Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 MCX Roadracer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    [QUOTEMaşallah marifetli adamsın insanın başka birine muhtaç olmadan yapabilmesi ne güzel[/QUOTE]

Teşekkürler
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Önceki konu uçmuş, haber de yok ne hikmetse
    Kullanıcı kitapçığında benzin filtresi yazıyor ama motorda yok, sizin motorlarda benzin filtresi varmı?
    Birde yağ filtresi?

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    benzin filtresi benzin musluğunda var.yağ filtresi yok bu motorlarda.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    İnternetten Mcx resimlerine baktığımda filtre görünüyor ama bende yok çok ilginç

http://imgur.com/8EoKwRY

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    GÜNDÜZ LEDİ YAPIMI VE MONTAJI
    Aklımdaki gündüz ledi uygulamasını sonunda yaptım.Bence güzel oldu.Trafikte daha fark edilir olma adına faydalı oldu.
    Aşağıdaki linkte detaylı anlatım var.Bitmiş halinden bir kaç örnek...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/132970-mondial-mcx-150-roadracer-yaptigim-calismalarim.html
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetten Mcx resimlerine baktığımda filtre görünüyor ama bende yok çok ilginç

http://imgur.com/8EoKwRY
    benzin musluğu egerki mcx 150 ise orjinal degil.Orjinalinde filtre var vede benzini görebiliyorsunuz seffaf bir plastik parça var.

[IMG][/IMG]
    RiDeR_2 bunu beğendi.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Evet Mcx 150, 2012de sıfır almıştım
    Daha önce aldığım yerde bakımını yaptırırken benzin filtresini sormuştum yok demişti eleman, satışta bir mcxleri daha vardı onda da yoktu bende tamam dedim
    Şimdi detaylı bir bakım yapıyım yaza hazırlık için derken filtre yine aklıma geldi demek ki haklıymışım
    Motoru aldığım yere motorlar monte edilmemiş şekilde gelip satanlar monte ediyordu o arada birşeyler oldu demek ki
    Bilgi için teşekkür ederim,8.5liraymış alıp takarım ama önce Mondiali arayıp konuşuyum sonra motoru aldığım yere gidiyim bakalım ne diyecekler

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Benim Benzin musluğuda filtresiz orjinal hadi 2013 de 0 almıştım.Belli senelerde filtreli olarak satılmaya başlamış sanırım.Ama filtresizde sorun olmuyor.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    bu da benim mcx,

lastikler değişti, performans 200lük çift telli karbüratör takıldı, sinyaller, sakal, buji, egzost, aynalar vs vs vs....

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı Rider95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Benzin musluğuda filtresiz orjinal hadi 2013 de 0 almıştım.Belli senelerde filtreli olarak satılmaya başlamış sanırım.Ama filtresizde sorun olmuyor.
    O zaman bazı mcxlerde filtre var bazılarında yok, hafta içi Mondiali arayıp bu farkın neye göre olduğunu soruyum

Motosikleti
    MCX-150
    Geçen hafta depoyu doldurdum. Benzini aldıktan sonra motor zor çalışmaya başladı. Devir 7000 i geçtikten zaman zaman birileri arkadan asılıyor gibi olmaya başladı. Benzin mi gelmiyor filtre mi tıkandı mı derken filtreyi bulamadım. Filtre yokmuş. Hemen bir filtre alıp taktım ama motor zor çalışmaya devam ediyor.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Mondiali aradım benzin filtresiyle ilgili bazı üretimlerde farklılık olabileceğini söylediler

Alıntı lozer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta depoyu doldurdum. Benzini aldıktan sonra motor zor çalışmaya başladı. Devir 7000 i geçtikten zaman zaman birileri arkadan asılıyor gibi olmaya başladı. Benzin mi gelmiyor filtre mi tıkandı mı derken filtreyi bulamadım. Filtre yokmuş. Hemen bir filtre alıp taktım ama motor zor çalışmaya devam ediyor.
    Motor zor çalışıyor derken sadece 7000i geçince mi yapıyor yoksa marşıdamı zor alıyor?

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Arkadaşlar yağ olarak ne kullanıyorsunuz? Ben serviste kullandıkları Mondial 10-40dan sonra Oksello 10-40 aldım fark göremedim

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar yağ olarak ne kullanıyorsunuz? Ben serviste kullandıkları Mondial 10-40dan sonra Oksello 10-40 aldım fark göremedim
    motul kullanıyorum 5100 10-40. daha önce ipone kullanmıştım. motul daha iyi geldi sanki.

bu arada motorumun performans egzostu. gerçi pek performans sayılmaz. daha çok ses ve görntü

Eğleniyor muyuz?

Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    10-40 full sentetik repsol memnunum

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    herkese merhabalar. en çok km yapan kim acaba? 28bin gördüm, daha fazlası var mı? vulture veya mcx düşünüyorum, motor blokları aynı bildiğim kadarıyla. yakıttan ve titreşimden bahsedebilir misiniz? titreşimi nasıl? 4 litreye kadar yakanlar var, çok değil mi?

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    28600 km deyim. Bilgisayara gecince ayrintili yazarim

Motosikleti
    MCX-150
    Çalıştırırken marşa bas bas çalışmıyor. ateşleme var benzin var ama çalışmıyor. Çalıştıktan sonra 7000 devire kadar normal 7000 devri geçtikten sonra ara ara gaz kesiyor. yeni benzin almadım halen sorun devam ediyor. benzinden olduğunu düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Mondiali aradım benzin filtresiyle ilgili bazı üretimlerde farklılık olabileceğini söylediler

Motor zor çalışıyor derken sadece 7000i geçince mi yapıyor yoksa marşıdamı zor alıyor?
    Çalıştırırken marşa bas bas çalışmıyor. ateşleme var benzin var ama çalışmıyor. Çalıştıktan sonra 7000 devire kadar normal 7000 devri geçtikten sonra ara ara gaz kesiyor. yeni benzin almadım halen sorun devam ediyor. benzinden olduğunu düşünüyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı lozer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Hava filtreni kontrol et sadece tozlanmışsa yıkamakla düzelir ama benzin+yağ varsa süngerin üzerinde elini bile sürme sünger eriyor kullanılmaz hale geliyor, yenisi ile değiştirmen gerekli.

Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    mcx 150 subap ayarı kaç mm olmalı yadan inc bilen varmıdır ?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler