Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Honda Spacy Alpha Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Spacy Alfa hem kullanışlı hem de konforlu bir motor, scooter sevenlerin mutlaka sahip olması gereken bir motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Peki tipi de hoşunuza gidiyor mu?

Motosikleti
    Honda Spacy 110

Bakın bu Honda Elite. Özellikle ön gögüs ve ön çamurluk haricinde Spacy 110 a çok benziyor.

Şimdi HONDA TÜRKİYE'ye soruyoruz:

Neden bunun yerine Spacy 100 gibi bir ördeği getirmekte ısrar ediyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

2016 model yeni Honda Spacy 110 Uzakdoğu'da Malezya başta olmak uzere Ocak ayından itibaren yollarda gezmeye başladı.14 inch jant, 755 mm sele yüksekliği, enjeksiyon, start stop, kombine fren sistemi, 97 kg. ağırlık ve 100 km.de 2,40 lt. yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor.

Bu yaz Türkiye'ye gelir ise ÖTV KDV dahil fiyatın yaklaşık 8000 TL civarında olması bekleniyor.

Renk seçenekleri:

Portakal renkli kısım sabit;

Diğer kısımlar ise siyah, beyaz ve kırmızı olmak üzere toplam 3 renk seçeneğiniz olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

Ek olarak:

8.77 HP 8,000 devir/dakikada max.
    8.27 Newton metre tork üretiyor (6,500 devir dakikada.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:59 ----------

Yeni Honda hakkında birtakım yeni bilgilere daha ulaştım. Bir Endonezya forumundan aldığım start stop ve kombine fren sistemlerinin bu scooter da olup olmadığını tam olarak teyit edemedik. Söylentiye göre var ancak broşüründe bu bilgiye rastlayamadık.

http://boonsiewhonda.com.my/english/pdf/spacy_brochure.pdf

jackonbir ve Mengu16 bunu beğendiler.

bu cub motor tipli yeni spacye mi 8000 lira isteyeceklermiş?suzuki address ten ne farkı varki bunun,address 5850 lira.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Genellikle Endonezye, Malezya, Filipinler gibi Uzakdoğu ülkelerinde satılan modeller kısa bir süre sonra Türiye'ye geliyor.

Bu motorun Türkiye'ye gelip gelmeyeceği bile şu anda belli değil.

Ben söz konusu ülkelerde satılan diğer modellerin fiyatları ile Türkiye fiyatları arasında bir orantı kurarak yaklaşık 8000 TL rakamını buldum.

Dediğiniz gibi Suzuki Address'e oldukça benziyor. Arada 2000 TL den fazla bir fark olması ise tartışılabilir. HONDA kalitesi, satış ve servis ağı düşünüldüğünde Suzuki'den yüksek olması normal ama bu farkın 2000 TL den fazla olması çok tabii.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Yeni Honda Spacy 110 yine 108 cc hacminde bir motora sahip. Şekil olarak klasik Spacy 110 a göre çok daha şekilli ve göze hitap eder nitelikte olduğu konusunda sanırım herkes hemfikirdir. Sele deri. Ancak portakal rengi kısımları neden sabit renk yapmışlar bilinmez. Bence tek renk olsa idi göze daha güzel görünürdü. Her ne kadar CUB tarzı olsa da bu bir scooter. 14 inch jantlar güvenlik ve kolay devrilmezlik açısından bir avantaj diye düşünüyorum. Klasik Spacy 110 en ufat bir engelin üstanden geçtiğinizi hissettiriyor. Büyük şehirlerde hafif raylı sistemin raylarına biraz dar açı ile girseniz devrilme tehlikesi var. Bunda bu tür sorunların olmayacağını düşünüyorum ancak kullanmadan belli olmaz tabii. Umarım HONDA Türkiye bunu bu yaz getirir, uygun bir fiyat belirler de scooter severler ham HONDA hem de şekilli bir şey kullama fırsatı bulur.

Paketçilerin, pizzacıların, kargocuların pek tercih edeceği bir tür olmadığından binek amacı ile kullananlar da pizzacılardan ayırdedilmiş olur

Şehir içi kullanım için daha güzel bir scooter düşünülemez

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Bu motoru uzun zamandır kullanıyorum ve kesinlikle önceki versiyonlarına göre iyidir fakat bence en önemli eksisi kombine fren muhabbeti 40 ile giderken ani frenlemede ön tekeri sola sağa atıyor, tecrübesiz olan ve scooterle başlamak isteyen arkadaşlar bunu göz önünde bulundurmalı diye düşünüyorum.

Spacy alpha hem kullanışlı hem de iş için mükemmel

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Suzuki adress mi yoksa alpha mi ? Hangisinin yedek parca daha ucuz ? Ve yakit sarfiyati nedir honda nin

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı eXcitinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki adress mi yoksa alpha mi ? Hangisinin yedek parca daha ucuz ? Ve yakit sarfiyati nedir honda nin
    Adress kaliteli bir motosiklettir ama konfor açısından spacy'nin gerisinde maalesef. Yakıt sarfiyatları hemen hemen aynıdır. Yedek parçada honda daha uygundur diye tahmin ediyorum AMA bu konuda emin değilim. Adress'in titreşimide spacy'den fazla bu arada bilginize.

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    2. Eli honda nın sıfır fiyatında nasıl yapsam anlamadım 2 güne almam gerekiyor motoru

Sizce Spacy Alpha ile hergün 70km yapılırmı?
    Yapılırsada can sıkıcı durumlar yaşanırmı?

Konforunu çok sevsemde bi türlü bu araçla uzun yolu gözönüne alamıyorum.

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio

Bayramda bende gezdim. 1500 km

Merhabalar,
    Birkaç gün önce Spacy Alpha ile Gaziantepten Alanya'ya geldim (yaklaşık 650 km). Dinlene dinlene molalarla birlikte 12 saat sürdü. Verdiğim molaların toplam süresi sanırım 2-2.5 saat arasıdır. Uzun yol deneyimimi burada paylaşmak istedim.

Bir kere, bu motorla uzun yol gayet güzel yapılabiliyor. Bu yolu öncesinde diğer motorum olan BMW F700GS ile birkaç kez gidip gelmiştim. Spacy ile çok daha yorucu olacağını düşünüyordum ama hiç de öyle olmadı. Keyifli bir seyahat olduğunu söyleyrbilirim. Tabi sonlara doğru artık kıçım isyan etse de, bu sorun birçok motorda var zaten.
    Toplamda 60 tl benzin aldım. Otobüsler de bu yolu aynı paraya gidiyorlar .
    Motorla ilgili hiç bi sıkıntım olmadı. Temmuz sıcağında belki şişme yapar, performansı düşer diye aklımdan geçmişti ama, yolculuğun çoğunu tam gaz gitmeme rağmen herhangi bir performans düşüşü olmadı.
    Lastikler orjinal lastikleri. Genel olarak memnun olduğumu söyleyrbilirim. Ama su gördüm mü kaçıyorum. Çünkü ıslak zeminde değil viraj almak, düz gitmek bile tehlikeli bu lastiklerle. Yağmur sezonu başlayınca lastikleri başka marka ile değiştireceğim.
    Yolda genel olarak ortalama 75-80 km gibi süratlerde gittim. Bu süratlerde trafikte çok da geri kalmıyorsunuz, yani öyle herkes tarafından sollanan, trafiği tıkayan bir araç olmadım. Şeridin ortasından başkaları sizi rahatsız etmeden uygun süratte gidebiliyorsunuz. Çoğu kamyondan da daha hızlı olduğum için ben onları solladım yol boyunca.
    Mersin-Alanya arası son derece virajlı bir yol. Bu yolda da çoğu trafikten hızlı bir şekilde geldim. En azından kamyonların arkasına takılmadım.
    Kısacası, bu motorla dünyayı dolaşabilir insan isterse, ki zaten yapanlar da var.
    Honda spacy alpha gayet sağlam ve zevk veren bir motor. Almayı düşünenlere tavsiye ederim.
    hsnogz41 bunu beğendi.

Arkadaşlar bu motosikletin orijinal lastikleri çok fazla kayma eğiliminde, ön fren yaparken bir kaç kez düşme tehlikesi geçirdim. Motor bu on freni dengesiz sıkınca tabiki kayar biliyorum ama yine de bu konuda en iyi lastik önerisi istiyorum.

Motosikleti
    Honda spacy alpha
    Orjinal lastikleri michelin s1 ve power pure 2 ile değiştirmiş sonra da her ikisini anlaş winter grip 2 olarak değiştirmiş olan biri olarak anlaş winter griplerin kesinlikle çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim . Bu lastikler ile tek kaymam düşük hızda dönüş sırasında on freni sıkmam sonucu oluştu
    Michelinler sürekli kayma yapıyordu
    Ayrıca winter grip 2 leri yazın da kullanmaya devam ediyorum ki anlaşın sitesinde kullanılabileceği yazıyor

Teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alalı 1 yıl oluyor. 4000 i geçtim. 2000km den sonra sanırım çekiş de arttı biraz. Şu anda ilk aldığım zamanlara göre daha iyi hızlanıyor. İlk zamanlar bir süre sonra satıp tekrar maxi scooter a dönerim diye düşünüyordum. Şu anda birikimi fazla yapıp satmadan bir maxi scooter almayı düşünüyorum. Şehir içinde inanılmaz keyifli gelmeye başladı. Sesi-sessizliği bir harika Ama şehirler arası (belki benim bel sıkıntım vardır ondandır) beni 50-60km sonra yormaya başlıyor. Bir de ön cama siperlik almayı düşünüyorum çok rüzgar yediriyor. Kullanan varsa nasıl taktıysa öneri alabilirim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşlar merhaba. Bu motosikletin test yazısını yazmıştık bir yıl evvel kadar.

http://www.motosiklet.net/forum/test...leme-test.html
    Sizlerde kullandığınız süre içerisinde;

-Olumlu,olumsuz yanları
    -Hız,tork
    -Yakıt tüketimi
    -Kullanım kolaylığı
    -Servis ve bakım

Diğer değinmek istediğiniz hususları yazıya ekleyebiliriz.
    gSol bunu beğendi.

Merhaba arkdaşlar bugün ben de bir tane Spacy Alpha sahibi oldum fizy'den sonra ilk izlenimlerim motor fizy'e kıyasla enjeksiyonlu olduğundan dolayıçok çok daha iyi ivmelenmesi var motorda herşey iyi güzel tek sevmediğim el freni çok saçma yere konmuş kafa grenajının içersinde ufacık bir mil. Bence pcx 125 alacağıma o kadar yüksek kilometrede en mantıklısı spacy alpha motor gerçekten parasının hakkını veriyor. Teşekkürler

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler