Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
40. sayfa BirinciBirinci ... 303839404142 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı velo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzini opet'ten almaya başladığımdan beri bu stop etme sorunuyla karşılaşmadım. shell'den aldığımda oluyor. throttle body sorunlu mu yoksa sorun benzinden mi kaynaklı tam emin olamadım. arabaya shell'den benzin alıyorum. hiç sorun olmadı. nasıl iş anlamadım.

Ben de hep benzini Opet'ten alıyorum , hiç karşılaşmadım stop etme sorunu ile.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı randomname adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. 2015 model Z250 SL siyah motorumu Temmuz ayında aldım. 4300 kilometredeydi, şimdiyse 5700'de. Bahsi geçen stop etme olayları benim motorda da yeni başladı. Birinci viteste dururken, debriyajı tutar haldeyken motor stop ediyor. Çoğunlukla kalkış yapacakken oluyor. Boşta, rölantide stop ettiği olmadı. 6000 bakımına götürdüğüm vakit baktıracağım. Bir de vites düşürürken nadiren olan 'patırt' diye bir ses var ki onu da çözmüş değilim.

Bunun dışında, 11 lt depoyla kaç kilometre gittiğinizi merak ediyorum. Bende genelde 180-200 km'deyken yakıt göstergesi yanıp sönmeye başlıyor. 3,5 lt civarı bu uyarıyı verdiğini düşünüyorum. Bu arada yakıt göstergesinin saçmaladığı da oldu, tam depo doldurmama rağmen yakıt göstergesinin ortalama bir yakıt varmış gibi gösterdiğine tanık oldum. Sonra düzeldi.

Sizde de ABS ışığı ara sıra yanıyor mu? Bende özellikle motoru çalıştırdığımda ilk dakikalarda dikkatimi çekiyor. Ancak sonra sönüyor sanıyorum.

Son olarak, motora koruma takozu taktırdım. İsim vermeyeyim, Bahçelievler'de bir yedek parçacıdan aldım. Renklerde de modellerde de sıkıntı vardı. Dükkan komple sıkıntıydı aslında. Aldığıma biraz pişman oldum ama nihayetinde işimi görecek bir ürün, rengi çok dert etmiyorum. Sarı stickler'ları sökersem daha iyi duracak. Belki. Bakalım

http://i63.tinypic.com/1h7ck1.jpg

http://i67.tinypic.com/2e2mpl3.jpg

Sevgiler saygılar.
    Hayırlı olsun,abs ışığı dururken yanar harekete başlayınca söner seyir halinde yanıyorsa sorun var demektir.Rolantide stop etme yoksa senin sorunun benimde yaşadığım gibi debriyaj ayarında kaynaklanıyor olabilir. Bende ilk zamanlar birinci vitesde debriyaj çekiliyken stop etme kalkerken stop etme boşa geçmede zorlanma falan yaşıyordum manetten ayarlayıp debriyajı sertleştir eğer burdan kurtarma payı kalmadıysa motor bölümünden tel ayarı yap yakıt tüketimine gelince bende tek çizgi kaldığında ortalama 170 190 km arası yol yapmış oluyorum.Seviye sistemiyle ilgili olarakda benzini ayaklıktayken yan şekilde alıyorsan ilk basta anormal gösterebiliyor sonra ise normale dönüyor.Eğer yakıt seviye sisteminde arıza olursa tüm kademeler aralıksız şekilde durmadan yanıp sönerek uyarı veriyor zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Aynada görüş açısı olarak ne gibi farklılıklar oldu?

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Kendi Aynaları kadar olmasa da görüşü engelleyecek bir durum söz konusu değil uzak gösterdiği içinde arkadan geleni rahat aynada görebiliyorsun. Manetler de kendi manetlerine göre çok rahat ayarlanabilir olmasından dolayı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı ercan_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi Aynaları kadar olmasa da görüşü engelleyecek bir durum söz konusu değil uzak gösterdiği içinde arkadan geleni rahat aynada görebiliyorsun. Manetler de kendi manetlerine göre çok rahat ayarlanabilir olmasından dolayı.
    Sağol Ercan cevap yazdığın için.Dürüst olmak gerekirse topuz ve manet çok güzel ama aynalar kelebek konmuş misali hiç beğenmedim çok ufaklar. Değiştirirsem görüntüsüne bakmaksızın en net görebileceğim bir model ile değiştireceğim arayıştım bu aralar. Online olarakmı aldın yada aldığın yer online olarak satıyormu maliyeti ne tuttu parçaların bilgi verebilirmisin.

Motosikleti
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol Ercan cevap yazdığın için.Dürüst olmak gerekirse topuz ve manet çok güzel ama aynalar kelebek konmuş misali hiç beğenmedim çok ufaklar. Değiştirirsem görüntüsüne bakmaksızın en net görebileceğim bir model ile değiştireceğim arayıştım bu aralar. Online olarakmı aldın yada aldığın yer online olarak satıyormu maliyeti ne tuttu parçaların bilgi verebilirmisin.

Kendi aynaları gayet iyi gösteriyor neden değiştirme gereği duyuyorsunuz ki o zaman benim bunu tercih etmemin sebebi motorun kesitleri ile aynaların kesitleri aynı ve birçok z serisinde bu aynaları görürsün zaten yurt dışına bakarsanda. int üzerinden aldım manet ve aynalar 300 liraya mal oldu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı ercan_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi aynaları gayet iyi gösteriyor neden değiştirme gereği duyuyorsunuz ki o zaman benim bunu tercih etmemin sebebi motorun kesitleri ile aynaların kesitleri aynı ve birçok z serisinde bu aynaları görürsün zaten yurt dışına bakarsanda. int üzerinden aldım manet ve aynalar 300 liraya mal oldu.
    Yabancı sitedenmi aldın yerli sitedenmi koruma takozunu alim bende.Aynaları net gösteriyorda ben yakın mesafedeki ölü noktaları aşamadım bir türlü. Yandan 1 2 metre dibime girenleri göremiyorum.

Motosikleti
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı sitedenmi aldın yerli sitedenmi koruma takozunu alim bende.Aynaları net gösteriyorda ben yakın mesafedeki ölü noktaları aşamadım bir türlü. Yandan 1 2 metre dibime girenleri göremiyorum.
    Her motorda, hatta arabada kör nokta olur onu da şerit değiştirmeden önce başınla kontrol edeceksin omuz hizanı ona yapacak birşey yok maalesef koruma takozunu 150 liraya yamaha motor servisinden aldım. unıversal diye geçiyor işten anlayan adama git uydurur yani puıg e 700 lira vermeye gerek yok. yurt dışından geldi ayna ve manetler.

Motosikleti
    Yamaha Mt - 25
    Şu an bende pulsar ns200 var ve öyle görünüyor ki bir sonraki motorum z250 sl olacak. Boyum 1,83 acaba bana küçükmü kalır diye endişeleniyorum. Siz ne diyorsunuz bu konuda? Teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı deep_breathe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an bende pulsar ns200 var ve öyle görünüyor ki bir sonraki motorum z250 sl olacak. Boyum 1,83 acaba bana küçükmü kalır diye endişeleniyorum. Siz ne diyorsunuz bu konuda? Teşekkürler
    boy senin zevk senin oturma organıda senin:=) Biz ne desek boş gidip deneyip kendin göreceksin.2 metre adam rahat ettim der misal 1 60 adam edemedim der.Bu motorun boyutlarını abartan adamları takip et yeni başlayan 1.80 adama apaci gibi midilli bozması motorları tavsiye ettiğini cbf 150 ybr125 tavsiye ettiğini görürsün.Bunların hiçbirinden ufak değil pulsardanda daha yüksek motor.

Motosikleti
    Severek kullandığım motorumu üzülerek satıyorum. Araba alacağım için satılıktır ilgilenen arkadaşlar forumdan olduğunu söylerlerse ufak bi güzellik yaparım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9572150/detay/

Bohemian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Benim boyum 1.87
    Sıkıntı yok ama yine de almadan önce bir üstüne otur tabii.

Motosikleti
    kawasaki z250sl
    motoru dizlerim arasında tutarken bazen kaymamak için fazla sıkmam gerekiyordu. bu da sürüşümü çok fazla etkliyordu. ben de kaydırmaz tank pad aramaya başladım. stompgrip'in z250sl için birebir uyumlu modeli yok ve universal olanı 260tl. ben de internette bakınırken eazigrip diye bir marka gördüm. oradan z250sl ile uyumlu tank pad aldım. kısa süreli test ettim. özellikle frenlemede ve yokuş aşağı inişlerde faydası oldu gibi geldi. ben slikon olanını posta dahil 150 liraya aldım. ürün ingiltereden posta ile geldi. böyle bir şey almayı düşünen varsa aklında olsun diye yazdım.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Selam dostlar bu motorun 2015 modelinin satis olayi nedir rahat satilirmi? Nc700 e takas geldi alip satmayi dusunuyorun belki bu forumdandir takas isteyen arkadas.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Hayırlı satışlar ercan_48. Severek aldığınızı okumuştuk. Yeni arabanız da şimdiden hayırlı olsun.

İlanda ABS'den bahsetmemişsiniz; muhtemelen ABS'siz modeli.

Sahibinden ilanlarının çok yüksek fiyatlı olduğundan bahsediliyor.

Hazır forumda denk gelmişken sorayım;

Sıfırı 4200 € (3,40'tan hesaplarsak 14250 TL) olan motosikletin 2. el fiyatının sadece 2 bin lira daha ucuz olması pahalı değil mi?

Umarım istediğiniz fiyata satabilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı satışlar ercan_48. Severek aldığınızı okumuştuk. Yeni arabanız da şimdiden hayırlı olsun.

İlanda ABS'den bahsetmemişsiniz; muhtemelen ABS'siz modeli.

Sahibinden ilanlarının çok yüksek fiyatlı olduğundan bahsediliyor.

Hazır forumda denk gelmişken sorayım;

Sıfırı 4200 € (3,40'tan hesaplarsak 14250 TL) olan motosikletin 2. el fiyatının sadece 2 bin lira daha ucuz olması pahalı değil mi?

Umarım istediğiniz fiyata satabilirsiniz.
    evet uyardığın için tşk ederim. ilanda belirtmeyi unutmuşum ABS siz modeli.Su anki kurla motorun 0 km fiyatı 14.330. Aldığında en sıkıntılı dönemi rodaj süresi o derdin yok ikincisi koruma takozları var üçüncüsü bakımları serviste düzenli şekilde vaktinden önce yapıldı dördüncüsü üzerinde rizoma ayna ve manetler var. 10.000 liraya olanlarda var heryeri çizik egzozlar sökülmüş düşmüş kalkmış bakımlarından bir haber benim gözümden malımın değeri bu.

Merhaba arkadaşlar..Benelli tnt 250,ktm duke 250 ve kawasaki z250 sl arasında kaldım..yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Arkadaşlar herkese merhaba , nakit ihtiyacından dolayı motorumu satıyorum. Yabancıya gitmesin

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3887706/detay/

Motosikleti
    Z250SL
    Merhaba Kawasaki Z250SL imi satıyorum.
    2016 model. Kazasız. Tertemiz baktım, bakımlarını aksatmadım.
    ZMoto çıkışlı.

İlan : TERTEMİZ Z250SL - 2016 Model
    İlan No: 359792609
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...59792609/detay

iletişim : 0 537 780 69 20

Detayları telefon ile sorabilirsiniz.
    Pazarlık payı az da olsa var.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bu motoru inceliyorum dünden beri ve markaya göre fiyatı fena değil sanki. Bakım aralıkları kaç binde bir bir de ortalama ne kadar tutuyor acaba? Yakıt 3.5 lt civarı anladığım kadarıyla.

Motosikleti
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru inceliyorum dünden beri ve markaya göre fiyatı fena değil sanki. Bakım aralıkları kaç binde bir bir de ortalama ne kadar tutuyor acaba? Yakıt 3.5 lt civarı anladığım kadarıyla.

Bakım aralıkları 5.000'de bir. Ortalama 150-200 tl civarı tutar. Yakıt normal kullanımda 3.2 - 3.3 civarı yakıyor.
    Quad87 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
40. sayfa BirinciBirinci ... 303839404142 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)