Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    Herkese Merhaba. Henüz yeni bir z250 sl sahibiyim. ABS'siz model. Yeşil. 500 km'yi devirdik bugün. Henüz rodajdayım. Yarı yarıya şehir içi ve şehirler arası kullanımım oldu. Bu süre içinde sadece şehirler arası kullanırken 5 bin devire çıktım. Diğer türlü 4 bin sınırına uydum. Bu sınır açıkçası motora alışma evresi için de iyi bir sınır oldu. Bir kere tam anlamıyla yakıt ölçebildim o ölçüm sonucunda da 3.18/100 lt. çıktı sonuç. Sadece şehir içi kullanım ölçümü. Önüne cam düşünüyorum. Bir de sırt çantası ya da küçük bir el çantasını koymak için arka seleye file düşünüyorum. Aslında file mi yoksa bağlama lastikleri mi daha iyi bir seçim olur bunu da danışmak istiyorum. Bu konularda tavsiyelerinizi bekliyorum açıkçası. Diğer her konuda motordan son derece memnunum. Görünüş olarak da beğenerek aldım zaten ama trafikte daha çok hissediyorum güzelliğini bakanı çok oluyor .. Tekrardan herkese merhaba, konu altında daha çok buluşmak dileğiyle Güvenli sürüşler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inş. Ben arka seleye bağlanabilen çanta kullanıyorum işimi görüyor tavsiye ederim.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coriolis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba. Henüz yeni bir z250 sl sahibiyim. ABS'siz model. Yeşil. 500 km'yi devirdik bugün. Henüz rodajdayım. Yarı yarıya şehir içi ve şehirler arası kullanımım oldu. Bu süre içinde sadece şehirler arası kullanırken 5 bin devire çıktım. Diğer türlü 4 bin sınırına uydum. Bu sınır açıkçası motora alışma evresi için de iyi bir sınır oldu. Bir kere tam anlamıyla yakıt ölçebildim o ölçüm sonucunda da 3.18/100 lt. çıktı sonuç. Sadece şehir içi kullanım ölçümü. Önüne cam düşünüyorum. Bir de sırt çantası ya da küçük bir el çantasını koymak için arka seleye file düşünüyorum. Aslında file mi yoksa bağlama lastikleri mi daha iyi bir seçim olur bunu da danışmak istiyorum. Bu konularda tavsiyelerinizi bekliyorum açıkçası. Diğer her konuda motordan son derece memnunum. Görünüş olarak da beğenerek aldım zaten ama trafikte daha çok hissediyorum güzelliğini bakanı çok oluyor .. Tekrardan herkese merhaba, konu altında daha çok buluşmak dileğiyle Güvenli sürüşler..
    Hayirli olsun, karar verdin demek Rodaj km olarak yeni bitti benim de.1750 deyim.

Canta olarak tam linkteki gibi bi çanta düşünüyorum, tipi aynı gibi çanta çok fakat taban kısmında fazlalıkları oluyor kenarlarinda genellikle o kenarliklar bence hoş görünmüyor, yine de olcumume göre biraz büyük gibi sanki ama alacağım muhtemelen.

https://tr.aliexpress.com/item/Yeni-...ceBeautifyAB=0 link düzeltme.

Sırt çantasını yolcu selesine sarkittiginda yük bitmiyor sürücüye, uzun yol için dersen bağlama lastiği daha uygun olur sanırım..

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    Alıntı Aspava38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inş. Ben arka seleye bağlanabilen çanta kullanıyorum işimi görüyor tavsiye ederim.

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun, karar verdin demek Rodaj km olarak yeni bitti benim de.1750 deyim.

Canta olarak tam linkteki gibi bi çanta düşünüyorum, tipi aynı gibi çanta çok fakat taban kısmında fazlalıkları oluyor kenarlarinda genellikle o kenarliklar bence hoş görünmüyor, yine de olcumume göre biraz büyük gibi sanki ama alacağım muhtemelen.

https://tr.aliexpress.com/item/Yeni-...ceBeautifyAB=0 link düzeltme.
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Hazır çanta değil de daha çok kendi yükümü sarabileceğim bir teknik öğrenmek istiyorum. Yük dediğim öyle aman aman şeyler değil. Genellikle sırt çantama sığdırıyorum eşyalarımı ama en azından bu omza asılan seyahat/spor çantası diye geçen tipte bir şeyi bağlayabilmek istiyorum.

arkadaşlar bende 250sl var 40t arka dişli arıyorum hiçbir yerde bulamadım bilen eden varsa lütfen yardımcı olsun

z-ORHAN-sl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki z250sl
    Arkadaşlar merhaba, İstanbul içinde 5000 bakimi için gidebilecegim bir yer arıyorum. Fiyatlar nasıl ne öderim varsa bilgi sahibi olan cevap bekliyorum

Merhaba, 19000 km deki dunlop lastiklerimi değiştirme kararı aldım. Seçeneklerim arasında Mitas mc 25, Mitas mc 50 modelleri ve Anlas var. Bu üçü için yorumda bulunabilecek, fikri ve bilgisi olan paylaşımda bulunabilir mi acaba? Teşekkürler...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mc 25'i bilmem, RKS Titanic 150-S'te Anlaş Mb34 Tournée kullandım, bazı yerlerde beni çok korkutmuştur, kötünün iyisidir. Şu an Sym Wolf'te Mitas Mc 50 M-Racer kullanıyorum, frenlemede ya da virajda motoru yatırdığımda bir sıkıntı yaşatmadı. Bugün de Kandıra'dan Ömerli'ye geldik yağmur hafif çiselerken, yine de virajlarda bir problem yaşamadım.

Motosikleti
    MT-07
    MC 25 kış lastiği. Yaz geldi. Havalar 30 derece olacak.

Mc 32 kış lastiği diye biliyorum. 25 ile 50 arasında yumuşaklık ve ebat farkı varmış. Her ikisi de yazlık. Anlas pirelli ile aynı kauçuğu kullanıyor dedi satıcı. Ne kadar doğru bilemiyorum. O yüzden kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Sayfayı biraz canlandıralım

Merhaba,
    19000 km deki motorumun zincir dişli setini değiştirmek istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İlle de DID mi olmalı? Alternatif uygun fiyatlı önerileriniz var mı?

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Ön farında çizikler ve çatlaklar meydana gelen varsa fotolarını çekip atabilir mi?

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL

Benimkisi henüz taze sayılır sizinkine kıyasla, 2016 model bu arada, 2017 çıkışlı. Gündüz iyice inceledim herhangi bir emare yok çiziki v.s. , bu konuyla ilgisi olmasa da huylandigimdan motoru yıkamıyorum bile, ıslak bezle siliyorum, belirti vermeye başlarsa elimden geleni yapmayı düşünüyorum..Komple far mı değişmeli yoksa sadece dış kısmı mi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Bir de motorda, on kafa kısım, göstergelerden mi, plakadan mi anlayamadığım, 5000 devirlerde olan hızdan bağımsız bi hafif bir seste, plastikimsi bir sese benzer dırıltı oluyor.Daha çok kafa kısmından gibi.Sizlerde de var mı çözüm için ne yapılabilir?

Motosikleti
    Kawasaki Z 250 SL
    Merhaba arkadaşlar,
    Kawa Z 250 SL DUNLOP lastik kullaniyorum. Optimum hava basinci ne olmali ön ve arka teker icin ayri ayri söyleyebilir misiniz ? PSI olarak.

Alıntı kawa_black adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Kawa Z 250 SL DUNLOP lastik kullaniyorum. Optimum hava basinci ne olmali ön ve arka teker icin ayri ayri söyleyebilir misiniz ? PSI olarak.
    Manuel sayfa 119:Ön 28 arka 32 diyor öyle kullaniyorum, bu arada kilo v.s. durumuna göre inik lastikle gezmektense 1 psi öne ve arkaya fazladan basmayı yeğlerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------
    .............................

[IMG][/IMG]

Henüz 150 kilometredeyken çekmiştim, fotoğrafla aram yok, unutmuşum telefonda

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kefkes kardeşim senin motor da pek tatlı, pek yahşi

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kefkes kardeşim senin motor da pek tatlı, pek yahşi
    Eyvallah kardeşim, ilk gördüğüm günden beri seviyorum. Gerçi iki teker olsun da çamurdan olsun.
    tommygun bunu beğendi.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Bu motorun kronik sorunu var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)