Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

NX4 Falcon Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway speed 150
    Arkadaşlar 5000tl civarı falcon bakıyorum. Sahibinden. com'da 6000-7000 arası değişiyor, 5000 olanlarda sorunlu gözüküyor. Oysa arkadaşım 1-2 sene önce tertemiz 2005 model 20.000 km'de ki falcon'u 5000 tl'ye sattı! Bu fiyatlar neden yüksek fikri olan var mı? Birde aman alma! yedek parçası zor bulunuyor, vs.. diyen var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ytczm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ben geçen ay aldım. Parçaları evet biraz pahalı fakat geçen kilometre iç halatını yeni almam gerekiyordu Honda servisi 60-70 tl fiyat verdi. Daha sonra Kars gibi bir yerde 15 tl ye çin malı motorun kilometre halatını buldum ve taktırdım. Hem de hem dış koruma hem iç halat..

Fiyatlara gelince tüm motorlarınki aynı oranda artıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

Alıntı serway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan. Bilir bilmez herkesin yorumunu da cok takma. Kullandikca anlayacaksın motorunun kıymetini. Zaten piyasada dogru dürüst enduro yokken falcon gibi arazi kabiliyeti yüksek bir makinaya sahip olmak guzel birseydir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Yunus bujiyi taktım. Makinanın calismasi daha bir rahatladı. Üzerinden çıkardığım buji fabrikanın taktığı bujiydi. Yani ilk değiştiren ben oldum anlayacağın.

Onceki hafta yağını ve yag filtresini orjinal ürünlerle değiştirmiştik. Gecen hafta da orjinal hava filtresini değiştirdim yine orjinal yedegiyle.

Yani iki hafta oncesine göre motorun cok daha rahatladığını hissediyorum.

Bildigin gibi sisleri de hallettim. 2 tane geniş acı led, 2 tane de dar aci halojen sis var. Stop olarak da led olayına girdim.
    Motor falcon plus oldu

Sorun su ki yarın muayeneye gireceğim ve sisleri sökmem gerektiğini öğrendim. )
    Hocam senin motorun fotoğraflarını görebilir miyim Ben de sis farı taktırmayı veya yapmayı düşünüyorum..

STR'yi sattım ve Falcon aldım bir ay kadar önce. Yaptığın yorumların altına imzamı atarım, Falcon çok rahat güçlü ve 650cc 'ler arasına rahatlıkla girebilecek bir motor.

Yeri gelmişken bilgi oluşturması amacıyla yakıt tüketimini yazayım.

Arkadaşlar öncelikle en sağlam veriyi elde etmek için depoyu doldurup daha sonra 100. ve katlarında tekrar depoyu doldurarak hesaplamaktır. Bunun dışında yapılan tüm ölçümler bana gerçekçi gelmiyor. Ayrıca 100km de X lira veya 1km de X kuruş olayı da yanlış, benzinin fiyatı her yerde değişiyor..

Neyse depoyu doldurdum ve Kars->Çıldır Gölü->Kuyucuk Gölü->Kars yaptım.

149 km sonra tekrar litreye geçtim ve 6.770 lt benzin aldım.
    149 km de 6.770 ise 100km'de 4.51 lt yapar.
    Benzinin litresini 5,170 tl'den alınca 100km'de 23 lira yakmış oldu..

Benim STR 250 4 litre yakıyordu zaten. Yakıt o yüzden bana çok iyi geldi..

Sürüşten bahsedecek olursam da giderken 80 (-+5) dönerken de yer yer 100 110 idi. Ayrıca 2 kişiydik ve topcase de dolu idi. Rakımın 1800 olduğunu da göz önüne alırsak sonuç ''Yıldızlı 5'' bence..
    dockerengin ve şemsi tebriz bunu beğendiler.
    www.2tekergunlukleri.com

Motosikleti
    honda nx4 falcon
    Çalınan motorum 40 gün sonra bulundu ancak kilometre göstergesi grenaj ön far gibi eksikleri var suan onları nereden bulabilirim?

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    Alıntı falconnx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalınan motorum 40 gün sonra bulundu ancak kilometre göstergesi grenaj ön far gibi eksikleri var suan onları nereden bulabilirim?
    honda bayiilerinde bulabilirsin.çıkma parça satanlar bayiiden bile fazla fiyat verebiliyorlar bilgin olsun.yutdışından gelen parçalar 15 günde falan geliyor.
    nasıl calındı gecmıs olsun.nerede bulundu bıraz anlat ta bizde bilgii sahıbı olalım.Allah kimsenin basına vermesın.
    Çalan hırsızlarında başlarından bela eksik olmasın.

yakın zamanda hava filtresini degiştiren oldumu?
    orjinal filtrenin fiyatını bilen varmı?

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    bi arkadaşta 2005 nx 400 falcon bu motorda ses var şıkırtı muhtemelen egzantrik gerçi zincir vs.krank sağlam gibi ses olarak anladığımız kadarı ile motorunu açcaz ama sizlere sormak istedik açsak ve maalesef yağ yakıyor bize silindir piston veya 0.50 piston lazım olsa falan yani bi revizyon gereği olsa parçalarını nasıl temin edebiliriz çok pahalımıdır .parça konusunu nasıl halledreriz sizden haber bekliyorum motorun bulunduğu yer ş.urfa teşekkürler

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi arkadaşta 2005 nx 400 falcon bu motorda ses var şıkırtı muhtemelen egzantrik gerçi zincir vs.krank sağlam gibi ses olarak anladığımız kadarı ile motorunu açcaz ama sizlere sormak istedik açsak ve maalesef yağ yakıyor bize silindir piston veya 0.50 piston lazım olsa falan yani bi revizyon gereği olsa parçalarını nasıl temin edebiliriz çok pahalımıdır .parça konusunu nasıl halledreriz sizden haber bekliyorum motorun bulunduğu yer ş.urfa teşekkürler
    kafanıza gföre gerekebilecek parcaların listesini cıkartın, honda yetkili servisinden fiyatlarını ögrenebilirsiniz
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafanıza gföre gerekebilecek parcaların listesini cıkartın, honda yetkili servisinden fiyatlarını ögrenebilirsiniz
    servis çok tuzlu olur alternatif olsa iyi olacak

Motosikleti
    honda nx4 falcon
    Denizlide evin önünde öylece dururken 2 3 saat sonra tekrar dısarı cıktığımda yoktu ayrıca calan kişi en son sanayinin önüne bırakmıs öyle bulundu ancak emniyetten teslim almaya gittiğimizde granaj far kilometre göstergesi ve birkaç eksik daha vardı onları hâlâ temin edemedim eğer yardımcı olursanız

forzaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nx4 falcon
    geçmiş olsun hocam, en azından bulmuşsun. benim falcon da sanayide boyanıyor şimdi. birçok eksiği vardı yurtiçi-yurtdışı araştırmalarım sonucu neredeyse hepsini tamamladım. yardımcı olabileceğim birşey varsa konuşalım tanışalım. başka falcon yok sanıyordum denizlide

Motosikleti
    honda nx4 falcon
    Bende aynısını düsünüyordum baska yoktur denizlide diye düsünüyordum

Motosikleti
    honda nx4 falcon
    Peki denizliden hız göstergesi far grenaj gibi seyleri nerden bulabilirim?

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Arkadaşlar bu falcon için görüşleriniz nelerdir? Fiyat ne olmalıdır? Km'si gerçek olabilir mi?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-ilk-sahibinden-9600-km-de-servis-bakimli-140251082/detay/

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    km konusunda elcikler,ayak pegleri aşınması,vites ucundaki plastik aşınması,benzin deposundaki çizikler,fren manetlerindeki boya aşınması ayrıntılı kontrol edilir.
    Bu saydılaklarım tabiiki resimden anlaşılmaz gidip motoru görmek,sesini duymak satıcıyla görüşmek niye satıyormuş öğrenmek gerekir
    ilk aklıma gelenler bunlar.fiyatıda gördükten sonra düşünülür.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    zaten motorun plakası da görünür konumda

servis bakımlı denilmiş. ki zaten 10000 km lik bir motor bir iki defa servise girmiştir.

bu plakayla yetkili honda servislerinden aracı kontrol edebilirsiniz

Motosikleti
    Keeway speed 150
    teşekkür ederim cevaplar için ama özellikle merak ettiğim bu motosikletin piyasası. Fiyat aralığı ne olmalı? sahibinden bunun için doğru ölçümü?

forzaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nx4 falcon
    Alıntı falconnx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki denizliden hız göstergesi far grenaj gibi seyleri nerden bulabilirim?
    denizlide değil türkiye içinde bulmak zor benim sol grenajım hala eksik. bende orijinal kilometre saati duruyor. plastik aksamı kırılınca hazır fırsat bulmuşken yerine lcd dijital gösterge takmayı düşündüm.

serway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660Z Tenere
    Alıntı V@R@D£R0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda bayiilerinde bulabilirsin.çıkma parça satanlar bayiiden bile fazla fiyat verebiliyorlar bilgin olsun.yutdışından gelen parçalar 15 günde falan geliyor.
    nasıl calındı gecmıs olsun.nerede bulundu bıraz anlat ta bizde bilgii sahıbı olalım.Allah kimsenin basına vermesın.
    Çalan hırsızlarında başlarından bela eksik olmasın.

yakın zamanda hava filtresini degiştiren oldumu?
    orjinal filtrenin fiyatını bilen varmı?
    Ben değiştirmiştim. Hava filtresi 25 TL dir. Sahibindende satan marketler var.

Alıntı bang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 5000tl civarı falcon bakıyorum. Sahibinden. com'da 6000-7000 arası değişiyor, 5000 olanlarda sorunlu gözüküyor. Oysa arkadaşım 1-2 sene önce tertemiz 2005 model 20.000 km'de ki falcon'u 5000 tl'ye sattı! Bu fiyatlar neden yüksek fikri olan var mı? Birde aman alma! yedek parçası zor bulunuyor, vs.. diyen var mı ?
    Yedek parçası her yerde bulunur denemez ama çok zor bulunur da denemez. Arayan bulur.
    5000 TL ye alınan falcona masraf etmeniz gerekir diye düşünüyorum. 1000-1500 fazla verirseniz bir o kadar kara geçersiniz.

Alıntı ytczm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin motorun fotoğraflarını görebilir miyim Ben de sis farı taktırmayı veya yapmayı düşünüyorum..

STR'yi sattım ve Falcon aldım bir ay kadar önce. Yaptığın yorumların altına imzamı atarım, Falcon çok rahat güçlü ve 650cc 'ler arasına rahatlıkla girebilecek bir motor.

Yeri gelmişken bilgi oluşturması amacıyla yakıt tüketimini yazayım.

Arkadaşlar öncelikle en sağlam veriyi elde etmek için depoyu doldurup daha sonra 100. ve katlarında tekrar depoyu doldurarak hesaplamaktır. Bunun dışında yapılan tüm ölçümler bana gerçekçi gelmiyor. Ayrıca 100km de X lira veya 1km de X kuruş olayı da yanlış, benzinin fiyatı her yerde değişiyor..

Neyse depoyu doldurdum ve Kars->Çıldır Gölü->Kuyucuk Gölü->Kars yaptım.

149 km sonra tekrar litreye geçtim ve 6.770 lt benzin aldım.
    149 km de 6.770 ise 100km'de 4.51 lt yapar.
    Benzinin litresini 5,170 tl'den alınca 100km'de 23 lira yakmış oldu..

Benim STR 250 4 litre yakıyordu zaten. Yakıt o yüzden bana çok iyi geldi..

Sürüşten bahsedecek olursam da giderken 80 (-+5) dönerken de yer yer 100 110 idi. Ayrıca 2 kişiydik ve topcase de dolu idi. Rakımın 1800 olduğunu da göz önüne alırsak sonuç ''Yıldızlı 5'' bence..
    Motorun hayırlı olsun. Önceki sene karadenizde görüşememiştik. Falcon ile doğru bir tercih yapmışsın. Güle güle kullan.
    Sis farı ile ilgili olarak mutlaka led sis farı kullan. Alternatörü zorlayacak halojen farlardan takma.
    Yakıt tüketimine gelince; 90 km/sa geçmezsen 4 litre/100 km yakar.

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbula taşıyın motoru. Orada her parçayı çok daha ucuza ve çok daha kısa sürede bulursunuz. Urfada toplamaya kalkarsanız en basit parçaları bile günlerce beklemeniz gerekir ve daha pahalıya gelir. En güzeli yükleyin otobüsün altına. İstanbulda önceden ayarladığınız ustanıza götürün ve 2-3 günde gereken her şeyi hallettirin. Paranız da cebinizde kalsın.

cagri_5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R6
    Pistonun yan sanayisini bulmanız zor fakat sıfır segmanlarıyla beraber 300lira cıvarıydı sanırsam. farın ve kafa grenajının fiyatlarıda tanesi 400 civarı , mekanik olarak Elimde Şanzıman üst kapak egzantrik mili marş dişlileri, marş motoru , komple debriyaj vs var. ihtiyacı olan varsa yardımcı olabilirim..

Arkadaşlar Merhaba,

2003 Model falcon aldım biraz toparlanacak kısımları var. Parça siparişlerini nasıl yapıyorsunuz. Silindir kapak contası lazım. Yardımlarınızı bekliyorum.

---------- Post added at 16:36 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

Başka motorlarınki oluyor mu bilgisi olan varsa yardımınızı rica ediyorum

Motosikleti
    honda nx4 falcon
    Arkadaşlar merhaba motorum calındıktan 40 gün sonra bulunmustu ama hız göstergesi far grenajlar arka camurluk sinyaller gibi seylerden 3000tl orjinal parca fiyatı verdiler bende o yüzden honda nx4'ü parca parca satmayı düsünüyorum eğer eksik parçalarınız olursa satabilirim.İletisim icin mesaj atabilirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler