Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
42. sayfa BirinciBirinci ... 324041424344 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Aspava38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, bajaj mı, Tnt mı , Ktm mı derken z250sl alarak bende araniza katıldım. İlk motorum. Bakıma goturcem zinciride degistirmem gerekebilir. Zincir fiyatı ve bakım fiyatı filtreler fren balatalari değişirse ne kadar tutar ortalama.
    hayırlı olsun hocam . Ben de Tnt250 mi duke 250 mi derken Z250SL 'e karar kıldım . 2 ay sonra almayı planlıyorum . Absli model mi aldınız ve ne kadara aldınız ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Alıntı flowerhorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun hocam . Ben de Tnt250 mi duke 250 mi derken Z250SL 'e karar kıldım . 2 ay sonra almayı planlıyorum . Absli model mi aldınız ve ne kadara aldınız ?
    Teşekkürler evet sende benle aynı durumdasın yazılarını okuduğum kadarıyla bende senin gibi ilk başta Abs li modellere bakıyordum. ABS siz aldim.

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Selam arkadaşlar, bajaj mı, Tnt mı , Ktm mı derken z250sl alarak bende araniza katıldım. İlk motorum. Bakıma goturcem zinciride degistirmem gerekebilir. Zincir fiyatı ve bakım fiyatı filtreler fren balatalari değişirse ne kadar tutar ortalama.
    Aldığın motor kac bin km de? bu kadar ağır bakım yapacağına göre baya yuksek olmalı iyi bir zincir ve dişli istersen zaten 400 den aşağı yok hava filtresi 40 tl yağ filtresi 30-35 tl motor yağı 70-80 tl balata hakkında fikrim yok ama gerekte olmamalı fazla aşınmadı ise.birde servise gidersen iyi bi işçilik yazarlar hesapla artık :D

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Km 16binde temiz Motor ama motoru ilk alan kişi bakımlarını Kendi yapmış servis bakımları gözükmedi. O yüzden en son ne zaman ne bakım yapıldı ne değişti bilemiyorum. Onun için servise götürüp bakımını yaptircam.

Motosikleti
    Km 16binde temiz Motor ama motoru ilk alan kişi bakımlarını Kendi yapmış servis bakımları gözükmedi. O yüzden en son ne zaman ne bakım yapıldı ne değişti bilemiyorum. Onun için servise götürüp bakımını yaptircam.
    Anladim evet km fazla baya eger hic degismedi ise zincir ve disli omrunu yitirmistir buji hava ve yag filtrelerini degistirmen yeterli olur balatalar idare eder olmasi lazim o km de ve vidalarini kontrol ettirin malum gucten gelen titresimden dolayi gevseme olabiliyor.

Motosikleti
    Kendi yapmış olduğum paddock standı ve radyatör koruması bir foto yorumlarınızı bekliyorum

Aspava38 bunu beğendi.

Motosikleti
    Z250SL abs
    Arkadaşlar şehir ve iş değişikliği nedeniyle moturumu satmak durumunda kalıyorum.
    İlgilenen olursa fiyat konusunda yardımcı olurum. Kazasız absli siyah.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36244268/detay

Motosikleti
    kawasaki z250sl
    ercan_48 arka sehpa çok güzel olmuş. o radyatör korumadan ben de alacaktım ama malzemesi pek güzel görünmedi diye almadım.

rölantide stop etme sorunu hala devam ediyordu. servise tekrar bırakmıştım. garantiden ecu değişti. motorun sesi bile değişmiş gibi geldi yeni ecu'yu henüz test edemedim. gelişmeleri tekrar söylerim. throttle body ile ilgili bir şey söylenmedi.
    ercan_48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı velo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ercan_48 arka sehpa çok güzel olmuş. o radyatör korumadan ben de alacaktım ama malzemesi pek güzel görünmedi diye almadım.

rölantide stop etme sorunu hala devam ediyordu. servise tekrar bırakmıştım. garantiden ecu değişti. motorun sesi bile değişmiş gibi geldi yeni ecu'yu henüz test edemedim. gelişmeleri tekrar söylerim. throttle body ile ilgili bir şey söylenmedi.
    Tşk ederim evet internette satılan radyatör koruması çok ince bir malzemeden bende araştırdım. benimki biraz daha sağlam birşey oldu. eğer istersen yapabilirim benimkinin aynısından.

Motosikleti
    kawasaki z250sl
    Alıntı ercan_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tşk ederim evet internette satılan radyatör koruması çok ince bir malzemeden bende araştırdım. benimki biraz daha sağlam birşey oldu. eğer istersen yapabilirim benimkinin aynısından.
    teşekkür ederim şimdilik orijinalini bozmayayım.
    ercan_48 bunu beğendi.

z-ORHAN-sl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki z250sl
    bu gün bende yeşil bir z250sl alarak araniza katıldım. Motorum 2. El ancak 700km de rodaj süreci ne zaman biter ve neye dikkat etmeliyim. Ve bakıma ne zaman götürmem gerekiyor.istanbul kağıthane çevresinde bildiginiz servis varmı? Teşekkurler şimdiden.

Alıntı z-ORHAN-sl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün bende yeşil bir z250sl alarak araniza katıldım. Motorum 2. El ancak 700km de rodaj süreci ne zaman biter ve neye dikkat etmeliyim. Ve bakıma ne zaman götürmem gerekiyor.istanbul kağıthane çevresinde bildiginiz servis varmı? Teşekkurler şimdiden.
    Hayırlı olsun .. Güle güle sağlıkla kullanın.

Kaça aldınız? abs li model mi?

Motosikleti
    rodaj 2 dönemden oluşuyor ilk 800km 4 bin deviri geçmeyeceksin ve bitince yağ değişimi yapacaksın 2. dönemde ikinci 800 km de 6bin deviri geçmeyeceksin. kolay gelsin zor bi dönem tabi senden önceki o 700 km de nasıl kullandı bilinmez ;)

z-ORHAN-sl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki z250sl
    13900. Çok araştırdım araç nerdeyse kullanılmamış gibi abs yok malesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Bakımlara kç km de gidiyosun? Yada gidiliyor diyeyim
    Aydin1966 bunu beğendi.

Motosikleti
    13900. Çok araştırdım araç nerdeyse kullanılmamış gibi abs yok malesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Bakımlara kç km de gidiyosun? Yada gidiliyor diyeyim
    Kitapçıkta yazan 6000 km de bir. yalnız içimin rahat etmesi için ben daha az kmlerde değiştiriyorum. Motorum 12000 km de hiçbir sorun yaşamadım.

Motosikleti
    Kawasaki 250
    Arkadaş söylemiş gerçi 6000 de bir diye. Her 6000 de nispeten hafif bakım diyelim serviste 250 civarı tutuyor. lk 6000 de sadece yağ ve yağ filtresi değişmitşi.Her 12.000 de daha ağır bakım;500-TL gibi birşey olması lazım. Buji ,hava filtresi, yağ filtresi, motor yağı değişiyor.Balataları, zincir ve dişlisi de kontrol ediliyor.Zincir için bu motorda 18.000 km ömü vermişlerdi. Tabi kullanım tarzı ve özenli bakıma göre değişeceğini düşünüyorum.

Motosikleti
    yamaha mt 25
    herkeze merhaba ben 250 cc naked makine almayı düşünüyorum z250sl de bu alternatiflerden biri 10000 lira civarı param var bu fiyata bu motoru bulmam mümkünmü ? birde 178 boy 74 kiloyum acaba bana ufak gelirmi ? yılda iki kez 500 km uzun yol yapıcam buna uygun bi motormu tecrübeli abilerimden cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler

talha_865 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı Eypcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze merhaba ben 250 cc naked makine almayı düşünüyorum z250sl de bu alternatiflerden biri 10000 lira civarı param var bu fiyata bu motoru bulmam mümkünmü ? birde 178 boy 74 kiloyum acaba bana ufak gelirmi ? yılda iki kez 500 km uzun yol yapıcam buna uygun bi motormu tecrübeli abilerimden cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler
    180 boy 85 kiloyum. Motorumdan memnunum. Tek kontak 120, 1 gün içinse 300 km kadar yol yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamadı makina. Ben biraz yoruldum haliyle ama o zamanlar acemiliğimde söz konusuydu açıkçası. Pişman olmazsın

Motosikleti
    yamaha mt 25
    çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için dediğim gibi bütçem 10 bin lira yani kıtı kıtına ne üstü ne altı inşallah bulabilirsem ilk alternatifim bu motor olucak allah kaza bela vermesin inşallah
    talha_865 bunu beğendi.

Motosikleti

Pirelli Diablo Rosso II ;)

13.000 km sonrasında kendi lastikleri artık güven vermiyordu o yüzden pirelli diablo rosso II ile değiştirdim bambaşka birşey imiş virajlarda asla çizgisinden çıkmıyor. kendi lastiklerinde gezme oluyordu virajlarda heleki yüksek hızlarda.zaman geçtikçe lastikle ilgili yorumlarımı yazarım malum üzerindeki mumdan dolayı fazla zorlayamıyorum lastikleri şu anda.

Fuatt39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
42. sayfa BirinciBirinci ... 324041424344 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)