Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Forza Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrilik tabanlı ayakkabı boyası ile boyayıp sonra güzelce bir fırçalasak mesela?
    Ben ugrasamam hocam tembel adamim. Gider 50-60 lira verip ortu mortu bisey alirim, olmadi su konfor selelerden alirim, hayatta ugrasmam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer dertler bende de var ama umursamiyorum pek. Sele kilifini surekli kullanmak gerekli.
    Hocam valla çok kötü görünüyor gıcır gıcır motor ama izler sele üzerindeki lekeler dikkat de çekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Akrilik tabanlı ayakkabı boyası ile boyayıp sonra güzelce bir fırçalasak mesela?
    Renk tonu değişirse bu sefer başka bir dert açmasın başa 😂

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de aynı şeyi düşündüm. Islak bezle iyice temizleme-->kurutma-->nuri leflef ayakkabı boyası-->nuri leflef naturel ayakkabı cilası. Eskisinden iyi görünür. Boya öncesi bakım sütü sürülürse derinin ömrü uzar, çatlamaz, boyayı daha güzel emer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Alıntı hussain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam valla çok kötü görünüyor gıcır gıcır motor ama izler sele üzerindeki lekeler dikkat de çekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Renk tonu değişirse bu sefer başka bir dert açmasın başa ��
    Renk tonu değişmez yav, düz siyah işte. Her türlü pati izli halinden iyi gözükür. Alt kısımlarda gözükmeyen bir yerde boyanın tonu kontrol edilir. Sürer fırçalar kurumaya bırakırsın, asıl ton çıkar 10 dakika sonra ortaya.

Alıntı hussain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. fotograflarda da gorulecegi üzere kedilerin bıraktıgı lekeleri bir cok şey denememe ragmen cıkaramadım. Asperoxundan, camsiline sirkeli suyuna kadar neyle sildiysem olmadı. Yokmudur bunun bir çözümü ?

https://i.hizliresim.com/ovzcf9r.jpeg

https://i.hizliresim.com/jagha2i.jpeg

https://i.hizliresim.com/fkhqjvz.jpeg

Pati izleri nasıl çıkar bilemiyorum fakat selenin üzerine mutlaka bir kılıf takıp öyle kullanın derim.

İnternette "3D Fileli Sele Kılıfı veya Motor Koltuk Filesi" diye aratırsanız bulursunuz.

3D Fileli sele kılıfı her motosiklette standart olarak bulunması gereken çok faydalı bir aksesuar aslında.

Üstelik Antalya gibi sıcak bir yerdeyseniz olmazsa olmazınız olur bu kılıf.

Sürüş halindeyken havanın, oturduğun yerin altından geçişini doğrudan hissedersin.

Güneşin altında saatlerce park etsen bile sele hep soğuk kalır.

Su tutmaz, patilerden korur vs.

Özetle "Niye daha önce almamışım ben bunu?" dedirtir insana.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pati izleri nasıl çıkar bilemiyorum fakat selenin üzerine mutlaka bir kılıf takıp öyle kullanın derim.

İnternette "3D Fileli Sele Kılıfı veya Motor Koltuk Filesi" diye aratırsanız bulursunuz.

https://imgur.com/jXbFpMR

3D Fileli sele kılıfı her motosiklette standart olarak bulunması gereken çok faydalı bir aksesuar aslında.

Sürüş halindeyken havanın, oturduğun yerin altından geçişini doğrudan hissedersin.

Buyuk teknoloji gercekten de
    chetaq ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://imgpile.com/i/wS5LGb

Benim xmax'a almıştım bu kılıftan, yazın çok iyi de kışın da bütün soğuk rüzgarı hissettiriyor, kışın soğuk geldi. Ama yaz için harika.
    chetaq bunu beğendi.

Arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. 2022 model çantalı forza ile bende aranıza katılmış bulunuyorum. İlk sürüşte dikkatimi çeken arka çantada biraz takırtı sesi var. En ufak engebede bile takır tukur çanta sesi geliyor. Bana biraz çin malı çantalı motorları andırdı bu açıdan. Bu orjinal çantada olan bir şey mi yoksa benim motora özel mi tecrübenizden istifade etmek isterim. İyi forumlar.
    leobiz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı CuhaRa05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. 2022 model çantalı forza ile bende aranıza katılmış bulunuyorum. İlk sürüşte dikkatimi çeken arka çantada biraz takırtı sesi var. En ufak engebede bile takır tukur çanta sesi geliyor. Bana biraz çin malı çantalı motorları andırdı bu açıdan. Bu orjinal çantada olan bir şey mi yoksa benim motora özel mi tecrübenizden istifade etmek isterim. İyi forumlar.
    Gule gule kullanin.

Benim de cantali, alistim mi yoksa benimkinde mi ses yok bilemiyorum tabii ki. Canta ile tabla arasina kaucuk malzeme (ornegin eski ic lastik, samrel ? samyel? her neyse ismi) koyabilirsiniz. Ancak garantili oldugunu dusunursek servise gitmenizde fayda var, ha ne yaparlar bilemiyorum orasini, onlar da benim dedigimi yaparlar belki.

Yardımınız için teşekkür ederim. Servisi aradım getirin bakalım dediler duruma göre önerinizi deneyeceğim

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forza 250 almadan önce araştırmalarımda titreme var diyorlardı, ben de duke 390 dan fazla titreyemez heralde diyordum kendi kendime. Halt etmişim 10bin deki motor 15-25 km/h bandında zangır zangır titriyor. Çözüm bulan var mıdır acaba ?
    Arkadaşlar, bir güncelleme paylaşayım belki benzer durum yaşayan birisine faydası olur. Motorun 20bin bakımında varyatör kayışını mitsuboshi kayış ile değiştirdik. Titreşimin t si kalmadı. 2018 modellerin kayışları da muhtemelen çok dandikti. Zaten kayışın her yeri fena halde çatlakla doluydu. Bir de sanırım tüm scooter kullanıcılarının atladığı birşeyi öğrenmiş oldum. 3 bakımda bir şanzıman dişli yağının da mutlaka değişmesi gerekiyormuş.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bir güncelleme paylaşayım belki benzer durum yaşayan birisine faydası olur. Motorun 20bin bakımında varyatör kayışını mitsuboshi kayış ile değiştirdik. Titreşimin t si kalmadı. 2018 modellerin kayışları da muhtemelen çok dandikti. Zaten kayışın her yeri fena halde çatlakla doluydu. Bir de sanırım tüm scooter kullanıcılarının atladığı birşeyi öğrenmiş oldum. 3 bakımda bir şanzıman dişli yağının da mutlaka değişmesi gerekiyormuş.
    kayışı nerden aldınız ve sizin kayışla bizdeki xmax kayış ölçüsü aynımı acaba
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayışı nerden aldınız ve sizin kayışla bizdeki xmax kayış ölçüsü aynımı acaba
    Benim 2016 xmax orjinal kayışına yetkili serviste 1100 küsür almışlardı. 10bin km'de değiştirdim ama motor 6 yaşına gelmişti. Çatlaklar oluşmuş değiştirelim demişlerdi, bagalar da değişip debriyaj balatası da temizlenince kalkışta titreşim neredeyse sıfıra indi. Forza ile aynı boyut mudur bilemedim ama.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 2016 xmax orjinal kayışına yetkili serviste 1100 küsür almışlardı. 10bin km'de değiştirdim ama motor 6 yaşına gelmişti. Çatlaklar oluşmuş değiştirelim demişlerdi, bagalar da değişip debriyaj balatası da temizlenince kalkışta titreşim neredeyse sıfıra indi. Forza ile aynı boyut mudur bilemedim ama.
    şuan 1400 orjinal kayış
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Benim Forza 250 24.000KM'ye geldi, kalkista titremeler cok fazla eskiye gore, umarim sadece temizlik ile kurtaririz :D
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim Forza 250 24.000KM'ye geldi, kalkista titremeler cok fazla eskiye gore, umarim sadece temizlik ile kurtaririz :D
    xmax orjinal baga seti 400 küsür liraydı ama değiştikten sonra kalkışta titreme kalmamıştı. Umarım honda'da bagala seti daha ucuz olsun.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Gürcan şaka maka Honda "Anadolu'da en çok gezen Forza" diye bir ödül kategorisi oluştursa senden başkası o kupayı alamaz.
    espresso, ufoz ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürcan şaka maka Honda "Anadolu'da en çok gezen Forza" diye bir ödül kategorisi oluştursa senden başkası o kupayı alamaz.
    O zaman sunu suraya birakayim da alem garajda yatmayan scooter gorsun

- Bu gecen aydan tabii, bu ay Canakkale-Can-Yenice-Balya-Balikesir-Kepsut-Dursunbey-Harmancik-Orhaneli-Bursa rotasini da ekledim.

tommygun, espresso, erensel ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    250r

- Bu gecen aydan tabii, bu ay Canakkale-Can-Yenice-Balya-Balikesir-Kepsut-Dursunbey-Harmancik-Orhaneli-Bursa rotasini da ekledim.

https://gurcanozturk.com/wp-content/...-14.45.09.jpeg
    Adam ülkenin yarısını gezmiş. Helal olsun.
    ufoz ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ülkenin yarısını gezmiş. Helal olsun.
    Bana biraz daha fazla yillik izin lazim, izin olsa geri kalani da hallederim :D

Ogretmen ya da gemici olaydim keskem
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250

https://gurcanozturk.com/wp-content/...-14.45.09.jpeg

Güneydoğu' nun da boyanma zamanı gelmiş görünüyor.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler