Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

NX4 Falcon Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Motosikleti geçen ayın başında aldım,plakasını falan takalı daha 3 hafta dolmadı.

Şimdiden kesmemeye başladı işte,çok aceleci davranıyorum doğrudur...

Ama Falcon da dediğiniz gibi her yola gelecek,her amaca hizmet edecek bir motor...

Özellikle şehirlerarası yollarda sürekli full gaz gidiyorum elimdeki motosikletle,bu biraz moralimi bozuyor.

30 beygir güç,35 Newton metre tork...

Bir sonraki adımım bu motosiklet olucak inşallah,90'lardan kalma bir kle 500 almaktansa bunu alıp kros zevkini de yaşamak taraftarıyım.

Not:Benim motordan özür dilerim ayarsızmış biraz kerata

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    Falcon kullanıcıları sessiz.Motorları kimse kullanmıyo galiba

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Fırtına öncesi sessizlik:

protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    Hepberaber gezelim bir gün.öle olmaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Arkadaşlar acayip ilgimi çekiyo bu motor.Nedenine gelince Uludağın eteklerinde gezilecek o kadar güzel yerler var ki bi türlü endurodan vazgeçemiyorum.CBF150'yi satıp CBF250 aldığımda hayal kırıklığına uğramıştım.Çünkü 11 beygirlik cbf150'den sonra 22 beygirlik cbf250 sadece 15 km daha fazla max. hıza ulaşıyodu.Bir de kalın arka lastiğiyle tam bir asfalt motoru.Dağa bayıra gelecek bir motor değil.Bundan sonra 600'lükten aşşağısını düşünmüyordum.Ancak nx4 aklımı çeldi.Aslında en mantıklısı bundan sonra bir fazer almak gibi görünüyodu ancak enduro tutkusu ağır basıyo.Transalp te alabilirdim ancak 7-8 litre gibi yakıt tüketimlerinden bahsediliyo.Birde 220 kiloluk dev cüssesiyle ne kadar dağ bayır tırmanılır şüpheli.Bir kere yan yatırdın mı tek başına kaldırmak çok zor olur.E enduro bu mutlaka yatacak.Tahminim NX4 ağırlığıyla insanı hiç üzmez bu konuda.Yakıt tüketimi konusuna gelince tek silindirli motor bence çok yakmaz.Olsun 150'liklere 250'liklere göre biraz fazla yaksın.

CBF250 max. hız aratıp videolarını izlediğimde 140 yaptığını görmüştüm.Ancak ben aldığımda 120'de tıkandığını gördüm.Ondan sonrası çok zor.Aynı şekilde nx4 max hız yazıp arattığımda 160 yapanları gördüm.Demek ki bundan da 140 km hız bekleyebilirim.Bence son hız olarak bu hız yeterli.Siz ne kadar hız yaptınız?140'ı görebilecek bir motor mudur?Malum arasıra otobana çıkıyoruz.Biraz da hız beklentimiz olsun.

Siz beklentilerinizi bulabildiniz mi?En uzak kaç km mesafeli yolculuklara çıktınız?Dağ bayır tırmanıp memnun kaldınız mı?Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar acayip ilgimi çekiyo bu motor.Nedenine gelince Uludağın eteklerinde gezilecek o kadar güzel yerler var ki bi türlü endurodan vazgeçemiyorum.CBF150'yi satıp CBF250 aldığımda hayal kırıklığına uğramıştım.Çünkü 11 beygirlik cbf150'den sonra 22 beygirlik cbf250 sadece 15 km daha fazla max. hıza ulaşıyodu.Bir de kalın arka lastiğiyle tam bir asfalt motoru.Dağa bayıra gelecek bir motor değil.Bundan sonra 600'lükten aşşağısını düşünmüyordum.Ancak nx4 aklımı çeldi.Aslında en mantıklısı bundan sonra bir fazer almak gibi görünüyodu ancak enduro tutkusu ağır basıyo.Transalp te alabilirdim ancak 7-8 litre gibi yakıt tüketimlerinden bahsediliyo.Birde 220 kiloluk dev cüssesiyle ne kadar dağ bayır tırmanılır şüpheli.Bir kere yan yatırdın mı tek başına kaldırmak çok zor olur.E enduro bu mutlaka yatacak.Tahminim NX4 ağırlığıyla insanı hiç üzmez bu konuda.Yakıt tüketimi konusuna gelince tek silindirli motor bence çok yakmaz.Olsun 150'liklere 250'liklere göre biraz fazla yaksın.

CBF250 max. hız aratıp videolarını izlediğimde 140 yaptığını görmüştüm.Ancak ben aldığımda 120'de tıkandığını gördüm.Ondan sonrası çok zor.Aynı şekilde nx4 max hız yazıp arattığımda 160 yapanları gördüm.Demek ki bundan da 140 km hız bekleyebilirim.Bence son hız olarak bu hız yeterli.Siz ne kadar hız yaptınız?140'ı görebilecek bir motor mudur?Malum arasıra otobana çıkıyoruz.Biraz da hız beklentimiz olsun.

Siz beklentilerinizi bulabildiniz mi?En uzak kaç km mesafeli yolculuklara çıktınız?Dağ bayır tırmanıp memnun kaldınız mı?Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Öncelikle merhaba eski bir Falcon kullanıcısı olarak görüşümü söyliyim karışık kullanımda yakıtı 5.5 litre ile 6.5 litre arasında değişiyor. 15 litrelik full depo benzinle uzun yolda tam 300 km gitmişimdir. Son hıza gelincede bende hafif eğimli yolda iki kişi 160 görmüşlüğüm vardır. ama seninde dediğin gibi 130 140 dedinmi kalır zaten bi enduro içinde idealdir. transalp dedigin makinada 160 170 dedinmi kalır ona bakılırsa. ama falcon 600 makinalardan aşağı kalmaz. Yakıt konusundada aşağı kalmaz. şimdiye kadar 6 - 7 motorum olmuştur. Ama bi falconu özlemişimdir. Gerisi hiaye
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Vay Tubiş yine konuşturmuşsun klasını
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

insane demişki

Bugün yine bir Falcon baktım ama içime sindiremedim, çok hor kullanılmış...
    Etrafta bildik tanıdık falcon satan var mı?
    Elimde birtane var.Sahibinden .com 13071505 nolu ilan.Aslında abimin motoru.0km CBF150 ile farkını nakit alarak(0km cbf te ki taksit imkanını kullanmış oluyor alacak kişi.cbf ile çalışacak degiştirme sebebi iş amacı ile)Bide arkadaşlar nx in orjinal seri buji si lazım .NGK da seri karşılığını bilen varsaNGK sitesinde NX4 FOLCON un buji si listede yok.Bayiler de biz bunu kullanıyoruz deyip kakalamaya çalşıyorlar.Hepsi aynı...

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Ertürk sen ne kadara satıyorsun?

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    Alıntı piranha4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimde birtane var.Sahibinden .com 13071505 nolu ilan.Aslında abimin motoru.0km CBF150 ile farkını nakit alarak(0km cbf te ki taksit imkanını kullanmış oluyor alacak kişi.cbf ile çalışacak degiştirme sebebi iş amacı ile)Bide arkadaşlar nx in orjinal seri buji si lazım .NGK da seri karşılığını bilen varsaNGK sitesinde NX4 FOLCON un buji si listede yok.Bayiler de biz bunu kullanıyoruz deyip kakalamaya çalşıyorlar.Hepsi aynı...
    DPR8Z (NGK) falcon için manuelin söylediği buji numarası.

saygılar.
    Honda Hayat Onda...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı muvattali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay Tubiş yine konuşturmuşsun klasını

Abi nerelerdesin, iyi misin ?

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Niye satıyosun ki ?

dark_face demişki
    DPR8Z (NGK) falcon için manuelin söylediği buji numarası.

saygılar.
    Üstad teşekkür ederim.

Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi nerelerdesin, iyi misin ?
    Çok iyiyim sağol. Bazen arayı fazla açıyorum farkındayım ama Falconcuları yakından izlemeye devam ediyorum merak etme

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ben de satmayı düşünütyorum ihtiyaçtan ama acelem yok ) Bu yaz geçsin ihtiyacım biraz bekleyebilir.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Çok iyiyim sağol. Bazen arayı fazla açıyorum farkındayım ama Falconcuları yakından izlemeye devam ediyorum merak etme
    Özledim be abi. Herşey yolunda mı ? İş, ev filan.

Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özledim be abi. Herşey yolunda mı ? İş, ev filan.
    İşler yolunda, sadece biraz enduro özlemi çekiyorum o kadar

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    İşler yolunda, sadece biraz enduro özlemi çekiyorum o kadar
    Atla gel abi

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    selamün aleyküm arkadaşlar rica etsem nx4 kullanıcıları xt600 hakkında fikir sahibi olanlar iki motoru kıyaslarmısınız? CG 125 im var ve üst sınıfa geçerken bu iki makineden birinidüşünüyorum anladığım kadarıyla nx4 uzun yola biraz daha yatkın ama yakıt olarakta xt600 600lük olmasına rağmen daha ekonomikmiş? rica etsem iki motoru yedek parça bulunabilirliği yedek parça fiyatları yakıtları performasları ve ikinci el fiyatları olarak kıyaslarmısınız?

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler