Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Tvs Neo X3i Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Neo3xi 7979 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayın 17 sinde aldım şuan rodajda 500 bakımı bugün yapıldı şuan 80 km hızı geçmiyorum çok güzel seri motor ilerleyen zamanlarda paylaşım yapağım
    evet arkadaşlar son kullanıcılardan yorum,tavsiye,tecrübeleri alalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Sitesinde vites olarak otamatik yaziyor ama sonucta kayis değil zincirli degilmi yani scooter gibi degil?

yarı otomatik. vites var debriyaj yok.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Evet arkadaşlar Tvs Neo motorumu 3 gündür kullanıyorum. Şu an 200 km yi geçtim ve genel anlamda çok memnunum. Bu motoru XMAX 400 ün yanına kardeş olarak aldım yani daha çok şehir içi kısa mesafelerde pratik ve ekonomik kullanım için. Bu motordan beklentim az yakıt ve sorunsuzluktu. Yakıtı çok az yaktığını gördük ama dayanıklılık kısmını zaman gösterecek.TVS Neo ile İlk depoda 14 tl ile 152 km yol yaptım ve km arttıkça yakıt bir miktar daha düşecektir. Rodajda olduğum için 50-60 km hızı geömedim ve ani gaz açmayarak her devirde yedirerek motoru kullandım. Frenler beklediğimden çok ama çok iyi, lastikler bu motor için yeterli. Kotuk altı bagaj yeterli büyüklükte ama ksak alacağını sanmam belki nazi tarzı kask sığabilr. Ben bir tanede Kappa K28 çanta alarak olayı çözdüm. Motorda bulunan Şarj üniteside bana göre en büyük artı. Bu motoru diğer Cub'lardan ayıran en büyük özellik bence farın Scooter'lar gibi ön grenajda olması. Diğer Cub motorlarda Ön far gidon üzerinde olduğundan TVS Neo bence diğerlerinden hemen ayrılıyor.Motoru kısaca değerlendirmek gerekirse artı ve eksi yönlerini yazmaya çalışayım...

+ Düşük yakıt tüketimi
    + Dozlaması kolay frenler
    + Yumuşak süspansiyon
    + Yumuşak sele
    + Telefon şarj ünitesi
    + Koltuk altı bagaj
    + Plastik ve işçilik kalitesi
    + Uygun fiyat

- Üst devirlerde azda olsa titreşim
    - Farların motor rolantide iken kısılması, gücünün azalması

Sonuç olarak uygun fiyata Çin mlı olmayan, amaca hitap eden, ne istediğini bilen kullanıcıyı memnun edecek bir motosiklet diyabilirim. Herkese keyifli sürüşler...

SAZMAN bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    konu çok güzel olmuş ellerine sağlık. ilk olarak almayı düşündüğüm motosikletti ancak yarı otomatik olması sebebiyle vazgeçmiştim. bundan dolayı hala özeniyorum bu motora.
    twona bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Kardeşim hayırlı olsun. İnşallah kazasız belasız kullanırsın.
    Bende neo aldım mayıs sonu gibi. Şuan 1600 km deyim. İlk 400 km kadar yakıt çok iyiydi ama motor açılınca tüketimi arttı gibi geldi bana. 100 tl ye 100 km giderken şimdi 80-90 km arası gidiyor. En son 15 tl ye fulledim tekrar hesap yapıcam bakalım.
    Ayrıca motor beni biraz üzdü açıkçası. İlk sorun marş basmıyordu. Sabah soğukken ilk marşta çalışan motor akşama doğru marş almıyor (el, ayak dâhil).
    Servise gittim karbüratör ayarı yaptılar bu seferde motor ışıkta falan durunca birden stop ediyor. Bu yüzden bir süre jigle açık kullandım. Sonra sol altta bi zımbırtıdan rölantisini artırdım fakat şimdi de yakıt daha fazla tüketiyor... Öyle böyle 1600 KM yi devirdik.
    Kendi bagajı kapalı kask almıyor, açık kaskta almaz. Ben arkaya maxem 45 LT çanta taktım rahat ettim. Motorda büyük durmadı.
    Neyse bu motor kısa mesafe, şehir içi motoru. Otobanda falan 80 üzeri çıkmıyor ve yüksek hızda rüzgârda savrulma yapıyor, motorla ve sıkıştıran arabalarla uğraşmak çok zor oluyor. Benim ilk motorum olduğundan en ufak sıkıntı beni etkiliyor. Allah'a şükür kazasız belasız kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Alıntı redsky86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende neo aldım mayıs sonu gibi. Şuan 1600 km deyim. İlk 400 km kadar yakıt çok iyiydi ama motor açılınca tüketimi arttı gibi geldi bana. 100 tl ye 100 km giderken şimdi 80-90 km arası gidiyor. En son 15 tl ye fulledim tekrar hesap yapıcam bakalım.
    Ayrıca motor beni biraz üzdü açıkçası. İlk sorun marş basmıyordu. Sabah soğukken ilk marşta çalışan motor akşama doğru marş almıyor (el, ayak dâhil).
    Servise gittim karbüratör ayarı yaptılar bu seferde motor ışıkta falan durunca birden stop ediyor. Bu yüzden bir süre jigle açık kullandım. Sonra sol altta bi zımbırtıdan rölantisini artırdım fakat şimdi de yakıt daha fazla tüketiyor... Öyle böyle 1600 KM yi devirdik.
    Kendi bagajı kapalı kask almıyor, açık kaskta almaz. Ben arkaya maxem 45 LT çanta taktım rahat ettim. Motorda büyük durmadı.
    Neyse bu motor kısa mesafe, şehir içi motoru. Otobanda falan 80 üzeri çıkmıyor ve yüksek hızda rüzgârda savrulma yapıyor, motorla ve sıkıştıran arabalarla uğraşmak çok zor oluyor. Benim ilk motorum olduğundan en ufak sıkıntı beni etkiliyor. Allah'a şükür kazasız belasız kullanıyorum.
    evet yakıt konusunda en son hesapta 15 TL ile 129 KM yol gitti. Böylece KM de 12 kr yakıyor

Motosikleti
    Joymax 250i- 2014-2016 / Tvs Neo X3i
    Tekerin düz bassın kardeşim, allah kaza bela vermesin. bende şehir içi kullanım için scooter bakıyordum fakat tekeri büyük olsun v.s. derken fiyatlar minimum 6-7 binleri buluyor, bu yüzden bayram dönüşü bende neo x3i ye almayı düşünüyorum ama hiç yakından görmedim, incelemedim. size bir kaç sorum olacak

Dizleriniz çok rüzgar alıyor mu ?
    Plastik kalitesi vs. nasıl, çinliler gibi hemen dağılır bir görüntüsü var mı?
    Üst devirlerde biraz titreşim var demişsiniz ? xmax dışında kullandığınız başka motorlar var ise karşılaştırma yapabilir misiniz?
    Lastikler yeterli demişsiniz yağmurda pek başarılı olmayacaktır nylon sonucta? takılabilecek düzgün bir lastik araştırması yapabildiniz mi ?
    Kırmızı üzerindeki gümüş/gri renkler çıkartmamı yoksa boyamı ? kırmızı - yeşil renkleri arasında kaldım, sanırım yeşil renk siyah üzeri çıkartma.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı redsky86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

evet yakıt konusunda en son hesapta 15 TL ile 129 KM yol gitti. Böylece KM de 12 kr yakıyor
    yakıt tuketımı cok degıl mı ya? ben 200cc pulsarla 15 lira ile 115km gidiyorum. TVS NEO bence 10kr falan yakmalıydı. çok da ekonomik değilmiş.
    TRANSALP XL700

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt tuketımı cok degıl mı ya? ben 200cc pulsarla 15 lira ile 115km gidiyorum. TVS NEO bence 10kr falan yakmalıydı. çok da ekonomik değilmiş.
    Bence sen çok sakin uysal ve gaz kolunun kiymetini bilerek kulandığın için az yakıyor motorun benim yolda gördüklerim 17 20 kuruşu zorluyordur bu arada 10 kuruş yakan motor hayaldir hemde şehir içinde
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sen çok sakin uysal ve gaz kolunun kiymetini bilerek kulandığın için az yakıyor motorun benim yolda gördüklerim 17 20 kuruşu zorluyordur bu arada 10 kuruş yakan motor hayaldir hemde şehir içinde
    asılınca tabiki o rakamlara cıkıyor. ama 200cc performanslı bir motor o kadar az yakabiliyorsa, 110cc ekonomi amaçlı yapılmış bir motor sakin kullanımda daha az tuketmelıydı. demek ki karburatorlu ınnova lar kadar ekonomık değil.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Ben en son 15 tl ye 172 km yol gittim. Ben amacına uygun olarak şehir içinde sakin kullanıyorum yani ani gazlamalrdansa gazı yedirerek açıyorum. Bunun dışında ben motordan çok ama çok menunum. Bir kere işçilik kalitesi, frenleri ve selesi çok iyi. Ön far Neo yu diğer Cub'lardan hemen ayırıyor. Ben rüzgarsız düz yolda 90 ile 95 km yi görüyorum tek kişi (98 kiloyum). Bolu dağından aşşağı gazı açtığımda 120 km hıza kadar çıktı orda takılıp kalıyor. Daha önce kullandığım Boxera göre titreşim çok dha az ve rahatsız etmiyor. 80 km ile sürekli keyifle yolculuk yapabilirsiniz. Tam gaz giderseniz yol ve rüzgar durumuna göre düz yolda 85-95 km arasında seyir edilebiliyor ama dediğim gibi bu bir şehir içi motosikleti hatta gelişmiş bir mobilet diyelim. Bu arada egzos sesi benim Xmax 400 den daha güzel

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en son 15 tl ye 172 km yol gittim. Ben amacına uygun olarak şehir içinde sakin kullanıyorum yani ani gazlamalrdansa gazı yedirerek açıyorum. Bunun dışında ben motordan çok ama çok menunum. Bir kere işçilik kalitesi, frenleri ve selesi çok iyi. Ön far Neo yu diğer Cub'lardan hemen ayırıyor. Ben rüzgarsız düz yolda 90 ile 95 km yi görüyorum tek kişi (98 kiloyum). Bolu dağından aşşağı gazı açtığımda 120 km hıza kadar çıktı orda takılıp kalıyor. Daha önce kullandığım Boxera göre titreşim çok dha az ve rahatsız etmiyor. 80 km ile sürekli keyifle yolculuk yapabilirsiniz. Tam gaz giderseniz yol ve rüzgar durumuna göre düz yolda 85-95 km arasında seyir edilebiliyor ama dediğim gibi bu bir şehir içi motosikleti hatta gelişmiş bir mobilet diyelim. Bu arada egzos sesi benim Xmax 400 den daha güzel
    Bu motorların sıfırını almak istesek 2014 model olarak teslim ediyorlar. 2014ten sonra sanırım TRye gelmemiş. acaba başka neo getirmeyecekler mi? parça da sıkıntı yaşar mıyız, tereddütlerim var.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Arkadaşlar Cub motora yani yarı otomatiğe çok alışamadım. Debriyaj olmadan düşük devirlerde ve dönüşlerde denge sorunu yaşıyorum ve tekrar Bajaj Boxer aldım. Boxer ı Scrambler projem için de kullanacağım. Şu an TVS Neo motosikletim satılıktır. Extra olarak çanta demiri ve Kappa çanta taktırdım. İlk bakımı yetkili seviste yapıldı ve şu an 950 km de. Plaka ve ruhsat var, fiyat 2750 tl diyorum ama ciddi alıcılara bir miktar daha indirim yapabilirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3802902/detay/

Motosikleti
    Motoru aldım, şöyle bir sorum olacak;
    motorun çalıştırdığımda, park ve farları kapalı olmasına rağmen sadece ön far yanıyor, stopta bir hareket yok !
    Bu durum normal mi yoksa benim motorda bir hata mı var ?

Resim1 : Far ve park kapalı

Resim2 : Far ve park kapalı olmasına rağmen far yanıyor.

Resim3 : Parkları açınca

Resim4 : Farı açınca

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı muratozt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldım, şöyle bir sorum olacak;
    motorun çalıştırdığımda, park ve farları kapalı olmasına rağmen sadece ön far yanıyor, stopta bir hareket yok !
    Bu durum normal mi yoksa benim motorda bir hata mı var ?

Resim1 : Far ve park kapalı
    https://s18.postimg.org/e0w9nvlkp/20161004_084848.jpg
    Resim2 : Far ve park kapalı olmasına rağmen far yanıyor.
    https://s18.postimg.org/9dq7m3y7t/20161004_084837.jpg
    Resim3 : Parkları açınca
    https://s18.postimg.org/luwv99tdl/20161004_084901.jpg
    Resim4 : Farı açınca
    https://s18.postimg.org/82igdn2m1/20161004_084912.jpg
    sanki bir yerden şase alıyor gibi görünüyor. ampul h4. o kadar kısık yanmaması gerekıyor.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    sanki bir yerden şase alıyor gibi görünüyor. ampul h4. o kadar kısık yanmaması gerekıyor.
    yasalar gereği gündüz farlarının sürekli açık olması gerekiyor ya. Bundan dolayı acaba motorun orjinal hali böyle olabilir mi ?
    Motora sahip arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    selamlar, yeşil tvs neo arıyorum. var mı satan?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    selamlar, yeşil tvs neo arıyorum. var mı satan?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...61796632/detay

Motosikleti
    istersen satayım 1,5 ay oldu alalı, 250lik scooterdan sonra bir türlü ısınamadım. daha 350 km de.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...74982966/detay

Şu yukarıdaki ilana uzman gözüyle ne dersiniz sayın Tvs ciler?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)