Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

NX4 Falcon Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ortalama hızımız 90 ve 120 arası Yener abi.. Ama 100 ü geçmemeye özen gösteriyoruz, sonuç yine değişmiyor..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Valla ben bu motor hakkında tek bişey diyim.

Ormanda dim dik bir tepeden çıkarken ama aşırı dik baya bi çıktıktan sonra sonuna gelirken kişisel hatamdan dolayı motor istop etti ve şarampoldentaklalar ata ata yaklaşık bi 20 metre aşaya düştü. Koşarak aşağıya yanına gittim motoru kaldırdım ve marşa ilk basışımda tık demeden çalıştı ve hiç bişey olmamıştı. Bastım gittim işte böyle bir motor bu falcon :D
    salvoo bunu beğendi.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Vay be o kadar saglam diyosun yanı
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı Sacrosanct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben bu motor hakkında tek bişey diyim.

Ormanda dim dik bir tepeden çıkarken ama aşırı dik baya bi çıktıktan sonra sonuna gelirken kişisel hatamdan dolayı motor istop etti ve şarampoldentaklalar ata ata yaklaşık bi 20 metre aşaya düştü. Koşarak aşağıya yanına gittim motoru kaldırdım ve marşa ilk basışımda tık demeden çalıştı ve hiç bişey olmamıştı. Bastım gittim işte böyle bir motor bu falcon :D
    Aynen valla. Yani ben uçurumdan uçmadım henüz ama tretuara çarpıp bi keresinde yan yola uçmuşluğumuz vardır az biraz

Ulan şimdi bunu servise kim taşıyacak diye hayıflanırken dur bi çalıştırmayı deniyeyim dedim, ilkinde biraz nazlandı ama 2. denemede barut gibi patladı ha
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Falcon bu boru mu

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Boru değil sahra topu

Keşke biraz modernize edilmiş versiyonu çıksa piyasaya
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Herkeze iyi akşamlar arkadaşlar

Geçenlerde yazmıştım bi falcon buldum diye sizde tavsiyelerinizi aktarmıştınız. O arkadaşla baya bi pazarlık ettim yarın biraz daha zorlayacağım almak için hayırlısı bakalım olursa yine bi daha söyliyim size

Bende 3 ay önce aldıgım 2007 model siyah Ybr var 2500 km de onu 2500 ytl sayıyor 2750 sayması için zorlıcam.

2500 ytl Ybr bide 4000 ytl istiyor. yani 6500 bende 6000 yani üstüne 3500 vermenin yollarını arıyorum. Bakalım olursa bankadan kredi çekip alacağım inşallah

bu arada motor 2005 model 9000 km de lastiğini yeni deiştirmiş 200 ytl pirelli mt60 lastik taktırdı 10 günlük falan, fren balatalarını deiştirmiş. 6250 olursada alıcam .

Birde takas etmesinin sebebi motorunda bişey olup kurtulmak istemesinden deil benim motorum 2 aylık ve kolaylıkla satıp bi motor bulduğunda yükseltmek oluşu ve motordanda soğumuş biraz. hayırlısı bakalım iyigünler

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hayırlısı olsun, gönlünden geçen senin oluyor, en önemlisi de bu... Aldın mı ki acaba ? Merak ettim...

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    hayırlısı olsun diyelim şimdiden...

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    İyigeceler kredi geç çıktı birde istediğimden aşağı bu zaman zarfı içinde motordanda biraz soğudum artı başka borçlarımında olmasından dolayı almaktan vazgeçrim ne diyelim arkadaşlar hayırlısı olmayınca olmuyor kısmet deilmiş ama bir gün alırım inşallah

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    hayırlısı olsun. Gün gelir senin de bi motorun olur.. Üzme kendini

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    Alıntı ritimci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam motor dostları ;

Ben Falcon almadan önce internette aylarca araştırma yaptım,ama tatmin edici bir sonuca ulaşamadım.Nihayet motoruma kavuştum.Şimdi bu yazıyı yazıyorum çünkü benim gibi bu motor hakkında bilgi almak isteyenlere bir fikir olur belki diye..

İlk aklıma gelen şu,internete hep gördüm, Falcon’mu Twister’mı diye.Arkadaşlar ikiside amaç olarak birbirinden çok farklı.Bi kere Twister cadde motoru ve racing başlangıcıdır.Falcon ise Endoro olarak tasarlanmış,bunlar farklı şeyler,bilinçsizce motor almayın,bi sürü para vereceksiniz.

Şimdi benim motora gelelim,bi kere ben çok memnınum.Gaz yiyişi mükemmel,kelebekli karbüratör kullanılmış,bu yakıtı biraz arttırsada motorun ok gibi fırlamasına faydalı.Ben tam anlamıyla sıkıştırmadım motoru daha 2000 Km de ama 140 a rahat çıkıyor şu an.Eğer sakin sakin kullanırsanız 4500 deviri geçmeden,yakıt gayet normal.Ama seri kullanayım gücü hissedeyim diyosanız ( bu motorada bu yakışır) o zaman elinizi biraz cebinize sokacaksınız.Ben off-road olarakta kullandım makineyı,hiç tıkanmadı,ne dik rampalar çıktım,banamısın demedi,e bu vakit biraz yakacak tabi.Basınca ileri atlasın diye yapmışlar makineyı.Lastikler çok hoşuma gitti(pırellı mt60) hem cadde de hemde arazide sınırları zorlamazsanız yol tutuşu çok iyi.Süspansyon da tatmin edici.ön amortisörler kaldırıma çıkarken darbeyi emiyor ve sizi kaldırıma çıkarıveriyor.Arka biraz sert,ama ayarlayabilirsiniz.Ben ellemedim,çok yumuşatırsanız yol tutuşu azalacaktır.Fabrika ayarı tam orta.Ön fren gayet iyi hisli tutuyor,arka biraz hissiz,az tutuyor gibi geldi ilk başta ama arazide kullanınca niye öyle yaptıklarını anlıyosunuz.

Makineden gelen hafif metal sesleri ve zincir şırıltısı tam bir enduro…

Yakıt göstergesi,kilometre ve devir saati,sinyal ve uzun far lambası,ve birde yan ayak açık uyarı ışığı var,zaten yan ayak açıkken vitese atınca motor stop ediyor.İyi bir özellik.Ama orta sehpa yok,zincir yağlamak ve lastiği sökmek biraz zor,enduro olduğu için altı değmesin diye yapmıyolar,Hondanın bundan kaçacağını sanmıyorum.Birde selektör düğmesi yok (pass) yani.Uzun kısa düğmesinden yapıyoruz bizde ne yapalım,bunuda daha çok arazi motoru olmasına bağlıyorum ben.

Ben memnun kaldım..Kullandığım 650 cc enduro dan sonra bile çok eksiklik hissetmedim.
    arkadasım hayırlı ugurlu olsun Allah kaza bela gostermesın,bende nx4 falcon aldım,yazdıklarına aynen katılıyorum bu makınada ne eksık ne fazla kendı halınde sadelıgıyle,katogorısınde 1 numara dıyebılırım,ben oldukca memnun kaldım ve kalacagımda.
    performans olarakda:
    0 dan 100 km ye cıkmak hıc sorun degıl makına bırden fırlıyor,we esas bundan sonrası onemlı ara gazıyla 145 150 gıbı hıza hıc zorlanmadan cıkıvermesı oldukca sasırtıyor.tabıkı bu hızda ruzgarı yarmakta zorlanıyor buda onun ruhunda yatan enduro olması.cok tsk ler.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hoşgeldin achille topiğimize..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    Alıntı pazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salı günü üç arkadaş yola çıktık.İlk once 3000 mt civarına tırmandık, daha sonra da Kapadokya'ya gittik.Gezi raporu hazırlayacak takatim yok.Buyurun resimler.

Gittiğim yollardan bir kesit.Sadece enduro motorların gidebilecegi tarz.Yani TA'lar gidemez.

Gezi sonrasi.Birşeyler içip, artık Adana'ya dönmeliyim.
    öfff gezıya bakya resımlerı gorunce artık kaynamaya basladım,atıcam kendımı en sonunda otobana.nereye soruldugunda?cevap :ılerıye.
    arkadasım cok ıyı gezı olmus.

Alıntı aldastan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Motorumu yeni aldım, eksiklerimi tamamlıyorum. Geçen yıl Özen motorda varmış ancak bu sene ellerinde yok. Özel olarak yaptırılıyormuş, herhangi bir demircinin olmayacağını düşünüyorum. Bu tarz işleri yapan bir yer var mı bildiğiniz.

Hoşçakalın..
    bende canta demırını sordum yokmus,ozel yapılıyormus,demır + canta yaklasık 300,350 ytl gıbı masrafı oluyor,bende ( tabı burada reklam gıbı olmasın )karakoy korlas da soft denılen cantadan aldım.cantanın kullanımı cok basıt.
    arkada cok guzel duruyor,bozuk yollarda ses yapmıyor cok hafıf,cıkarta bılıyorsun sırt cantası halıne gelıyor.fıyatıda malum 190 ytl.

Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin achille topiğimize..
    benden kacarmı bu konuyla bılırsın ılgılıyım,cukı aynı ruhu tasıyan motoru kullanıyoruz,butun yazıları ılgıyle okudum.hosbuldumm.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Tamam bundan sonra bekleriz Ya senden bişey rica edeceğim motorunun km de ne kadar yaktığını hesapladın mı ? Hesaplamadıysan hesaplayıp bana söylesene Zahmet olmazsa

Motosikleti
    honda falcon nx4 ve kardeşi today
    beyler bende yeni üye oldum dikkatlı olun tubişin erkek arkadaşıyım benden soylemesi asıl konu falconun yakıtını düşürememem yeni bakım yaptırdım 25 ytl lik benzin ile tam 145 km gitti ama ben kullandım ve hep basıyorum sizce normal mi....
    Honda Falcon NX4
    Honda Today

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sen bas bas sonra çok yakıyo de ohh

Motosikleti
    Alıntı tubiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bas bas sonra çok yakıyo de ohh
    eee tabiki motor bu basarsan çok yakar basmazsan az yakar.. şey gibi oldu bakarsan bağ olur bakmazsan bakmazsan dağ olur...
    Honda Falcon NX4
    Honda Today

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    valla benim arkadaşta var full depo ile 300-350 km gidiyor diyor ne kadar doğru bilemem gerçi basmassan öyle gider diye düşünüyorum.

Motosikleti
    vallahi benim motor uzun yolda belki o kadar yakar ama şehir için de mümkün değil...
    Honda Falcon NX4
    Honda Today

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler