Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Tvs Neo X3i Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...74982966/detay

Şu yukarıdaki ilana uzman gözüyle ne dersiniz sayın Tvs ciler?
    İlanı inceledim gözüme çarpanları aktarıyorum.
    1- tıger egzoz var demiş. ama motorun üzerindeki egzoz son derece kötü bir işçilikle kaynatılmış basit bir egzoz.
    2- lastikleri buyuk takmış. motoru yorar bu sebeple gereksizdir. aynı ebatta daha kaliteli bir marka alabilirdi.
    3- 10 kuruş yakıyor demiş. bu egzoz ve bu lastikle 10 kuruş yakması imkansız.
    4- enjeksıyon sistem demiş. bu motorlar karburatorlu.
    5- 1 depo yakıt hediye edıyormuş. sanki 20 litre deposu var 1 depo =20 TL
    6- sıfır km si 3390 TL iken sıkı pazarlıkla 3200e kadar ınıyorlar. 3100TL fiyat biçmesi biraz fazla.
    7- sonuç olarak bence bu arkadaş ya motor işinden anlamıyor ya da milleti duduklemeye yer arıyor.
    8- motordan anlamayan adamdan motor alınmaz
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Galerici bu galiba fazlaca anlıyor sanırım bana da mesela sağına soluna alakasız çıkartmalar yapıştırmasından kaza yapmış gibi geldi.

Sizin depolar tam boşken 20 liralık alıyor mu, benim mondi en çok 10 liraya fulleniyor da, 3,5 lt depo diyor benimki en çok 2 lt alıyor nedir anlamadım?

Detaylı cevaplar için teşekkürler.

Bir tane Balıkesir den toprağım satıyor, temize de benziyor, ama bu havada gözümü karartmam lazım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...41725306/detay

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    20TL yi ortalama olarak soyledım. 4litre deposu var. balıkesirdeki motor pazarlıkla alınabilir bence.
    BIYIKLI bunu beğendi.

Arkadaşlar bu göğüse bir bagaj aparatı taktıranlar var o demir aparat nerede satılıyor bende taktırmak istiyorum.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı kaptancanali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu göğüse bir bagaj aparatı taktıranlar var o demir aparat nerede satılıyor bende taktırmak istiyorum.
    http://www.rialli.com/products/tampon-262/6517-ys-on-ara-bagaj-cup-serisi-ms175/#/instalment
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Selam arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar aranizdayim. Tvs neo ile merak ettikleriniz varsa tecrubelerimi paylasabilirim.

Arkadaşlar benim motor 1 yıllık oldu 1500 kmde sık sık yurtdışına gittiğim için fazla kullanmadım. Arkadaşın biri yukarıda performans düşüsünden ışıklarda stop etmesinden filan bahsetmiş. Bu benimde başıma geldi tek nedenide beceriksiz servisler. 2. bakımda benimde motorumun karbüratör ayarını bozmuşlardı yolda durup kalkarken boğılup stop ediyordu. Sonra sorunu araştırıp çözümü kendim buldum, hava sanı fazla kısmış herifler, hava fazla açılıncada motor ısınana kadar stop eder, marşı zor alabilir vs. İnternetten karbüratör ayarını yapma videoları var öğrenin, öndeki vide hava arkadaki vide rolanti vidası, motor sıcakken tam tok ve teklemeyen en iyi motor sesini alacak şekilde dinleyerek ayarlayın, ozaman süper çalışır. Motorda manuel jikle var hava ortalama 20 derecenin altında ise 1 dk jikle ile ısıtıp ondan sonra yola çıkın. Karbüratör ayarı yakıtada etki eder, ama hem yakıt hem performans düşüsü varsa yakıt filtresi değişimi ve hava filtresi temizliği yapın. Gerekiyorsa yağ filtresinide değişin. Düz yolda açılmış motor 95 basmalı. Bu motor plastik ve yürür aksam kalitesi olarak on numara beş yıldız. Servisleri rezalet ötesi, parçalarının yüzde doksanı piyasada var internetten satın alabilirsiniz.
    Benim arayıpta bulamadığım tek şey servis manueli, kullanma klavuzunda bakımlarda yapılcak işlem tablosu yok, örneğin zincir kaç km de değişecek, yağ filtresi kaç km de değişecek vs. Servise sordum onlar tam Allahlık. Dahada servise bakıma gitmem kendim çok daha iyi yaparım.
    Yazın uzak yola çıkmayı düşündüğümden yaza doğru 250 lilik bir scooter alıp bunu satmayı düşünüyorum km si 2000 nin altında olur bakımlı rodajı özenle yapılmış sorusuz bir motor talibi varsa konusuruz. Motor İzmirde, yeşil renk.

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Selam arkadaşlar, bu motorda balansör var mı ?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)