Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tvs Neo X3i Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

FİYAT: 3.390 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Şimdi bunun kategorisinde honda winggo var.

Winggoya göre artıları
    Fiyatı 350tl daha ucuz
    Ağırlığı 7kg daha hafif
    Motoru 2.2 beygir daha güçlü (bu çok önemli)

Eksileri
    1-)Winggo da vergi yok ! Ama neo da Yılda 100tl vergi vereceksiniz.
    2-)Genel olarak tvs motorlarının yansanayi parçaları bulunamıyor. Orjinalleride haliyle oldukça pahalı. Honda nın yansanayi sektörü çok daha gelişmiş.
    3-)2.elde hiçbirzaman honda gibi gitmez.

Evet kağıt üstünde değerler bunlar.
    Ama bana bu motor sırf vergi yüzünden pek satmaz gibime geliyor.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Hintlilerin motorun canını okuduğunu düşünürsek güzel motor. Motor blogu seleflerine göre birazcık daha güçlü. En beğendiğim ve dikkatimi çeken özellikleri ise sarj ünitesi olması ve farın gidonda olmayıp gövdede olması. Şöyle bir baktıgımda ise alıcak olsam hangisini alırım diye tüm renkleri de birbirinden güzel

Crypton cupum vardi.2012 DE aldim 2 yil kullandim.10 bin km de idi sattimBir. takim lastik iki aku degistirdim.sarj unitesi bozulmus oldugundan aku suyunu tasirip onlarca tsortumu deldikten sonra sattim.her yerinde cin mali oldugu yaziyorelektrik tesisati ve sarjH uniteleri ile akuleri berbat.honda da safkan cinli cup getirihor.vergisi batsin hic birinin tvs kadar kaliteli olmadigi konusunda eminim .eger hondanin cinli cupu 3600 lira ise bu kalte ve performansiyla ondan cok iyidir.kimse cekinmeden alabilir.6 yil 80 lik prp scoterini kullandik gercekten ne kadar kaliteli oldugunu kullaninca anlarsiniz.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Elimde artık 2. motor olarak neo x3i var, kısaca anlatiyim motoru lastikler dublexe benziyo ama değil, şambrelli
    Kalitesi iyi kayma olmuyo ama daha limitlerini zorlamadım
    farlar rölanti düşükse kısılıyo onuda direk aküden kablo çekip xenon takarak çözdüm, kullanması çok zevkli insan inmek istemiyor daha 50 km oldu plakasını bile almadım daha
    plastik kalitesi baya iyi, siyah yeşil olanında aldım yeşil olarak gördüğünüz yerler yapıştırma vites geçişleri çok rahat motoru 1 lt yağ alıyor ilerde resimleri eklerim

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Selamlar arkadaşlar pertry pm de attım sana ama biran önce ayrıntılı bilgi bekliyoruz arkadaş

titreşim nasıldır ?
    hızlanma ?
    artçılı bindin mi ?

ayrıca tvs de yedek parça sıkıntısı yaşanıyor mu nedir ?

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaslar bugun bu modeli aldim insallah sorunsuz 3-4 yil binebilirim incelemelerimi izlenimlerimi aktaracagim selamlar..

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Hayırlı olsun güle güle kullan.TVS nin cup ve scooterları RTR serisinden daha ii dir bende de wego var bende ondan çok memnunum
    gurblood bunu beğendi.

radyasyonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    yakıt tüketimi ve son hızı hakkında bilgi verebilirmisiniz..

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Selam arkadaşlar 300km ye geldim şu ana kadar çok çok memnunum her ne kadar 40 ı geçmesem de cub beklentimin fazlasını karşılıyor. Çekiş-Gidiş henüz rodaj aşaması olduğu için kendini çok belli etmiyor çünkü pek gaz açmıyorum. Lakin iyi gideceğinin ve iyi çekeceğinin sinyallerini veriyor. Bir kere artçı ile binmek durumunda kaldım ve oldukça dik bir rampayı 2. vites ile çıkıyordu fakat ben zorlamamak için 1 e aldım.

Yakıt Konusu Şöyle ve Muazzam derecede Şaşırttı beni;

35km de iken depoyu fullemiştim 150km de tekrar fulledim 10TL lik benzini zar zor aldı kapağı zor kapadım desem yeri var.. Buradan çıkarak,

1 litre ile 50 km çok rahat görüyor.
    Km başına da 10 kuruş civarında altına iner üzerine çıkmaz.

vites geçişleri devrinde değiştirirseniz eğer geçirdiğinizi anlamıyorsunuz neyse ki kadranda vites göstergesi var.
    100km sonra standart bi 10/40 yağ koyup 400-500 km daha kullanacağım. daha sonra Motul 300V 10/40 koyup daha da arkama bakmam.

Şimdilik böyle herkesin tekeri düz bassın..
    radyasyonlu bunu beğendi.

Motosikleti
    arayışta
    Allah kaza bela vermesin inşallah, maşallah diyelim ki nazar değmesin
    Size bir sorum olacak benim boy 184, kilo 105 sizce bu boy ve kilo da sıkıntı olur mu? Birde bakım aralıkları ve ücretleri ne kadara çıkıyor
    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Amin çok sağolun benim de boy 1,87 kilo 100 2 kişi de bindim 90km durmadan yolculuk yaptım gayet iyiydi performansı cup modeller içinde ki bir çoğuna binmişliğim vardır performansı gayet tatmin edici .. marka model ne olursa olsun ben motorda otururken totoyu hafif geriye attığım için sığmamak gibi bir derdim olmadı bu motorda da aynı şekilde gayet rahatım.. bakımları şöyle 500 - 1000 - 3000 - 5000 diye gidiyor yani ilk 1000 den sonra her 2000km de gidiyorsunuz ancak zaten en kalite yağın bile Litresi 30-40 lira olduğu için ben kendim her 500km de bir yağ dağiştiririm.. servis bakımları da ilk bakım hariç benim burdra 40-50 lira falan ilk bakımda sadece yağ değiştiği için yağ parası haricinde ne verirse ver diyor servisçim sağolsun ..

Motosikleti
    TVS Neo X3İ
    Arka çanta demiri alan var mı nasıl arka çanta taktınız arkadaşlar.İridyum buji tavsiye edermisinizModel tavsiye ve numarasını verirmisiniz.Mobil1 Racing 15w 50 yağ elimde var iyi midir .Kullansam sakınca olurmu?

selam arkadaşlar.
    bende 2014 model var 3500km de ikinci el aldım. malum sıfır fıyatları falan. motordan çok memnunum. biz 3 arkadaş cub motor kullanıyoruz.
    honda innova 2011
    yamaha crypton 2012
    tvs neo 2014. kullanıyoruz. start ışığı ekonomi ışığı ve depo buyuklugu harıka. çekiş ise ultra güzel. kalkışta veya rampada 1 kişi yada 2 kişi her türlü geçiyor. yakıt ise 12-13 kr arası yakıyor çünkü sert kullanıyorum.
    aldığım arkadaş lastikleri dublex yapmış çok güzel olmuş. dengesi ve yol tutuşu harika.
    çanta demiri bende arıyorum. zaten başka bi problemi yok.
    tvs apache kullanıp neo ya gectıkten sonra istanbul içinde kesşnlikle bi pişmanlığım olmadı. yakıt olsun denge olsun motor gücü olsun, her türlü işime geliyor. soru sormak isteyene yardım ederim istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.
    iyi günler...

MErhaba dostum. Bende bu motordan almayı düşünüyorum. söylediklerin içime su serpti. cup motorlardan o kadar ağzım yandı ki.. Ama tvs de herkes aynı memnuniyette anladığım kadarıyla. en son 1 ayı aşmış yorum yazdığın. umarım yazdığımı görürsün ve cvp verirsin.. (gurplood)

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motoru kullanan arkadaşlar memnun musunuz?

bu motoru 2.5 aydır kullanıyoruz.5500 km oldu.işyerinde paket servis motoru olarak günde 5 farklı insan kullanıyor.çok sert ve hunharca kullanılmasına rağmen daha bir sıkıntısı olmadı.bilakis eski tecrübelerime dayanarak çin malları bu şartlarda dağılmaya başlamıştı bile.torununa miras kalacak cinsden gibi gözüküyor şimdilik,yakıt emsallerine göre çok az.12 kuruş civarı.tavsiye edeRim

Neo3xi 7979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs neo3xi
    Ayın 17 sinde aldım şuan rodajda 500 bakımı bugün yapıldı şuan 80 km hızı geçmiyorum çok güzel seri motor ilerleyen zamanlarda paylaşım yapağım

hayırlı ugurlu olsun kazasız surusler. bende neo aldım fakat on farlar cok yukarı gostermekte. malum servıs zamanına daha var ve 100 km uzakta acaba on far yukseklık ayarı var mı. sızınde bole bır sorununuz oldu mu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)