Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Vulcan S Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawasaki Vulcan S

Kawasaki'nin 2015 te dunya pazarina sokacagi yeni motoru Vulcan S simdiden cok heyecanlandirdi...

Teknik bilgileri:

Makine Tipi----------------------4-zamanlı,su soğutmalı, çift sıralı paralel
    Silindir Hacimi------------------649 cc
    Silindir,Çap x Strok-------------83 x 60 mm
    Sıkıştırma Oranı-----------------10.8:1
    Sübap Sistemi--------------------DOHC,8 Sübap
    Maksimum Güç/Tork----------------61 PS/7.500 rpm / 63 N.m /6.600 rpm
    Karbüratör-----------------------61 PS/7.500 rpm / 63 N.m /6.600 rpm
    Ateşleme-------------------------Dijital
    Marş Sistemi---------------------Elektrik
    Şanjman--------------------------6 - vites
    Şasi Tipi------------------------Perimeter yüksek gerilimli çelik
    Kaster/Trail---------------------31o / 120 mm
    Süspansiyon,Ön/Arka--------------41 mm teleskopik çatal / 7 kademe ön yükleme ayarlı bağlantı donanımlı Yatık Tek
    Amortisör
    Lastik,Ön/Arka-------------------120/70R18M/C 59H/ - 160/60R17M/C 69H
    Fren,Ön/Arka---------------------300 mm tek disk, çift piston kaliper / Tek Disk 250 mm, Tek piston kaliper
    Tekerlek Çalışması,Ön/Arka-------130 / 80 mm
    U x G x Y------------------------2,310 x 880 x 1,100 mm
    Aks Açıklığı---------------------1575 mm
    Sele Yüksekliği------------------705 mm
    Yakıt Kapasitesi-----------------14 Lt
    Ağırlık--------------------------225 Kg / 228kg ABS

Fiyat:---------------------------8400 Euro
    8850Euro ABS li olani.

ardacik ve fedos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Bu motor çok satar buralar da değerlenir

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    Muthis bir motor ama biraz tuzlu. Yurtdisi fiyati ile arasinda vergilerimiz sagolsun 1500 eurocuk farki var.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    10 numara yakışıklı makine walla.. şehir içi için biçilmiş kaftan, gücü de yerinde... misss...
    meki 60 bunu beğendi.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    aynen dostum bayıldım bende bu motora...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    muhteşem bir şeymiş bu yahu....

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Türkiye ye geldimi bu fıstık aşık oldum buna valla:-)

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam bir başlangıç cruiser'i.... ( bana göre )

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Çok çok çok hoşuma gitti çizgileri,dizayn tam benim hoşuma giden xv950 tarzı ama vergide ve sanırım yakıtta daha avantajlı.Tek sorun er 6n motoru ile aynı olduğundan bahsedilmiş forumlarda dolayısı ile benim için fazla seri ve hızlı gibi zira ben hızdan hoşlanmam.Birde eksoz nasıl olur sanırım cruiser sesinden çok race sesi alınır...
    Ben yok satacağını özelliklede naked hızını ve seriliğini cruiser çizgilerinde arayıp bulamayanlar için en iyi seçim olacağını düşünüyorum

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    650 cc motor hacmine sahip şu anda piyasada rakibi yok bildiğim kadarıyla. Yeni üretimlerden bahsediyorum tabii. Bir tek Hyosung GV650 var sanırım ama o da bu seneden itibaren piyasada olmayacak büyük ihtimalle. ST7'yi (700cc) daha çok satma planları var galiba S&T Motors'un. ST7'nin bu seneki satış fiyatı ise çok yüksek: 34.469 TL. Yamaha'nın 1300 cc'lik XVS1300A Midnightstar'ı bile 33.700 TL iken hem de! 8850 € bugünkü kurla 2,81 * 8850 = 24868 TL ediyor. Bence oldukça makul bir fiyat. Plaka, ruhsat ve trafik sigortası gibi masraflarıyla 25600 TL'ye ABS'li sıfırını alabilmek ben dahil pek çok kişiyi bu motosiklete yönlendirecektir diye düşünüyorum.

Youtube'da birkaç yabancı videoda sürüşünün spor bir motora daha yakın ama oturuşunun tam bir cruiser olduğundan bahsediyorlardı. Kolaylıkla ayarlanabilen ayaklıkları fren ve vites hakimiyetini oldukça artırıyor. Bir sonraki motosikletim olma ihtimalini en yüksek bu motosiklete verdiğimden bu seneki fuara getirilirse etrafında çok uzun süre geçireceğime eminim. Mor rengi şu anda favorim.

Su soğutmalı olduğundan şehir içinde oldukça uygun bir kullanıma sahip olduğunu düşünüyorum. Bu aletteki 61 beygirlik yüksek güç ve 6600 devirde gelen yüksek tork kulağa oldukça yeterli geliyor. Benim canımı tek sıkan dijital gösterge. Cruiser'ların hiçbirine yakıştıramıyorum ama bu motosikletin bir spor-cruiser olduğunu düşünürsek ona uygun tasarlandığını düşünebiliriz. Bir de esas can sıkıcı nokta Kawasaki'nin servis ve yedek parçada müşteri ciddi biçimde düdüklemesi. Alacak olan buna göz yummalı.

Üzerinde fabrika çıkışı DUNLOP Sportmax lastiklerle geliyor ki aslen spor bir lastik olduğundan kolay hakimiyet sağlar ama ülkemizdeki yollarda performansı nasıl olur bilemem.

Kısacası sabırsızlıkla bekliyorum.
    UCANLAZ ve braveguy bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    aramızdan keske biri alsada bizde yakından tanısak...

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Ben cidii olarak düşünmeye başladım bu motoru,Fuarda kısmetse inceliyor olacağım.
    Benim gibi motoru düşünenler var ise Fiyat konusunda konuşabilirizi.Pek bu konularda bilgim yok ancak bir alım listesi oluşturulursa belki ek bir indirim alnabilir,Varsa bu konularda fikri ve bilgisi olan paylaşırsa sevinirim..
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Motosikleti
    Şu an yok.
    Müthiş güzel bir alet...Hem modern hem klasik, albenisi çok yüksek. Üstüne üstlük % 100 Japon Kawasaki!

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alan arkadaş olursa merakla yorumlarını bekliyoruz ....

Motosikleti
    Muhtemelen bu yaz sonu yeni motorum olacak kendisi. Aldığımda daha evvel yazan olmazsa bir inceleme yazısı yazarım.

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cidii olarak düşünmeye başladım bu motoru,Fuarda kısmetse inceliyor olacağım.
    Benim gibi motoru düşünenler var ise Fiyat konusunda konuşabilirizi.Pek bu konularda bilgim yok ancak bir alım listesi oluşturulursa belki ek bir indirim alnabilir,Varsa bu konularda fikri ve bilgisi olan paylaşırsa sevinirim..
    Gittim gördüm ama 900 customın yanına koydukları için nane şekeri şeklinde kalmıştı.900 custom varken 5.000 tl için vulcan s kusura bakmayacak artık..
    Başka bir alana koysalardı belki gözüme daha çekici gelebilirdi.Biliyorum tarzları biraz farklı ama..Er-6n ile kıyasladım amortisör ve motor bloğu birebir aynı.Ayrıca Kawasaki çalışanlarında genel bir soğukluk hissettik arkadaşlarımla..Fiyat konusunda çok düşük kar marjı olduğu için değişmeyeceğini ilettiler.900 custom şuan için en ideal motorum oldu.Suzukinin C800 ünde ise tek renk var gri bu da çok garip bir durum bana göre..Yamaha bolt uzaktan hoş yakından ve üstüne binince çok boş geldi.XVS950 A ise çok hoş ama şehir içi için pek kullanışlı değil gibi.Ön tarafı çok uzun ama allah var çok oturaklı kalite bir motor..
    Bobbers20 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gittim gördüm ama 900 customın yanına koydukları için nane şekeri şeklinde kalmıştı.900 custom varken 5.000 tl için vulcan s kusura bakmayacak artık..
    Başka bir alana koysalardı belki gözüme daha çekici gelebilirdi.Biliyorum tarzları biraz farklı ama..Er-6n ile kıyasladım amortisör ve motor bloğu birebir aynı.Ayrıca Kawasaki çalışanlarında genel bir soğukluk hissettik arkadaşlarımla..Fiyat konusunda çok düşük kar marjı olduğu için değişmeyeceğini ilettiler.900 custom şuan için en ideal motorum oldu.Suzukinin C800 ünde ise tek renk var gri bu da çok garip bir durum bana göre..Yamaha bolt uzaktan hoş yakından ve üstüne binince çok boş geldi.XVS950 A ise çok hoş ama şehir içi için pek kullanışlı değil gibi.Ön tarafı çok uzun ama allah var çok oturaklı kalite bir motor..
    O XVS 950A değildi, XVS1300A idi. Müdnightstar'ın artık 950'liği üretilmiyor. Onun yerine XV950 Bolt üretiliyor.

Bu arada Kawasaki bana da en sıcak davrananlar oldu fuardayken. Vulcan S'i almaya karar verdim ama şimdi alsanız Mays'taki partiye yazabiliriz sizi dediler. Suzuki C800 ise tam bir hüsran oldu renk açısından ve gidonu sola fazla çevirdiğinizde eliniz gidonla depo arasında sıkışıyor. Çinliler yapsa yerden yere vururlar. Suzuki'nin VZR1800 Intruder'ı ise spor cruiser'ların şahı gibiydi, oturuş pozisyonuna bayıldım. Ama hem fiyatı, hem benzin sarfiyatı, hem ağırlığı, hem de vergisi ile sahip olanı çok zorlayacak bir motosiklet. Kırmızı siyah çok şık olmuş ama sarı-siyah olanı sanki daha bir çekiciydi. Her iki rengini de Allah sahibine bağışlasın : )

Konuya dönecek olursak yurtdışında entry level olmasına rağmen Türkiye için tam bir geçiş motoru Vulcan S. 650 cc klasmanında yeni üretim yapmayan diğer markaların cruiser boşluğunu doğru fiyatla tam yerinden vurmuş. Bu sene çok tercih edilir. VN900 ise tam kükremek üzere olan bir canavar gibiydi cidden. Bütçe meselesi dolayısıyla kendisine sahip olamıycam. Benim gözüm fuarda Voyager'ları çok aradı. Görmek isterdim cidden.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baslangic motoru olarak dizayn ettiklerini soylediklerinden ufak tefek bir motor . benim cok hosuma gitti tr ye bu yaz dondugumde kesin bir tane almayi dusunuyorum.

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    1300 olduğunu hic farketmedim,binebilnek için sira bekledim malum. Yanlız xvs 950 a gelmiyecegine eminmisin zira fiyati açıklandı forumda ve bu linkte ayrıca alanda sohbeti yapılıyordu ki fiyatını oradan öğrendim,vulcan s geçiş motoru olması mantıklı tabii ben oraları biraz geçtim artık ondan gözüme küçük geldi sanirim ama hız ve tork konusuna dikkat edilmeli,o kısmı pek geçiş motoruna uygun değil gibi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

1300 olduğunu hic farketmedim,binebilnek için sira bekledim malum. Yanlız xvs 950 a gelmiyecegine eminmisin zira fiyati açıklandı forumda ve bu linkte ayrıca alanda sohbeti yapılıyordu ki fiyatını oradan öğrendim,vulcan s geçiş motoru olması mantıklı tabii ben oraları biraz geçtim artık ondan gözüme küçük geldi sanirim ama hız ve tork konusuna dikkat edilmeli,o kısmı pek geçiş motoruna uygun değil gibi..
    Şu iki linkte iki ayrı yeni listede xvs950a var ama Yamahanın sitesinde yok,enteresan işler..

http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/141715-2015-yamaha-motosiklet-fiyatlari-aciklandi.html
    http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/141715-2015-yamaha-motosiklet-fiyatlari-aciklandi-4.html
    hurtur bunu beğendi.
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Motosikleti
    XVS 950 üretilmiyor, tekrar bakın o fiyatlara. XV950 ve XV950A var. Daha net anlaşılabilmesi için;

XVS 950A Midnightstar Görseli

XV 950 Bolt Görseli

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler