Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 MCX Roadracer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı dreamwalker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mcx 150 subap ayarı kaç mm olmalı yadan inc bilen varmıdır ?
    Kitapçıkta yazar diyodum ama göremedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StuntBoyZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mcx- 230cc
    motorumdan bir kaç kare

230cc silindirset 250cc calbulatör, arka stunt bar, koldan arka fren (2.bir kaliperle), ince ön far, stunt icin güclendirilmiş gidon ,pist lastigi arka icin, performans egsoz yaptigim değişiklikler stunt a cok yatkın bir motor cok keyif aliyorum sürmekten her vitesde teker yapiyo mcx le hayat bana güzel

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    sadece silindir ilemi 230 cc yaptın ? sağlıklı oldumu ?

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı lozer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalıştırırken marşa bas bas çalışmıyor. ateşleme var benzin var ama çalışmıyor. Çalıştıktan sonra 7000 devire kadar normal 7000 devri geçtikten sonra ara ara gaz kesiyor. yeni benzin almadım halen sorun devam ediyor. benzinden olduğunu düşünüyorum.
    Benim motor da bas bas geç çalışıyodu yolda da garip tepkiler veriyodu bujiyi değiştirdim şuan canavar, herşey normale döndü

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul kullanıyorum 5100 10-40. daha önce ipone kullanmıştım. motul daha iyi geldi sanki.

bu arada motorumun performans egzostu. gerçi pek performans sayılmaz. daha çok ses ve görntü

https://www.youtube.com/watch?v=XZ0g6S52ECE
    Orjinale göre sesi biraz daha derin gibi

10-40 full sentetik repsol memnunum
    bidahaki sefere motul veya repsol düşünüyüm ozaman ama almadan önce merak ettiğim şey ne gibi farklar beklemem gerekir,ben iki yağ kullandım ikiside aynı geldi,yağlar arasında nasıl farklar hissediyosunuz motorda?

StuntBoyZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mcx- 230cc
    yapali 2 hafta oldu kolay patliyabilir biliyorum pek de saglikli değil aslinda cok zorluyorum bide tekerdeyken yaglamada yapmiyor orjinal haliyle en ufak sıkıntı yasamadim motordan 13 500 kmde degistirdim silindiri su an 14000 de zaman göstercek bakalim nolcak yakıt olarak 100km de 3.5-4litre yakiyo sürekli sıkıştırmama rağmen

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    mcx 150 subap ayarı kaç mm olmalı yadan inc bilen varmıdır ?
    Mondiali aradım subap ayarı ile ilgili biz bilgi veremeyiz servisten öğrenin dediler :S

Motosikleti
    MCX-150
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GÜNDÜZ LEDİ YAPIMI VE MONTAJI
    Aklımdaki gündüz ledi uygulamasını sonunda yaptım.Bence güzel oldu.Trafikte daha fark edilir olma adına faydalı oldu.
    Aşağıdaki linkte detaylı anlatım var.Bitmiş halinden bir kaç örnek...

http://i.hizliresim.com/JY7yOj.jpg
    http://i.hizliresim.com/zA27J9.jpg
    http://i.hizliresim.com/GYpOyV.jpg

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/132970-mondial-mcx-150-roadracer-yaptigim-calismalarim.html
    Paylaştığın için teşekkür. Bende yaptım ve monte ettim. Çok başarılı.

Motosikleti
    mondial drift ,yamaha ybr ,mondial z-one 180
    Merhaba stuntboyZ
    Stunt deyince benimde canim gidiyor teker yapmayi cok seviyorum. Bu motorla orjinal halde teker yapip uzun yollar gidebiliyo musun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Bir de on kaldirdiktan sonra hemen iniyor senteye getiremiyorum. Senteye getirmek ve tekerde uzun gitmek icin bana tuyo verebilir misin
    Sagol

ingilizceci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Km saatinin altında ekstra bir saat var sanırım tripmetre deniyor. Onu nasıl sifirlayacagiz bilen var mi?

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Sol yandaki düğmeyi büktüğümüz zaman sıfırlanıyor
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol yandaki düğmeyi büktüğümüz zaman sıfırlanıyor
    http://i.hizliresim.com/XvL6m0.jpg
    Vay be 100km'de motor gıcır gıcır. Düğmeyi bükmeyecez ama soldan baktığında saat yönünün tersine olacak şekilde çevireceğiz.
    MCV bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sadece silindir ilemi 230 cc yaptın ? sağlıklı oldumu ?
    en genişinden 67 silindir takılmıs olsa,

krank değişmeden orjınal 5,38 cm stroklu krank ile en fazla 190cc civarına cıkar

230 cc için krank değişimi de sart

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be 100km'de motor gıcır gıcır. Düğmeyi bükmeyecez ama soldan baktığında saat yönünün tersine olacak şekilde çevireceğiz.
    Tabiki böylede tarif edebiliriz.Teşekkürler. ;)
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Selam arkadaşlar. Motoruma ön/arka lastik alacağım, orijinal lastikler çok kayıyor. Hem ön hem arkaya aynı marka model bulamadım ölçülerden dolayı sıkıntılı baya. Öneriniz var mı?

orhun67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX Roadracer
    Arkadaşlar 190 boy, 130 kiloluk bir bi adamım , Zonguldakda yaşıyorum , benim Mcx sanırım çok yakıyor . 13 Litre ile asıl depo bitince hemen benzin aldım 13.5 litre benzin aldım depoyu fulledim , Bugün 320 km'de yedek depoya geçti gittim yine 13.5 litre benzin aldım yani toplam 320km yol gittim yani km başına 20 kuruş yakıyorum , abimde Hyundai accent era otomobil var o bile 22 kuruş yakıyor km'de, tamam zonguldak bayırlı, ben tapagaz gidiyom ve Çok iri bi adamım ama bu kadar yakması normalmi? karbüratör ayarı yaptırma zamanım geldimi sizce?

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı mc_ilgaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Motoruma ön/arka lastik alacağım, orijinal lastikler çok kayıyor. Hem ön hem arkaya aynı marka model bulamadım ölçülerden dolayı sıkıntılı baya. Öneriniz var mı?
    ben michelin almıştım zamanında. ön 90/90/18, arka 110/90/17 (110/80/17 de olabilir).

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı orhun67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 190 boy, 130 kiloluk bir bi adamım , Zonguldakda yaşıyorum , benim Mcx sanırım çok yakıyor . 13 Litre ile asıl depo bitince hemen benzin aldım 13.5 litre benzin aldım depoyu fulledim , Bugün 320 km'de yedek depoya geçti gittim yine 13.5 litre benzin aldım yani toplam 320km yol gittim yani km başına 20 kuruş yakıyorum , abimde Hyundai accent era otomobil var o bile 22 kuruş yakıyor km'de, tamam zonguldak bayırlı, ben tapagaz gidiyom ve Çok iri bi adamım ama bu kadar yakması normalmi? karbüratör ayarı yaptırma zamanım geldimi sizce?
    güzel bir hava ayarı yaptır. Tamemn aynı sorunum vardı. Hava ayarı yaptığımdan beri 3,3 litre /100 km yi geçmedi tüketimim.
    Dün 320 km uzun yoldan geldim. Ölçtüm. 3.1 litre/100 km yakmış. Hızımda 90 civarıydı.
    http://ikitekersizasla.blogspot.com.tr/

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    mcx vulture ve drift arasında kaldım drift daha arka planda mcx ve vuluture nin bi farkı yok sanırım arka fren ve tasarım dışında hangisi daha sorunsuzdur hangisini almalıyım ? Hangisi daha çok konforludur ve daha az yorar ?

orhun67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX Roadracer
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir hava ayarı yaptır. Tamemn aynı sorunum vardı. Hava ayarı yaptığımdan beri 3,3 litre /100 km yi geçmedi tüketimim.
    Dün 320 km uzun yoldan geldim. Ölçtüm. 3.1 litre/100 km yakmış. Hızımda 90 civarıydı.
    Kardeşim teşekkür ederim en kısa zamanda hava ayarı yaptırıp tekrar ölçüp buraya yazıcam nasipse , eğer bu motorlarda kronik bir arıza ise bu hava ayarı başkalarıda yaptırıversinler.

Motosikleti
    MCX-150
    Orta sehpanın dayandığı motosikletin yükünün bindiği boru içe doğru kavis yapmış. Motosiklet orta sehpada iken yer basmaya devam ediyor. Eğer sizin motosikletinizde bu boru halen düz ise içini dolduracak ve eğilmeyecek sağlam bir çubuk demir ile doldurun.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler