Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314

Honda Forza Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneydoğu' nun da boyanma zamanı gelmiş görünüyor.
    Seneye 2 gezi plani olusturuyorum, henuz taslak.

- Nisan sonunda (ramazan bayrami) muhtemelen Guneydogu Anadolu,
    - Haziran sonunda (kurban bayrami) muhtemelen Yunanistan/Balkanlar,
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

Motosiklet Online
    Oktay Motor CF Moto Polaris Benelli RKS Kuba Segway Mondial
    Motomax

Gürcan Bey,
    Gerçekten bravo motorun hakkını vermişsiniz.
    2020 model Forza 250 kullanıcısıyım motoru 6km'de aldım sanırım şu anda 10.000km biraz üzerinde. Bazı arkadaşların yazdıkları çantadan ses gelme sorunu bendede var Konşuk'da bakım yaptırırken söyledim ama çok dikkate almadılar. Öte yandan özellikle motor belirli bir süre ısınana kadar kalkışta titreme oluyor. Bu motorlarda kronik olarak karburatör hava filtresinin çabuk tıkandığı bilgisini bir arkadaşım paylaşmıştı. Bakım esnasında basınçlı hava tutarak temizletmeyi planlıyorum. Birde biliyorsunuzdur ancak hatırlatmakta fayda görüyorum. Yakıt kalitesi gerçekten etkiliyor ben mecbur kalıp bir iki defa Shell dışında orta segment farklı akaryakıt istasyonlarından yakıt aldım gerçekten negatif olarak farkı hissettim. Bundan dolayı 3 seferde bir defa yüksek oktanlı yakıt alıyorum. Herkese keyifli sürüşler dilerim.
    GoGi bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı atillaforza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürcan Bey,
    Gerçekten bravo motorun hakkını vermişsiniz.
    2020 model Forza 250 kullanıcısıyım motoru 6km'de aldım sanırım şu anda 10.000km biraz üzerinde. Bazı arkadaşların yazdıkları çantadan ses gelme sorunu bendede var Konşuk'da bakım yaptırırken söyledim ama çok dikkate almadılar. Öte yandan özellikle motor belirli bir süre ısınana kadar kalkışta titreme oluyor. Bu motorlarda kronik olarak karburatör hava filtresinin çabuk tıkandığı bilgisini bir arkadaşım paylaşmıştı. Bakım esnasında basınçlı hava tutarak temizletmeyi planlıyorum. Birde biliyorsunuzdur ancak hatırlatmakta fayda görüyorum. Yakıt kalitesi gerçekten etkiliyor ben mecbur kalıp bir iki defa Shell dışında orta segment farklı akaryakıt istasyonlarından yakıt aldım gerçekten negatif olarak farkı hissettim. Bundan dolayı 3 seferde bir defa yüksek oktanlı yakıt alıyorum. Herkese keyifli sürüşler dilerim.
    Tesekkurler, hayirli olsun Forza'niz.

- Cantadan ses gelme sorununu canta ile canta tablasi arasina bir seyler (kaucuk, lastik, vs.) koyarak cozebilirsiniz.
    - Bu motosikletlerde karburator yok ancak dediginizi anladim, her 4000km'de bir yenilenmesi gerekiyor gerekiyor hava filtresinin, eger servis degil de kendiniz yapacaksaniz her 2000km'de bir temizleyebilirsiniz. Hava filtresini sokup temizlemek oldukca kolay is, sadece dis kaptirmayin yeterli.
    - Yakit konusunda ben cok sorun yasamadim ancak zaten uzun yolda genelde Shell, BP, Opet, Petrol Ofisi disinda girmiyorum. Yakittan degil de istasyon temizligi ve konforu sebebiyle.

Keyifli surusler.
    espresso, GoGi ve atillaforza bunu beğendiler.

Gürcan Üstad,
    Nazik ve değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Hepsini uyguluyor olacağım. Herkese keyifli sürüşler dilerim. Tekerinize taş değmesin.
    Saygılarımla,,,
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    http://https://www.youtube.com/watch...kH1STCaY&t=12s

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

http://https://www.youtube.com/watch...kH1STCaY&t=12s

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler