Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Senatör

Motovento
    REKLAM ALANI
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gene iyi aslında uzun yılda stabil bir 120 km gibi son hızı olsa şişmeden çok iyi daha ne olsun..
    stabil 120 değil maalesef ulaştığı maksimum hız 1-2 dk felan sürer oda stabil 1 saatlik hızı 75 km.
    zaten fabrika verilerinde maks. hızı 85 görünüyor ama motor 110 yapıyor tabi
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    oh oh muhapbet artmış. uzun yola gönül rahatlığı ile cıkın.
    ama belli aralıklarla durup arka teker göbeyi. eksoz. sağı solu plastık aksama bir göz atın.
    hanım ben cocuk cok gezdik 100 -200 değil cok daha fazla km yaptım. şişme nedir bilmez keratalar lugatında yok.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oh oh muhapbet artmış. uzun yola gönül rahatlığı ile cıkın.
    ama belli aralıklarla durup arka teker göbeyi. eksoz. sağı solu plastık aksama bir göz atın.
    hanım ben cocuk cok gezdik 100 -200 değil cok daha fazla km yaptım. şişme nedir bilmez keratalar lugatında yok.
    yok zaten motor cidden kaliteli her parçası söktüm tek tek baktım kesinlikle sorunsuzdur ama hızı düşük sadece.
    diğer vidaları anladım ama neden arka göbeği kontrol edeceğimi anlamadım

kısmetse inegöle gideceğim 320km tam olarak yol 250si eskişehire kadar her 100kmde mola vericem toplam 3 mola olacak 1. polatlı yada sivrihisarda 30dk 2. eskişehirde 1 saat 3. bozhöyükte 30 dk toplamda 2 saat mola vereceğim ortalama 80le gideceğim diye hesaplıyorum buda 5 saat yol tutacak+2 saat mola toplam 7 saatte kasmadan yormadan inegöle varmış olacağım
    kısmetse tabi heheheh
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Motosikleti
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok zaten motor cidden kaliteli her parçası söktüm tek tek baktım kesinlikle sorunsuzdur ama hızı düşük sadece.
    diğer vidaları anladım ama neden arka göbeği kontrol edeceğimi anlamadım

kısmetse inegöle gideceğim 320km tam olarak yol 250si eskişehire kadar her 100kmde mola vericem toplam 3 mola olacak 1. polatlı yada sivrihisarda 30dk 2. eskişehirde 1 saat 3. bozhöyükte 30 dk toplamda 2 saat mola vereceğim ortalama 80le gideceğim diye hesaplıyorum buda 5 saat yol tutacak+2 saat mola toplam 7 saatte kasmadan yormadan inegöle varmış olacağım
    kısmetse tabi heheheh
    her senatorde olacak deyiğ ama benım arka göbekte tekeri tutan buyuk somun gevşemişti bikeresınde o aklıma geldi ondan onuda yazdım. sonuçda cin menşeli fazla vidaya bakmak göz cıkarmaz
    sana hayırlı yolculuklar bu arada arada ön maşanın çatallarınada göz at gerçi sen hep asfaltta kullanacaksın ama dediğim gibi fazla göz atmak iyidir.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her senatorde olacak deyiğ ama benım arka göbekte tekeri tutan buyuk somun gevşemişti bikeresınde o aklıma geldi ondan onuda yazdım. sonuçda cin menşeli fazla vidaya bakmak göz cıkarmaz
    sana hayırlı yolculuklar bu arada arada ön maşanın çatallarınada göz at gerçi sen hep asfaltta kullanacaksın ama dediğim gibi fazla göz atmak iyidir.
    gerçekten bu motorun konforunun üzerine yok canavar gibi gidiyor 70le gittiğim zamanlar çok düşük devirde sessiz sakin gidiyor 120kmde baya bağırıyor gitmeeee gitmeeee diye ortalama hızım 85km idi çok keyifliydi keşke 250cc olsa diyor insan.

tek problemimiz var amortisörleri çook çooook sert tak tuk gdiyorum uygun halen bulamadım çok uzun takmışlar buna nedense kısaltsam o zamanda yere yakın olacak heryere altını vuracak

o vida olayını çok kontrol ediyorum titreşimden dolayı özellikle üst üste yüksek devirde kullanınca

Motosikleti
    gerçekten bu motorun konforunun üzerine yok canavar gibi gidiyor 70le gittiğim zamanlar çok düşük devirde sessiz sakin gidiyor 120kmde baya bağırıyor gitmeeee gitmeeee diye ortalama hızım 85km idi çok keyifliydi keşke 250cc olsa diyor insan.

tek problemimiz var amortisörleri çook çooook sert tak tuk gdiyorum uygun halen bulamadım çok uzun takmışlar buna nedense kısaltsam o zamanda yere yakın olacak heryere altını vuracak

o vida olayını çok kontrol ediyorum titreşimden dolayı özellikle üst üste yüksek devirde kullanınca
    amatisor için rus planet 5 izh lerın arka amatisorleri büyüktür denk gelirmi bir bak denk gelirse hidrolik oldugundan yağ miktarını ayarlayaraktan sertliyini ayarlaya bilirsin.

Motosikleti
    ayın 14ü gece saat 4te bursa yolculuğuma başlayacağım inşallah yağmur kar vs yağmaz hesaplarımda sapma olmazsa sabah 9da inegöle girmiş olacağım
    gece yolculuğu olacağından en fazla tabelaların fotolarını çekebileceğim ama inegölden bol bol fotolar çekeceğim ve buraya koyarım.

benden başka senatör kullanıcısının olmaması çok kötü bir durum olsada yapcak bişey yok:D

Motosikleti
    ayın 14ü gece saat 4te bursa yolculuğuma başlayacağım inşallah yağmur kar vs yağmaz hesaplarımda sapma olmazsa sabah 9da inegöle girmiş olacağım
    gece yolculuğu olacağından en fazla tabelaların fotolarını çekebileceğim ama inegölden bol bol fotolar çekeceğim ve buraya koyarım.

benden başka senatör kullanıcısının olmaması çok kötü bir durum olsada yapcak bişey yok:D
    sık sık gece yolculuğu yapan biri olarak aman dikkat et.
    yanına fazladan arka stop lambasının ampulünü al. hatta iki tane yedek al. sağ yada sol sinyal lambasına bir anahtarla köprü yap. gerektiğinde dörtlü flaşör şeklinde yansın. yoğun karanlıkta araçlar seni görsün. acık renk giyin. ne girsen giy yanına Balıkçı yağmurluğu takımı al. hem su hem rüzgar geçirmiyor. üşürsen çek benzınlıye cay iç. ( benden olsun )

Motosikleti
    ahh dostlar ahh malesef kar yağdı ve ben gidemedim en az 10 gün daha ankaradayım insanların ödevlerini yapıyorum daha sonra kaçıcam ankaradan
    dörtlü flaşör cidden şart ama nasıl yapabilirim bilmiyorum forumda vardı birisi yapmış zamanım olsun bende yapıcam gerçekten çok büyük ihtiyaç ve senatörde olmaması çok saçma benim kıytırık ilk scooterımda bile vardı bunda yok.

yamyamaha dostum tavsiyeler için teşekkürler inan sele bagajımın altı herşeyin yedeği dolu motor yolda kalsa komple söküp yapıp tekrar takabileceğim şeyler var
    listemi sayayım hemen

1. ilk yardım çantası ( zorunlu değil ama bence olmalı)
    2. anahtar seti
    3. alyan seti
    4. fener
    5. motor yağı
    6. kayış
    7. şarjlı tornavida
    8. yedek jel akü
    9. orjinal far
    10. tırnaklı far ve soketi
    11. yağmurluk
    12. yedek eldiven
    13. silme temizleme kurulama bbezleri
    14. buji

her zaman sağlamcıyımdır bunun nedeni ise birkez motorum düzcede bozuldu ve orada kaldığım için sırf anahtar setim olmadığı için motoru çekiciyle tamirhaneye çekmiştik rezaletti

Motosikleti
    ahh dostlar ahh malesef kar yağdı ve ben gidemedim en az 10 gün daha ankaradayım insanların ödevlerini yapıyorum daha sonra kaçıcam ankaradan
    dörtlü flaşör cidden şart ama nasıl yapabilirim bilmiyorum forumda vardı birisi yapmış zamanım olsun bende yapıcam gerçekten çok büyük ihtiyaç ve senatörde olmaması çok saçma benim kıytırık ilk scooterımda bile vardı bunda yok.

yamyamaha dostum tavsiyeler için teşekkürler inan sele bagajımın altı herşeyin yedeği dolu motor yolda kalsa komple söküp yapıp tekrar takabileceğim şeyler var
    listemi sayayım hemen

1. ilk yardım çantası ( zorunlu değil ama bence olmalı)
    2. anahtar seti
    3. alyan seti
    4. fener
    5. motor yağı
    6. kayış
    7. şarjlı tornavida
    8. yedek jel akü
    9. orjinal far
    10. tırnaklı far ve soketi
    11. yağmurluk
    12. yedek eldiven
    13. silme temizleme kurulama bbezleri
    14. buji

her zaman sağlamcıyımdır bunun nedeni ise birkez motorum düzcede bozuldu ve orada kaldığım için sırf anahtar setim olmadığı için motoru çekiciyle tamirhaneye çekmiştik rezaletti
    sağlamcı olmak şart bunlara birde küçük bir halat ekle. karda işe yarıyor.
    karabel rampasında kar yağışı yüzünden birkeresınde jandarma yolu kesmişti nöbete yetışmek için mutlaka geçmem lazım.
    jandarma salmıyor cıkamazsın birde seni kurtaracaz diye oraya adam mı yollayalım dur burada diyor.
    yanımdaki halatı tekere doladım kar zıncırı misali. baktı motor karda olsa gidiyor. ölelikle saldı benide nöbete yetıştım.

Motosikleti
    Sevgili senatörüm çalınmıştı 2 ay evvel ve geçen salı bulundu tekrardan.
    bu bölge her ne kadar sessiz sakinde olsa 2 ay ortadan kayıp bir motor zat olsaydı kesinlikle kaporta namına bişey kalmazdı. senatör çok kaliteli cidden türkiyede nasıl tutmadı anlamadım kaportasında hafif çizikler önde vuruktan dolayı kırık dışında hiçbirşey yok maşallahı var.

şimdi o hasarları yapıcam önerisi olan arkadaşların yardımlarını beklemekteyim )

Motosikleti
    biraz poyaster ve fiberle iç taraftan harikalar oluşturursun.

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Sevgili senatörüm çalınmıştı 2 ay evvel ve geçen salı bulundu tekrardan.
    bu bölge her ne kadar sessiz sakinde olsa 2 ay ortadan kayıp bir motor zat olsaydı kesinlikle kaporta namına bişey kalmazdı. senatör çok kaliteli cidden türkiyede nasıl tutmadı anlamadım kaportasında hafif çizikler önde vuruktan dolayı kırık dışında hiçbirşey yok maşallahı var.

şimdi o hasarları yapıcam önerisi olan arkadaşların yardımlarını beklemekteyim )
    Kardeşim çok geçmiş olsun. Yapanda inşallah tez zamanda cezasını bulur...

Konuyla alakası yok belki ama bi kaç sorum olacak. Bu motordan memnun musun ? Parça derdi filan var mı ? Ben 250 CC Regal Raptorumu yeni sattım ve şimdilik maddi durumdan dolayı bi scooterla idare etmek istiyorum. Çok boş vakti olan biri değilim. Sürekli arıza yaratan motorlardansa beni çok yorar e bunu da kimse istemez. Yeni çıkan kılıksız motorlardan almaktansa böyle bi motor alsam beni üzer mi ?

Motosikleti
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim çok geçmiş olsun. Yapanda inşallah tez zamanda cezasını bulur...

Konuyla alakası yok belki ama bi kaç sorum olacak. Bu motordan memnun musun ? Parça derdi filan var mı ? Ben 250 CC Regal Raptorumu yeni sattım ve şimdilik maddi durumdan dolayı bi scooterla idare etmek istiyorum. Çok boş vakti olan biri değilim. Sürekli arıza yaratan motorlardansa beni çok yorar e bunu da kimse istemez. Yeni çıkan kılıksız motorlardan almaktansa böyle bi motor alsam beni üzer mi ?
    sağol kardeşim umarım bulunurlar.

valla piyasadaki çinli scooter serisinin içerisinde hem motor aksamı olsun hem granaj aksamı olsun en sağlamıdır diyebilirim. Eğer çalınan senatör değil zat t1 yada diğer başka bir scooter olsaydı granaj namına bişey kalmazdı.
    çalan kişi önden bir yere bindirmiş ve çok küçük bir kırık var hafif çizikler o kadar tertemiz duruyor motor.
    aynı şekilde rodajı düzgün bir senatör yakalarsan 120km maks hızı görür 75-85 arası stabili rahat yapar ve motorda soğuma hızı çok iyi ben çalınana kadar 4500km yol yaptım hiçbir arıza vermedi 250km daha kullanılmış şuan 4700de ve halen canavar gibi çarşambadan beridir sürmekteyim ve maşallahı var.

şuan ankaradaki ilanlarda gölbaşında var 1400e acil satıyor 2000e tiryakioğullarında var 1750ye verir bize bugün öyle dedi en azından siyah bende satışa koyucam zira motor bulundu ama hasarı onarmak için borca girdik) kaporta işlemlerinden sonra 1300e felan yazıcam satılırsa satılmazsa kullanmaya devam.
    onun dışında çorumda bir arkadaş 2000e veriyordu en son.

tiryakioğullarındaki çok güzel söyleyim adam bisan bayi zaten özellikle oğlu için toplamış motoru özel bir egzos var üzerinde 10.170km de şuanda tavsiye ederim.

bu motorun tek sıkıntısı kaporta kısmı yok bulunan parçasıda çok pahalı neredeyse bir japon kadar pahalı hemde

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu motorlar sadece kasası için bile alınır efsane majesty kasası.. şimdi bile çinliler içinde bu tip az kasa var. bu bir gerçek maxi kasa uzun şase benim bildiğim bir zat var kasa kalitesi olarak parça kalitesi olarak senatörün yanına bile yaklaşamaz birde klasik asyat100 çakmaları var onlarda her marka getirtiyor o kasayı bir albenisi farklılığı yok..

senatörün güzel yanı az var farklı bir tasarımı var dikkat çekiyor neticede özünde yamaha yamahanın zamanında tasarımcıları tasarlamış.

imkan olsa bu kasanın orjinal 250 yada 400 lüğünü alıcaksın çok güzel olur kasanın hakkını verir..

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    sağol kardeşim umarım bulunurlar.

valla piyasadaki çinli scooter serisinin içerisinde hem motor aksamı olsun hem granaj aksamı olsun en sağlamıdır diyebilirim. Eğer çalınan senatör değil zat t1 yada diğer başka bir scooter olsaydı granaj namına bişey kalmazdı.
    çalan kişi önden bir yere bindirmiş ve çok küçük bir kırık var hafif çizikler o kadar tertemiz duruyor motor.
    aynı şekilde rodajı düzgün bir senatör yakalarsan 120km maks hızı görür 75-85 arası stabili rahat yapar ve motorda soğuma hızı çok iyi ben çalınana kadar 4500km yol yaptım hiçbir arıza vermedi 250km daha kullanılmış şuan 4700de ve halen canavar gibi çarşambadan beridir sürmekteyim ve maşallahı var.

şuan ankaradaki ilanlarda gölbaşında var 1400e acil satıyor 2000e tiryakioğullarında var 1750ye verir bize bugün öyle dedi en azından siyah bende satışa koyucam zira motor bulundu ama hasarı onarmak için borca girdik) kaporta işlemlerinden sonra 1300e felan yazıcam satılırsa satılmazsa kullanmaya devam.
    onun dışında çorumda bir arkadaş 2000e veriyordu en son.

tiryakioğullarındaki çok güzel söyleyim adam bisan bayi zaten özellikle oğlu için toplamış motoru özel bir egzos var üzerinde 10.170km de şuanda tavsiye ederim.

bu motorun tek sıkıntısı kaporta kısmı yok bulunan parçasıda çok pahalı neredeyse bir japon kadar pahalı hemde
    Bilgiler için sağol... Dün Gölbaşı'na gittim, bahsettiğin motora baktım... Düzgün gibiydi kısa bi tur da attım... Bende önceden mondial 151 RS vardı tabii o küçük, ona alışmışım Senatör biraz yavaş hızlanıyor gibi geldi... O da kilosundan olsa gerek... Beğendim dedim sahibine, ustama göstereyim okey verirse alayım dedim, sahibi ehliyetim yok merkeze inemem dedi... Ustayı getir dedi ama usta Gimat'tan Gölbaşı'na gitmez mesafe çok uzak... Bende emin olamadığım için almadım henüz... Benden sonra bi müşterisi daha gelecekmiş motorun... Eğer o almadıysa hala duruyor olabilir... Ama ben karar veremedim...

Motosikleti
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için sağol... Dün Gölbaşı'na gittim, bahsettiğin motora baktım... Düzgün gibiydi kısa bi tur da attım... Bende önceden mondial 151 RS vardı tabii o küçük, ona alışmışım Senatör biraz yavaş hızlanıyor gibi geldi... O da kilosundan olsa gerek... Beğendim dedim sahibine, ustama göstereyim okey verirse alayım dedim, sahibi ehliyetim yok merkeze inemem dedi... Ustayı getir dedi ama usta Gimat'tan Gölbaşı'na gitmez mesafe çok uzak... Bende emin olamadığım için almadım henüz... Benden sonra bi müşterisi daha gelecekmiş motorun... Eğer o almadıysa hala duruyor olabilir... Ama ben karar veremedim...
    rodajını iyi yapmamış olma ihtimali var. yoksa kalkışı tatminkar derecede iyi özellikle 150lik bir scooter için hele o cüsseye göre çok çok iyi.
    yinede rs ile kıyaslanmaz kilo farkı bariz belli.
    uzaması çok iyidir onu söyleyebilirim yalnız en azından benim motorum öyle rodajını sağlam yaptım kaliteli yap koydum canavar gibi maşallah eskişehir istanbul yolu felan hep sol şeritten giderim
    başka motorlarıda git dene asya 19a 150t tek renk vardır kırmızı aynı şekilde asya 150 t mondial 150 zat bunları dene böyle büyük kasa istiyorsan.
    yok scooter olsun 150 olsun dersen kanuni hussar, mondial rf 150 bu ikisi çok hafif olduklarından çok seridirler ama uzamaları ve konforları düşüktür.

Motosikleti
    Bisan Lifan Senator 150
    Merhabalar.Foruma yeni katıldım sormak istediğim 1 2 sorum var siz tecrübeli kişilere
    motorum bisan lifan senator 150 marş motoru ne olabilir ve bunu nasıl değiştirebilirim servis 80 lira istiyor bende kazık olduğunu düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    Artık Yok...
    sanırım pek çok çin malının marş motoru uyar motorları aynıdır çinlilerin çoğunun parçalarıda uyuyor o yüzden birbirlerine

Motosikleti
    Alıntı omarfaruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.Foruma yeni katıldım sormak istediğim 1 2 sorum var siz tecrübeli kişilere
    motorum bisan lifan senator 150 marş motoru ne olabilir ve bunu nasıl değiştirebilirim servis 80 lira istiyor bende kazık olduğunu düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum
    marş motoru çalışmıyormu? yoksa sen keyfi olarak mı değişeceksin.

her iki durumda değişiklik olacak sanırım. Orjinali bulursan tavsiyemdir orjinal al zira lifan bütün çinli motorların içerisinde en köklüsüdür ve üzerindeki bütün malzemeler çok kalitelidir.
    marş motoru motorun sol tarafındadır sol granajı sökmen gerekecek söktüğünde gözüne çarpar 3 yada 4 altıgen vida tutuyor onları sökmen gerekir sonra elektirk bağlantısını çıkart yalnız çıkartırken dişli bağlantısını hesaba kat biraz sıkıntılı işlemdir dikkatli olursan 15dk almaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler