayrıca motorun kasasının yenilenmesi vs gibi bir durumda görünürde yok, zaten oldukça başarılı ve konforlu bir scooter. geçenlerde bende acil nakit ihtiyacından satmak istedim, malum siteye ilanımı koydum. acil bir durumum kalmadı bir şekilde hallettim, ama halen ilanım yayında. ancak genel olarak gördüğüm ikinci el piyasası motorun değerinin ve kısa vadede ulaşabileceği potansiyel sıfır fiyatının bir hayli altında. çünkü 3-4 ay önce sıfırı 19600 tl olan motor şu an 24600 oldu ve fiyatın burada kalamaycağı gözüküyor.

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    1 aralık 2017 tarihi itibari ile 500 tl daha zamlanarak 25100 tl fiyata ulaştı.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Merhaba arkadaşlar istanbulda anadolu yakasında çıkma grenaj parçası nerden bulabilirim bilen var mı

Motosikleti
    Honda NSS 300 Forza
    Merhabalar, 2. El 40.000 Km'de 2014 Model Forza ile aranıza katılmış bulunmaktayım, İzmir'de ikamet ediyorum.Tecrübelerimi buradan paylaşmaya çalışacağım, İzmir'den olan arkadaş varsa servis tavsiyesi alabilirim...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler